Jump to content
BulForum.com

Фото Конкурс "Catch the Lightning"


Recommended Posts

Еми тогава и от мен:

Едно - :punk Жалко за фокуса, иначе щеше да е перфектна отвсякъде!

Като качество най ми харесват три (града е як) и пет.

Но определено си ги бива твоите попадения - keep on shooting :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply
И как се комбинира самоснимачка с burst mode? :)

След като говорим за гореспоменатите настойки...

Не съм чувал за burst mode + Shutter Speed 16.0" :bgrin:

 

Представям си без самоснимачка, как ще стоиш вкаменен по 16 секунди между всяка снимка :)

 

@Robi properties на снимките ги няма, явно BGPhoto.net ги преобразуват в сайта си и им се губят детайлите... :/

Link to comment
Share on other sites

Виж тук. Пича е снимал с 15 сек затвор и F/16-F/22, което говори, че апаратчето с което снима си е доста професионално. Статива също е присъствал :). Аз ще пробвам на по-нисък затвор - макс 5 сек и F/8 (максималното на апарата). ISO 50 или 100, ще пробвам на място, но едва ли ще има голяма разлика.

Link to comment
Share on other sites

oste 5 ot snosti kum 4 i polovina sutrinta,golqm karuk sym,tolkowa qki izpushan...Sorry za latinicata.

Tezi 4 sa mnogo nezvrachni :

1

2

3

4

 

No imah i kusmet da hvana nesto mnogo qko !!! rezoluciq 2272 na 1704.

Link to comment
Share on other sites

Последната е лудница :punk :punk Евала!!!!!

Link to comment
Share on other sites

вероно яка ва

я каите с кви апарати сте ги правили ва и в ощи линии ми кажите кво представляват

като характеристики и колко кинти са че трябва зана няква такава машинария

:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Да пропертитата наистина ги няма(не стига ,че огранияават и резолюцията),но

едно е правена: ISO100,F/2,Exposure0,62 sec.

три е правена: ISO100,F/3,5 ,Exposure 15 sec.

пет е правена: ISO400,F/3,5 ,Exposure 3,2 sec.

Link to comment
Share on other sites

Вънка здраво святка, но има много облаци и не се виждат много светкавиците. :(

 

 

 

sMARTBomber- golqm gadnqr si :D zapali me po tezi fotusi,v momenta sam mokar do kosti i ni6to ne uspqh da snimam,az 6trakna to zagasne-otkazvam se ,no mislq 4e mi dalji6 pone edin aspirin :lol:

Link to comment
Share on other sites

sMARTBomber- golqm gadnqr si  :D zapali me po tezi fotusi,v momenta sam mokar do kosti i ni6to ne uspqh da snimam,az 6trakna to zagasne-otkazvam se ,no mislq 4e mi dalji6 pone edin aspirin :lol:

Аз съм същия - 100 снимки и 0 светкавици.

Все си мисля че следващата ще я нацеля и все като сваля апарата и те запраскат от яки по-яки.

А по-въпроса за дълга - заповядай:

 

aspirin-ch.jpg

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Тая вечер маи пак ще вали....Нека всички застанем с камери и фотоапарати по терасите и да хванем най-добрата lightning за опашката :П

Link to comment
Share on other sites

Ух, надявам се другата седмица да гърми пак. Фотоапарата ми пристига в неделя и тогава ще мога да правя снимки, а очаквам с този модел да успея да направя нещо хубаво.

 

Повече инфо за модела: http://www.steves-digicams.com/2002_reviews/f717.html

Link to comment
Share on other sites

Ти гледай и с тоя да не можеш... Какви пари го взимаш между другото? Защото аз се точа на различни неща, ама нищо не съм решил още.

Link to comment
Share on other sites

Ти гледай и с тоя да не можеш... Какви пари го взимаш между другото? Защото аз се точа на различни неща, ама нищо не съм решил още.

Фотоапарата в момента е 1300лв, но на мен ми се наложи да дам 1200 евро преди две години. Иначе бих те ориентирал да се точиш най-много към Canon и след това на Nikon. При другите хубавите модели са по-рядки.

Link to comment
Share on other sites

Много бе...аз за подобно нещо съм виждал цени около 500-600лв...може и да се бъркам все пак. Колкото до марки...Minolta и Nikon са ми вечните любимци. Сега и Sony правят добри апарати, откакто работят с Car Zeiss, но тия двете са ми любимци. Старото апаратче беше Nikon. Нищо и никаква машинка за деца, ама вадеше качество по-добро от 98% от всички апарати, които съм виждал реално да се използват от аматьори. Сега не знам...даже обмислям да си купя същия или подобен...много си го обичах. Малко проблемата е, че имам 256MB Compact Flash и искам да я ползвам, а те вече не правят с CF и ще трябва да си взема някой по-стар модел...но здраве... Иначе първоначално бях определил около 700лв, но поради непредвидени/предвидени но недосметнати причини сега бюджетът е около 400-500лв.

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай може да се поразровиш и да потърсиш Minolta DiMAGE 7i. Модела е сравнително стар, но добър и работи с Compact Flash. В България на старо можеш да си го намериш за около 300-400лв.

Link to comment
Share on other sites

Мда, малко е грозничък, но пък като гледам, какво казват хората...много си струва. Иначе от щатите за $300 мога да го взема общо взето...ама ще видим...накрая ще се ядосам, че ужасно дълго време съм без апарат, а ще ми трябва съвсем скоро много наложително и ще ида и ще си купя от Технополис или МЕТРО примерно, каквото намеря, без да ми пука, че съм прецакал цената...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...