Jump to content
BulForum.com

Форумна галерия


Recommended Posts

  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply
Благодаря! Само че композицията вече е развалена и няма да стане същото ако почна да го правя отново.

 

Иначе имаш право синьото не се връзва много. Но по-добре да остане така, защото иначе може и по-зле да стане.

 

Преведи си подписа ми...

Но все пак си направил и двете... :)

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, но тази снимка може твърде много да се критикува... Доста странно изпълнение. :(

 

А между другото в тази тема гледам повечето от тоя сайт показват... та май ша зема и аз да го разуча, че да покачвам малко аматьорщини.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, но тази снимка може твърде много да се критикува... Доста странно изпълнение. :(

 

Ами неможах да отрежа бора. Неизлезе точно това, което исках, но с такъв апарат, толкова.

Link to comment
Share on other sites

http://www.deviantart.com/view/22037731/

 

Не го сложих в темата за макро, защото можеше и по-макро да стане, а пък на мен не ми беше това целта.

 

Големичък си е!

Link to comment
Share on other sites

Ей, къде е това бе, UFO? Mежду другото мога да ви покажа малко подобни такива снимки от Алпите на един приятел. Снимани са като за документални и са си такива, но е интересно.

Link to comment
Share on other sites

Айде и аз да ви вляза с нещо, че вече ми стана неудобно.

 

за пушачи 1 и 2

за природозащитници

за любители на чашката

 

Приемам всякаква критика!

По никакъв начин не подсказваш кое трябва да е в преден план. Дори и името може да даде насока на посетителя за това какво да търси във снимката.

 

Може да прочетеш и информация за това къде да се ползва светкавица и как се определя светлочувствителноста.

Link to comment
Share on other sites

По никакъв начин не подсказваш кое трябва да е в преден план.

Това за коя снимка се отнася, че нещо много се обърках? Или за всички? Още по-странно...

Link to comment
Share on other sites

Ей, къде е това бе, UFO? Mежду другото мога да ви покажа малко подобни такива снимки от Алпите на един приятел. Снимани са като за документални и са си такива, но е интересно.

 

Един два върха преди Mont Blanc :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Това за коя снимка се отнася, че нещо много се обърках? Или за всички? Още по-странно...

За всички. Снимките спадат повече към графа snapshots, а като гледам ти желаеш да ги караш към Art photography. За да стане арт трябва да има нещо да изпъкне, а да не е просто набор от цветове.

 

PS: Приемай критиката ми с добри намерения. Нямам полза да го казвам с цел заяждане.

Link to comment
Share on other sites

За всички. Снимките спадат повече към графа snapshots, а като гледам ти желаеш да ги караш към Art photography. За да стане арт трябва да има нещо да изпъкне, а да не е просто набор от цветове.

 

PS: Приемай критиката ми с добри намерения. Нямам полза да го казвам с цел заяждане.

 

Подкрепям! Освен това, трябва да има концепция и композиция, като идея от автора. Играчка с осветлението и рекурсията.

Link to comment
Share on other sites

ето я моята 1-ва, тоест 2-ра макро снимка - не е кой знае каква ама нали тепърва прохождам...

Alone

не знам дали ще забележите ама има скрит смисъл който се открива в заглавието...

Всички критики и коментари са препоръчителни, защото как иначе ще разбера как я намирате вие тази картина

Link to comment
Share on other sites

А кога е снимано? Може да сте били заедно с моя човек, затова те питам. За Николай Беев става дума...

 

Преди седмица, с Жоро Черноземски "експедицията" ;)

Link to comment
Share on other sites

http://plantgene.org/pics/DSC00831.jpg

 

Изморих се да го вдигам на крака тоз умрял комар и накрая го туширах.  :D

с ква машина снимаш?

Link to comment
Share on other sites

shadowhand, айде като голям разбирач, кажи ми какво ли бих искал да изкарам на преден план в снимката с пилето! Може би облакът? Най-вероятно. А в снимката с бутилките? Лявата или дясната? Или май средната?

Като казах че приемам критика, нямах предвид безпочвени залъгалки, а истинска такава. Ако не можеш да дадеш такава, трай си. Аз много добре знам, че снимките ми не струват, и не претендирам за нищо. Ама не е това начина по който да ми го кажеш. Кажи ми: "Хои се гръмни някъде с твойте снимки!" По бих го приел. Или като казваш нещо, стъпи върху него! Това, което казваш е по ъпсурдно и от снимките ми. Не ме интересува към коя категория са снимките, не ми е това проблемът. По-голямата част от категориите дори не успях да си ги преведа, а и не съм се и опитвал. Не смятам, че ми е необходимо. А ти ми казваш, че били за друга категория. Еми хубаво, пиши ги където сметнеш за правилно, пък ми кажи, аз може да ги прехвърля в правилната.

 

Пак казвам- вярвам, че не се заяждаш, и пак казвам- приемам критика! Сигурен съм, че има какво да науча, винаги има. Но от човек, който може да ме научи на нещо.

Link to comment
Share on other sites

shadowhand, айде като голям разбирач, кажи ми какво ли бих искал да изкарам на преден план в снимката с пилето! Може би облакът? Най-вероятно. А в снимката с бутилките? Лявата или дясната? Или май средната?

Като казах че приемам критика, нямах предвид безпочвени залъгалки, а истинска такава. Ако не можеш да дадеш такава, трай си. Аз много добре знам, че снимките ми не струват, и не претендирам за нищо. Ама не е това начина по който да ми го кажеш. Кажи ми: "Хои се гръмни някъде с твойте снимки!" По бих го приел. Или като казваш нещо, стъпи върху него! Това, което казваш е по ъпсурдно и от снимките ми. Не ме интересува към коя категория са снимките, не ми е това проблемът. По-голямата част от категориите дори не успях да си ги преведа, а и не съм се и опитвал. Не смятам, че ми е необходимо. А ти ми казваш, че били за друга категория. Еми хубаво, пиши ги където сметнеш за правилно, пък ми кажи, аз може да ги прехвърля в правилната.

 

Пак казвам- вярвам, че не се заяждаш, и пак казвам- приемам критика! Сигурен съм, че има какво да науча, винаги има. Но от човек, който може да ме научи на нещо.

 

Човек, по-полека.

 

Аз ти предлагам да потренираш малко. Пък като се научиш, тогава качвай в онзи сайт. Снимките ти дори не са на фокус.

 

Хайде със здраве... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...