Jump to content
BulForum.com

Отбор за спортен сайт!!!


ultra_botev

Recommended Posts

форума е интересна идея но много трудно ще се развие този форум има си много вече които са доста посещавани и не знам хората ще им се почва ли нов форум да посещават:) иначе е яко

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Аз мога да ви давам акъл отстрани (нещо като юзър, който търси недостатъците) и да помагам със техническите работи свързани по сайта.

 

Помислете върху някаква уникална идея на сайта, защото сайтове за спорт има много и ще трябва да има нещо, което да грабне хората...поне в началото

Link to comment
Share on other sites

Точно за такъв става въпрос JDFU -от типа на редактор.Определено ще си от полза ако имаш желание.

Иначе JDFU е много прав.Трябва ни нещо уникално.

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да ви давам акъл отстрани (нещо като юзър, който търси недостатъците) и да помагам със техническите работи свързани по сайта.

 

Помислете върху някаква уникална идея на сайта, защото сайтове за спорт има много и ще трябва да има нещо, което да грабне хората...поне в началото

 

И аз искам да се включа като същия, обичам да критикувам :P

 

Първо: като прочетох темата не ми стана ясно какво точно ще включва сайта. Обмислете първо това, защото е доста важно. Според написаното от вас май ще бъде само за футбол, но първоначалния смисъл май не беше такъв. Ако ще се занимавате сериозно повече хора наистина няма да е лошо да има всякакви спортове, но естествено само ако има хора готови да поемат отговорност да обновяват новините за отделните спортове. Ако ще е само за футбол това доста улеснява нещата, но не мисля, че това е идеята ви.

 

Колкото до дизайна и логото - след като ще е спортен сайт просто някой да фане малко PS и да се хване с 2-3 елемента от някой спорт - да речем една футболна, една баскетбола топка, няква тенис ракета, и изобщо подобни приспособления, може и формата на някво игрище(стадион, тенис корт & etc.) и да прасне някви свежи цветове + малко намаляне и увеличаване на Opacity-то и ще стане 6 ;) нямам време да си играя, но ако нямате идеи тва може да ви дойде добре ;)

 

Другото което се сещам е, че можете да сложите възможност и гостите да качват новини, но естествено първо трябва някой админ на сайта да прочете и редактира(ако е нужно) новината и тогава да я пусне.

 

Ако измисля още нещо сега ще ви кажа, но като цяло съвета ми е ако ще го правите просто за да си начешете няква краста няма смисъл. Иска се сериозност за такова начинание, иначе и 500 човека да сте пак нищо няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Eeeee, пичове много се размечтахте! Първо трябва да се уточни към кои спортове ще бъде насочен сайта. После трябва да се мисли за дизайна и това къде ще бъде качен сайта. Също така откъде ще идват новините - защото разчитаме на focus-sport и на topsport просто няма смисъл, защото всеки ще предпочете първоизточника. Така, че най-добре в близките дни да се уточни кой, за кой спорт ще отговаря и от къде ще идва информацията.

Друг проблем, на който вие въобще не обърнахте внимание е фотографията. По принцип не е редно да се свалят снимки от разни други сайтове и после хоп на нашия, въпреки че в началото така ще стават нещата :D .

Има и много други проблеми за разрешаване, но всичко по-реда си...

Link to comment
Share on other sites

Eeeee, пичове много се размечтахте! Първо трябва да се уточни към кои спортове ще бъде насочен сайта. После трябва да се мисли за дизайна и това къде ще бъде качен сайта. Също така откъде ще идват новините - защото разчитаме на focus-sport и на topsport просто няма смисъл, защото всеки ще предпочете първоизточника. Така, че най-добре в близките дни да се уточни кой, за кой спорт ще отговаря и от къде ще идва информацията.

Друг проблем, на който вие въобще не обърнахте внимание е фотографията. По принцип не е редно да се свалят снимки от разни други сайтове и после хоп на нашия, въпреки че в началото така ще стават нещата  :D .

Има и много други проблеми за разрешаване, но всичко по-реда си...

 

Ок, но нека екипа на сайта събере пари и аз като доброволец ще ходя на командировки да правя снимки и да взимам интервюта. Все пак и такъв човек ни трябва нали..? Ама аз не искам да се занимавам с БГ Спорт, предпочитам чуждестранен :)

 

Едит: Направих си майтап бе човече, тук става въпрос за фрий в началото, после за може би някви стотинки на човек, за да се купи хостинг и домейн, не говорим за хилядите за изпращане на репортери и не знам си колко още за права и т.н.

Поне аз не мисля, че има такава възможност де ;) не е моя идеята за този сайт.

Link to comment
Share on other sites

Ок, но нека екипа на сайта събере пари и аз като доброволец ще ходя на командировки да правя снимки и да взимам интервюта. Все пак и такъв човек ни трябва нали..? Ама аз не искам да се занимавам с БГ Спорт, предпочитам чуждестранен :)

Точно за това говоря. За такъв сайт се искат много усилия и пари(макар и не много). За това е по-добре в началото да се поставят по-малки цели, които да се изпълнят и после лека-полека да се разраства сайта.

Link to comment
Share on other sites

е ок де, споретовете които е добре да се разглеждат според мен са :

Футбол

Тенис

Ф1

и може да има 1 страничка с нещо като общи новини

за источници на информация например може за немската част от фубота да изпозлваме www.bundesliga.de и отделно от страниците на клубовете да взимаме нещо интересно ако има аз с немското пъвренство мога да се справя не мн. трудно за другите не знам но то ще стане по-същия начин г/д

за пикчърс няма от къде от и-нет ще да ги взимаме

...айде после пак ще пиша ако имам нещо за писане :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм навит да списвам частите за волейбол, тенис и английски да речем футбол, да не е за целия футбол, че всички искат там. Информацията ще я взимам най-вече от персонални страници на турнири, отбори, федерации и спортисти. А ако пък искате да е пикантна и неверна, винаги има Sun за тая работа. Фокус са добра агенция, но и те ползват чужда информация понякога (което е най-естественото нещо де...) и в някои случаи определено можем да бъдем по-бързи от тях. За Топспорт пък това важи в много по-голяма степен. Тия типове за нищо не стават според мен. И все пак да го караме полека изначално. Снимки се взимат. Има си фотографи за тая работа. Ние не сме почнали, а си говорим за командировки. Идеята според мен е да се започне съвсем непрофесионално, пък докъдето докара...

Link to comment
Share on other sites

Според мен, особенно в началото, сайта трябва да е само за футбол! И най-елементарната справка показва, че към него има най-голям интерес. Достатъчно е да погледнете нашия форум - има над 10200 пост за футбол и около 3000 за други спортове като формула1, тенис, баскетбол и волейбол. Явно е, че интересът е насочен към футбола. Не може един все пак аматьорси сайт за новини (а нашия ако стане ще е такъв) да се конкурира с големите информационни агенции.

Според мен можем да привлечем вниманието, ако се пускат по-малко, но само 100% сигурни новини и безплатен архив . Освен това трябва да има повече коментари. Защото в бългорското интернет пространство новини за спорт лесно се намират, но има много малко качествени коментари за развитието на първенствата, трансферите и т.н. Може да даваме възможност на всеки потребител да дава коментари и след наша редакция да пускаме мнението на всеки, стига то да е качествено, интересно и обективно. Така ще избегнем ефекта като този от форума на topsport, където чат-пат някой казва нещо смислено, а през останалото време се леят псувни и обиди. B)

Другото, което е важно да се събере голям екип от хора, за да не се получи първия месец добре, третия да позападне, а след година всичко да се е провалило, щтото на никой не му се занимава. :D

Link to comment
Share on other sites

Това е вече друго нещо.Значи според мен ще е хубаво най много да се занимаваме с футбола щото е най популярен,ама и другите спортове не са за испускане щото и те си имат почитатели.Аз лично мога да поема всякакъв вид спорт.До сега прочетох за волейбол,ф1,футбол,тенис.Ок и аз мога да помогна към тея спортове плюс някои други като например:баскетбол,ски,биатлон.Идеята за статиите е на читатели е много добра.За пикчърите според мен няма от къде другаде да ги вземем освен от интернет(поне за начало).

За име не съм мислил но аз бих предлижил например:спортмания,worldsport или нещо подобно.Обаче тва тряабва да се реши колективно.

Имам идея ако може да се направи нещо като глобус или карта например.И където цъкнеш да кажем в англия да ти излиза някво инфо спорта в англия.отделно за английския национален отбор или да си избереш да четеш и разглеждаш за английски футболен отбор.

Отделно за да заинтригуваме читателите тряабва да направим някви игри.Сега се сещам че можем да направим няква игра с въпроси всеки ден да влизат в сайта да четат новините,да отговарят на някви спортни въпроси,да има класиране и нещо такова.Вобще да се заинтригуват.

Можем да сложим линк към спортните игри на кефчето.

Не съм професионален коментатор обаче откакто се помна само спорт ми е в главата(основно футбол),хода на мачове от 10 години и мисля че мога да права сносни коментари на някви мачове или събития.

Link to comment
Share on other sites

Значи според мен ще е хубаво най много да се занимаваме с футбола щото е най популярен,ама и другите спортове не са за испускане щото и те си имат почитатели.

всъшност интересът към другите спортове е много по-малък, а подържането на сайта с новини и коментари също толкова трудно. По-добре по-малко количество, но висококачествено, отколкото много, ама некачествено.

 

Имам идея ако може да се направи нещо като глобус или карта например.И където цъкнеш да кажем в англия да ти излиза някво инфо спорта в англия.отделно за английския национален отбор или да си избереш да четеш и разглеждаш за английски футболен отбор.

Чакай сега за новинарски сайт ли говорим или за спортна енциклопедия. Аз по пренцип съм малко скептично настроен, че от цялата работа ще излезе нещо, но това с глобусите и т.н. ... много стана.

Отделно за да заинтригуваме читателите тряабва да направим някви игри.Сега се сещам че можем да направим няква игра с въпроси всеки ден да влизат в сайта да четат новините,да отговарят на някви спортни въпроси,да има класиране и нещо такова.Вобще да се заинтригуват.

Можем да сложим линк към спортните игри на кефчето.

Ми то много хубаво, но кой ще ги направи тези игри :confused

Колкото до кефчето - то тея игри не са тяхни и направо ще си ги дръпнем на нашия сайт.

Link to comment
Share on other sites

Така за глобуса идеята не е изчистена и според мен също на този етап е неосъществима.

За игрите трябва да се проучи как иначе самите въпроси или квото ще е не са такъв проблем.

А за игрите на кефчето нямаш проблем.

Въпроса е наистина да се разберем какво ще има с точност кой с какво ще се занимава и ако има други спортове кай кой спорт ще поеме.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм навит. Ако може да се занимавам с новините, и по-точно с футболните новини. Мога да намирам много инфо! :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

значи има вариант да се направи няква игра от типа на онова flash-4e "Стани богат", което не е голямо предизвикателство или някви други flash игрички. Всичко друго с разни оn-line класирания, мениджъри и разни такива е ... невъзможно поне на този етап.Големият проблем е къде ще се качи, защото безплатните сървари като hit.bg подържат само HTML и това ограничава употребата на разни динамични структури :(

Според мен трябва да има:

БГ Футбол, Английско, Испанско, Италианско и Германско първенство в началото. После, ако се развиват добре нещата може да се мисли за Френското и Холандското. Освен това трябва да има раздел за европейските клубни турнири и разбира се за националните отбори. Ако се замислиш ще видиш, че това е адски много и е несериозно освен това да се забъркват и останалите спортове!

Ще трябват и много хора поне 2 web designer-а, 1 или 2 редактора и по поне 2 сериозни човека, които да отговарят за всяка под тема, т.е. 9-10 човека за първенствата, като част от тях и ще пишат за евро турнирите и за националните отбори. Това общо прави минимум 12 сериозни човека, ако желаем наистина да стане нещо. Щтото тоя сайт трябва да се подържа всеки ден, а не веднъж седмично, пък и все пак ще работи на свободни начала. Смятай колко хора ще ни са нужни, ако ще обхванем всички спортове.

Link to comment
Share on other sites

Така notor1ous прав си че ще тряабват много хора.Двама уеб дизайнера.Ами ако можеш говори ако познаваш някой от форума или вобще и е навит да се занимава с това.1 редактор мисля че на този етап стига.Всеки ще хване по нещо-първенство или някъв турнир и ще се занимава с него.Ако има желание някой и разбира от съответен спорт ще направим OTHER SPORTS.Само ако има желание някой.

Така за флашката можеш ли да я направиш???Това е важен въпрос!!!

Link to comment
Share on other sites

Така notor1ous прав си че ще тряабват много хора.Двама уеб дизайнера.Ами ако можеш говори ако познаваш някой от форума или вобще и е навит да се занимава с това.1 редактор мисля че на този етап стига.Всеки ще хване по нещо-първенство или някъв турнир и ще се занимава с него.Ако има желание някой и разбира от съответен спорт ще направим OTHER SPORTS.Само ако има желание някой.

Така за флашката можеш ли да я направиш???Това е важен въпрос!!!

по принпиц мога, ама от доста време спрях да се занимавам с flash-a. Не горя от желание все пак, ако направим сайта може да се хванем и да направим няколко flash игрички. :) Аре ся излизам, че имам работа гледайте да се организирате поне 8 човека за разните теми и после ще видим... :)

Link to comment
Share on other sites

Така notor1ous прав си че ще тряабват много хора.Двама уеб дизайнера.Ами ако можеш говори ако познаваш някой от форума или вобще и е навит да се занимава с това.1 редактор мисля че на този етап стига.Всеки ще хване по нещо-първенство или някъв турнир и ще се занимава с него.Ако има желание някой и разбира от съответен спорт ще направим OTHER SPORTS.Само ако има желание някой.

Така за флашката можеш ли да я направиш???Това е важен въпрос!!!

 

Ако може аз да се занимавам с Германското първенство. И обещавам да съм сериозен(щом се отнася до футбол аз винаги съм сериозен,но все пак да кажа :bgrin: )

Имам едно предложение:

В сайта да има и неща за Теглене.

Link to comment
Share on other sites

Добре е всяка статия свързана с някой двубой да бъде писана от двама души, единия фен на единия, а другия - на другия отбор, за да има обективност.

 

Имам едно предложение:

В сайта да има и неща за Теглене.

Единствените възможни неща са разни картинки на отбори и т.н.

 

 

На мен също ми се струва, че ще е по-добре да е само за футбол и може да се направи нещо като каталог на отборите в различните първенства и да се разпределят хората, които да следят новините около тях. Така може да се направи нещо като универсален фен клуб, като в същото време той остава актуален.

Link to comment
Share on other sites

мен идеята за картата ми хареса

цъкаме си една карта на света и англия германия испания италия представляват хиперлинкове към новините за съответното първенство мен това лично ми допада за флаш игрични аз лично не мога да направя трябва да почета и да пробва доста преди да направя но ноториоус каза че в краен случейн ще го направи дайте да видим сега аз казах че новини за бунделсига мога да намера ако има още желаещи още по-добре така ифото ще е повече за бундеслигата и --12345 искаше значи станехме 2ма айде да видим кой иска за др. първенства ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...