Jump to content
BulForum.com

Бихте ли сменили религията си?


Бихте ли сменили религията си?  

114 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Нека попитам господин християнина, който не иска да си сменя религията, защото мюсюлманството му забранява алкохола, драги господине, вие спазвате ли Великите Пости? А имате ли представа, че преди коледа, Воскресение Христово, преди Превета Богородица и преди Воскресение Христово има пости? Периоди (ще попитам родителите си колко дълги), в които е забранено консумирането на месни продукти, млечни продукти, яйца, въобще всичко, имащо нещо общо с животните, включително и алкохол. Драгия господин дали е наясно, че Сряда и Петък са постни дни, тоест забранена е упторебата на алкохол, местни, млечни продукти? И да попитам, щом му е толкова страшен сухия режим на Мюсюлманите, спазва ли християнските ограничения?

Желая да обърна внимание на колегите съфорумци, да не правят грешката между екстремисти, фанатици и мюсюлмани. Исляма е също миролюбива религия, Джихадът, който терористическите лидери така умело използват се въвежда в краен случай, като защита на дома и мюсюлманските светини.

Да спомена ли само едно нещо в Католицизма, който така презирам - Индологенцията - тоест плащаш на църквата и ти издават документ, че греховете ти са опростени. Независимо какви са греховете ти. Ако ще си избирате религията, според условията, примерно "тука ти позволяват да пиеш, пушиш, дрогираш - това е религията" - препоръчвам ви атеизма ;)

И това ли са за вас всичките религии по света? Православно и Католическо Християнство и Исляма? Ами примерно Юдеизма? Доста бедна обща култура, бих казал. Будизма също е религия, само така, между другото. Религия, от която когато ми остане малко време бих се поинтересувал живо.

Не гледайте като коне с капаци, и преди да кажете нещо за една или друга религия - поне от самоуважение се поинтересувайте малко повече от нея...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Нека попитам господин християнина, който не иска да си сменя религията, защото мюсюлманството му забранява алкохола, драги господине, вие спазвате ли Великите Пости? А имате ли представа, че преди коледа, Воскресение Христово, преди Превета Богородица и преди Воскресение Христово има пости? Периоди (ще попитам родителите си колко дълги), в които е забранено консумирането на месни продукти, млечни продукти, яйца, въобще всичко, имащо нещо общо с животните, включително и алкохол. Драгия господин дали е наясно, че Сряда и Петък са постни дни, тоест забранена е упторебата на алкохол, местни, млечни продукти? И да попитам, щом му е толкова страшен сухия режим на Мюсюлманите, спазва ли християнските ограничения?

Желая да обърна внимание на колегите съфорумци, да не правят грешката между екстремисти, фанатици и мюсюлмани. Исляма е също миролюбива религия, Джихадът, който терористическите лидери така умело използват се въвежда в краен случай, като защита на дома и мюсюлманските светини.

Да спомена ли само едно нещо в Католицизма, който така презирам - Индологенцията - тоест плащаш на църквата и ти издават документ, че греховете ти са опростени. Независимо какви са греховете ти. Ако ще си избирате религията, според условията, примерно "тука ти позволяват да пиеш, пушиш, дрогираш - това е религията" - препоръчвам ви атеизма ;)

И това ли са за вас всичките религии по света? Православно и Католическо Християнство и Исляма? Ами примерно Юдеизма? Доста бедна обща култура, бих казал. Будизма също е религия, само така, между другото. Религия, от която когато ми остане малко време бих се поинтересувал живо.

Не гледайте като коне с капаци, и преди да кажете нещо за една или друга религия - поне от самоуважение се поинтересувайте малко повече от нея...

 

Айде сега пресметни заради тази спокойна религия колко години държавата ни е била заливана с кръв никога ама никога не ставам мюсюлманин за нищо не света Християнството си ми харесва и макар да не съм най-примерен християнин си си харесвам религията Кажете щото аз не съм толкова заинтересуван имали друга религия проповядваща нещо като ДЖИХАД

Link to comment
Share on other sites

Кръстоносните походи да ти говорят нещо?

Продължаваш да градиш имидж на дете с изказванията си. Поробването ни няма нищо общо с мюсюлманството. Сега все едно да обявиш, че за падането на римската империя е бил виновен култа към Тангра?! Или проповядваните от другите варварски племена култове и религии?

Все едно Византийците, чиято територия е била България, преди да стане такава, да твърдят, че Тангра и Перун са виновни за отнемането на земите им...

Link to comment
Share on other sites

И това ли са за вас всичките религии по света? Православно и Католическо Християнство и Исляма? Ами примерно Юдеизма? Доста бедна обща култура, бих казал. Будизма също е религия, само така, между другото. Религия, от която когато ми остане малко време бих се поинтересувал живо.

Не гледайте като коне с капаци, и преди да кажете нещо за една или друга религия - поне от самоуважение се поинтересувайте малко повече от нея...

Повдигна се темата за Ислямството , не за Будизма ;) И кога някой тук е казвал "Будизма не е религия" :angry: господин всезнайко сигорно знае още много религий , които на нас естествено не са ни известни , но на него, като самоуважаващ се и всезнаещ човек всичките са му известни ;)

 

П.С : повече няма да пиша в темата , така че ако пак ще ми наливаш за малкото момченце "Шаман Кинг" по-добре на ЛС

Link to comment
Share on other sites

The`ScorpioN уважавам мнението ти и да кръстоностните походи ми говорят нещо но по въпроса за ИСЛЯМА не мога да си променя мнението имам си причини

Link to comment
Share on other sites

The`ScorpioN уважавам мнението ти и да кръстоностните походи ми говорят нещо но по въпроса за ИСЛЯМА не мога да си променя мнението имам си причини

Еми айде кажи си причинте, може пък ние да променим нашите възгледи ;)

 

ПП:закво всички заечекнаха мюсюлманството дей*а! да пише някъде в първия пост "мюсюлманство"???

Link to comment
Share on other sites

Точно обратното е. Исляма от юдеизма, ако погледнеш хронологично, ще разбереш защо.

 

off//

Пътувал народа еврейски из пустинята. Харесал едно място Мойсей и казал:

- Да се заселим тук!

народа отвърнал:

- Не, тук мирише гадно!

Продължили да пътуват, години, години...

- да се заселим тук?

- Не, и тук мирише гадно!

Продължили и след дълги търсения накрая харесали място, където не миришело... За това сега Израел е единствената страна в близкия изток без нефт...

//off

Link to comment
Share on other sites

Айде сега пресметни заради тази спокойна религия колко години държавата ни е била заливана с кръв никога ама никога не ставам мюсюлманин за нищо не света Християнството си ми харесва и макар да не съм най-примерен християнин си си харесвам религията Кажете щото аз не съм толкова заинтересуван  имали друга религия проповядваща нещо като ДЖИХАД

По въпроса за Турското робство... Имах възможността да живея една седмица при едно турско семейство, тогава разговарях с тях (макар бегло) на тази тема, а те ми обясниха, че има разлика между ОСМАНЦИ и турци. Турция има национален празник на 23 април, ден, в който почитат освобождаването си от терора на Османците върху тях... Ето защо не е редно да слагаме всички мюсюлмани под общ знаменател!

 

Исляма е на основата на Юдеизма, да не говорим, че арабите и евреите са братчеди!

А аз тази година учих, че Исляма е произлязъл от Християнството.

 

А сега по темата... Аз гласувах "Може би". Има една единствена причина, поради която евентуално бих сменила религията си. Казва се ЛЮБОВ. НО религията трябва да е единствената причина, поради която да не мога да бъда с любимия си човек, за да я сменя. Аз съм Християнка и искам да остана такава, вярвам в принципите на Християнството, но не мога да бъда сигурна, че един ден няма да се наложи да сменя религията си поради причината, която споменах по-горе... Може да ме упреквате за това, да кажете, че не съм истински вярваща, но аз все пак вярвам и в истинската любов :)

Link to comment
Share on other sites

Всяка религия е опит да се обясни света около нас и да се помогне на хората да живеят по-добре.Някой го правят по сполучливо от други.Някой го правят за да манипулират (евентуално за да придобият известна власт).И ако някоя религия се доближава до твоя мироглед или ти дава това,което си търсил защо да не я приемеш??

Link to comment
Share on other sites

Освен ако сам не създам религия, или култ, едва ли бих намерил такава, която да съвпата с моите възприятия. Защото всяка една религия произхожда от човек, което значи, че вече в нея има субективизъм. Абсолютизма е нещо свързано с божественото, от което сме далече. И друг човек, не може да ми интерпретира живота, вселената и всичко останало, както аз самия за себе си...

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас.. аз съм християнин (тоест кръстен съм) и уважавам знанието което е заложено в тази религия, но само толкова. Просто за мен символиката е по-различна. За мен върховния Бог ако мога така да го нареча е Майката Природа. тоест.. силата която движи цялата вселена.. а следователно и мен самия. Светът се върти около мен следователно аз съм Бог :devil

Това не е някакъв вид. егоцентризъм.. просто ако приемем че аз съм една точка.. то всичко се намира около мен. тоест аз съм в центъра и аз съм Бог.. няма какво да го търся другаде като той е в мен. Просто силата на природата е в мен.. както и във всички вас ;)

 

Иначе ако говорим за религия: BoC is a relligion!

Link to comment
Share on other sites

За мен върховния Бог ако мога така да го нареча е Майката Природа. тоест.. силата която движи цялата вселена.. а следователно и мен самия. Светът се върти около мен следователно аз съм Бог :devil

 

Иначе ако говорим за религия: BoC is a relligion!

Хахахахах, afx, знаеш ли, че това което си казал е един от основните принципи на сатанизма? "Ти си бог на себе си". Просто реших да го споделя ;)

Още нещо: кво е BoC?

Link to comment
Share on other sites

Твърде тъпо е в днешно време обществото да бъде сплотявано от религията. Може някога да е била необходима, но днес е леко излишна, като се има предвид някои фанатици какво правят в името й. Еми аз май съм атеист :)

Link to comment
Share on other sites

Техническо погледнато аз съм атеист, обаче би трявбало да съм християнин (източноправославен). Намирам за глупаво да си смениш религията...какъв ще станеш? Мюсюлманин...будист...някъв сектант (Свидетели на Йехова, Мормони и т.н.). Това са пълни глупости лично според мен. Религията е нещо, което не може да бъде сменено. И МАйкъл Джексън се е избелил, ама всъщност си е един негър! Какъвто се родиш - такъв си.

Link to comment
Share on other sites

И МАйкъл Джексън се е избелил, ама всъщност си е един негър! Какъвто се родиш - такъв си.

Религията няма нищо общо с расовата принадлежност тя е въпрос на избор.

Може да се родиш в християнско семейство да те кръстят обаче после да ти дойде някъв друг акъл и да станеш мюсулманин или будист примерно.Няма значение какъв се раждаш

Link to comment
Share on other sites

Хахахахах, afx, знаеш ли, че това което си казал е един от основните принципи на сатанизма? "Ти си бог на себе си". Просто реших да го споделя ;)

Още нещо: кво е BoC?

:evil хо хо хоооо :devil

Еми.. щом казваш :D

 

BoC stands for Boards of Canada.

Genre: IDM / Ambient

Official website: http://www.boardsofcanada.com/

Discography: http://www.themilkfactory.co.uk/reviews/boc_disco.htm

малко символика: http://www.speakeasy.org/~adbrown/boc.html

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да даде някакво инфо относно мормоните обикалящи из пловдивските улици (американците) ? 2-3 пъти съм се спирал да разговарям с тях за да си практикувам английския, но ми се стори, че го владеят по зле и от мен, което ме навежда на мисълта, че тия хора или са забравили родния си език или просто се правят на американци ? И каква е въобще целта им нямам идея ....

Link to comment
Share on other sites

Ами заблудени хорица, тръгнали да проповядват божието слово според техните си представи! Истинската им цел е про-американска пропаганда и подкопаване устоите на Българксата Държава и по-скоро на Българската Църква. С 2 думи: Пацифисти Терористи!

 

И какво ще постигнат с това :confused

Link to comment
Share on other sites

Мормоните са секта, зародила се в Америка. Има щати, в които мнозинството от населението е мормонско. Проповядват изключително скромен и аскетски живот. Съгласен съм с определението на karaman.

На българи им финансират следването в америка, след като определено време са проповядвали в България. Тоест създават терористи и сред нас :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...