Jump to content
BulForum.com

"Благородната лъжа"


За или против "благородната лъжа"?  

88 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Това не е благородна лъжа.

Това е благородно спестена истина :D

Е, виж за това съм за, че съм го правил :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply
Това не е благородна лъжа.

Това е благородно спестена истина  :D

Е, виж за това съм за, че съм го правил  :rolleyes:

еми така е,квото си правил си правил,не е нужно всички(и конкретно тя)да знае!случват се и такива работи,така че за кво да си признаваш :confused

Link to comment
Share on other sites

jiveem v edin takuv svqt, v koito istinata dostto 4esto ses razminava s idei, predstavi i namereniq! Kogato ima takuv rqzuk kontrast ponqkoga se nalaga da izmislim ne6to, 4tez koeto da stignem do realnata situasiq, no po-malko po - lek put!

 

pro4etox menie 4e ne svi4ki sme lujsi!

 

tova e luja! Vseki luje! naro4no ili ne, za dobro ili lo6o! tova 4ast ot prirodata ni!

Link to comment
Share on other sites

Такова нещо благородна лъжа няма или лъжеш или не!!Тва е като се едно да кажем за една жена малко бременна!!Тя или е бременна или не! :punk

Link to comment
Share on other sites

Такова нещо благородна лъжа няма или лъжеш или не!!Тва е като се едно да кажем за една жена малко бременна!!Тя или е бременна или не! :punk

ми ако вземе да пометне :confused :P

Link to comment
Share on other sites

изчетох темата, щото ми стана любопитна. и извода е, че всеки лъже и всеки е лъган. то като секса, бе - зависи как го погледнеш: някои хора си мислят, че са ебачи, а други че ги ебът постоянно.

 

и все пак благородни лъжи има и ги правим постоянно. колкото и да ги отричаме и да върдим, че сме честни ние винаги правим "мъъъничко" извъртане и послъгваме тук-там, за да замажем някоя кръпка в реалността.

Например: Красиво момиче те сваля (взето от друга тема), но я няма тръпката... да й го обясниш без да я нараниш ("съжалявам, но не си мой тип" - индиректна лъжа) или да й кажеш истината ("не те обичам, но бих ти се наврял по всички дупки с удоволствие"-точна и пълна информация за текущото емоционално състояние) пък тя да се оправя с фактите както може? а сега си представете, че вие получавате подобни обяснения - и в двата случая информацията е горе-долу еднаква, но с различна степен на достоверност. Въпроса е дали искаш да хапнеш лайното обвито в шоколад или го искаш натурално, ама то все си е лайно.

пътя към ада е застлан с добри намерения, но някой замислял ли се е, че всъщност дяволите си прекарват времето много приятно в ада?!

 

П.П. моля извинете ме за грубия език, но нали искате да сме честни :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

лъжата си е лъжа , може да и слагаме каквито си искаме етикети . Как ви звучи - "благороден лъжец" :) или "лъжлив благородник " :D Какво ли няма да измисли човек за да оправдае слабостите си :)

Link to comment
Share on other sites

Всеки лъже в една или друга ситуация... Може би ежедневно. Малките лъжи са солта на живота... :D Както каза колегата по-горе, никой не иска да хапва натурални лайна...друго си е ако са добре подправени, пък ти дадат и нещо да си пийнеш, пък те потупат накрая по рамото...

 

За лъжата, естествено! Ако има някой, който никога да не е излъгал, като нямам предвид само "благородната лъжа", която е страшно относително понятие, нека първи хвърли камък... ;)

Link to comment
Share on other sites

Всеки лъже в една или друга ситуация... Може би ежедневно. Малките лъжи са солта на живота... :D Както каза колегата по-горе, никой не иска да хапва натурални лайна...друго си е ако са добре подправени, пък ти дадат и нещо да си пийнеш, пък те потупат накрая по рамото...

 

За лъжата, естествено! Ако има някой, който никога да не е излъгал, като нямам предвид само "благородната лъжа", която е страшно относително понятие, нека първи хвърли камък... ;)

Аз бих казала :) ако има някой който никога не е лъгал , нека мине напред :) време му е

Link to comment
Share on other sites

Лъжата е нещо естествено, колкото и да не ви се вярва. Не може без нея. Не може човек да не скалъпи нещо само и само да нагоди нещата по-добре за себе си. Например да послъжеш мама и татко, че си добър ученик, защото искаш да оправдаеш очакванията им или пък да излъжеш нещо гаджето, за да не разкрие предварително някой изненада... Това наричам аз благородна лъжа-да я кажеш, за да зарадваш някого и да му стане по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Aqua-Spirit,ако знаеш колко много съм "послъгвала" мама,2 години имах напълно измислен живот пред нея!тва не е благородна лъжа!

Link to comment
Share on other sites

Предполагам всички са гледали филми или наивни сериалчета,където става нещо фантастично и всички започват да си казват истината,само истината и нищо друго освен истината...Оттам само проблеми,защото всеки изразява открито мнението си за другите,всички се изпокарват,ако е на по-вискоко ниво и война може да стане...

 

Благородна лъжа е,когато искаш да предпазиш другия от неприятна истина,която вероятно ще го нарани.Когато не е за лична облага или чужда вреда.

 

farrell,майка ми идея си няма какво става с моя живот извън даскало...дано и да не разбере...

изобщо не е благородно от моя страна да я лъжа за почти всяко закъснение,обаче като се има на предвид,че ми се карат за всичко...трябва да си измисля подобавщо основание и оневиняващи обсоятелства,независещи от мен....

Link to comment
Share on other sites

Искам да ти кажа,че един ден неминуемо ще разберат какво става и тогава ще се почустваш ужасно неприятно.По-добре си кажи истината,на теб ще ти е по-леко,а те ще ти имат повече доверие.Вервай ми,не ти говоря празни приказки,минал съм по тоя път ;)

Link to comment
Share on other sites

Цялата истина,която им спестих засега е вече отминала,съмнявам се някога да изплуват тъмните призраци на миналото....в настоящето няма какво чак толкова за какво да се притесняват.Ще ставам a good girl....някой ден в близко бъдеще може би-все се каня...все отлагам...

Link to comment
Share on other sites

Всеки лъже в една или друга ситуация... Може би ежедневно. Малките лъжи са солта на живота... :D
Аз не лъжа! Като отмина детството ми, като се поосъзнах и започнах сам да изграждам моралните си ценности спрях да лъжа! Да не говорим ежедневно, а ти, ако си прекалено слаб да говориш истината и лъжеш ежедневно - не мери останалите със своя аршин!

 

обаче като се има на предвид,че ми се карат за всичко...трябва да си измисля подобавщо основание и оневиняващи обсоятелства,независещи от мен....
Глупости, глупости и пак глупости - на мен също ми се караха за щяло и нещяло. Е и?! Пука ли ми?! Достатъчен инат съм бил за да им покажа, че нещата, които са важни за мен, ще стават както аз искам. Всичките ми двойки са ги виждали, знаеха, че влизах в час по литература с плувни шапка и очила и хавлия през рамото, че бях с последно предупреждение за изключване и всичките ми изцепки - защото просто не ми пука. Знаеха, че 11-ти клас пиех като смок, знаеха, че пуша трева. Но уважавам себе си и не лъжа! Лъжат хората, които ги е страх да поемат отговорност за действията си. Лъжат мишките и плъховете. Овцете, стадото. Ако ви харесва тази роля в живота - играйте я!
Link to comment
Share on other sites

Добре тогава,примерно-не си бил на даскало 1 седмица-отиваш при лекарката и казваш:"Дай,ми една бележка,че не ми се ходеше тая седмица на даскало"...

Класната те попита:"Къде беше миналата седмица?".-"Ами не ми се идваше и се чупих-предпочетох да обикалям кръчмите"...=>30 неизвинени и изгонване от даскало...

Link to comment
Share on other sites

Добре тогава,примерно-не си бил на даскало 1 седмица-отиваш при лекарката и казваш:"Дай,ми една бележка,че не ми се ходеше тая седмица на даскало"...

Класната те попита:"Къде беше миналата седмица?".-"Ами не ми се идваше и се чупих-предпочетох да обикалям кръчмите"...=>30 неизвинени и изгонване от даскало...

тва пак не благородна лъжа!виж в случая за теб,в твойта позиция си е!но,иначе не е!за мен благородна лъжа е да ме питат по тела дали съм изчистила и аз да кажа да!и майка ми да не ме занимава,а пък аз всъщност още не съм,но по-късно ше свърша тая работа!

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

 

Шо прото не кажеш, че не си изчистила щото не ти се занимава сега, ама по-късно може да си дигнеш задника и да почистиш малко.

Или кажи, че не те кефи да е чисто. Който иска да му е чисто да си чисти :allien

Link to comment
Share on other sites

Откъде я изкопахте тази тема :)

 

Например: Красиво момиче те сваля (взето от друга тема), но я няма тръпката... да й го обясниш без да я нараниш ("съжалявам, но не си мой тип" - индиректна лъжа) или да й кажеш истината ("не те обичам, но бих ти се наврял по всички дупки с удоволствие"-точна и пълна информация за текущото емоционално състояние) пък тя да се оправя с фактите както може?

П.П. моля извинете ме за грубия език, но нали искате да сме честни :D

 

Почти година по късно жените са си все същите. Ако в този момент те обича (то е като нашия мерак) - проблеми няма. То една жена прави секс без чувства единствено когато и се плаща, е пияна или дрогирана. В останалите случаи е изнасилвана, като последните 2 вариянта, ако вие сте причината за състоянието, се причислява към изнасилването.

 

А благородна лъжа за мен е да излъжеш, за да спестиш отрицателни емоции в някой, като при това ти нямаш изгода от това.

Link to comment
Share on other sites

Благородна лъжа е,когато искаш да предпазиш другия от неприятна истина,която вероятно ще го нарани.Когато не е за лична облага или чужда вреда.

 

А благородна лъжа за мен е да излъжеш, за да спестиш отрицателни емоции в някой, като при това ти нямаш изгода от това.

 

Ами засега май дотук стигнахме с изводите...

Link to comment
Share on other sites

Ами засега май дотук стигнахме с изводите...

 

мммм... вижте... Истината боли! Но лъжата боли много повече. Ако наистина обичате някой или просто не искате да го нараните - кажете му истината. В противен случай му причинявате двойно страдание.

Link to comment
Share on other sites

"Морския" недей да даваш акъли, щото ако гаджето ти каже, че се е наебала с най-добрия ти приятел, ама е било грешка и няма да го повтори, не е като "няма такова нещо!!! Не ми ли вярваш?!!!" И ти си на седмото небе... :love

 

Така, че съвета ми е: Никога не си признавайте - прошка винаги има (за нещо което е под съмнение). Ако продължава да се съмнява - казвате категорично не съм. Е това е благородна лъжа.

 

Относно "лъжата боли" Боли - да, ама ако някой каже истината каква е ;)

Link to comment
Share on other sites

"Морския" недей да даваш акъли, щото ако гаджето ти каже, че се е наебала с най-добрия ти приятел, ама е било грешка и няма да го повтори, не е като "няма такова нещо!!! Не ми ли вярваш?!!!" И ти си на седмото небе... :love

 

Така, че съвета ми е: Никога не си признавайте - прошка винаги има (за нещо което е под съмнение). Ако продължава да се съмнява - казвате категорично не съм. Е това е благородна лъжа.

 

Относно "лъжата боли" Боли - да, ама ако някой каже истината каква е ;)

 

Не даде най-точния пример, ама както и да е ;)

Да ти кажа честно по-добре, че ми го признаха и двамата. Щото можех още да си живея така, нали! Така че ти не ми давай акъли. ОК?

 

---------

Мисля, че тук много хора още не са пораснали достатъчно...

Link to comment
Share on other sites

На базата на какво преценяме какви ще са емоциите, които ще предизвика въпросната благородна лъжа ? Давате за пример изневярата, което пък наистина не е много подходящ пример. Щото какво излиза по тази логика. Значи дай да му намажа на моя приятел очичките, че неговата приятелка не се перка с който и скимне, а тя да си ходи по курвалък, той да си я обича балъка. Така и вълка сит и агнето цяло и аз съм си избърсал задника. Много благородно така бе, чак ме хваща страх какви благородни разбирания имате. Ами да речем, че на нашия герой дето му мажат очите, един ден срещу него има някой който наистина иска да съсипе живота, и вземе че му каже що за кучка прителката му(респективно приятеля, не ги деля на мъжки и женски), тогава колко ще го боли, а? След да речем година две все ще разбере отнякъде, тези неща трудно остават скрити. И тогава какво става с този наш герой дето сме му прители и го лъжем "благородно". Ми според мене му се такова майката отвсякъде. Щото той е бил лъган сума време и си е мислел, "Еее баси случих аз на жена, та уцелих чак", и си крои някви планове за бъдещето и изведнъж, хоп... кравата била мъжка. Аз от такива приятели бягам далече. По-добре си ми го кажи, аз да съм наясно с нещата и да знам какво да правя, не да живея в заблуда. По това бих отличил истинския приятел от този дето е приятел само на маса. Работата е там, че не им стиска на повечето да кажат истината, щото тя видите ли боляла. Но никой не си дава сметка за щетите които може да нанесе на човека, който лъже. Защото няма как да знаете, дали този човек не трябва да реагира на дадена случка, ако я разбере навреме. Защото като го излъжете, може да се окаже, че през времето когато е бил лъган е имало вероятност да намери друг път по който да тръгне. Може за това време да е изпуснал жената която няма да му изневерява и да го лъже. Не, според мене "благородната лъжа" е някакъв вид сделка със съвеста. "Аз няма да му кажа, за да не го нараня" = "Аз няма да му кажа, щото не ми стиска или щото не искам да се карам с него, докато ми е изгоден".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...