Jump to content
BulForum.com

Форумна галерия


Recommended Posts

Като за начало е добре да се прави разлика между фотографията и фото манипулацията. Двете имат различни насоки и не е добре да се слагат под общ знаменател. Дали фотоманипулацията спада към фотография? - стига един и същ човек да създаде снимката и промените по нея. Все пак такива промени по снимката може да бъдат и за изчистване на кожа и т.н., което би било нужно за списание примерно, нали?

 

Фото манипулацията на genecatcher - много ми хареса, само да промени името на Lifestream (примерно). На мен лично ми прилича на нещо подобно.

 

PS: Ако за вас тук не би трябвало да се добавят фотоманипулации погледнете първия пост на темата. Любопитно, нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply
genecatcher i obraboteniq model mi haresva6e ama 4estno si kazvam 4e tozi e po dobur sloji mu nqkakuv lek efekt ama ne promenqi cvetovete - te taka sa si idealni  :wub:

 

Ами бях решил да го сложа във фотоманипулации, ама може и необработено да остане. Обаче всички много ревностно защитават темата - само фото и нищо друго, хаха.

 

Мерси, че поне ти оцени идеята.

 

shadowhand, ха така, кажи им на тия невежи та да мирясат малко...10х Приема се новото име. :punk

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам наистина защо спорите като темата е направена както за фотографии, така и за фотоманипулации, макро и пр. Не случайно е Форумна галерия :). Лично аз се уча да снимам като винаги имам едно на ум и снимам така, че после евентуално снимката да подлежи на обработка.

Link to comment
Share on other sites

макро и пр.

Е, за макро си има отделна тема...

 

*edit - на genecatcher работите ми допадат само някои но като цяло ми се виждат твърде... лесни. Предимно макро + Photoshop. Това е дказана формула за бързи и лесни резултати. Но малко... изтъркана. От тази гледна точка разбирам защо не им допада на хората това и го споделям.

Link to comment
Share on other sites

Ами първо, че тази тема беше съдадена преди другата и второ явно ти не смяташ, че макрото е фотография (или е някакъв отделен, специален вид изкуство??) :).

Link to comment
Share on other sites

Нещо подобно имам предвид. Подкрепих Ванката, защото човекът си каза мнението и Гепилият гени се понахвърли на тема, какво е фотография, суровини и манипилации. В същност всичко това няма никакво значение, защото в случая става само въпрос на гнус... Т.е. не виждам, защо трябва някой да се обижда и да ме нарича невежа (какъвто вероятно в същност съм де...) Така или иначе не би трябвало мнението ми да е особено важно...защо тогава толкова палеж?

Link to comment
Share on other sites

Ами първо, че тази тема беше съдадена преди другата и второ явно ти не смяташ, че макрото е фотография (или е някакъв отделен, специален вид изкуство??) :).

Мисля че щом катo така или иначе има отделна тема за макрото по-прегледно ще бъде да се пускат макро снимките в нея а не да се смесват с останалата маса.

Виж това че темата не е твоя а е на Robi вече е друг въпрос ;) Защото така както ги съпоставяш двете теми ми прилича точно на "Аз бях първи" :woot

Link to comment
Share on other sites

Георги,невежи сме,няма как...и само защото не харесахме фотоманипулациите.Пичове,тва е положението,няма защо да се сърдите,няма защо да ни слагате етикети.Аз си имам мнение,вие също,няма нищо лошо в това.Предпочитам снимки,които не са обработвани,или поне не много,защото са такива вижданията ми за фотографията.Приемете го.

Link to comment
Share on other sites

Е, за макро си има отделна тема...

 

*edit - на genecatcher работите ми допадат само някои но като цяло ми се виждат твърде... лесни. Предимно макро + Photoshop. Това е дказана формула за бързи и лесни резултати. Но малко... изтъркана. От тази гледна точка разбирам защо не им допада на хората това и го споделям.

 

Еми извинявай, ама това все пак е фотография, а не 3D SMax, за да е трудно за изпълнение. Ще чакам да ме изненадаш с нещо много трудно, без Photoshop. В противен случай ще бъдеш въздух под налягане...

 

Съдейки по това, което съм видял от теб ще ти кажа, че не влагаш никаква фантазия, а разчиташ само на готови природни забележителности. Направи някаква студийна снимка с аранжимент, ама да има концепция.

 

Поразгледай и пак ще си говорим. Много ли са трудни за изпълнение - не не са, но крият дълбок смисъл, който ти няма и да уловиш. За това се иска природна интелигентност...

 

http://www.deviantart.com/view/21974425/

http://www.deviantart.com/view/21762313/

http://www.deviantart.com/view/16912270/

http://www.deviantart.com/view/21943836/

Link to comment
Share on other sites

...въздух под налягане...

...За това се иска природна интелигентност...

Айдеее тоя взе да ги реди...

Поредния младеж жертвал селското стопанство, за да се посвети на фотошопа.

 

[edit]

Интересно, защо реши че се състезавам с теб че взе да ме караш и да показвам "трудни" неща. Бъскай си на шопа и си свиркай, тука не сме на конкурс ако си се объркал случайно. В случай че някой каже нещо не изпълнено с възторг по адрес на произведенията ти, трябва ли да е про-фотограф или някой известен критик - не мисля. Май си сбъркал мястото.

[/edit]

 

Недей почва със обиди пич, защото осираш хубавата тема а и правилата на форума. Не видях никъде да съм те обидил пряко както ти правиш, а ако не носиш на критика, то тогава си излагай творбите пред блока и скачай на бой на всеки, дето не ти ги 'ареса.

Link to comment
Share on other sites

Айдеее тоя взе да ги реди...

Поредния младеж жертвал селското стопанство, за да се посвети на фотошопа.

 

Недей почва със обиди пич, защото осираш хубавата тема а и правилата на форума. Не видях никъде да съм те обидил пряко както ти правиш, а ако не носиш на критика, то тогава си излагай творбите пред блока и скачай на бой на всеки, дето не ти ги 'ареса.

 

Бомбарчо, гледай да оправдаеш ника си - да не остане да виси във въздуха само. Не ми се спори повече с теб - безпредметно е...

Link to comment
Share on other sites

Бомбарчо, гледай да оправдаеш ника си - да не остане да виси във въздуха само. Не ми се спори повече с теб - безпредметно е...

ОК, лесно е да налюеш някого и да му кажеш после "не ми се плюе повече, че ми пресъхна устата" и да се фръцнеш на някъде :)

Това е то културата - обиждаме на воля и после "не ми се спори" и край.

 

Но нещото което виси във въздуха, в случая са думите:

 

"Невежи"

"въздух под налягане" и

"За това се иска природна интелигентност"

 

Прилича ми ситуацията на муха, която цвъка и после отлита в неизвестна посока...

Link to comment
Share on other sites

Ок, вярно прекалихме малко и двамата, не съм само аз. Затова апелирам към всички да престанат с нападките, и ако ще се критикува неща, нека то да става обосновано и придружено с препоръка. Така, както я подкарахме наистина ще осерем темата.

 

Хайде мир вече...

 

Искам да дабавя, че бомбара наруши етикета на доброто държание пръв. Започна да омаловажава това, което съм правил. Това просто ме вбесява. Не, че мойто е много добро, но нека не подценява труда на другите.

 

Ние какво сме му виновни, че не можем да кебичим и да чакаме светкавиците да светнат.

Link to comment
Share on other sites

Ами въпросната снимка определено неможе да се нарече много "плод на фотоманипулация". Каква ти манипуляция, тя културно си е размазана с дефолтен ефект на Шопа, който също толкова културно е избомбен, че вместо да привлича чак започва да маже и да дразни леко.

Фотоманипулация ОК, но да направиш инак зеленикавото небе синьо, или да махнеш грозностърчащия клон, който разваля инак добрата композиция или да оправиш макия белег на лицето на мацката. Арт, ами ОК арт ама да вкараш DOF на ръчичка, да тонираш снимката, да поизкривиш някоя форма. Ама какво арт има в спорната снимка...

 

Ама хайде, че пак ще се почне май кавгата наново... Peace!!!

 

"Започна да омаловажава това, което съм правил.", че защо пък трябва всички да уважават "това, което си правил". Виж, ако беше написал "Започна да омаловажава трудът ми" е друго нещо. Тръдът на всички е достоен за уважение, но наблягам на "всички", а творенията като краен резултат е въпрос на вкус.

Link to comment
Share on other sites

Може някой да се заинтересува от този konkurs :D

Успех.

Link to comment
Share on other sites

wow ot kude e snimano tova i BTW ima li PS v nego

Благодаря :)

Снимано е от прозореца и да - има фотошоп.

Имаше 2 комина, които ги заличих и това е единствената намеса

Преди / След

Първоначалната идея беше "Индустриален залез" :) но без комините е по-добре...

Link to comment
Share on other sites

Аз имам много снимки с хубави пейзажи(небето,морето,яз.Батак и мн.др.),но съм ги снимал с телефон и качеството е под всякаква критика.

 

Все пак ако искате ще ги кача и ще дам линк.

Link to comment
Share on other sites

Харесва ми, само дето е прекалено много цветната част. Мисля, че трябва цветното петно да е съвсем малко, за да може наистина много да изпъква. В този случай наистина няма много варианти, защото фигурата е много голяма, а би било тъпо да се реже... Може би просто не е подбран правилният кадър за тоя тип манипулация. И въпреки всичко се е получило добре и е приятно за гледане.

Link to comment
Share on other sites

След канто селектирам дадена част от снимка (във фотошоп), как мога да я направя нея или неселктираната част, черно-бяла?

Link to comment
Share on other sites

След канто селектирам дадена част от снимка (във фотошоп), как мога да я направя нея или неселктираната част, черно-бяла?

ето една снимка, която снимах наскоро, ама не толкова изпълнението, а самите герои са по- интересни

http://www.deviantart.com/view/22494958/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...