Jump to content
BulForum.com

Спазвате ли правилата за движение


Дочо

Е...спазвате ли правилника?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Супер много бръмча с колелото из града. Доста често имам проблеми с разни олигофрени с книжка, които явно незнаят правилника. На няколко пъти съм имал разправии, един път до бой щеше да се стигне. Ужасих се, като говорих с един приятел, който има кола и си кара по цял де. Той ми каза, че никога не давал предимство на колело, щото "...ако си с кола имаш предимство, щото си по-голям" :blink: :blink: :blink: :blink: По тая логика, ТИРовете са с предимство навсякъде :unsure:

Въпросът ми към вас е: Спазвате ли правилника (ако да, какви проблеми сте имали) или карате както можете, стига да оцелеете (в насрещното, по тротоарите и т.н.) и пак какви проблеми сте имали?

Link to comment
Share on other sites

Ами да,общо взето това,за което говориш си е така.Аз съм и шофьор и колоездач,и се стремя като съм зад волана да съм толерантен към хората с колела,щото знам закакво става въпрос като се кача на байка.

А иначе и аз не мога да си обясня тва поведение,на т.нар. от теб олигофрени,тва някви комплекси ли избиват,някво его ли се опитват да начешат,но факт е,че много от тях демонстрират престъпна безотговорност,именно затова са и многото жертви по пътищата.

Link to comment
Share on other sites

Правилника не го знам, щото не съм карал шофьорски курс, ама поне знаците гледам да спазвам, че иначе съвсем зле. Плюс тва когато мога гледам по тротоара да карам щото все ме гони няква параноя че някой келеш отвеян ще ме помете по бордюра.

Иначе историйки бол, ама аз раздавам средни пръсти наред :D

Link to comment
Share on other sites

ми и аз карам и колело и кола и винаги спазвам правилника. но си държа очите на 4 да разпознавам отдалече заспали олигофрени или тъпи руси овце.

не знам за вас кво сте се разправяли ама аз лично съм раздавал шамари на няколко пъти най-често на подрастващи които ми изскачаха с нетърпящите възражения твърдения като "щом си ми отдясно значи аз съм с предимство" "знаците за предимство се отнасят само за коли" "това че караш колело по тротоара не означава че когато паркирам трябва да те гледам" и други. цитатите са точни. имам си и други подобни спомени. добре, че все ме хващаха в добро настроение та се разминаваха само с шамари :D

Link to comment
Share on other sites

То хубаво ама... някои колоездачи просто си го заслужават. Не карат в права линия и криволичат по пътя като хлапета с помощни колела. :angry:

Откъде да съм сигурен че не отиват към следващата кръчма за да си допият. За подобни типове също трябват дрегери.

Link to comment
Share on other sites

Една молба към колоездачите с най - добри чувства ... Като зимате завоите по бавничко , че за 10ти път поне ми изскачат от завой на скорот и не е приятно ... :punk

Link to comment
Share on other sites

Хм, чист късмет си е, че все още не са ме блъснали. Карам супер безотговорно. Понякога дори в насрещното движение. Пресичам когато и където не ми е работа. Ако пострадам, аз ще съм си виновен.

Link to comment
Share on other sites

Абе няма да си си виновен ти.

Просто шофьорите са длъжни да пазят колоездачите, същото е с пешеходците. Аз като видя човек на колело гледам да си спазвам дистанция и да съм готов да реагирам, ако нещо стане. Ако блъсна някой аз ще съм виновен. Аз досега за осъден пешеходец или колоездач не съм чувал. Обаче осъдени шофьори - много.

И не забравяйте, че трябва да сме толерантни едни към други, защото нервите, живота( и зъбите :) ) ни не са за един ден.

Link to comment
Share on other sites

Хм, чист късмет си е, че все още не са ме блъснали. Карам супер безотговорно. Понякога дори в насрещното движение. Пресичам когато и където не ми е работа. Ако пострадам, аз ще съм си виновен.

И аз съм така... :)

Link to comment
Share on other sites

Съзнателно и безотговорно си позволявам да пресичам на червено, стига да няма движение. Не спирам на стоповете. Ако няма коли - отнемам предимство. Нито пък си искам предимството, ако преминавам на кръстовище с предимство и видя автомобилист без...

Чесно казано предпочитам да се водя от законите на физиката, отколкото по законите за движение по пътищата. Не съм чул за някой да наруши законите на физиката :)))

Link to comment
Share on other sites

Хм, чист късмет си е, че все още не са ме блъснали. Карам супер безотговорно. Понякога дори в насрещното движение. Пресичам когато и където не ми е работа. Ако пострадам, аз ще съм си виновен.

 

pufff, kak me i6xa zaradi edno taksi ... ako ne mi se be6e s4upil baika 6te6e da ima edin bak6i6 po-malko pod tepetata! inace kogato sum s kolata se opitvam da gi spazvam tezi pravila! ama s baik-a! nikoga! Ne mogat da mi vzemat knijka!:) ne mogata da mi zapi6at momera na bagera! :) inace kakto kaza 4oveka gore to si e za men! A i po trotoarite e po-ineteresno! :)

Link to comment
Share on other sites

pufff, kak me i6xa zaradi edno taksi ... ako ne mi se be6e s4upil baika 6te6e da ima edin bak6i6 po-malko pod tepetata! inace kogato sum s kolata se opitvam da gi spazvam tezi pravila! ama s baik-a! nikoga! Ne mogat da mi vzemat knijka!:) ne mogata da mi zapi6at momera na bagera! :) inace kakto kaza 4oveka gore to si e za men! A i po trotoarite e po-ineteresno! :)

 

по тротоарите е верно по-голяма тръпка! :) малко слалом, което ми напомня за един приятел, дето карал супер бясно по главната(много народ) и по едно време гледа ни по средата, ни отляво ни отдясно може да мине, а той засилен! шмугнал се от едната страна и в тоя момент излизал някъв типец от някъв магазин и моя човек(кой го бил по главата) хваща предната спирачка и суррррр. бая смях отнесъл.

 

П.С. сори за оффа :)

Link to comment
Share on other sites

определено не го спазвам пък и освен тва не го знам

 

минавам през кръстовищата на късмет

Link to comment
Share on other sites

Откъде да съм сигурен че не отиват към следващата кръчма за да си допият. За подобни типове също трябват дрегери.

 

А колоездача откъде да е сигурен че няма да го блъсне някой селянин с голф B)

Link to comment
Share on other sites

Ух като ви гледам колко сте отворени всичките тука сто процента някъде ще останете я без колело, я без някое зъбче( разбира се от падане).

Link to comment
Share on other sites

Аз не спазвам правилника. По-добре да пресека като няма коли, от колкото да ме отнесе някой дето е минал на червено или е отнел предимство, а такива колкото искаш в града. Както каза @The`ScorpioN няма някой дето да не се подчинява на законите на физиката. Така че по-добре нарушил законите, но здрав, от колкото спазващ законите, но потрошен. И нещата като гледам ще си останат така още бая време.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм и колоездач и шофьор и когато съм на колелото си отварям очите на 4 и ВИНАГИ,ама ВИНАГИ НЕ СИ ПОЛЗВАМ ПРЕДИМСТВОТО за да не ма отнесе някой комплексар :angry1 .Съответно зад волана гледам да заобикалям отдалече и колоездачи и пешеходци, :lol: точно защото съм по-голям и ако стане нещо винаги шофьора е виновен, :pirate така че ПАЗИ СЕ САМ ,ЗА ДА ТЕ ПАЗЯТ И ДРУГИТЕ :D

Link to comment
Share on other sites

Знам правилата и се стремя да ги спазвам,което не ми пречи да карам като ненормален... :tongue :wir :tongue

 

off:Един приятел с две години по-голям от мен пресича,крещеейки :АЗ съм с предимство.Явно Господ го пази..жив е засега :)

Link to comment
Share on other sites

Хмм честно казано не спазвам правилника , но не поради друга причина , ами щото с колелото карам предимно из "махалата" . Не обичам да карам по оживени улици , не знам ... имам чувството , че зад мен някой се мъчи да ме хакне :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

И аз не ги спазвам много-много , защото не карам по най-оживените улици, защото в "махалата" си е супер. Но наскоро не съм карал и там, много повече ем кефи да карам в Батак, защото там няма кой да ти пречи :bgrin: - няма полицаи, няма много улици,където да минават коли ... супер е !

Link to comment
Share on other sites

Аз пък много се кефя когато отнема предимството на някоя кола(с колелото) и онзи започне да се нерви и псува.ЕЙЙЙ голям кеф ми дава да го гледам как се набира :P :D :P :D :punk . Но общо взето по принцип за безопасността на всички участници във движението гледам да спазвам правилата. Имам кат.С и правилника ми е ясен. онзи ден когато минавах покрай една спряла кола човека реши да си отвори вратата и имах чувството, че му изкъртих вратата, но колелото спря и на врата й се размина. Аз очаквах да има разправия като се мислих за виновен :D ,а човечецът се усмихна и каза извинявай. Само малко ме заболяха топките щото се изсулих върху рамката, но карай,а ми стана и малко конфузно понеже наоколо имаше хора.

Иначе веднъж бях свидетел как един като си отвори вратата на Москвич-а и събори велосипедиста на земята :D Мнооо яко беше.... Но по принцип ние велосипедистите трябва да внимаваме за такива неща, понеже потърпевшите след това сме ние.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...