Jump to content
BulForum.com

Bihte li se jertvali zaradi nakoi drug?


Recommended Posts

Хора за които бих се жертвал... ИМА! Независимо дали те биха направили същото за мен! Мога да дам 2 точни примера с хора , които всички вие познавате - Shade i Psychosis! Бих направил всякаква жертва за тях стига да са наред и всичко да е нормално! Мите , Боре ОБИЧАМ ВА БА!

Има и други... просто лесно се сприятелявам и съм склонен да правя "жертвички" за всички около мен...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Във всяка една ситуация ,било то екстремна,човек трябва да разчита на тези около него и да работят в екип ;)

 

по-скоро цитира темите по литература ;)

Забележи -ТРЯБВА да се разчита,ТРЯБВА да се работи в екип, обаче това не са американските екшъни, в които има някой супергерой да поведе тайфата.ИМА хора,както ти каза,без които НЯМА да си човек,но сега не ми се търси да ви дам точното обяснение за това какво става в човешкия мозък и изобщо как се променя човек в подобна ситуация, в която е заплашен живота му...Какво,по твоята логика почти всеки би се жертвал за някого...Еми бих казала БРАВО!!!Та това си е геройство,вие сте толкова извисени духовно тогава.Не ми се говори обаче повече,че ще кажат ,че цитирам Баба Илийца 4та глава!!!хах.Просто искам да те видя в такава ситуация, в която наистина няма да имаш време да МИСЛИШ какво ТРЯБВА.Това за мен е единственото доказателство за кой наистина БИ се жертвал.На думи абсолютно всичко е възможно ,приемете го най-после.Аз ще ви кажа примерно,че бих се жертвала за когото и да е,айде наистина,дори за папагала си бих се пожертвала,обаче в момента, в който го казвам си седя на стола пред писито!!!Имайте го предвид!!!

П.С.Разчитайте само на себе си, жертвайте се за важните хора за вас!!!

Link to comment
Share on other sites

Във всяка една ситуация ,било то екстремна,човек трябва да разчита на тези около него и да работят в  екип  ;)

 

по-скоро цитира темите по литература  ;)

Забележи -ТРЯБВА да се разчита,ТРЯБВА да се работи в екип, обаче това не са американските екшъни, в които има някой супергерой да поведе тайфата.ИМА хора,както ти каза,без които НЯМА да си човек,но сега не ми се търси да ви дам точното обяснение за това какво става в човешкия мозък и изобщо как се променя човек в подобна ситуация, в която е заплашен живота му...Какво,по твоята логика почти всеки би се жертвал за някого...Еми бих казала БРАВО!!!Та това си е геройство,вие сте толкова извисени духовно тогава.Не ми се говори обаче повече,че ще кажат ,че цитирам Баба Илийца 4та глава!!!хах.Просто искам да те видя в такава ситуация, в която наистина няма да имаш време да МИСЛИШ какво ТРЯБВА.Това за мен е единственото доказателство за кой наистина БИ се жертвал.На думи абсолютно всичко е възможно ,приемете го най-после.Аз ще ви кажа примерно,че бих се жертвала за когото и да е,айде наистина,дори за папагала си бих се пожертвала,обаче в момента, в който го казвам си седя на стола пред писито!!!Имайте го предвид!!!

П.С.Разчитайте само на себе си, жертвайте се за важните хора за вас!!!

бил съм в такава ситуация ... не направих най-правилното но кой може да каже кое е най-правилното ?Писи-то пред което седя ??Всичко е въпрос на отговорност и дали можеш да я поемеш .... ти си като ония английски крадец дето крал от последния етаж на некъв небостъргач ,чул че вратата се отваря и скочил през прозореца (останалото няма да го описвам ) ;)

НЕ съди за хората по себе си :angry: И ако ти неможеш да поведеш "тайфата" значи просто че ще го направи някои друг ,който дори да не може иска да помогне ;)

Link to comment
Share on other sites

бил съм в такава ситуация ... не направих най-правилното но кой може да каже кое е най-правилното ?

 

Ами за това говоря.Ти вече каза кое е най-правилното според теб в миналите си постове и все пак не си го направил.Не потвърждаваш ли по този начин моята теза.И ОTНОВО казвам,че БИХ се жертвала/не съдя за другите/,обаче точно това най-правилно ,за което говориш...за мен естествено е ДА се жертваш, но дали ще стане...Колккото до това да съдиш ,че съм като оня крадец...Съжалявам ,че така е излезнало.Май доста се увлякох по темата :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

бил съм в такава ситуация ... не направих най-правилното но кой може да каже кое е най-правилното ?

 

Ами за това говоря.Ти вече каза кое е най-правилното според теб в миналите си постове и все пак не си го направил.Не потвърждаваш ли по този начин моята теза.И ОTНОВО казвам,че БИХ се жертвала/не съдя за другите/,обаче точно това най-правилно ,за което говориш...за мен естествено е ДА се жертваш, но дали ще стане...Колккото до това да съдиш ,че съм като оня крадец...Съжалявам ,че така е излезнало.Май доста се увлякох по темата :rolleyes:

в предишните си постове казах че е наи-правилно да се жертваш , не съм казал кое е най-правилно в дадена ситуация....последиците от нашите деиствия са толкова много че никой неможе да ги предскаже ;) Така че да се говори за най-правилно в дадена ситуация е направо смешно

не направих най-правилното но кой може да каже кое е най-правилното
това не означава абсолютно грешно ;) и се научи да ползваш Quote
Link to comment
Share on other sites

в предишните си постове казах че е наи-правилно да се жертваш , не съм казал кое е най-правилно в дадена ситуация....,

 

А каза, че не си го направил...хммм, айде ,че се отвлякох от темата.Пряк отговор на въпроса:Да ,бих се жертвала.И един от хората, за които безусловно ще го направя е сестра ми.

Link to comment
Share on other sites

A az da vi kaja(moje bi kato "THE END") i bez tva nqkolko pyti mi se e 6tqlo da se gramna,taka 4e bih predpo4ela da dam jivota si za ne4ii drug,za 4ovek koito uvajavam i koito znam 4e 6te postigne ne6to v jivota si!!! :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

kato izklu4a familito ,edva li!!!

Аз бих направил жертва за семейството и може би за някой от най-добрите ми приятели! Саможертвата е разтегливо понятие! За някой тя е просто да пуснеш някой пред теб на опешката в магазина :blink: :blink: :blink: Всеки сам избира колко голяма може да е саможертвата му :excl:

Link to comment
Share on other sites

Разбира се...имам малко приятели, но за тях си струва да се жертвам....

Link to comment
Share on other sites

заради приятел ... вих се жетрвал, заради човек, който ценя, към който имам някакви чувства .. бих се жертвал, ама съвсем сериозно си го казвам !!!!

 

 

Извън темата: Ха BeHu baby {{}} :-) хеахеахе :P

Link to comment
Share on other sites

Ще използвам част от текста на една любима песен, за да отговоря на въпроса:

I'd give my heart, i'd give my soul

Да, има хора, за които бих се отказал от всичко, за които бих се отказал от себе си. И те го знаят.

Link to comment
Share on other sites

Ем малко са хората освен семейството ми, за които бих се жертвъл...

И като изключим пак семейството, много малко хора биха се жертвали за мен(ай да не кажа голяма дума ама практиката показва, че повечето заобикалящи ме хора действат както им изнася във всякъкви ситуации). Няма да са прая на хуманист и да разправям на ляво и дясно колко съм добър и колко обичам хората и колко бих се жертвъл за тях... От опит си го знам, че помощта не винаги е оценена, а друг е въпросът дали тоя на който ш му помогна го иска.

Link to comment
Share on other sites

Не! Поне сега.

Преди бих дал себе си за обичаните от мен хора - в настоящия момент от живота ми - твърдо НЕ!

Питайте ме утре :)

Link to comment
Share on other sites

Аз бих се жертвал за заради Семейството си! Защото знам, че ще го оценят, че го заслужават и че няма да го забравят след време, каквото би направил някой друг!

Link to comment
Share on other sites

Жертвата - няма нищо по-възвишено от това ... за друг,независимо кой,нито защо ... Винаги си заслужава за всеки ... (може би гледам на нещата твърде идеалистично,но ... Това съм АЗ,друга не мога да бъда ... )

Истинската жертва е отдаване на другия ... цялостно при това ...тя не се прави за да бъде Оценена ... макар че ... признавам ... всяка подобна проява ми носи безкрайно удовлетворение ...

Ако реално е по-силите ми,бих се жертвала ежедневно за мнооого ... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Хмм...наистина е доста глупаво да казвате, че не бихте се жертвали за никого. Та не бихте ли се жертвали за собствената си майка поне, или за баща си, най-добрия си приятел, за любимия човек...

Толкова ли сте...егоистични...

 

Човек по природа си е егоист, в основата на всичко и всяко действие стой собственото его. Всяко едно действие което правим е от егоистични подбуди. Дори когато обичаме и се жертваме, не го правим заради отсрещния, а заради самите себе си. Любовта колкото и парадоксално да звучи е плод на егоизма и е негожо производно. Това, че ще се жертваш (по-какъвто и да е начин) заради някого, не означава не означава, че не сме егоистични до мозъка на костите си.

Link to comment
Share on other sites

Жертвата - няма нищо по-възвишено от това ... за друг,независимо кой,нито защо ... Винаги си заслужава за всеки ... (може би гледам на нещата твърде идеалистично,но ... Това съм АЗ,друга не мога да бъда ... )

Истинската жертва е отдаване на другия ... цялостно при това ...тя не се прави за да бъде Оценена ... макар че ... признавам ... всяка подобна проява ми носи безкрайно удовлетворение ...

Ако реално е по-силите ми,бих се жертвала ежедневно за мнооого ... :huh:

 

Можеш ли да ми кажеш какво и е възвишеното на саможертвата, катое продиктувана от задоволяването на собственото ти его, потребности и продиктувана от от чисто егоистични подбуди. И за да не съм голословен ще те цитирам тъй като ти сама си го казваш (нещо на противоречие ми мирише) та цитата : "макар че ... признавам ... всяка подобна проява ми носи безкрайно удовлетворение ...". Изобщо няма нужда от "макар че" за някакво оправдание ли трябва да служи? Не е нужно да се оправдаваш. Незнам защо царова всеобщото мнение, че егоизма е нещо лошо?

 

П.П. Съжалявам, че пуснах два поста без да ползвам бутона "едит" късно се усетих. Моля да бъда извинен!

Link to comment
Share on other sites

snatch  Posted Today, 19:05 PM

  skkf вярно е, че темата е твоя, но няма нужда да се изказваш за всяко дадено мнение.А пък да агитираш хората да постват ми се струва направо жалко.Ако нямаш какво да кажеш няма смисъл да постваш.

Иначе по темата.Бих се жертвал за семейството си и за още няколко човека.По принцип съм готов да правя жертви и за хора, на които не държа толкова, но зависи за какво става дума.

 

Ako ne si zabelqzal ne sam postvala ot 24 april,pak i nqmah namerenie da postvam pove4e(pone za sega),no poneje se obra6ta6 kam men ti otgovarqm:ne bih kazala 4e agitiram horata,a prosto izkazvam mnenie ili mi e bilo sku4no v dadeniq moment.No nqma da sporq s teb,ami 6te priema kritikata ti,za6toto moje bi si prav za nqkoi ne6ta,pyk i kakto vijdam si po-naprednal 4len ot men,a az opredeleno uvajavam horata s pove4e opit,taka 4e 6te gledam da se pou4a ot dumite ti. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...