Jump to content
BulForum.com

Спазвате ли правилата за движение


Дочо

Е...спазвате ли правилника?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ами другия път внимавай когато минаваш покрай спрели коли, защото преди 2 месеца така един колоездач в София си замина падайки под гумите на тролейбус след удар във отворена врата. Стреми се винаги да караш поне на 1 метър от колите, така че дори и да се отвори врата да може да отреагираш, имай напредвид че вероятноста да те блъсне някоя кола карайки зад теб е по-малка отколкото някой малоумник да си отвори вратата на колата без да погледне в огледалото идва ли някой.

Link to comment
Share on other sites

ами другия път внимавай когато минаваш покрай спрели коли, защото преди 2 месеца така един колоездач в София си замина падайки под гумите на тролейбус след удар във отворена врата. Стреми се винаги да караш поне на  1 метър от колите, така че дори и да се отвори врата да може да отреагираш, имай напредвид че вероятноста да те блъсне някоя кола карайки зад теб е по-малка отколкото някой малоумник да си отвори вратата на колата без да погледне в огледалото идва ли някой.

олеее мани мани. тука до нас един така попадна под един кран :blink: после викаха пожарна да му измият мозъка от пътя :wir

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ami ne gi znam mn pravilata...no tezi koito znam ne gi polzvam,ponqkoga koloezda4i,koito gi prilagat izglejdat mn sme6no otstrani...pyk i koi li te vijda na pytq...izglejda po ulicite ima edno takova pravilo:Kolkoto po-golemi sa ti gabaritite,tolkova pove4e predimstvo ima :angry1 :confused :punk .4esno da si priznaq i az go polzvam tova pravilo ponqkoga(da ne stana o65tetena ot motornite prevozni sredstva),no go prilagam pri pe6ehodcite...abe pravilata za dvijenie ne se spazvat ot nikoi,taka 4e karaite kakto znaete i kakto mislite 4e e po bezopasno ili prosto se kefete ne momentite ot jivota vi i karaite baika taka kakto vi se 6te bez da mu mislete mn... :D taka pravq i az :punk

Link to comment
Share on other sites

Ами аз даже не ги знам ...... там имам няква мътна представа ,че на завой се вдигаше ръката или нещо от тоя род ...... а бе .... не ги знам и съответно не ги спазвам .... карам плътно до тротоара и тва е :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

И аз съм щофьор и колоездач. Вярно е, че колоездачите и пешеходците трябва да се пазят, защото са лесно могат да бъдат ранени или по-лошо, но има и друго, а то е,че ако искаш да си жив и здрав трябва да се пазиш сам и след това да те пазят и останалите! Не мога да разбера как родителите оставят децата си без надзор с велосипедите на вън, а тези деца така карат, че всеки път като съм с кола и се разминавам с тях се прекръствам :wir . Направо сами ще ти се качат на предния капак. А и законите не се спазват. Всеки грамотен човек може да прочете правилника за движение по пътищата и да види кой е с предимство. :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Спазвам правилата първите 20 мин...

 

ходих от нас до центъра и обратно./изкарах да покарам за 1ви пат/

1-во си карах спокоино по тротоара.

Ама слес като минах 3 поредни бензиностанции и на всяка слез от колелото , качи се на тротоара , аиде пак на колелото и малко се изнервих./карах за 1 пат колелото и си го пазаих/,да бяха напраили 1 рампа/или какт осе казва/ да се качвам спокоино на тротоара пак, нямаше да фалират....

И сичко тва по 2пъти - един за влизане , един за излизане.

 

2-ро на една спирака имаше мноо народ / не можех да мина / а на пътя има мноо коли, Е аз кво да напраа в случая ? и минах пред един реис...

 

После пък кам центъра чакам на 1 светофар.

2 пъти мина зелено и не ми доиде реда от трафика.

на 3тия гледам първите 3 коли завиват за към мен , пежо дето не завива ( няма мигач ) и бус който завива.

Точно когато видях средата на колата преди пежото трагнах, ама по едно време виждам тва пежо нещо варти гуми , набивам спирачки и спирам посредата на 2-рата лента.Тоя с пежото си изфуча без мигач.

Добре че тоя с буса ми влезе в положение и ме пусна да мина.

После колко маини му фарлих на тоя тъпак с тва пежо да го е :censored2: а

 

После минавам покраи един строеж , карам си направо по тротоара.

По едно време нещо зор . Гледам аз сам в нещо незасъхнало - цимент ли кво беше нз.

Ама нямаше нито някви камани поставени ,нито лентичка ,нито нещо да те подсети НЕ МИНАВАИ ОТТУКА.И само гледам как 4 строителя са се засилили кам мен.Спеках, ГАЗ , и им изорах полвината труд.Почувствах се гузно,ама само докато не стигнах до следващата бензиностанция.

 

Искам насякаде из града да има Алеи за колелета / има такива към дунав / така де като живях там имаше.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно си прав!Напълно те подкрепям в това ти искане. Във всички западни цивилизовани държави има покрай пътното платно и лента за велосипедисти и сфетофари за същите. А велосипедистите там се ползват с повече предимства отпешеходците. А при нас - ако се движиш по пътното платно някой ще те прегази, а ако си на тротоара - не удобно нито за пешеходците нито за велосипедстите. Абе ГАДНА РАБОТА! :(

Link to comment
Share on other sites

Аз си карам както намеря за добре.. проблема че на повечето места няма как да се качиш на тротоара освен със слизане от байка го решавам много лесно - на задна гума ;-)

Дразнещото е че наистина има адски много неадекватни шофьори по улиците..

Link to comment
Share on other sites

Карайте си както знаете, стига да не пречите на колите (защото от джелезото по-здраво нямало) и на пешеходците, не се надявайте че някой ще ви даде предимство, да си търсите правата и тн. Изчаквайте колите и няма да имате главоболия. В България се пресича не на зелено, ами като няма автомобили.

Link to comment
Share on other sites

В България има по-голяма вероятност да те блъснат, когато на колите им свети червено и пресечеш като патка, отколкото ако пресечеш когато им свети зелено, но се огледаш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...