Jump to content
BulForum.com

Бихте ли сменили религията си?


Бихте ли сменили религията си?  

114 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Въпроса е следния: ако един ден чуете за секата(или пък офицялна религия), проповядваща идеали, които съвпадат или са близки с вашия мироглед, бихте ли сменили религията си(ако сте вярващ) или бихте ли станал вярващ(ако сте атеист). Под секта моля да не се разбира група от хора, търсещи нови начини да се самоубият с отрова за мишки ;)

 

ПП:сложих темата тук защото:

1. Много хора ще се рзпищят че е тъпа ;)

2. Повече на "Тя и Той" ми избиваше(май заради първото)

 

Не се стремя да подтикна никой към присъединяване към секта или нещо подобно. Приемете го като социологическо проучване.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Може би, ако някой ден се появи религия (или секта), в която не присъства единствения (или многото) всемогъщ/и - ще стана вярващ. Просто идеята с "бог", молитви, служби и т.н., ми се струва абсурдна.

Link to comment
Share on other sites

В смисъл, би се включил ако сектата е с някви хипарски идеали примерно? Т.е. не вярват в някакъв бог а просто почитат природата да речем?

 

Да бе сори, усетих се но късно ;) Смених си въпроса :D

Link to comment
Share on other sites

Не приемайте религията толкова повърхностно. Все пак всичките големи съвременни религии са се формирали преди бая време и тогава големият бял дядо седящ на облаче им е изглеждал доста добра идея... Аз лично смятам, че няма кой знае какво да се промени, защото те всичките религии имат общо ядро. Аз лично вярвам в христианските ценности, но това не значи, че реално съм някакъв кой знае колко добър христианин. Ако Господ искаше да му се кланям всеки ден, щеше не да направи човека по свой образ и подобие, а куц и винаги седящ на колене. Изобщо в тия неща трябва да се вниква по-надълбоко и всеки да търси своето.

Link to comment
Share on other sites

Атеист съм! :inqn

И аз така , обаче много мразя мюсюлмани , и не бих искал да съм/стана такъв защото:

1.Като малки ги обрязват. :sick :sick

2.Забранено им е да употребяват алкохол. :( :(

3.В мюсюлманските държави половите зарази са много по разпространени отколкото в България , защото 1 мъж се ..... с колкото си поиска жени , и след това никой не му се сърди , защото това е част от религията.

4.Може би защото съм БГ мразя мюсюлмани (турското робство)

Link to comment
Share on other sites

Аз вярвам в Християнството, но не съм някой праведник който да се моли редовно да ходи на служби и пр. Никога не бих си сменил вярата ... това е предателство към нещо по-висшо от човек това е като да предадеш родината си с цел да се облагодетелстваш материално или за да запазиш живота си ... предателсвто по време на война ... заслужава най-тежка присъда - смърт по особено жесток начин.

Така го разбирам аз който не е съгласен и мисли че това са простотии моа му кажа да ходи да праи нещо ...

Link to comment
Share on other sites

За мене в христианството има достатъчно морални ценности(както и в другите религии има), които изграждат необходимите предразсъдъци с които някой да се развива като "полезен индивид"... Вярвам в нещо, но не го идолизирам и богутворя.

Тъй като повечето религии са на основа "божеството покровител", ми е все едно дали ще съм мюсулманин, католик или каквото и да било... Вярата може да е само като опора и надежда, която е доста необходима понякога

=> Може би

Link to comment
Share on other sites

Приемам част от християнските ценности и удобрявам идеята като цяло (с някои изключения), но в съвремието почти всички религии са се изродили повече до почитане на един каталог с правила (канони), отколкото вяра в нещо по-добро, някакъв идеал. Атеист съм!

Въпреки което вярвам в моя собствена трактовка на божественото, вярвам в съществуването на визша сила, която не оприличавам със определена личност, а по-скоро със закона на космическата хармония. Хаоса, и реда :inqn в него - това за мен е Бог!

Link to comment
Share on other sites

Никога не бих си сменил религията по никакъв повод!!!Аз си харесвам религията и си вярвам в БОГ!!Вярата ми не се осланя да седя и да чакам всичко да ми пада от въздуха!!Просто мисля че е много вярна мисълта"Помогни си сам за да ти помогне и господ" :) Ходя на църква на по-големите празници(пропуск от моя страна че неходя редовно) нося си кръстове и други такива окрашение,кръстен съм в църква и няма да си остава религията :)

Link to comment
Share on other sites

За мене в христианството има достатъчно морални ценности(както и в другите религии има), които изграждат необходимите предразсъдъци с които някой да се развива като "полезен индивид"... Вярвам в нещо, но не го идолизирам и богутворя.

Тъй като повечето религии са на основа "божеството покровител", ми е все едно дали ще съм мюсулманин, католик или каквото и да било... Вярата може да е само като опора и надежда, която е доста необходима понякога

=> Може би

Вярата е хубава причина за омраза и война също така ... :devil особено рязаните с тяхна бъгава религия има много :starwars:

Link to comment
Share on other sites

Само да не ми режат пишката  :sick  :woot

Хаха , ами те няма да ти я режат , само ще те обрежат , което не е по малко гадно. :sick :sick

Абе аз единствено бих станал католик , ако тва се счита за смяна , иначе колкото и праи да ми дават мюсюлманин не ставам(факана работа). :bgrin: :D :P

Link to comment
Share on other sites

Аз вярвам в Християнството, но не съм някой праведник който да се моли редовно да ходи на служби и пр. Никога не бих си сменил вярата ... това е предателство към нещо по-висшо от човек това е като да предадеш родината си с цел да се облагодетелстваш материално или за да запазиш живота си ... предателсвто по време на война ... заслужава най-тежка присъда - смърт по особено жесток начин.

  Така го разбирам аз който не е съгласен и мисли че това са простотии моа му кажа да ходи да праи нещо ...

 

 

То и аз не съм праведник. Само на Великден и Цветница ходя на църква ама няма да си сменя религията. Дори няма да сменя "клона" на религията. В смисъл не искам да ставам нито протестант нито католик. Православните rulz :punk .

Link to comment
Share on other sites

И аз така , обаче много мразя мюсюлмани , и не бих искал да съм/стана такъв защото:

1.Като малки ги обрязват. :sick  :sick

2.Забранено им е да употребяват алкохол. :(  :(

3.В мюсюлманските държави половите зарази са много по разпространени отколкото в България , защото 1 мъж се ..... с колкото си поиска жени , и след това никой не му се сърди , защото това е част от религията.

4.Може би защото съм БГ мразя мюсюлмани (турското робство)

Осъзнаваш ли че това което каза са пълни глупости? Айде, за точка 1 съм съгласен, но останалото са глупости. Още нещо - много по хигиенично е да си обрязан, отколкото да имаш перпуциум. Като цяло обрязването не намалява удоволствието от секса. Дори не мога да се сетя за отрицателни неща. Защо на всички ви е толкова странно и гнусно/гадно?

Btw: ако ми упрат пистолет до главата и ми кажат да избирам между мюсюлманин и католик, бих избрал мюсюлманството.

 

защо няма отговор не? :confused

няма да си я сменям :excl:

За какво мислиш че е отговора "Никога!" ;)

Link to comment
Share on other sites

Никога ! Не бих си сменил религията за нищо на света  :blink: Мразя мюсолманството и не бих бил мюсолманин.

Защо всички си мислите само за мюсюлмани? Въпроса да е случайно "Бихте ли станали мюсюлманин?"? Не нали. Баси с тва ли ви се изчерпват знанията? "Има мюсюлманство и то е лошо!" "Що?" "Еми щото е лошо!". Има хиляди други религии. Поне като казвате че се дразните на нещо, се обосновавайте що.

Link to comment
Share on other sites

Незнам кой говори глупости , ама съм сигурен , че според религията им е забранено да пият алкохол , а и са с много жени ( тва секи го знае).

А пък щом те кефи обрязването , дай да напраим един Poll "искате ли да бъдете обрязан" , и да видим как ще е гласуването , бас държа че повечето хора няма да исакт. :sick

Link to comment
Share on other sites

Защо всички си мислите само за мюсюлмани? Въпроса да е случайно "Бихте ли станали мюсюлманин?"? Не нали. Баси с тва ли ви се изчерпват знанията? "Има мюсюлманство и то е лошо!" "Що?" "Еми щото е лошо!". Има хиляди други религии. Поне като казвате че се дразните на нещо, се обосновавайте що.

Не щото е лошо , защото е турско :woot Всеки на моята възраст като чуе "друга религия" се сеща за "рязаните" ;) Явно ни възпитават да ги мразим , незнам....По-принцип , никога не бих членувал в някаква секта нито пък бих си сменил религията , защото съм се родил християнин и смятъм че такъв трябва и да "заспя" :)Няма определене пречина за това , просто така смятам

Link to comment
Share on other sites

почти всеки ден чета жития по църковния календар

Житие на светеца, който празнуваме днес

белеят ми косите на какви мъчения са били подложени християните - само и само да изрекът дума, че се отричат...

Link to comment
Share on other sites

Аз не бих си сменил религията просто защото сам поел отговорността да я сахранявам и нося в себеси./се пак съм кръщаван и съм Кръсник/

Има много религии ... един познат/приятел примерно е Сатанист... малко тъпо ми звучи но щом я е избрал за своя религия му допада и има общи интереси ... и възгледи ...

СЕКИ ИМА СВОИ ИЗБОР КАКВА РЕЛИГИЯ ДА ПРОПОВЯДВА! :)

Link to comment
Share on other sites

Незнам кой говори глупости , ама съм сигурен , че според религията им е забранено да пият алкохол , а и са с много жени ( тва секи го знае).

А пък щом те кефи обрязването , дай да напраим един  Poll "искате ли да бъдете обрязан" , и да видим как ще е гласуването , бас държа че повечето хора няма да исакт. :sick

1. Християните пък немогат да изневеряват н а жена си примерно. На много хора не им пречи. Не можеш и да крадеш - не ти прачи обаче нали? Просто искам да ти кажа че мюсюлманите ПИЯТ алкохол. Плюс това ако само алкохола е определящ за теб, само мога да те съжалявам.

2. Тва с многоженството са глупости. Знаеш ли колко много турци имат само ЕДНА жена?

3. От сега знам какъв ще е резултата от пола за обрязването. Което е жалко, не задруго, а защото хората просто са предубедени. Разбирам да си вникнал в същноста на нещата и да кажеш НЕ ИСКАМ, но твоето са си предразсъдаци.

 

 

1. Никой не мрази мюсюлманите, мразят никненето на джамии в родопите като гъби!

Това наистина е гадно. Не го отричам, но говоря за самата религия. Радвам се, че не ги мразиш, защото наистина е гадно да се дразниш на някой заради вярата му.

 

белеят ми косите на какви мъчения са били подложени християните - само и само да изрекът дума, че се отричат...

Насилстъвеното приемане на вяра е гадно и въобще не ставаше въпрос за това. Не агитирам и никой да става мюсюлманин. Дори не ставаше въпрос за мюсюлманство първоначално. Въпроса е защо да отстояваш една религия, само защото предците ти са я отстоявали? Защо да не я смениш, ако не намираш нищо(или много малко) вярно в нея?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...