Jump to content
BulForum.com

Събития


Grimjaur

Recommended Posts

направих първи опити за каране ... само вятъра е в повечко ...

мобилизирайте си силите :)

Аз на следващата сбирка ще ти кажа!!!!Повярвах на Дамян, че си болен, а ти колело си карал!!!! :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

епа то аз се оправям вече ...

на 3ти не дойдох че на уроци ходя и времето преди урока ми е най важно горе долу за ученето

 

за членския внос ... хмс ми нищо не знам за него освен че е 12 лв.

днес пиромана ми каза че срока е минал

никой не ми е казал нищо ...

малко повече инфо може ли .. и като е минал срока сега кво ?

Link to comment
Share on other sites

за членския внос ... хмс ми нищо не знам за него освен че е 12 лв.

днес пиромана ми каза че срока е минал

никой не ми е казал нищо ...

малко повече инфо може ли .. и като е минал срока сега кво ?

Аз пък чух,че е 6лв.,не помня вече от кого.А тва че срокът е минал нищо не значи,без членски внос няма да се разминем.

Link to comment
Share on other sites

айди айди

нямало ме е само 2 регионални , а генчо е бил на предишната . начи само 1 регионална остава без наш човек.

 

помолих за инфо не за конско или съвети (тва си го получаваме секи път на сбирките от който трябва)

 

едит : 2 регионални = 1 месец

Link to comment
Share on other sites

помолих за инфо не за конско или съвети (тва си го получаваме секи път на сбирките от който трябва)

За мен ли намекваш, а?Ама-ха!!!!Че аз всеки път ли ви чета конско, а?Или всеки път като дойдеш!Срам нямаш, ей!!!!Отдега нататък - всеки път за тебе конско!

Link to comment
Share on other sites

Айде сега,какво сте се хванали с това конско...

то пък си е супер заслужено поне в 95% от случаите.А и днес не получихме само от 1 човек доколкото си спомням...

По принцип е полезно да ни мъмрят от време на време,освен това не сме особено примерни напоследък.

офф:къде ли е моят патрул? :blink:

 

Айде и за Галя едно свинско сега :huh:

Получих си го.Точно това беше днешният специалитет на родата-"свинско с мръвки"

Link to comment
Share on other sites

Бихте ли не спорили за конски свински и всякъкви подобни. Това че не сме прави всеки си го знае, но немисля че начинът е с навикване. Оставям си на вас да прецените :blink:

Link to comment
Share on other sites

Вижте сега деца... има голяма разлика между конското и това водача да е ядосан и да говори на висок глас. Разберете, че всички сме хора и сме подвластни на емоциите. Напълно нормално е, когато не свършите нещо, както трябва, водачът да се ядоса и първоначалната му реакция да бъде навикването. Същото е, когато родителите ви кажат да свършите нещо, вие се отнесете несериозно към задължението и те ви се накарат... често дори и накажат. Но вие не им се сърдите, нали! И знаете, че въпреки, че се карат и са "лоши" - всъщност са много прави и го правят за ваше добро.

 

Кое всъщност в цялата работа е хубавото? Ами на никой не му е приятно да му се карат, да му повишават тон и да го злепоставят пред другите. За това, когато на човек му се скарат няколко пъти, той става много по-внимателен в това, което прави. И един ден, вече пораснал и станал отговорна личност, започва да вижда нещата под друг ъгъл и разбира, че хората всъщност са се ядосвали напълно основателно.

 

Не мислите ли, че е така? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ами Мор Мор не си много прав, защото аз както и доста други хора, правим много неща на инат. Не заради друго, а защото това което се изисква от нас някой ни заставя да го свършим. Не мислиш/те ли, че е по-добре да не се "задължават" един вид хората, а да бъдат амбицирани(подтикнати) към този начин(модел) на мислене. И не с викане(каране, крещене), а с открит ДИАЛОГ и добър тон. Мисля че сме достатъчно хора, за да се разберем по-нормално

Link to comment
Share on other sites

Добре де... да вземем Тольо. Какво би ти направил:

 

а) Ицо, иди донеси дърва за огъня. (5 мин) Ицо, дървата все още ги правят без крака. (15 мин) Абе Ицо тебе без уши ли те правят?

 

б) Ицо, лоша дума такъв, ти що не си са сетил сам да донесеш дърва да та лоша дума в лоша дума да та лоша дума.

 

Не мисля, че му е в стила да действа, по б) вариант.

Link to comment
Share on other sites

Така сега и Тольо да каже няколко неща. Първо от нова годин на всички сбирки досега съм се карал на висок глас само 2 пъти. Другото викане (за скаутски поздрав и т.н.) си се подразбира. Иначе когато се карам искам да те/ги накарам да почувствш/те че това което не сте направили от инат, всъщност е във ваша вреда което ще ви се връща по-късно (за пример попитайте White_GhosT за едни сливици). Така че когато мога ще ви посочвам грешките така че да не ги допускате пак.

 

Мир и Любоф

Link to comment
Share on other sites

Тольо, ама и ти не си много прав майна. Щом хората се опитват от инат да направят нещо, значи нещо не е наред в подхода... погледни го и от тази страна.

 

А Ицо... никой не те задължава в крайна сметка да правиш нещо. Но самият факт, че си се издигнал в отряда и че си над другите, не само като пост, но и като качества - означава, че ти трябва да подходиш по-сериозно към нещата. Да си готов да взимаш сам решения, да отстояваш позицията си, да учиш и подкрепяш другите... а често дори и да бъдеш оплюван и много хора да не те харесват. И когато ти знаеш, че си прав за нещо и искаш просто да предпазиш другите да не допуснат същата грешка, чрез която ти си се научил някога, но не те послушат ти си ето така :wacko: :confused :huh: :angry1 ама на едно цяло.

 

За много хора скаутизма е една игра. За всички ни скаутизма е една игра :smile: Но когато ти си някой, който отговаря за останалите нещата изглеждат по съвсем различен начин. Колкото и шокиращо да звучи за някои хора, ти отговаряш за живота и здравето на всеки един. За това отговарят дори лелките в детската градина, само че те не водят деца в планината, където е много по-опасно! Надявам се всички да си давате сметка:

 

Скаути, водачите са хора. И те, както вас си имат проблеми всеки ден. Но въпреки всичко те трябва да се грижат за вас, а и да се стараят да си прекарате добре също така. Все пак замислете се, колко от вас са се хванали да заминат с патрула си на палатка и колко често са го правили. Тези, който са го направили, могат да разкажат, колко е хубаво. А и не сте на екскурзионно летуване от училище, за да имате изготвена програма от даскалите, нали :smile: Не забравяте ли, че всъщнсот сте скаути, защото искате да прекарвате времето си сред природата, на палатки и край лагерният огън? Е не чакайте от друг това, което сами можете да си дадете.

 

Водачи, оставяйте скаутите ви по-често да взимат сами решения и не се страхувайте, че ще се провалят. Дори и да се случи, не ги наказвайте, а дискутирайте с тях и нека сами открият грешките си. Дори, когато сами допуснете грешки ги обсъждайте с тях. Наистина има хора, който имат нужните качества за водачи. Помогнете им да се развиват и усъвършенстват. Предайте им всички знания, който можете. И най-важното - вие не сте всезнайни. Винаги ще има някой, който е по-силен от вас в дадена област... (че дори и в няколко). Когато заедно свършите добре някаква работа - нека заслугата да е на екипа. Не ваша лична, само защото сте ги водили към победа. Нали си давате сметка, че без тях едва ли щяхте да успеете B)

 

Надявам се всички да сте се замислили над това, което прочетохте току що. Ако пък не сте съгласни с мен... здраве и щастие да има :smile:

Link to comment
Share on other sites

За пролетният лагер искам да съобщя,че всеки патрул е длъжен да носи лопатка и гребло;аптечка;червен,син,кафяв и зелен молив;двайсетина бели листа(карирани не се считат);скаутска униформа (къде без нея).Който не внесе членския си внос(шест български лева) до 25 число на месец Март е доста възможно да не бъде допуснат до лагера.Баден баден.

А ти,внесе ли си членския внос?

Link to comment
Share on other sites

Ще си позволя отново да помоля проблемите от всякакво естество, възникнали в отряда, да бъдат обсъждани на сбирките, а не тук, както и да бъдат обсъждани само и единствено от членовете му (на отряда).

 

Благодаря за вниманието !!!

 

P.S. Поради технически причини разходката, планирана за събота, няма да може да се осъществи на обмисляното и избрано място. Хубаво ще е да измислим друго такова, ако, разбира се, ни се ходи някъде все пак !

Link to comment
Share on other sites

Ще си позволя отново да помоля проблемите от всякакво естество, възникнали в отряда, да бъдат обсъждани на сбирките, а не тук, както и да бъдат обсъждани само и единствено от членовете му (на отряда).

 

Благодаря за вниманието !!!

 

Прав си. Трябва да се науча да си мълча ;)

Link to comment
Share on other sites

Така!Бъдете така добри да си спомните кога съм повишил тон...В сряда бях зает, иначе щях да ви начеша.И....да, съобразявайте се, че нещата, които са си вътрешни, са си вътрешни!

Link to comment
Share on other sites

е добре де като има промяна в плана що не писахте кво сте измислили

аз си мислех че пропада сичко , щом няма нищо повече написано :angry1

 

grrrrrr. и като си пишете новини в чата , а не тука

ми бъдете така добри да пишете и на някой от нас :angry1

 

едит: ще кажете ли основните предложения за име ?

няква нова тема ще отваряме ли ? или на място ще си обсъждаме

Link to comment
Share on other sites

Хора утре 12.03.2006 (неделя) ще се ходи до гребната база. Сбирка 11:00 пред Трибуните.

Link to comment
Share on other sites

Хора утре 12.03.2006 (неделя) ще се ходи до гребната база. Сбирка 11:00 пред Трибуните.
А нещо по-специално ще се прави ли там

Мдам,тва е ще е поход.От Трибуните ще се ходи до гребната база... :P

Ама аз тоя път няма да дойда,че пак взех да се разболявам.

Link to comment
Share on other sites

А нещо по-специално ще се прави ли там, щото аз ще ходя тука до магазина да взема хляб и прясно мляко, че няма и който иска може да дойде с мен.

Ами като искаше да има нещо по специално да беше дошъл вчера. То не че ни беше много лошо ама бяхме 8 (словом ОСЕМ) човека.

Поучете се де и идвайте :angry:

Link to comment
Share on other sites

То е ясно защо бяхме 8 човека...1/3от отряда не знаеха,че не се е отменило,2/3 от мечките бяха по задачи,2/3 от моя патрул са безследно изчезнали,времето сутринта беше гадно,организацията беше подозрителна.

Обаче за 15ти април е добре,че се знае отсега.Пък да има някой да не дойде тогава...good luck

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...