Jump to content
BulForum.com

Форумна галерия


Recommended Posts

  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply

Ми и аз да пусна нещичко

runaway

generations

sunrise or sunset

 

 

1

2

3

 

Ето още нещо, което не е чак толкова арт.

Сенокосеца е луд, браво.
Link to comment
Share on other sites

3.

това бяха първите снимки като си купих апарата и първия снимачен ден с него.

Ъъъъъъм, така ли ми се струва или тука фотошопа е изиграл доста голяма роля в орязването на кв. Кючук Париж. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъъм, така ли ми се струва или тука фотошопа е изиграл доста голяма роля в орязването на кв. Кючук Париж. :blink:

Не няма никакъв фотошоп.Просто това си е директна снимка от стария град,над Античния театър :)

Link to comment
Share on other sites

Лелее. И какво стана сега. Оказа се че не си познавам достатъчно града. :huh: Какви са тия села и балкани там толкова близко?

 

Не не не. До като не ми покажеш къде е сточна гара и къде са 16 етажните блокове до втора градска болница, не вярвам. :) На снимката има 2 един до друг, ама нещо са прекалено близо до тримонциум. А те не са.

Link to comment
Share on other sites

Лелее. И какво стана сега. Оказа се че не си познавам достатъчно града. :huh: Какви са тия села и балкани там толкова близко?

 

Не не не. До като не ми покажеш къде е сточна гара и къде са 16 етажните блокове до втора градска болница, не вярвам. :) На снимката има 2 един до друг, ама нещо са прекалено близо до тримонциум. А те не са.

 

Пич, всичко си е ок. И аз се загледах, просто от тази снимка не се вижда сточна гара ;)

Link to comment
Share on other sites

С малко фокус и цветова корекция става чудно.

/ надявам се автора да не ми се сърди! /

 

Ще ми кажеш ли с коя програма ги направи тези неща че искам и аз да все пробвам да коригирам снимка.Ако не те затруднява де ;)

Link to comment
Share on other sites

vasil088, снимката е много яка :punk и аз си позволих да я барна тук таме :P има още какво да се оправя като зелените цветове, но в момента не ми се занимава, може би утре ще ги дооправя. иначе ето какво се получи

Pld1.jpg

 

@jozo, аз съм го правил тва с photoshop

Link to comment
Share on other sites

vasil088, снимката е много яка :punk и аз си позволих да я барна тук таме :P има още какво да се оправя като зелените цветове, но в момента не ми се занимава, може би утре ще ги дооправя. иначе ето какво се получи

 

Ми кво да кажа наистина Stenli и koceto са се постарали .Супер :punk

 

А един котарак още от мен

Link to comment
Share on other sites

Ами незнам дали е точно за тази тема но много си харесвам една снимка.Ето това котенце :) Точно за това питах и за програма за да е изсветля малко че е доста жълтава :sick

Link to comment
Share on other sites

Аз за съжаление не мога да ви покажа мои снимки, но за това пък може да разгледате сайта на пловдивски фотограф, който аз съм правил :) Той има доста не стандартен стил на работа - някой го харесват, други не чак толкова - но гарантирам, че снимките са интерeсни. Пък и ще вдигнете малко статистиката на сайта ;)

http://www.milanhristev.com

Link to comment
Share on other sites

За 1 съм сигурен, че е било красиво, но кофти апарата ( с какво снимаш?) и композицията са развалили всичко. Имаш прекалено много обекти, които отвличат вниманието. Виж на 2 е по-добре, а на 3 трябваше да пробваш с по-висока скорост на затвора и по-малка диафрагма, защото петното е огромно :).

Link to comment
Share on other sites

За 1 съм сигурен, че е било красиво, но кофти апарата ( с какво снимаш?) и композицията са развалили всичко. Имаш прекалено много обекти, които отвличат вниманието. Виж на 2 е по-добре, а на 3 трябваше да пробваш с по-висока скорост на затвора и по-малка диафрагма, защото петното е огромно :).

хахах със фотосмарт435 бая трудно ще стане. За първата се опитах да нехвана кафето, а само сградата и кофата, но нестана.

Link to comment
Share on other sites

Пускам ви и аз няколко неща от скорошно време...от Италия повечето. Някои вече са ги виждали.

 

Free as a Bird

 

They Won't Let Me Go Away

 

Peeking

 

The Night is a Lonely Business

 

Petrol Sky

 

Lime Green is a Colour I Like

Link to comment
Share on other sites

Мн е готино признавам - супер интересни идеи имаш и наистина мн добре ги осъществяваш...

 

BTW аз сега снимам нещо дет не му знам точно името, ама е като филмче от картинки, през определен период от време и накрая като се насложат става motion ама трябва доста играчка... Та въпроса ми е има ли някакви тънкости при изпълнението, освен да се сложи на статив и да се снима по часовник?

Link to comment
Share on other sites

Мн е готино признавам - супер интересни идеи имаш и наистина мн добре ги осъществяваш...

 

BTW аз сега снимам нещо дет не му знам точно името, ама е като филмче от картинки, през определен период от време и накрая като се насложат става motion ама трябва доста играчка... Та въпроса ми е има ли някакви тънкости при изпълнението, освен да се сложи на статив и да се снима по часовник?

 

Мерси. Идеята с камъните не е нещо ново, а добре забравено старо.

 

Ахаааа, схванах идеята ти. Преди време даваха филм на BBC за нещо подобно. Например как израства растение, как поникват зъбите на малко дете и т.н. Много добро начинание - би било много хубаво, ако го осъществиш.

 

Това, което запомних е, че те много внимаваха обектът винаги да е на една и съща позиция в кадъра, винаги да се спазват едни и същи параметри - светлина, агъл, фокус и т.н. Трудна работа, но ценна, ако стане.

Link to comment
Share on other sites

Ахаааа, схванах идеята ти. Преди време даваха филм на BBC за нещо подобно. Например как израства растение, как поникват зъбите на малко дете и т.н. Много добро начинание - би било много хубаво, ако го осъществиш.

 

Това, което запомних е, че те много внимаваха обектът винаги да е на една и съща позиция в кадъра, винаги да се спазват едни и същи параметри - светлина, агъл, фокус и т.н. Трудна работа, но ценна, ако стане.

ВВС го правят с камера, а не с фотоапарат.

Link to comment
Share on other sites

Мерси. Идеята с камъните не е нещо ново, а добре забравено старо.

 

Ахаааа, схванах идеята ти. Преди време даваха филм на BBC за нещо подобно. Например как израства растение, как поникват зъбите на малко дете и т.н. Много добро начинание - би било много хубаво, ако го осъществиш.

 

Това, което запомних е, че те много внимаваха обектът винаги да е на една и съща позиция в кадъра, винаги да се спазват едни и същи параметри - светлина, агъл, фокус и т.н. Трудна работа, но ценна, ако стане.

Без значение как го правят аз снимах в продължение на 3 часа на всеки 4.5 мин - точно снимани по часовник и на статив - вярне е че има леки отклонения ама това го прави автентично, и в моя случай/движение на облаците/ няма нужда да се преценява светлината... обаче проблема е че нямам подходяща програма, която да свърже снимките в последователност и да не разваля качеството като movie maker-a :blink:

Link to comment
Share on other sites

обаче проблема е че нямам подходяща програма, която да свърже снимките в последователност и да не разваля качеството като movie maker-a  :blink:

http://www.swift-tools.net/Quake/QVM/

 

;)

Ами незнам дали е точно за тази тема но много си харесвам една снимка.Ето това котенце :) Точно за това питах и за програма за да е изсветля малко че е доста жълтава  :sick

Преди

След

Link to comment
Share on other sites

Не съм се включвала в темата,но забелязах,че доста хора наистина се интересуват и занимават с фотография сериозно.

 

последните няколко дни качих доста неща в профила си в DA и ще се радвам,ако влезете да разгледате.

 

клик

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...