Jump to content
BulForum.com

Любовни писма?


Recommended Posts

Вярвате ли в тази форма на "ухажване"? Дали не е твърде остаряла, особено с навлизането на мобилните комуникации? Запазва ли се романтиката в 160 символа? Или е по-добре да напишеш к'вото ти е на сърце в едно писъмце, пък било то и електронно? А може би е просто отживелица от архаичните времена? Вие как мислите има ли място за подбна връзка в наши дни???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply
Вярвате ли в тази форма на "ухажване"? Дали не е твърде остаряла, особено с навлизането на мобилните комуникации? Запазва ли се романтиката в 160 символа? Или е по-добре да напишеш к'вото ти е на сърце в едно писъмце, пък било то и електронно? А може би е просто отживелица от архаичните времена? Вие как мислите има ли място за подбна връзка в наши дни???

Според мен много зависи от партниорите!Но чесно казано не виждам причина , поради която да няма такава връзка!Но .. има разлика между смс-че майл-че и истинско Любовно писмо! :excl:

Link to comment
Share on other sites

Естествено че има, макар че зависи по какъв случай. Примерно аз и приятелката ми сме заедно от доста време, но и аз много се радвам когато имам някое писъмце от нея. Просто ме е нямало в нета и ми е писала писъмце, сладко ми става като го прочета. И аз съм и писал няколко. А иначе като форма на ухажване, не мисля че е толкова зле, но според мен тогава е много по-добре писмата да са хартиени. Аз го смятам за романтично, но в крайна сметка си зависи от обекта на ухажването. Би трябвало да я познаваш поне малко и да можеш да прецениш дали ще го сметне за глупаво или за сладко. На мен лично ми харесва, но естествено не трябва и да се прекалява. Нищо еднообразно не е хубаво, трябва да има разнообразие :)

Успех :)

Link to comment
Share on other sites

Обожавам този тип кореспонденция с човек, който обичаш, и с който сте разделени... Прочитането на едно писмо, написано от ръцете, които така обичаш е способно да те накара да се почувстваш по-близо до този човек...

Поне така е при мен...

Link to comment
Share on other sites

Определено не са отживелица...особено за романтични същества като мен.Обожавам да пиша, около 3000 пъти повече обичам да чета:)

На мен ми е много по-лесно да се изразявам пишейки, няма го притеснението от очите, вперени в теб и успяваш да кажеш всичко без мисълта да "залита".

За съжаление малко са хората, които предпочитат този начин на общуване пред баналните шаблонни 160-символни съобщения или многочасовото висене в безсмислени разговори по разните чатове.

Link to comment
Share on other sites

Хмм, напоследък, съм забелязал, че свирките са по-актуални от любовните писма crazy.gif

Що бе? Че какво пречи романтиката на свирките? Пък и има толкова начини за влагане на романтика в свиренето... Флейтата и саксофонът са идеални за целта... :P

Определено не са отживелица...особено за романтични същества като мен.Обожавам да пиша, около 3000 пъти повече обичам да чета

На мен ми е много по-лесно да се изразявам пишейки, няма го притеснението от очите, вперени в теб и успяваш да кажеш всичко без мисълта да "залита".

За съжаление малко са хората, които предпочитат този начин на общуване пред баналните шаблонни 160-символни съобщения или многочасовото висене в безсмислени разговори по разните чатове.

Това са думите! :)

Иначе и разменянето на смс-и понякога върши голяма работа. :)

Link to comment
Share on other sites

Иначе и разменянето на смс-и понякога върши голяма работа. :)

О, определено...от онези среднощните, но всичко зависи от изобретателността на индивида и оригиналността на мисленето:)

Link to comment
Share on other sites

Обожавам този тип кореспонденция с човек, който обичаш, и с който сте разделени... Прочитането на едно писмо, написано от ръцете, които така обичаш е способно да те накара да се почувстваш по-близо до този човек...

Поне така е при мен...

Бе то верно си е така, ама аз страшно се разсейвам от почерка на човека, а като имаме предвид това, че мъжете като цяло пишат по-грозничко, някак си ми се убива емоцията от думите, ако приличат на предсмъртно писмо на болен от Паркинсон. Тъпо е, ама а де...

Link to comment
Share on other sites

Като напиша нещо по умно в нета под формата на лубовно писмо ме мислят за смотаняк...затова само простотий...в последно вриме това се цини...нали така "прасенце"? :woot :D

Link to comment
Share on other sites

Като напиша нещо по умно в нета под формата на лубовно писмо ме мислят за смотаняк...затова само простотий...в последно вриме това се цини...нали така "прасенце"?  :woot  :D

Точно така е.Според мен се срещаш с човека и разговаряш,след което разбираш става или не става,вместо да се пишат някви си шибани писма,картинки и други виртуални глупости от което си губиш времето само.

Има едно правило,което важи за доста хора в интернета,че който не може да говори-пише.

Link to comment
Share on other sites

Мразя използването на смс-и и електронна поща за споделяне на някакви чувства.Това е убийство на нормалната комуникация между двама души.Много по-добре е на лист.А най-добре е с думи.

Link to comment
Share on other sites

мъжете като цяло пишат по-грозничко

почерка на човек е силно показателен за неговия характер.. под красив почерк, хората разбират, равномерен с еднакви букви, изписани така, както са нарисувани в учебника за първи клас.. тоест, "красив почерк" ще рече безхарактерност.. това е привично на 99.99 на сто от жените по света.. =)

 

/*edit*/

 

велвет, такива неща, показани електронно са супер лицемерни и нереални, това е нещото, което имах предвид :) днешно време, никой не си прави труда да пише на ръка...

Link to comment
Share on other sites

Бе то верно си е така, ама аз страшно се разсейвам от почерка на човека, а като имаме предвид това, че мъжете като цяло пишат по-грозничко, някак си ми се убива емоцията от думите, ако приличат на предсмъртно писмо на болен от Паркинсон. Тъпо е, ама а де...

 

Дори и така да е, много по-весело е!

Още по-яко е ако пише грозно кореспондиращия :) ще си проличи колко му пука за теб, ако се е постарал да пише по-четливо или по-красиво.

 

Освен това, не е вярно, че жените пишат по-красиво, изобщо не съм съгласен. В моя клас на 30% от момичетата не им разбирам изобщо кво пишат. До човека си е според мен...

 

Много по-яко е хартиено писмо, или даже листче, на което пише нещо, отколкото e-card няква от abv или където и да било другаде.

Link to comment
Share on other sites

не е вярно, че жените пишат по-красиво, изобщо не съм съгласен. В моя клас на 30% от момичетата не им разбирам изобщо кво пишат.

 

ти правиш ли разлика между красиво и четливо?

като между красиво и функционално?

като между добре изглеждащо и работещо?

Link to comment
Share on other sites

ти правиш ли разлика между красиво и четливо?

като между красиво и функционално?

като между добре изглеждащо и работещо?

 

Абе то полувината съфорумци неправят разлика между любов и секс, а ти искаш такива тънки неща да разбират :D

Link to comment
Share on other sites

Хехе, всъщност правя доста разлика и мисля, че едното изключва другото. За да бъде красиво, трябва да бъде четливо, както и ако не е четливо не може да е красиво, макар че може и да е четливо и да не е красиво но това е друга тема вече. Именно затова казах, че не само че не пишат красиво, ами дори не разбирам какво пишат, за да подчертая, че не е вярно твърдението, кой пишел по-красиво...

 

А в крайна сметка Aquila ти сигурен ли си че разбираш каква е разликата м/у любов и секс, че да го казваш с такава насмешка.

 

Едит: Бе не разбирам кво се занасяте, просто е глупаво да определята супер крайно момичетата пишат по-красиво и т.н. Издребнявате...както и да е, повече няма да пиша тук, защото стана якия оффтопик...

Link to comment
Share on other sites

За да бъде красиво, трябва да бъде четливо

 

Чел ли си ръкописни писма на Васил Левски? Супер красиво пише, завалийката.. ама нищо не можеш да му разбереш...

Link to comment
Share on other sites

А в крайна сметка Aquila ти сигурен ли си че разбираш каква е разликата м/у любов и секс, че да го казваш с такава насмешка.

 

Не го казвам с насмешка... това е факт. И смея да твърдя, че много добре знам каква е разликата.

Link to comment
Share on other sites

В пощата ми има само сметки (за телефони,ток и други). :cry

Все по-голяма рядкост е да се изпращат писма. И аз спрях да пращам и не очаквам да получа. Вече дори съм забравил адресите на повечето си приятели.

А имаше времена, когато по Коледа получавахме в семейството 15-20 писма с коледни картички. Сега само е-грийтингс. И вече почти всички ми се струват еднакви и почти механично ги отварям. Все пак са по-добре от нищо.

Писмата са вече на изчезване. Те са само една романтика. По-скоро форма на разнообразие, отколкото ежедневна практика .Нормално е начините за общуване да се сменят през годините. Има си чисто технологични причини за това естествено. След време и смсите ще бъдат анахронизъм по всяка вероятност.

Темата ми прилича малко на "Ще изяде ли мишката книжката?". ;)

Утре(днес) ще ходя към Централна поща - някой да иска писъмце??? :blink: :D :D

Link to comment
Share on other sites

Честно казано според мен тва е глупаво, аз ако искам да ухажвам някое лейди предпочитам да говоря с нея в лицето не с писма, чат, ICQ или такива глупости...

Освен тва тя ако ми види краснописа и направо ще се откаже да чете писмото :D :P :)

Link to comment
Share on other sites

Ей, сега си сетих как изпращахме на хората любовни писма навремето за майтап. Парфюмирахме хартията и такива ги къдрехме.... Ех. Спомени....

Иначе най-си обичам картичките от рождените ми дни, картичките, които някой ми е изпращал и други неща... Май му се вика сантименталност...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...