Jump to content
BulForum.com

Бихте ли сменили религията си?


Бихте ли сменили религията си?  

114 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

На българи им финансират следването в америка, след като определено време са проповядвали в България. Тоест създават терористи и сред нас :)

 

По тази логика много българи (атеисти) могат да си подсигурят безпроблемно заминаване до щатите :P Това е една уникална възможност Бай Ганьо да надхитри Мистер US, а освен това пак не виждам какво общо има тва с тероризма като тия хора проповядват долу горе пак същата християнска религия, в която нито има джихад нито кръстоносен поход или нещо от този род :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

бих я сменил само ако се появи по-добър прочит на Библията

и стария/новия завет просто да е на съвремен език

а не да е с някви измислици добавани като продължение или пояснения и секви такива :angry1

Сектите са много просто нещо трябва нещ

о да не ти е наред с главния мозък зада членуваш в такава престъпна организация!

 

Господ и Исус Христос Рулират за мен :punk

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че не! Все едно да си сменя пола! :wacko:

Напълно съгласен !!! Както LifeFeel каза в житията на светиите пише на какви нечовешки мъки са подлагани хората и не са предавали вярата така и ние трябва да я остояваме.

 

...и друго да добавя България е от много години е източно православна държава таква трябва да се запази ... без Православие НЯМА България !!!! ... всички други шитни да ги нема ... ЗЗД да се издаде против изповядването на другите религии тъкмо ще се отървем от много рязана сган.

Link to comment
Share on other sites

Да изменя на религията си е все едно да изменя на мирогледа си,което е все едно да изменя на себе си. Дори и в името на любовта не бих го направил.

Link to comment
Share on other sites

Дори и в името на любовта не бих го направил.

ЕВАЛА !!!! Шапка ти свалям за такоа изказване само дано наистина би го направил в действителност ...

Link to comment
Share on other sites

И аз така , обаче много мразя мюсюлмани , и не бих искал да съм/стана такъв защото:

1.Като малки ги обрязват. :sick  :sick

2.Забранено им е да употребяват алкохол. :(  :(

3.В мюсюлманските държави половите зарази са много по разпространени отколкото в България , защото 1 мъж се ..... с колкото си поиска жени , и след това никой не му се сърди , защото това е част от религията.

4.Може би защото съм БГ мразя мюсюлмани (турското робство)

 

като си толкова против обрязването би трябвало да знаеш,че именно под тази кожичка има секрет,които причиняват рак на шийката на матката,за това и при жените в мюсюлманския свят тази болест се среща много по-малко(което игнорира от части поне т.3)...а и не си мисли,че всеки гледа по амнайсе жени,защото е длъжен да ги издържа ;)

относно алкохола,то и свинско им е забранено уж,ама...а и както отбеляза някой,ние като трябва да постим колко души го правят?!

не знам,но за мен религията е важна,това е част от мен,кръстена съм църква,предците ми също,а и независимо дали постя или не,важното е че споделям принципите на религията...

 

П.С.А относно това,как се е създала мюсюлманската религия...най-общо казано тя е сбирщайн от много религии,като мохамед добавя и свои лични възгледи :sick ...живял е в Мека,ражда се около 570г.Баща му умира рано и детството му е тежко,семейството му е бедно.На 25 години се оженва за богата вдовица(с Х й беше името... :wacko: ) и започва успешна търговия.При уединение на планината Хира получава просветление и понеже при пътуванията си(нали имал търговия) към Сирия и Палестина се запознава с идеите на християнството и юдаизма,решил,че има мисия от Бога и разни такива :wacko: ...Отначало само семейството му го подкрепя,докато жителите на Мека му оказват ожесточена съпротива...А идеята за Джихад си е изцяло негова...Просто не уважавам тази религия,защото тя е създадена от останалите :angry: ...Тя е и най-млада,затова и са успяли да поробят България...тогава тази религия е била в разцвета си едва ли не...а и все пак да сте видели поп да хване меч и да се бие?!Просто християнството призовава към мир...

 

бтв кофти е че в много теми виждам ниска информираност и много предрасъдъци...някой чул от някъде си...хубаво е когато човек се изказва да се аргументира малко или много,особенно относно такива спорове...

Link to comment
Share on other sites

@sweety: хареса ми поста, защото показа някаква информираност, а не предразсъдъци. Единствено това за джихада и кръстоносните походи май беше разяснено вече, но...

Сектите са много просто нещо трябва нещ

о да не ти е наред с главния мозък зада членуваш в такава престъпна организация!

Би ли ми обяснил, защо мислиш, че сектите са "престъпна организация" и защо "трябва нещо да не ти е наред с главния мозък" за да членуваш в такава? Какво разбираш под секта? Това което са ти казали мама и тати? "Те са много лоши!" "Мръсни сектанти!". Тъй като от поста ти оставам с впечатление че си вярващ до някъде щото "Господ и Исус Христос рулират" за теб, искам да те питам - да си се замислял някога, че християнството е една голяма секта? Всъщност всяка една общност подкрепяща дадена религия (независимо колко е голяма) е секта. Просто малко хора ги възприемат така. Имаш ли представа че Исус който "рулира" е бил възприеман точно като сектант от римляните? По твоята логика той е престъпник и болен мозък. В това ли вярваш. Това ли е за теб християнството? Ако трябва да цитирам "рулиращия" Христос "Не съди за да не бъдеш съден"(или нещо такова).

\/ Peace мойто момче и другия път МИСЛИ преди постваш

Link to comment
Share on other sites

Определено резултатите от poll-а ми харесват, доволен съм :)

Link to comment
Share on other sites

не бих искал да съм/стана мюсюлманин защото:

1.Като малки ги обрязват.

 

Много ми е интересно, тогава как са оцелели досега...може би имат пръст хора от други религии, където не ги обрязват като малки...незнам, това за мен си остава мистерия! Защо изобщо говориш, без да имаш пълна и сигурна информация, излагаш се по тоя начин. Това е проблема на 60% от хората в тоя форум!

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно, тогава как са оцелели досега...може би имат пръст хора от други религии, където не ги обрязват като малки...незнам, това за мен си остава мистерия! Защо изобщо говориш, без да имаш пълна и сигурна информация, излагаш се по тоя начин. Това е проблема на 60% от хората в тоя форум!

обрязването по никакъв начин не е свързано с оплодителната способност бе човек

Link to comment
Share on other sites

аз съм този който гласува, че "би си сменил религията" От християнство минах към атеизъм...религии...bullshit...

Link to comment
Share on other sites

аз съм този който гласува, че "би си сменил религията" От християнство минах към атеизъм...религии...bullshit...

Ами то да ти кажа атеизма не е никаква религия така че не става много ясно с каква религия ще смениш християнството

Link to comment
Share on other sites

Хвалла на Аллах icon_bowdown.gificon_bowdown.gificon_bowdown.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

icon_smile_wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Никога не бих си сменила религията. Християнка съм. Вярваща съм. Доказвано ми е много пъти, че Той съществува. Ходя на църква и съм благодарна и за мъките и за радостите. Знам, че щом нещо се е случило значи така е трябвало да стане. Смърт, раждане, болка, всичко е изпитание на вярата ми. Защо умират деца на по 1 годинка? Така е трябвало да стане. Не съм в секта, не съм фанатичка. Но ако всички се обърнат за малко към Него мисля, че светът ще е по-добър. Бог е само един дали е Исус, Аллах, Йехова, дали е някой друг бог няма значение как се нарича има само една сила. Със здраве ;)

 

EDIT: @hypocrisy може да се каже, че е примирение. Защото разбрах, че не съм аз човекът, от който зависи каквото и да е ;) Ако почна да пиша ще се отплесна за това спирам :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...