Jump to content
BulForum.com

Minesweeper


RIP

Recommended Posts

Днес успях да подобря рекорда на Expert и ми стана интересно дали някой от вас играят на тази игричка. Ако има такива нека показват шотове или видео. Пуснах темата тук, защото първия пост си е видео :).

Линк (4MB) @ hit.bg

 

П.С. При преинсталация на Win-a все забравям да си шотна рекордите и всеки път ги правя отново. За жалост така ми се затри и рекорда на Beginner, който беше 2 сек :(. Рекордите на Intermediate и Expert обаче са тези които ще видите на горното филмче.

Link to comment
Share on other sites

Моите рекорди са:

 

Beginner - 7 sec

Advanced - 58 sec

Expert - 207 sec

 

Иначе видеото е яко ;) като гледам имаше на някои места чисто налучкване и доста заучени сигтуации както и аз правя :)

Link to comment
Share on other sites

Beginner - 6 sec

Advanced - 38 sec

Expert - 163 sec

 

Това са от времето когато с месеци по цяла нощ играех само това :bgrin: Сега ще ми трябва поне седмица две да влезна във форма, но определено бях позабравил това забавление....смятам да го почна пак :devil

Link to comment
Share on other sites

Не намирам нищо в тази игра! Може би нямам нерви, може би съм прекалено тъп - не знам...

 

Аз пък не е разбирам, ако някой знае нека да обесни по-вече, защото за мен си е чисто налучкване

Link to comment
Share on other sites

Lord_Gudo, прав си, някъде налучвах :). Инае се радвам, че има хора по-бързи от мен, защото ще си имам занимавка тези дни :D.

Link to comment
Share on other sites

Брей удивих се от себе си. Принципно нямам нерви за тая игра и хич не я умея, а пък сега само след около 5мин тренировка направих 10сек на Beginner. За другите съвсем нямам нерви...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не е разбирам, ако някой знае нека да обесни по-вече, защото за мен си е чисто налучкване

Идеята е следната:

Трябва да отвориш всички квадратчета, на които няма мини. Когато щракнеш на някое квадратче ти се изписва някакво число (ако няма мина ест. :) ). Това значи, че в съседство (околните 8 квадратчета) имаш точно толкова мини. В общи линии в 70-80% от случаите можеш със сигурност да определиш в кои околни има мини, но някой път наистина това е невъзожно без налучкване, но дори и там си има 'професионални' тактики за по-безопасно 'стъпване' ;)

Link to comment
Share on other sites

Ихааа свалих до 9сек от втория опит от втората серия игра...направо не мога да повярвам... Преди когато играех рекордите ми бяха от сорта на половин минута. Аз наистина хич не ги умея тоя тип игри.

Link to comment
Share on other sites

:devil

Мисля че рекорда на Beginner ми беше 7 секунди (по времето когато имах тук само един 386, към 99-та и нямаше какво друго да се играе на Windows 3.11)

Отказах се от тази игра тъй като пред очите ми, след едночасова игра ми се въртяха само цифрички, квадратчета и комбинации. :sick

Link to comment
Share on other sites

Aз пък си правя собствено ниво на 10 мини и 999 квадратчета Пробвайте само натискате 1 и всичко ти се отваря :D Beginner - 12 sec Intermediate - 83 Expert - 237 мноо зле

Link to comment
Share on other sites

Сам прецени като гледаш резултатите на другите :).

Link to comment
Share on other sites

Не, че нещо, ама откакто се намериха два начина да се cheat-ва играта, загубих интерес  :P

Гледам имаш банерче слакуер, и там ли го чийтваш? Аз на онея мини играя, че имат по-готина статистика и могат да се понастроят малко да изглеждат като хората, пък и не съм намерил начин да се чийтва там :blink: .....все още :P

Link to comment
Share on other sites

Да ви кажа пък при мен не работят никои от хитрините, които знам. А е някакъв прост Minesweeper на още по-простия WinXP...

Link to comment
Share on other sites

Да ви кажа пък при мен не работят никои от хитрините, които знам. А е някакъв прост Minesweeper на още по-простия WinXP...

 

Ами за теб като е прост за мен не е явно и за някой други хора също не е проста игра!! :sick Никой не те е накарал насила да играеш на тази игра а ощя по малко да пишеш и в тая тема!! :angry1 :angry1 Според мен тази игра стимулира мисленето и точно затова ми харесва!! :punk

 

Иначе сега вече си играя само за кеф а не за рекорди и затова не си ги спомням пък и след сумати формати са се изтрили да ги видя B)

Link to comment
Share on other sites

Брей днес никой не ме разбира... Играта е супер. Казвам, че не е кой знае каква сложност (като направа) и е странно, че не бачкат хитринките... А в темата пиша точно защото играта ми харесва...и съм си писал и рекорди и всичко...чети цялата тема...

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не я играя тази игричка, но баща ми направо е луднал по нея.

minesweeper4et.jpg

Толкова е задобрял, че се е пускал само на експерт откакто преинсталирах уиндоуса :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

beginner - 7sec (на win98 помня че го бях направил и за 3 веднъж)

intermediate - 36sec

expert - нямам сетнат след последния рестарт, но помня че преди беше около 130sec някъде

 

играта е доста подходяща за убиване на време и мишки.

 

П.С. RIP гледах ти клипчето и искам да те попитам дали си чувал за едновременно натискане на левия и десния бутон върху разкрито квадратче? :)

Link to comment
Share on other sites

Даааа, чувал съм, даже сега го пробвах :P. Какво е предназначението, че не зацепвам (освен да покаже кои съседните)?

Link to comment
Share on other sites

ами ако цъкнеш така на квадратче, за което си обозначил съответния брой мини около него и ти отваря веднага останалите квадратчета. идеята е да не си играеш всяко да отваряш а веднага да ти се отворят всичките и да продължиш по-бързо напред..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...