Jump to content
BulForum.com

Отбор за спортен сайт!!!


ultra_botev

Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply
За сайта или за форума говорите? Защото във форум аще има, но за сайта все още няма много "журналисти" който да покрият тези спортове...

за формулата , има и за баскета има ...просто явно феновете още не са видяли темата (а може ида греша)

Link to comment
Share on other sites

Не прочетох целята темата, тъй като голя част от постовете са несъществени. И понеже имам идея от давна да направя подобен проект и единствено хората не ми достигаха съм готов да помогна със следното:

 

1. Хостинг с php-mysql, ftp, mail и тн.

2. Домейн име от рода на www.sportensite.com

3. Дизайн и изграждане на специализиран уеб портал с възможност за категории, администратори, редакотри и обикновени потребители.

4. Направата и съпорт на форум от рода на www.sportensite.com/forum

5. Малко реклама.

6. Важна и съществена информация ( за разлика от топспорт, които дразнят четателите си със спеколативни статии и непотвърдена информация ) по Испанското, Английското футболно първенство, както и обилна информация за БАСКЕТБОЛ звеното, предимно НБА.

 

ПП, единствената пречка е че нямам много време.

Link to comment
Share on other sites

Е, няма значение сайта дали ще е този, който правим вмомента или този от peja.

ОК - и аз съм съгласен.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм съгласен да има раздел за баскет!От време на време играя и не съм много запознат ,но може да се поразровя и да спретна неща и аз.Също се предлагам за модератор на форума/раздела за баскетбол :D

Друга идея:някой от нас могат да се рег-ват във други и да дават инфо за сайта и линк към него и форума ,за да имаме повече посетители!

Все се пробвах да направя някакви сайтчета ама нищо не ставаше щот не ми се четеше ,ама мога да се опитам и аз да направя нещо

Link to comment
Share on other sites

Нека всички желаещи да помогнат за дизайна,хостинг,домейн и тези работи да се обърнат към notor1ous защото на този етап това е нашя главен и единствен дизайнер и може евентуални идеи свързани с дизайна(хостинга или домейна) да коментирате с него.

Link to comment
Share on other sites

Нека всички желаещи да помогнат за дизайна,хостинг,домейн и тези работи да се обърнат към notor1ous защото на този етап това е нашя главен и единствен дизайнер и може евентуални идеи свързани с дизайна(хостинга или домейна) да коментирате с него.

А останалите неща свързани с идеи за сайта споделяйте тук или в нашия нов форум www.bgsport.bb2.org .

Link to comment
Share on other sites

Не прочетох целята темата, тъй като голя част от постовете са несъществени. И понеже имам идея от давна да направя подобен проект и единствено хората не ми достигаха съм готов да помогна със следното:

 

1. Хостинг с php-mysql, ftp, mail и тн.

2. Домейн име от рода на www.sportensite.com

3. Дизайн и изграждане на специализиран уеб портал с възможност за категории, администратори, редакотри и обикновени потребители.

4. Направата и съпорт на форум от рода на www.sportensite.com/forum

5. Малко реклама.

6. Важна и съществена информация ( за разлика от топспорт, които дразнят четателите си със спеколативни статии и непотвърдена информация ) по Испанското, Английското футболно първенство, както и обилна информация за БАСКЕТБОЛ звеното, предимно НБА.

 

ПП, единствената пречка е че нямам много време.

Ами супер предложение! Но дай повече разяснение и ако може в близките ден-два щтото ние сме се хванали да правим някви неща и няма смисъл да се губи време с тях, ако няма да се използват. Така че обясни за какво точно става дума.

Link to comment
Share on other sites

Ами супер предложение! Но дай повече разяснение и ако може в близките ден-два щтото ние сме се хванали да правим някви неща и няма смисъл да се губи време с тях, ако няма да се използват. Така че обясни за какво точно става дума.

Струва ми се че ти (вие) трябва да ми обясните какво ще правите за да знам и аз. До момента разбирам че ти си избран за technical support. За това кажи какво ще правиш и какво можеш да направиш. Нещата които предложих остават в сила с уговорката че нямам цялото време на света за това. За момента виждам два проблема.

1. Домейн името. Аз мога да го хостнат на стабилен и надежден хост но физически домейна го нямаме. (мога да го хостна на някой от моите като събдомейн за старт)

2. Каква е целта на подобен уеб сайт. Кой каква функция ще изпълнява и въобще ще трябва да се нахвърля един вид бизнес план. Освен това трябва да има хора, които да зимат административни решения относно сайта и поддръжката. За съжеление например не всички, които изявиха желание за редакотри и др. могат да се справят професионално с тази задача.

Link to comment
Share on other sites

Е, аз мога да се справя - гарантирам :)

 

Форума, който сега сте направили за мен лично не е много смислен, но след като сте решили ок... Като гледам май е на фрий хост, така че ако ще се използва после пак той бъдете сигурно че БД може да се изтегли, за да не се получи сега развит форум и после всичко наново.

Идеята за някакъв субдомейн е добра като заначало и според мен ако се хванем по-сериозно и наистина всички досега писали в темата и заявили желание да помогнат, бъдат сериозни можем да направим много сериозна конкуренция на пичовете от топспорт, макар че те са професионалисти.

Колкото за функциите си на редактор, мога да помогна малко за дизайна, ако нямате идеи, но да го направя - не мога, там нямам талант :) Колкото за програмната част на сайта също мога да помогна.

Форума - радвам се че сте избрали I.P.B. - той е по-добрия ;) и се надявам и в бъдещия сайт също да бъде такъв.

 

Колкото до баскетбол, тенис, формула и т.н. според мен е доста по-добре в началото да започнем само с футбол, защото не може един човек да отговаря за всички новини за тенис примерно или за формулата. Е за формулата е по-възможно, ако е сериозен, но за тенис специално или баскетбол е наистина невъзможно един човек да е справи с всички.

 

Това е което засега ми хрумна..

П.П. Тоя форум дето е на фрий сървъра сега изглежда не е навсякъде Cyrillic 1251, ама карай ;)

Link to comment
Share on other sites

Струва ми се че ти (вие) трябва да ми обясните какво ще правите за да знам и аз. До момента разбирам че ти си избран за technical support. За това кажи какво ще правиш и какво можеш да направиш. Нещата които предложих остават в сила с уговорката че нямам цялото време на света за това. За момента виждам два проблема.

1. Домейн името. Аз мога да го хостнат на стабилен и надежден хост но физически домейна го нямаме. (мога да го хостна на някой от моите като събдомейн за старт)

2. Каква е целта на подобен уеб сайт. Кой каква функция ще изпълнява и въобще ще трябва да се нахвърля един вид бизнес план. Освен това трябва да има хора, които да зимат административни решения относно сайта и поддръжката. За съжеление например не всички, които изявиха желание за редакотри и др. могат да се справят професионално с тази задача.

 

Не ми се обяснява отново и отново какво ще правя, за какво ще е сайта и т.н. В темата до тук това е обяснено. Освен това вече имаме форум в него има тема за сайта - там можеш да видиш моите идей за дизайна (в доста груб вид), на по-късен етап ще се направят и разни флашове. Част от тях ще направя аз, за някои ще помоля мои приятели художници да помогнат (имам принципна договорка за това). Сайта ще е аматьорски и ще се разработва на доброволни начала. За какъв бизнес план говориш :confused Ако си навит да ни плашташ за това, което правим - супер, хем ще отделяме повечко време и нещата ще стават по-добре.

За домейна, ако можеш и искаш да помогнеш - няма да откажем. Но пак казвам проекта за сайта и идеите са все пак в напреднала фаза и трябва да бъдеш конкретен.

Е, аз мога да се справя - гарантирам :)

 

Форума, който сега сте направили за мен лично не е много смислен, но след като сте решили ок... Като гледам май е на фрий хост, така че ако ще се използва после пак той бъдете сигурно че БД може да се изтегли, за да не се получи сега развит форум и после всичко наново.

Колкото за функциите си на редактор, мога да помогна малко за дизайна, ако нямате идеи, но да го направя - не мога, там нямам талант :) Колкото за програмната част на сайта също мога да помогна.

Форума - радвам се че сте избрали I.P.B. - той е по-добрия ;) и се надявам и в бъдещия сайт също да бъде такъв.

Във форума има тема за препоръки - квото не ти харесва там го коментирай. Колкото до функциите ти на редактор - щом смяташ, че можеш да помогнеш - добре дошъл в екипа. Само не виждам защо си толкова сигурен, че ще справиш толкова отлично след като си от МГ и едва ли българския и литературата са ти силата, а последния ти смислен пост на тема футбол е от 22 април.

 

Аз ще се заема с новините от Калчото.

 

P.S.И аз имам проблеми с encoding-a във форума  :wacko:

ОК, ако можеш напиши някъв коментар тея дни, по тема избрана от теб, за да го качим в сайта като е готов.

Link to comment
Share on other sites

Нищо конкретно не каза за нещата, които попитах. Имало си форум и всичко било написано .. ОК. На всеки втори пост чета " аз ще съм за футбола ".

 

1. Първо този форум е доста 'наклецан' меко казано. Писан е с развалена кодова таблица и не е кирилизиран, за обикновенния потребил това е боза и дори няма да си прави труда да си сменя енкодинга, по тази причина ви казвам въобще да не си правите труда да го 'развивате' защото няма да можете да му ексопртните ДБ-а нито да земите системни файлове необходими за прехвърляне на друг хост. А и да не забравяме, че хоста е БАВЕН а форума е версия 1.3.

 

2. Това подобие на сайтче, което видях дори не минава през чергата на топспорт или фокус с 5 линка и две таблици. Трябва ви систематизиран уеб софт на PHP поне, който да схранява и поддържа категории и други функции. Мамбо както беше казал Симбата е варянт до някъде .. Той обаче иска php mysql ftp. Неща които аз предлагам и тъй като работата въобще не малко нито лека попитах на къде отива този сайт и какво точно цели, но ми беше отговорено по изюидски начин. Като гледам хостинг и технически познания не ви трябват ще се справите и без мен успех !

Link to comment
Share on other sites

знам че е малко късно да се включвам , но изявявам желание за немското първенство :) Тъкмо завърших подготвак с немски и ще съчетавам полезното с приятното :)

Link to comment
Share on other sites

Джилардино в Милан!

 

Според слуховете, италианският топнападател на Парма, Алберто Джилардино, съвсем скоро ще подпише договор с вицешампиона Милан.

 

22-годишният талант, който завърши на второ място в голмайсторската листа на Серия А, беше желан от грандовете Челси, Ювентус и Манчестър Юнайтед, но Джилардино предпочете да продължи своята кариера в калчото.

 

На 05.07 ветеранът Кристиян Виери подписа дву-годишен договор с италианския гранд, като беше спряган за заместник на Креспо, който се върна в Челси.

 

Ако трансферът се осъществи, носителят на златната топка, Андрей Шевченко ще има сериозна конкуренция в лицето на Виери, Джилардино, Индзаги и Томасон.

--------

 

Спретнах набързо една новинка B)

Link to comment
Share on other sites

Джилардино в Милан!

 

Според слуховете, италианският топнападател на Парма, Алберто Джилардино, съвсем скоро ще подпише договор с вицешампиона Милан.

 

22-годишният талант, който завърши на второ място в голмайсторската листа на Серия А, беше желан от грандовете Челси, Ювентус и Манчестър Юнайтед, но Джилардино предпочете да продължи своята кариера в калчото.

 

На 05.07 ветеранът Кристиян Виери подписа дву-годишен договор с италианския гранд, като беше спряган за заместник на Креспо, който се върна в Челси.

 

Ако трансферът се осъществи, носителят на златната топка, Андрей Шевченко ще има сериозна конкуренция в лицето на Виери, Джилардино, Индзаги и Томасон.

--------

 

Спретнах набързо една новинка  B)

Има си тема специално за трансфери ;)

Link to comment
Share on other sites

Нищо конкретно не каза за нещата, които попитах. Имало си форум и всичко било написано .. ОК. На всеки втори пост чета " аз ще съм за футбола ".

 

1. Първо този форум е доста 'наклецан' меко казано. Писан е с развалена кодова таблица и не е кирилизиран, за обикновенния потребил това е боза и дори няма да си прави труда да си сменя енкодинга, по тази причина ви казвам въобще да не си правите труда да го 'развивате' защото няма да можете да му ексопртните ДБ-а нито да земите системни файлове необходими за прехвърляне на друг хост. А и да не забравяме, че хоста е БАВЕН а форума е версия 1.3.

 

2. Това подобие на сайтче, което видях дори не минава през чергата на топспорт или фокус с 5 линка и две таблици. Трябва ви систематизиран уеб софт на PHP поне, който да схранява и поддържа категории и други функции. Мамбо както беше казал Симбата е варянт до някъде .. Той обаче иска php mysql ftp. Неща които аз предлагам и тъй като работата въобще не малко нито лека попитах на къде отива този сайт и какво точно цели, но ми беше отговорено по изюидски начин. Като гледам хостинг и технически познания не ви трябват ще се справите и без мен успех !

Ми кво да кажа. За моите идеи за сайта аз съм си писал в старите постове. Другите също са споделили какво мислят. Нямам време всеки ден някой да се появява и да казва: "Супер, супер и аз съм мислил за подобно нещо. Ще се включа, но какъв точно ще е сайтът?"

Всеки, който иска и може да помогне е добре дошъл. Форум бил кофти, сайта още повече... ми хубаво направи ги по-добри. Няма проблеми. Никой не претендира, че се са по-добри от топспорт и фокус-спорт.

Само недей да сипеш обиди. Твоят пост ми заприлича на коментарите в топспорт - тъп ви е сайта, вие сте тъпи - ми нещо като не ти харесва чак толкова много не го гледай.

Имаш бизнес план - ок, сподели го. Искаш php - ок, кой ще го направи, къде ще е сървъра. Повтарям това е сайта, които (ако стане) ще се развива на доброволни начала. Нормално е да не може да конкурира с информационните агенции. Все пак неговите цели ще са малко по-различни. Ти си професионалист, нали така? Ами тогава кажи - аз мога да помогна, работят в тази фирма, това е нашия сайт, това са нашите проекти, мога да направя и този спортен сайт по подобен начин. А вместо това - "1.Форума е тъп. 2.Сайтът е скапан. Все пак успех!"

Повтарям всеки който иска и може да помогне е добре дошъл. Ако ти не искаш ок, но не съм аз виновен за това.

знам че е малко късно да се включвам , но изявявам желание за немското първенство :) Тъкмо завърших подготвак с немски и ще съчетавам полезното с приятното :)

Може, говори с отговорните за немския футбол и се оточнете :)

Link to comment
Share on other sites

Има си тема специално за трансфери ;)

Хаха, радвам се, че новината изглежда като копирана от информационна агенция :)

 

BTW - Като не си чел темата за какво е, просто не коментирай! :angry1

Тази новина съм я писал АЗ, с нея показвам какъв ми е стилът на писане и т.н.

Мислиш ли, че незнам за темата с трансферите ???

Link to comment
Share on other sites

Еми от Футбол чаткам не чак толкова, пък е тъпо сам да си казвам супер много разбирам от футбол. Колкото до това, че съм в МГ-то мога да ти кажа, че това няма значение. Литературата наистина е най-слабата ми страна, но в българския език съм добре и мога да редактирам статиите ви от грешки. Освен това мога да ви помогна за цялостната визия на сайта и мога да се изживея като критик въз основа на това, което не ми е харесало :)

 

А пък и има нещо друго, не е нужно редактора да е само един - според предварителния план ще има работа за поне 4-5 човека, така че можем да си поделим работата, а пък ако някой от нас редакторите(в това число и аз) не си вършим добре работата просто излиза от екипа :)

 

Освен това има още нещо за тези които ще пишат статии коментари.

Ако наистина ще бъде сериозна работата с този сайт и т.н. много позитивно качество на авторите ще бъде да бъдат безпристрастни и да дават точни оценки на нещата, когато това се налага. Казвам го така защото дори повечето статии не включват нищо лично от автора освен стила, на който е написана статията.

Link to comment
Share on other sites

KnoppiX прав си, но вие сте трима редактори и мисля че ще можете да се справите.Никой на този етап не може да определи какви са ти познанията във дадена сфера.За това са и първите статии които трябва новинарите да напишат до четвъртък-петък а редакторите да редактират.Ако на някой не му се работи никой не е задължен а пък ако няма възможностите да редактира или да пише статии няма смисъл да е в екипа(това ще си проличи).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...