Jump to content
BulForum.com

Без коментар


Recommended Posts

Да... И всеки ден, предполагам, четеш, че тютюнопушенето убива... Но като гледам никой не оплюва пушачите.

Хора, стегнете се, наркоманите са хора с проблеми... И никой не им помага особено, обяснявайки им ежедневно какви боклуци са. Просто не сте се сблъсквали с психиката на зависимия...

Колкото за лекуване... Не обичам тая дума. Няма излекувани наркомани, има спрели наркомани...

Колкото до лечението в клиниките - просто поредният начин за изстискване на пари от отчаяните родители. В клиниката на Пещерско шосе се внася хероин преспокойно. Как ще коментирате?  :huh:

Sa4uvstvam iskreno na tezi hora,kakto i na teb za tova 4e si se sbluskala s takova ne6tastie...Nedei da sravnqva6 pu6eneto,pieneto,qdeneto ili kakvoto i da e bilo s narkomaniqta-ot svruhdoza kafe ne moje6 da umre6 ili da se zarazi6 s SPIN!Horata sa s takova otno6enie kum narkomanite po prostata pri4ina,4e tezi hora sami sa izbrali tozi put-ne vqrvam nqkoi kakto si e vurvql da se e podhluznal i da e padnal varhu injekciq,nali?Metodite za le4enie naistina ne sa mnogo i sa izkliu4itelno skupi...Za izstiskvaneto na pari ot bez tova iztormozenite roditeli si prava,NO dali tehnite deca sa mislili za tova,dokato sa si bili porednata doza i sa izpadali v nqkakva glupava psihi4eska nirvana-ne mislq!4estno kazano ne iskam da se sbluskvam s psihikata na zavisimiq,za6toto za men tq nqma logika!Trudno e i da obqsnqva6 na nqkoi za tqhnata psihika za6toto vseki 6te ti kaje "6tom az sum ostanal nad tezi ne6ta,zna4i i te sa mojeli-az sum izbral da JIVEQ!"

Pak kazvam-ne vzemam nikakva strana-prosto obqsnqvam vseob6toto mnenie...

Link to comment
Share on other sites

Sa4uvstvam iskreno na tezi hora,kakto i na teb za tova 4e si se sbluskala s takova ne6tastie...Nedei da sravnqva6 pu6eneto,pieneto,qdeneto ili kakvoto i da e bilo s narkomaniqta-ot svruhdoza kafe ne moje6 da umre6 ili da se zarazi6 s SPIN!Horata sa s takova otno6enie kum narkomanite po prostata pri4ina,4e tezi hora sami sa izbrali tozi put-ne vqrvam nqkoi kakto si e vurvql da se e podhluznal i da e padnal varhu injekciq,nali?Metodite za le4enie naistina ne sa mnogo i sa izkliu4itelno skupi...Za izstiskvaneto na pari ot bez tova iztormozenite roditeli si prava,NO dali tehnite deca sa mislili za tova,dokato sa si bili porednata doza i sa izpadali v nqkakva glupava psihi4eska nirvana-ne mislq!4estno kazano ne iskam da se sbluskvam s psihikata na zavisimiq,za6toto za men tq nqma logika!Trudno e i da obqsnqva6 na nqkoi za tqhnata psihika za6toto vseki 6te ti kaje "6tom az sum ostanal nad tezi ne6ta,zna4i i te sa mojeli-az sum izbral da JIVEQ!"

Pak kazvam-ne vzemam nikakva strana-prosto obqsnqvam vseob6toto mnenie...

Ами... попрочети малко из учебниците по биология... И виж, че и кафето, и цигарите спадат към наркотичните вещества... Да не говорим за алкохола... Погледни в клубовете на dir.bg, там темата е разисквана много пъти в клуб За наркотиците

Сравнението, което даваш е повече от алогично... Лечението трябва да се сведе до личностно ниво като за начало... Но... Спирам да пиша...

Хайде, със здраве, че нали то било най-важното...

Link to comment
Share on other sites

Ами... попрочети малко из учебниците по биология... И виж, че и кафето, и цигарите спадат към наркотичните вещества... Да не говорим за алкохола... Погледни в клубовете на dir.bg, там темата е разисквана много пъти в клуб За наркотиците

Сравнението, което даваш е повече от алогично... Лечението трябва да се сведе до личностно ниво като за начало... Но... Спирам да пиша...

Хайде, със здраве, че нали то било най-важното...

Sega ako po4nem da se 4udim ot kakvo moje da umre ili da se pristrasti 4ovek......po vreme na sex moje6 da polu4i6 udar........moje6 da se pristrasti6 kum sladkoto i da se razbolee6 ot diabet i v kraina smetka da umre6 ot insult-ti tva vidq li go v u4ebnicite?Ne iskam da sporq s teb-celta na posta mi be da ti kaja za negativnoto otno6enie i ni6to pove4e,pri tova s absoliutno priqtelski ton.Ne mi obqsnqvai za u4ebnicite 6toto sum gi 4ela malko pove4ko ot tebe i ne moite sravneniq sa Nelogi4ni.

Link to comment
Share on other sites

Sega ako po4nem da se 4udim ot kakvo moje da umre ili da se pristrasti 4ovek......po vreme na sex moje6 da polu4i6 udar........moje6 da se pristrasti6 kum sladkoto i da se razbolee6 ot diabet i v kraina smetka da umre6 ot insult-ti tva vidq li go v u4ebnicite?Ne iskam da sporq s teb-celta na posta mi be da ti kaja za negativnoto otno6enie i ni6to pove4e,pri tova s absoliutno priqtelski ton.Ne mi obqsnqvai za u4ebnicite 6toto sum gi 4ela malko pove4ko ot tebe i ne moite sravneniq sa Nelogi4ni.

За това недей да го правиш често секса, даже ако можеш въобще не го прави. Диабета може да се получи и от стрес, така че внимайва да не се стресираш като ми дишаш праха на булеварда някой ден ;) и верно незнаех че инсулта има нещо общо... Ух на батко , ела да ти щипна бузките :D :)

 

Проблема за мен е че тези които употребяват наркотици , алкохол и цигари и немогат да кажат от раз спирам са слабоволеви индивиди. Това значи че обществото не е длъжно да се грижи за тях, те дори нямат волята да спрат с това което са почнали :excl:

Link to comment
Share on other sites

Съмнявам се доколко си запомнила... Диабет не се получава от много ядене на сладко...

А инсултът рядко има нещо общо с диабета - наричат го мозъчен удар.

Vij sega,mislq 4e shvana ideqta!Zavisimosti-mnogo!4ovek se pristrastqva kum mnogo ne6ta...Dai da si zapazim priqtelskiq ton,a?I kato iska6 da me popravq6-go pravi na PM...

peace ;)

Link to comment
Share on other sites

Vij sega,mislq 4e shvana ideqta!Zavisimosti-mnogo!4ovek se pristrastqva kum mnogo ne6ta...Dai da si zapazim priqtelskiq ton,a?I kato iska6 da me popravq6-go pravi na PM...

peace ;)

Ами... предпочитам да е тук, защото все пак изнасяш грешна информация... Съжалявам, ако по някакъв начин това те е засегнало, но в момента боравим с факти. А при тях истинността на информацията е от значение.

Link to comment
Share on other sites

zlobil, И идва време, когато си да речем 15-16-17 годишен и се самозаблуждаваш, че си достатъчно силен и изграден като личност и можеш да друсаш, без да се закачиш... И си поставяш някакви илюзорни граници... Да, ама не... В момента, в който си го кажеш, вече си абстинентен и просто си търсиш оправдание, за да го правиш.

 

 

 

Това, че някой веднъж седмично излиза по дискотеки, шмъркайки амфетамин, не го прави наркоман...

 

 

Posledno koe ot 2-te :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Вие сериозно ли....? Осъзнавате ли, че водите спор без край? Осъзнавате ли, че и двете страни имате право, но сте стигнали до ниво "лично разбиране" и никой не може да ви убеди в противното?

 

Факт е, че наркотиците довеждат човека до това, което е на снимката. Как се започва, какви са тези хора, трябва ли да ги отритва обществото - мнения много.

Link to comment
Share on other sites

Вие сериозно ли....? Осъзнавате ли, че водите спор без край? Осъзнавате ли, че и двете страни имате право, но сте стигнали до ниво "лично разбиране" и никой не може да ви убеди в противното?

 

Факт е, че наркотиците довеждат човека до това, което е на снимката. Как се започва, какви са тези хора, трябва ли да ги отритва обществото - мнения много.

Imenno! ;)

Link to comment
Share on other sites

В първия случай говоря за зависимост от хероин...

А във втората категория спадат и 30 годишни същества, които имат собствен бизнес.

Zna4o kat ima6 sobstven biznes nqma opastnost da se zaribi6 :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм че тея хора имат някви много сериозни проблеми. Ама сами са си виновни ( да би мирно седяло не би кокаин смъркало ) аре стига ся сериозно. Тия хора и аз съм ги отписал щото повечето не могат да спрат. Шапка има свалям на тея дето доброволно си казват СТИГА! и сами се лекуват от ая зависимост. Ама според мен наркоманите трябва да се прибират в наркокомуни ( дори насила ако трябва ).

Link to comment
Share on other sites

Все пак подкрепям идеята всеки да се образова и да понаучи малко за тях. Знанието е полезно нещо понякога.

http://alien.dowling.edu/~aph3x/data/afx1/shtz/druginfo.html

Секцията за канбиса ме разби! :D :lol: :punk

"...докладът от 1971 година за един френски войник, който опитал да се самоубие, след като изпушил десет джойнта един след друг и изпаднал в 4-дневна кома, от която се събудил сравнително свеж." B)

Link to comment
Share on other sites

Да... И всеки ден, предполагам, четеш, че тютюнопушенето убива... Но като гледам никой не оплюва пушачите.

Хора, стегнете се, наркоманите са хора с проблеми... И никой не им помага особено, обяснявайки им ежедневно какви боклуци са. Просто не сте се сблъсквали с психиката на зависимия...

Колкото за лекуване... Не обичам тая дума. Няма излекувани наркомани, има спрели наркомани...

Колкото до лечението в клиниките - просто поредният начин за изстискване на пари от отчаяните родители. В клиниката на Пещерско шосе се внася хероин преспокойно. Как ще коментирате?  :huh:

Наркоманите след 3 боцкване не са хора.Те са някфи витаещи във времето същества.Аз не съчувствам въобще на наркоманите.Може да кажете че съм безчувствен но живеем в жесток свят и човек не може да отцелее в него ако не бъде твърд от малък.Аз не мисля че има какво да им съчувствам на наркоманите.Те сами са си избрели този път.А относно цигарите:те може да са вредни но не те убиват за 3-4 години най-много.Даже и да спрът наркотиците си удължават живора с 2-3 най-много 4 години.Може много хора да не са сагласни с ме,но аз мисля така,с такова мислене съм израснал и няма да си променя мнението.Дори непоносимоста си към цигарения дим дължа на възспитанието на родителите си.И ако те са ти внушили,че това не са хубави неща и че от наркотичите се умира ти и на 25 години да станеш няма да упиташ.

Link to comment
Share on other sites

:excl: :excl:  :sick  :sick  :excl:  :excl:

Ти пък спри да ни заливаш с думи :P :D
Link to comment
Share on other sites

abe gledam 92 nabor si ama ob6to vzeto mnenieto ti donqkade safpada s moeto koeto mi dopada  :excl:  :P

Ми както казах в къщи се говори за това и съм достатъчно информиран(аз мое огромно щастие) :excl: :excl: :excl: .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...