Jump to content
BulForum.com

TUNING BIKE


kiro_dre

Recommended Posts

Темата тук е  TUNING BIKE, нали?

Питам за да не стане някаква грешка като чета тук поне половината от постовете тук са аз кожени салони,ел. стъкла, а да не говорим че 10 човека си дадоха мнението за NOS... Извиняваите ама малко променихте темата... и ви моля да мислите преди да пишете

 

Така това за неоните си е личен вкус, и въобще не е идиотско... аз също съм си приготвил 3 неона и ще ги монтирам под рамката да светят само на пътя... ако искайте се смейте ама кат видите как яко светят по пътя и на вас ще ви харесат..., а ако не тогава си мълчете...

 

BTW 12 часа през ноща е, аи кажете ако няма улично осветление тогава как ще ви забележат??? Да не би да ми кажете че ще си сложите от ония големите "топузи" с динамо и фар по голям от паница???

 

 

xaxaxax! ti kvo, izlija6 s bike v 12 4asa da te zabelejat li ? ? ? :pirate

 

suvet: ako iska6 da te zabelejat si zav yrji nqkolko kutiiki ot kola, fanta,bira ili ot kakvoto si iska6 za koleloto da ti drukat zad teb! ?

 

az nqmam osobeno po moeto kolelse i 4esno kazano mi e pisnalo ve4e da me zabelqzvat!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
Темата тук е  TUNING BIKE, нали?

Питам за да не стане някаква грешка като чета тук поне половината от постовете тук са аз кожени салони,ел. стъкла, а да не говорим че 10 човека си дадоха мнението за NOS... Извиняваите ама малко променихте темата... и ви моля да мислите преди да пишете

 

Така това за неоните си е личен вкус, и въобще не е идиотско... аз също съм си приготвил 3 неона и ще ги монтирам под рамката да светят само на пътя... ако искайте се смейте ама кат видите как яко светят по пътя и на вас ще ви харесат..., а ако не тогава си мълчете...

 

BTW 12 часа през ноща е, аи кажете ако няма улично осветление тогава как ще ви забележат??? Да не би да ми кажете че ще си сложите от ония големите "топузи" с динамо и фар по голям от паница???

 

неоните са си личен вкус....ми не е ли личен вкус дали ще си сложи (някой) на колелото кожа,огледала,....и тем подобни??? :wacko:

И защо да променяме темата??? Все пак в днешно време всичко е възможно, така че що да не си сложи човек....разни глупости (неони, или по точно диоди...) което си е пълна цигания :angry: ама...както повечето хора и аз ще кажа "нали не се смеят на мен...."

Link to comment
Share on other sites

неоните са си личен вкус....ми не е ли личен вкус дали ще си сложи (някой) на колелото кожа,огледала,....и тем подобни??? :wacko:

И защо да променяме темата??? Все пак в днешно време всичко е възможно, така че що да не си сложи човек....разни глупости (неони, или по точно диоди...) което си е пълна цигания  :angry:  ама...както повечето хора и аз ще кажа "нали не се смеят на мен...."

 

a na kompuitura moje da si sloji6 ama na koleto e ciganiq... :laughing: sme6na istoriq

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Само да попитам, компютъра какво общо има с колелото?

 

 

 

mnogoooooooooooo, ama nie s teb o6te ne se go razbrali, ama ako produljavame da kismen pred tezi komputeri, ....... lo6o kologa, lo6ooo,

 

:cry :cry p.s. ama kato nqmam ramka kakvo da karam be??????????????????? :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :angry1 :devil :bgrin: :angry: :confused :wacko: :wacko: :unsure: :pirate :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

mnogoooooooooooo, ama nie s teb o6te ne se go razbrali, ama ako produljavame da kismen pred tezi komputeri, ....... lo6o kologa, lo6ooo,

 

:cry  :cry p.s. ama kato nqmam ramka kakvo da karam be??????????????????? :cry  :cry  :cry  :cry  :cry  :angry1  :devil  :bgrin:  :angry:  :confused  :wacko:  :wacko:  :unsure:  :pirate  :ph34r:

хаххх аз имам една рамка от BMX може да ти я дам :bgrin:

заварявай старата и карай :sayjin

Link to comment
Share on other sites

хаххх аз имам една рамка от BMX може да ти я дам  :bgrin:

заварявай старата и карай  :sayjin

 

Te horata ti se smeqt(nqkoi se ujasqvat) na grozniq avatar i ne ti puka... e na koleloto na men mi puka teb kat ne te kefi zakvo samo precakva6 temata... i men ne me vulnuva linux - ama ne sym trugnal da pi6a v temata kolko tup e linuks nali?

 

BTW tozi tvoq post kakvo ob6to ima s temata?

Link to comment
Share on other sites

Te horata ti se smeqt(nqkoi se ujasqvat) na grozniq avatar i ne ti puka... e na koleloto na men mi puka teb kat ne te kefi zakvo samo precakva6 temata... i men ne me vulnuva linux - ama ne sym trugnal da pi6a v temata kolko tup e linuks nali?

 

BTW tozi tvoq post kakvo ob6to ima s temata?

 

кво да ми пука за аватара, той е за по-инересно,млако хора си слагат снимка на себе си за аватар...

и за поста, ми отговарям на If_pif , се пак ако не си прочел той пита кво да кара... и аз се базикам и му отговарям... б**и хората, докаде стигнаха... да им казваш кога се базикаш......е б*х му мамата....

няма да се оправи тоя народ..

Link to comment
Share on other sites

xaxaxax! ti kvo, izlija6 s bike v 12 4asa da te zabelejat li ? ? ?  :pirate 

 

suvet: ako iska6 da te zabelejat si zav yrji nqkolko kutiiki ot kola, fanta,bira ili ot kakvoto si iska6 za koleloto da ti drukat zad teb!  ?

 

az nqmam osobeno po moeto kolelse i 4esno kazano mi e pisnalo ve4e da me zabelqzvat!

Да бе... нищо особено! Колелце като колелце, нали?

То за заглеждането - е, аз го постигнах това на гребната много лесно - с моите кашкавалени капли няколко пъти бях зел преди това бордюрите с висока скорост и други такива изпълнения, та гумата ми така се замяташе, че си откачих задната спирачка, че да мога да карам ^^ Да, привличах погледите. А за онзи индивид, дето си направил колелото като шейната на дядо Коледа - много по-лесно би било да си сложиш стопче с батерии. Ако щеш и светлоотразители...

А за тунинг - хрумнала ми е една идиотска идея, и ако я реализирам ще публикувам снимки от следващия warez meeting.

 

Муха - трябва да добавят нещо за сарказма, подобно на bold, Italic и Underline - хората имат проблеми с откриването му... Или аз(ние) имаме проблеми с изразяването му :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
аз пък на мойто колело съм му сложил едно диодче отдолу, от онея сините, ама съм си го направил да не свети само в една посока, ами да разприсква светлината. ефекта е някъде към метър в диаметър горе-долу еднаква светлина. важното е да има шоу. вечер като ми се смеят хората и аз се смея с тях. :) ако ще и за цирка да е, важното е да има шоу. а веднъж като карах през нощта към 12 с включен диод, като минах покрай едни сотаджий и ги гледам седат си в колата и се хилат. ми кво да права, и аз ще се хиал. за простотия съм го сложил ;)

а откъде и за каква пара ги купи тези светодиоди , че отдавна искам и аз да си зимам :)

Link to comment
Share on other sites

интересно нещо, ама колко ли килца може да издържи??? Защото не ми вдъхва много доверие така като го гледам ...  :huh:

Ми кфо да ти кажа.Едни англичани използваха същия тип колела за околосветско патешествие.Пък от там нататък си прави извофи :D

Link to comment
Share on other sites

Айде, да се включа и аз, за съжаление без снимков материал. След общо около 6-7 часа работа (на няколко етапа) отпред на рамката имам едно скорпионче, сребърна боя, а отстрани - със изчанчен шрифт и тъмночервена боя съм написал The`ScorpioN. Адска занимавка, ама стана доста яко.

Link to comment
Share on other sites

m, za6to ne ka4i6 snimki, 4e mi stana interesno! :)

Ами нямам цифров апарат. А в нецифровите вкъщи няма лента. Сега ще ходя да си чистя колелото, защото от фолиото рамката остана лепкава. Бая играчка си беше:

4 часа - да изрежа надписа (два екземпляра, за двете страни) и самото скорпионче в самозалепващо фолио, около 1 час после, за да ги залепя на рамката, без да се образуват мехури и размествания (такива все пак се образуваха), после половин час с ножчето да гоня мехурите във фолиото. Половин час боядисване с автобоя и донапрен (спрей за скорпиончето отпред).

И сега не знам колко време да дооформя надписите, защото от мехурите са се образували точици, които развалят формата.

Link to comment
Share on other sites

Моя тунинг на байка не е цялостен все още, но нека кажа какво съм направил аз горкото хайванче :) Колелото едно време брат ми си го купи и беше Лидер Уайлд Кат. Кажи речи най-евтиното колело на пазара. Първото дето му смених беше, средното движение, което беше мекоказано отвратително и сложих касета. Смени и курбелите, много пластмаса имаше по старите, сложих алуминиеви "Сън Тур", но с тях се преебах малко щото беха много очукани ама тва късно го видях. Както и да е скоро ще ги смена и тях :) После след едно готино падане предната шина стана на осморка и я смених с една аеро Ремеркс. Махнах всички лепенки по байка и си остана на базовия черен цвят с жълто-черна седалка. Метнах му и едни жълто-черни ръкохватки на кормилото. Смених спирачките, които също имаха много пластмаса по тях и сложих Шимано спирачки. Послее махнах командите и лостчетата,(дам и по тях много пластмаса :) ) Сложих команди с лостчета комбинирани, Шимано Асера. Ся предстои изхвърляне на цялата задна шина барабар с дерайльора, и със зъбчатките и с главината. Ще сложа Асера дерайльор същата шина като предната и някаква евтина, но прилична главина, както и зъбчатки 7-ца. Командите щото са за 7-ца, не за друго :) С една нова верига всичко ще заспи :)

Link to comment
Share on other sites

ми аз в началото като си зех байка, искам или не, трябваше да му направя много сериозен тунинг, поради простата причина , че беше само рамка :)

та кви части има по колелото ли ?

ми...

кормило: Amoeba BORLA DH 680mm

лапа: и тя Amoeba .. 55mm дълга (t.e kysa)

вилка: гадно RST Gila T5 ( поне на мен не ми харесва вече де )

курбели: Suntour Duro D

заден дерейльор: Shimano Deore 9speed

задни венци: SRAM 5.0 8-ца

задна главина : Formula EHUB za disk

 

 

еми тва е което се сещам ,което е по съществено, другите неща са нисук клас

 

по нататак ще кача снимка на байка в другата тема :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Моя тунинг на байка не е цялостен все още, но нека кажа какво съм направил аз горкото хайванче :) Колелото едно време брат ми си го купи и беше Лидер Уайлд Кат. Кажи речи най-евтиното колело на пазара. Първото дето му смених беше, средното движение, което беше мекоказано отвратително и сложих касета. Смени и курбелите, много пластмаса имаше по старите, сложих алуминиеви "Сън Тур", но с тях се преебах малко щото беха много очукани ама тва късно го видях. Както и да е скоро ще ги смена и тях :) После след едно готино падане предната шина стана на осморка и я смених с една аеро Ремеркс. Махнах всички лепенки по байка и си остана на базовия черен цвят с жълто-черна седалка. Метнах му и едни жълто-черни ръкохватки на кормилото. Смених спирачките, които също имаха много пластмаса по тях и сложих Шимано спирачки. Послее махнах командите и лостчетата,(дам и по тях много пластмаса :) ) Сложих команди с лостчета комбинирани, Шимано Асера. Ся предстои изхвърляне на цялата задна шина барабар с дерайльора, и със зъбчатките и с главината. Ще сложа Асера дерайльор същата шина като предната и някаква евтина, но прилична главина, както и зъбчатки 7-ца. Командите щото са за 7-ца, не за друго :) С една нова верига всичко ще заспи :)

мислил ли си да изхвърлиш цялото колело ?!? не, виж не се заяждам, но ако помислиш реално ще ти излезне доста по евтино. в момента има Драг Онтарио за 318 лв. една нова задна главина с зъбчатки и шина и спици и наплитане .. и алабала .. и дерейльора ще ти излезне най-малко 100-на лева, а и .. не съм сигурен дали имаш ухо за Acera-та (щото евтините колета понякога нямат).

моят тунинг си е стандартен. една изрезка от вътрешна гума увита и притегната с свински опашки около дясната долна тръба на задния триъгълник :Р (долен ляв педал) просто да не ми се чука веригата в нея и да я бели или там други работи .. ля-ля-ля ..

иначе засега съм сменил само гумите CONTINENTAL 26x2.1 Escape и седалковата тръба , щото старата ми беше къса...

.. и според мен tunning, е нещо което подобрява performance-a, а не гъзария !!! не диодчета дето светят или капачки от кисело мляко дето плякат като полудели в спиците.

Link to comment
Share on other sites

Не съм мислил да го хвърлям изобщо. То това е тръпката от тунинга сине. Да направиш един таралясник, нещо по-добро. Мога да кажа, че след подобренията колелото няма нищо общо с това което беше като го купи брат ми. След промените които съм замислил ще стане пушка. Като не стане Асерата ще търся друго решение. Важното е че ми е тръпка :)

Link to comment
Share on other sites

.. и според мен tunning, е нещо което подобрява performance-a, а не гъзария !!! не диодчета дето светят или капачки от кисело мляко дето плякат като полудели в спиците.

Не мисля така. Има визуален тунинг и тунинг подобряващ техническите характеристики.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...