Jump to content
BulForum.com

Фото Конкурс "Catch the Lightning"


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Можеш и без статив да имаш добри резултати, трябва ти само твърда и неподвижна опора, която да ти позволи така да насочиш апарата, че да се хващат светкавиците. Предварително си настройваш скорост и бленда, поставяш апарата на опората и внимателно натискаш "спусъка" и чакаш нещо да се хване.

Горната снимка е снимана с Canon S1 IS, т.е. чисто любителски апарат, но има и ръчни настройки, което в този случай е важно.

Link to comment
Share on other sites

Принципно проблема с натискането можеш да го избегнеш като ползваж сниамне с 2/10 сек закъснение, десятката е бавна за това предпочитам 2ката... колкото за повурхностите аз нямам каде тряа да трупам предмети и да нагласям което си е мноо зор а аз ъм мързел... тая вечер има хубава луна над облаците и са се осветили яко ама незнам дали ще успея да я щтракна чакам да ми доноесат фотото че го зеха за заведението тая вечер :о...

Link to comment
Share on other sites

Ето две много страшни от тази вечер :)

първата

 

и втората много яката!!!

Мааааалееейй - супер яки са!

Статив и дълга експозиция ли сложи или на burst ги нащрака?

 

*Edit: аха видях - 8s и ISO64 - бива, другия път ще пробвам така

Link to comment
Share on other sites

Вадете камерите! Сега е момента за "тлъст" улов.

Повисях малко ама излязох точно, когато се заоблачи и хванах само отблясъци... Нищо - другия път.

Link to comment
Share on other sites

Статив и дълга експозиция ли сложи или на burst ги нащрака?

 

*Edit: аха видях - 8s и ISO64 - бива, другия път ще пробвам така

 

Имам малка стойка,но не беше с мен.Използвах за упора един стълб върху който сложих апарата и дълга експозиция.Обичам на исо64 да снимам,че става много качествено.Чакам следващата буря и да снимам пак :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...