Jump to content
BulForum.com

Фото Конкурс "Catch the Lightning"


Recommended Posts

Знаеш ли, какви пари му искат? Щото ми се харесва до някаква степен...

Не помня но беше нещо около 600 лв

 

*Едит:

Малко отидохме в офтопика, предлагам да продължим тук

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Както се казва търпението се възнаграждава, въпреки малко слабите "фишеци" тия дни , просто не бяха достатъчно интензивни и близки.Все пак ето и последния ми "улов" . Време на снимане :основно 20,25 сек. апертура:ала,бала.... тук

Link to comment
Share on other sites

Абе мислех да не пускам моите нови, ама като видях тези на Robi и се окуражих ;) (майтап :) ). Ето и моите 2 нещастни светкавички от същата дата:

1 и 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
И една светкавица, която не успях да уловя в цялост:

 

503673986_b2dcbbdc58.jpg

П.П. Специално дебнах светкавиците, направих общо 185 снимки, а хванах само тази и още една съвсем малка. Пробвах много режими, но в крайна сметка стана в режим "Спорт", защото прави серия снимки.

Link to comment
Share on other sites

Постфактум си купих стативче, да не се размазват много-много снимките с по-дълга експозиция. Обаче апаратчето ми е сапунерка и няма грам ръчни настройки (ако не броим светкавицата и компенсация на експозицията).

Link to comment
Share on other sites

Това твоя авторска ли е, щото ако не е - с такива е пълно из нета и не представлява интерес за тази тема...

Ако щях да крада снимка, щях да открадна някоя по-хубава :lol:

 

Да, моя е снимката :)

Link to comment
Share on other sites

еднин бърз кадър от преди малко.... http://bgphoto.net/photos/26135/o633152817402213750.jpg

качеството е кофти щото съм използвал висока ISO стойност, батерията свършваше и нямаше време за тестване.... тея дни като взема и статива ако има пак свткавици се надявам на нещо по интересно.

Link to comment
Share on other sites

Днес се опитах да хвана нещо хубаво,но не се получи.

Нямам нужното търпения да стоя и да чакам светкавица.

На няколко пъти изпуснах разположението на светкавицата,на няколко пъти твърде късно натиснах спусъка.

 

Било по-трудно от колкото предполагах :D

Link to comment
Share on other sites

ето резултатите от тазивечершното час и половина висене на терасата...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10!, 11!!!, 12.

В момента още продължават, но ме заболя пръста от натискане на бутона...

Общата бройка на кадрите е към 850 :woot

Link to comment
Share on other sites

Вече и аз не издържах. Направих около 2500 снимки с обща големина около 3,5GB и мисля да поспя вече. Снимките ги направих вчера и днес, макар че вчера хванах само краят горе долу...

Искам да ви питам дали си имате на идея, защо при най-мощните светкавици не могат да се запечатат добре, а става всичко много светло и нищо не се разбира. Иска ми се да си направя лов за СУПЕР СВЕТКАВИЦИ, а не някви жалки подобия :D

 

Айде да ги разгледаме и да покоментираме, стига толкова писания...

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви питам дали си имате на идея, защо при най-мощните светкавици не могат да се запечатат добре, а става всичко много светло и нищо не се разбира. Иска ми се да си направя лов за СУПЕР СВЕТКАВИЦИ, а не някви жалки подобия :D

За да се запечатат яките светкавици, намаляш шътър спийда на 1/15 някъде и слагаш ISO100. Така ще пропуснеш малките но уцелиш ли голяма в точния момент, ще я запечаташ в цялата и прелест, без да е осветено. Е, може за 2500 кадъра да уцелиш само един, но той ще бъде безценен...

Link to comment
Share on other sites

За да се запечатат яките светкавици, намаляш шътър спийда на 1/15 някъде и слагаш ISO100. Така ще пропуснеш малките но уцелиш ли голяма в точния момент, ще я запечаташ в цялата и прелест, без да е осветено. Е, може за 2500 кадъра да уцелиш само един, но той ще бъде безценен...

 

Малко ми се губи на моята техника скорост от 1/15, но някои от тези снимки съм ги правил с почти равна и дори ISO80... Изпука ли някоя МЕГА и всичко става светло и синьо и нищо не се разбира. Но това не ме отказва. Решил съм тези дни да взема една друга техника, но се опасавям само да не изчезнат пък светкавиците тогава :D

 

Иначе как ви се струва този "улов"... Хайде, ще се радвам за съвети и т.н. Все пак ние българите толкова много обичаме да си даваме съветите и то безплатно, понякога и без да ни ги искат, но давайте, коментирайте и критикувайте смело.

Link to comment
Share on other sites

Ухахаха, вижте новите попълнения. Качеството не е много добро, но пък за сметка на това ....

 

Искам коментари, предложения, съвети, хайде де хора, кажете каквото знаете за да си се усъвършенстваме. Нали това е цялата идея.

 

>>>>>>>>The LIGHTNING 1 <<<<<<<<<>>>>>>>>> The LIGHTNING 2<<<<<<<<<

Link to comment
Share on other sites

Ухахаха, вижте новите попълнения. Качеството не е много добро, но пък за сметка на това ....

 

Искам коментари, предложения, съвети, хайде де хора, кажете каквото знаете за да си се усъвършенстваме. Нали това е цялата идея.

 

>>>>>>>>The LIGHTNING 1 <<<<<<<<<>>>>>>>>> The LIGHTNING 2<<<<<<<<<

Тоя Canon A460 не е много подходящ за настройки ама ако си поиграеш с режимите може и да нацелиш подходящ. Пробвай с някой нестандартен да речем портретен или нещо подобно...

Слагай и ISO100 или най-много 200.

Иначе улова си го бива, жалко че не можеш да позатвориш блендата.

Link to comment
Share on other sites

ето резултатите от тазивечершното час и половина висене на терасата...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10!, 11!!!, 12.

В момента още продължават, но ме заболя пръста от натискане на бутона...

Общата бройка на кадрите е към 850 :woot

 

Може ли да попитам с какъв фотоапарат снимаш?

Link to comment
Share on other sites

Колко секунди си дрържал блендата... по светлинат аот блока предполагам кум 2+, кажи и другите настроики колко е отвора на блендата, исото предполагам също не е повече от 200, сподели плз че в инфото на снимката не са се запазила информацията :/

Link to comment
Share on other sites

Цитирам ти по памет, тъй като не съм в къщи да погледна, но е снимано с 15 или 30-секундна експозиция от статив. Стойностите на блендата ще ги погледна и ще ти кажа довечера. ISO-то винаги го държа на минимума, който при мен е 50, защото колкото е по-високо ISO-то, толкова повече шум има по снимката. А в нощните снимки това си личи най-много.

Link to comment
Share on other sites

С какъв фотоапарат снимаш, аз съм без статив от известно време и немога да си позволя да позлвам скорост по бавна от 1/15 без да разваля качеството... надявам се да си зема тия дни.. че ги опуках парите на морето...

Link to comment
Share on other sites

С какъв фотоапарат снимаш, аз съм без статив от известно време и немога да си позволя да позлвам скорост по бавна от 1/15 без да разваля качеството... надявам се да си зема тия дни.. че ги опуках парите на морето...

То с какъвто и да си, не можеш да си позволиш да снимаш без статив на скорост <1/15...

Link to comment
Share on other sites

А нене, не ме разбра... изобщо не твардя това... просто исках да разбера какъв фотоапарат позлва :).... не се опитвам да навържа 2те ;).... както и да е, аз се запътвам към страната на сънищата:О

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...