Jump to content
BulForum.com

Картинг [слята]


Recommended Posts

Аз днес хванах края на промоцията и карах за първи път. Много е зарибително и ако не беше 1.2 лв на обиколка, сигурно щях да стана редовен посетител.

 

Искам да отправя един въпрос към по опитните от мен с надеждата да си спестя доста пари в опити сам да стигна до отговора - използвате ли спирачката?

 

 

 

Сериозно ли е само 1.20лв на обиколка? Или има и други? Аз си мислех че е едно 30-40лв за влизане за 10тина обиколки.

 

Това на картинга до екскалибур (лаута) или другаде? Чух че имало още някакъв до братската могила ама дали още го има не знаеше човека (а може и да се е бъркал) ... Я дайте повече информация че много се зарибих когато бях на гости при едни приятели в щатите...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Ами да става въпрос за лаута и с наи-малкия картинг е 1.20лв на обиколка и ти вадат разпечатка ако си направил пове4е от 5обиколки.

 

За повее Инфо: http://kartinglauta.com/lauta/

 

И давайте да ходим тия дни че ще чезвам :)

Link to comment
Share on other sites

За Екскалибур става въпрос да. Обиколките са 1.20 на малките коли и 2 лв на големите.

Оттам нататък почват отстъпките с времето. Подминеш ли 100 обиколки цените падат надолу.

И ние яко сме занемарили ходенето а бяхме маниаци до миналата година. сега все не остава време...

 

Още нещо - за да се качиш на голяма кола (разбирай 250сс) трябва да направиш време под минута с малката, което не е сложно.

 

Относно спирачката - всеки решава сам. Аз съм карал и двата варианта и установих, че най-доброто ми време го направих като я ползвах. Правил съм добри постижения и без нея, но пък съм и излитал от пистата...

 

Не виждам никакъв начин да се пестят пари от тая работа обаче... Цената си е на обиколка

Link to comment
Share on other sites

то аз вчера бях на малак финала но завар6их 6-ти :D :P иначе ако ми хора да си праим састезание сам навит :) :P

 

ако има навитаци да си напраим едно састезание някои ден да пи6е.

Link to comment
Share on other sites

Ами не няма нови картинги,освен ако не си виждал World Formulat(която е 19лв за 5мин :) )

 

И айде да правим състезание или просто да ходим да караме аз съм винаги навит :)

 

вижте сайта на лаута : http://kartinglauta.com/

Link to comment
Share on other sites

Още нещо - за да се качиш на голяма кола (разбирай 250сс) трябва да направиш време под минута с малката, което не е сложно.

 

Е хайде сега. А ако не успея да се мушна в малката? Все пак съм близо 90килца... Някой по-фин младеж може да не му е проблем ама аз в такси тико не се качвам по същата причина :)

 

 

mi pi6ete ak oste naviti i da hodim

 

Аз мисля да си потренирам малко самичък че да не се излагам толкова... щом на някакви финали си финиширал 6ти...

 

 

Между другото по колко коли заедно карат на пистата или който когато се отпраши влиза и кара за колкото обиколки си е платил? На www.dromoone.com като бяхме искаха да сме поне 4ма и имаше първо квалификации за да се подредим как да почваме състезанието, после се състезавахме определен брой обиколки и накрая ни даваха разпечатка кой какви времена е имал и подредбата при финиширане...

Link to comment
Share on other sites

Е хайде сега. А ако не успея да се мушна в малката? Все пак съм близо 90килца... Някой по-фин младеж може да не му е проблем ама аз в такси тико не се качвам по същата причина :)

 

Тук не става въпрос за размер на колата, а за обем на двигателя. "Малките" са 200сс, "големите" 250сс.

 

Между другото по колко коли заедно карат на пистата или който когато се отпраши влиза и кара за колкото обиколки си е платил? На www.dromoone.com като бяхме искаха да сме поне 4ма и имаше първо квалификации за да се подредим как да почваме състезанието, после се състезавахме определен брой обиколки и накрая ни даваха разпечатка кой какви времена е имал и подредбата при финиширане...

 

На пистата карат малките наред, според кой кога и колкото е платил. Именно затова е хубаво да се уцели момент като няма тълпи хлапетии и/или т.нар. туристи - в тая група влизат тия дето не могат да карат, разни влюбени двойки дето карат за ръчичка и други подобни.

 

Състезание се прави като се съберат 10 човека и си платят за такова. Пистата се затваря за периода на състезанието и се прави всичко по реда си - подгряваща, квалификация и състезателни обиколки (мисля бяха 10-на).

Link to comment
Share on other sites

Състезание се прави когато се съберат само 6 човека и се въртят 15 обиколки общо като се прави и загряваща и за позиция и състезание на затворена писта. Ако искате на края на месеца се връщам и може да направим едно състезание.

Link to comment
Share on other sites

дайте да си организираме едно състезание че напоследък няма с кой да ходя тъкмо ако се получи добре може да ни стане традиция пък после и по 1 бира може да пием навитаци само да има ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Какво става немога да разбера.Всеки пише и вика да правим състезание ама нищо не става.Да видим сега вече дали ще стане нещо.. :)

 

Хайде да речем за час и дата Събота/08.09/ 20:30 на пистата

Трябва да сме минимум 6 човека.

 

Всеки който ще дойде да пише и да ходиме.Ако не успеем да се съберем може просто да караме...?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...