Jump to content
BulForum.com

Форумна галерия


Recommended Posts

Момчета,момчета,дайте го по-спокойно.Вече започнахте да се изживявате като големи фотографи,а все още не съм чул имената ви по медиите.Това май е болестно състояние,забелязал съм го в доста страници,посветени на фотографията.Стегнете се в кръста.КОгато нещо не ви хареса-дайте ясна обосновка защо е така,а ако можете и знаете-дайте и съвет,как да се оправят нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply
shadowhand, айде като голям разбирач, кажи ми какво ли бих искал да изкарам на преден план в снимката с пилето! Може би облакът? Най-вероятно. А в снимката с бутилките? Лявата или дясната? Или май средната?

Като казах че приемам критика, нямах предвид безпочвени залъгалки, а истинска такава. Ако не можеш да дадеш такава, трай си. Аз много добре знам, че снимките ми не струват, и не претендирам за нищо. Ама не е това начина по който да ми го кажеш. Кажи ми: "Хои се гръмни някъде с твойте снимки!" По бих го приел. Или като казваш нещо, стъпи върху него! Това, което казваш е по ъпсурдно и от снимките ми. Не ме интересува към коя категория са снимките, не ми е това проблемът. По-голямата част от категориите дори не успях да си ги преведа, а и не съм се и опитвал. Не смятам, че ми е необходимо. А ти ми казваш, че били за друга категория. Еми хубаво, пиши ги където сметнеш за правилно, пък ми кажи, аз може да ги прехвърля в правилната.

 

Пак казвам- вярвам, че не се заяждаш, и пак казвам- приемам критика! Сигурен съм, че има какво да науча, винаги има. Но от човек, който може да ме научи на нещо.

Не претендирам за голям разбирач, но явно и ти не приемаш добронамерена критика. И за да не ме разбереш погрешно:

Choose one - фокуса пада главно върху мишката и пръстите. Предвит името се създава аналогията за това, че ще има нещо общо с избор между бутони или избор с мишката.

 

И не си мисли, че искам да изтъкна колко лоши са снимките ти. Искам с критиката си да ти дам някаква насока, но го приемаш погрешно.

Link to comment
Share on other sites

shadowhand, айде като голям разбирач, кажи ми какво ли бих искал да изкарам на преден план в снимката с пилето! Може би облакът? Най-вероятно. А в снимката с бутилките? Лявата или дясната? Или май средната?

Като казах че приемам критика, нямах предвид безпочвени залъгалки, а истинска такава. Ако не можеш да дадеш такава, трай си. Аз много добре знам, че снимките ми не струват, и не претендирам за нищо. Ама не е това начина по който да ми го кажеш. Кажи ми: "Хои се гръмни някъде с твойте снимки!" По бих го приел. Или като казваш нещо, стъпи върху него! Това, което казваш е по ъпсурдно и от снимките ми. Не ме интересува към коя категория са снимките, не ми е това проблемът. По-голямата част от категориите дори не успях да си ги преведа, а и не съм се и опитвал. Не смятам, че ми е необходимо. А ти ми казваш, че били за друга категория. Еми хубаво, пиши ги където сметнеш за правилно, пък ми кажи, аз може да ги прехвърля в правилната.

 

Пак казвам- вярвам, че не се заяждаш, и пак казвам- приемам критика! Сигурен съм, че има какво да науча, винаги има. Но от човек, който може да ме научи на нещо.

Приятелче, "Обект на преден план" е нещо което ти липсва в снимките и което явно не проумяваш правилно.

 

Снимката с пилето - ами пилето ти е доста далече и сега има снимка без никаква динамика. Обекта на праден план може да е върха на някое дърво, който се показва в долния десен край примерно за да вкара пространство в снимката, динамика. Да уловиш разстояние до обекта.

 

На снимката с бутилките имаш един рафт с бутилки и точка. Запитай се сам - ти какво искаш да предадеш с този кадър, защото поне на мен определено не ми става ясно. Сега е плоска снимка отново без движение или дълбочина. Тук ако щеш, обекта на преден план може да ти е чаша с уиски или дори празна чаша, показваща се наполовина от някоя от страните, като фокуса пак ти е в/у рафта с бутилките - така картината придобива дълбочина и става по-жива.

 

Дано си ме разбрал правилно думите ми и дано да съм бил полезен!

Хайде успех!

Link to comment
Share on other sites

ето я моята 1-ва, тоест 2-ра макро снимка - не е кой знае каква ама нали тепърва прохождам...

Alone

не знам дали ще забележите ама има скрит смисъл който се открива в заглавието...

Всички критики и коментари са препоръчителни, защото как иначе ще разбера как я намирате вие тази картина

рисков, позволих си да прекадрирам снимката и да внеса някоя цветова корекция. Както и да се заиграя леко!

 

Дано да не се обидиш! :)

 

Ches_3.jpg

Ches_2.jpg

Ches_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

shadowhand, koceto, благодаря! Това вече беше конкретно обяснение. А не "отговор на анкета", както се опитаха някои хора да правят.

Мисля, че velvet_underground най-добре разбра какво съм имал предвид.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да предложа на вниманието на всички, които искат да навлязът по-бързо в цифровата фотография едно интерактивно обучение?

 

Интерактивни семинари > digital photo > фотография

 

Sony academy

 

Мисля, че ще е от полза на всички ни ;)

Link to comment
Share on other sites

@koceto, добре е като идея, но се губи замисъла на riskov (акцента се отклонява от бялата...), но мисля че 2 е най-добра, даже може още да се подчертае прехода от ЧБ ;)

 

А не "отговор на анкета", както се опитаха някои хора да правят.

Teddy-King, ама верно го обърна на лична основа и взе да се засягаш и да ръсиш наляво и надясно ощетени коментари. Тука никой не говореше на такъв тон преди твоя пост.

"Отговора на анкета" е преценен да е като такъв, защото shadowland го каза добре и няма какво да се добави. Но не бях забелязал че трябват по-детайлни обяснения - съжалявам.

Ето, за да не ме обвиниш пак в анкетьорно отговаряне, си позволих да ти дам пример за арт с твоята снимчица:

 

Bar_by_Teddy_King3resize.jpg

 

...

Link to comment
Share on other sites

Ето, за да не ме обвиниш пак в анкетьорно отговаряне, си позволих да ти дам пример за арт с твоята снимчица:

Това е правено на фотошоп, нали ?

С кой ефект ?

Link to comment
Share on other sites

ole super ste maina... mn me kefi kartinkata... samo iskam da pitam dali nqma da e po hubavo bqlata pe6ka da e cqlata?

*edit: На Corel-а е 'Zoom Blur' ;)

sega go poglednah i na corel Photo Paint 8 si e radial blur su6to :)

eto go moq 6ah s radial... koito vutre v nastroikite se dava ili zoom ili radial da se izbere :)

alone4

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас,но аз лично не харесвам обработени снимки.Може да съм с ретро мислене,но фотографията за мен е това,което снимаш.Без обработка.Снимките на genecather ми харесват,обработени са,но пак ми харесват,би ми било любопитно да ги видя в оригинал

Link to comment
Share on other sites

sega go poglednah i na corel Photo Paint 8 si e radial blur su6to  :)

не е, пробвай и ще видиш, че ефекта, който аз съм използвал, на Corel-a е Zoom Blur.

 

@velvet_underground, споделям мнението за обработените снимки... донякъде.

 

Понякога се получава по-красив резултат след обработка. Фалшиво, но красиво.

Link to comment
Share on other sites

Това хич не ми харесва,дори не ми прилича на снимка;)

 

Снимката е само суров материал. После става хубавото. Да не искаш да остане само снимка, направена в тоалетната :D . Така не личи и придава съвсем друга посока за размисъл.

 

Има и абстрактна фотография, модернизъм...

Link to comment
Share on other sites

Бих ти препоръчал специално на мен да не ми говориш за абстрактно изкуство,защото съм се интересувал;)Специално последната ти снимка за мен не е нито абстрактна,нито нищо.Приеми го,не искам да се заяждам,за мен това е просто една творба на множеството програми за обработка на снимки и нищо повече.Научи се да приемаш чуждото мнение,свикни,че не си най-добрият фотограф

Link to comment
Share on other sites

Бих ти препоръчал специално на мен да не ми говориш за абстрактно изкуство,защото съм се интересувал;)Специално последната ти снимка за мен не е нито абстрактна,нито нищо.Приеми го,не искам да се заяждам,за мен това е просто една творба на множеството програми за обработка на снимки и нищо повече.Научи се да приемаш чуждото мнение,свикни,че не си най-добрият фотограф

 

velvet_underground, първо, аз съм много самокритичен и никога не бих си присвоил категорията "най-добър". Второ, изкуството няма граници, наложени от теб. Трето, то или се харесва или не. Бъди малко по-широко скроен.

Link to comment
Share on other sites

Трето, то или се харесва или не. Бъди малко по-широко скроен.

 

Явно в случая не се харесва... И ти си този, който е тесногръд в момента...

 

Пич, принципно много харесвам работата ти, но в случая Иван е прав според мен. Последното не беше никаква фотография за мен, а омазана картинка с някоя програмка. Нищо против омазаните картинки...просто те не са фотография. А за обработката във фотографията пък мога да кажа, че е необходима. Аз лично ценя възможността да си донаправиш снимката на равна нога с точното око. Но в случая работата е различна...

Link to comment
Share on other sites

Първо-аз съм доста широко скорен.Второ-повечето отснимките,които си представил/макар и обработени/ ми харесват.Последната я смятам за издънка.Трето-специално за мен фотографията има граници като изкуство.Ако човек се загледа във фотографията няколко години назад и се наслаждава на нея-предполагам,че ще се съгласи с мен.Но както и да е,все пак харесвам твоите снимки и ще се радвам да видя оригиналните такива

Link to comment
Share on other sites

Явно в случая не се харесва... И ти си този, който е тесногръд в момента...

 

Пич, принципно много харесвам работата ти, но в случая Иван е прав според мен. Последното не беше никаква фотография за мен, а омазана картинка с някоя програмка. Нищо против омазаните картинки...просто те не са фотография. А за обработката във фотографията пък мога да кажа, че е необходима. Аз лично ценя възможността да си донаправиш снимката на равна нога с точното око. Но в случая работата е различна...

 

Eеееее, и на теб ли трябва да кажа, че не претендирам това да е фотография. Снимката е само суровия продукт. Целта ми е съвсем друга.

 

Btw, поразгледай в deviantart да видиш колко подобни неща са на челно място в класацията.

Link to comment
Share on other sites

А мен какво ме интересуват класациите? Щом не е фотография, какво прави в темата за фотографии? Ако ще да е друго и все пак държиш да го споделиш, можеше да си кажеш, каква ти е идеята и толкова... И не виждам нищо лошо в това, че аз не си падам по такива неща. В крайна сметка това нищо не значи...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...