Jump to content
BulForum.com

Bihte li se jertvali zaradi nakoi drug?


Recommended Posts

Хмм...наистина е доста глупаво да казвате, че не бихте се жертвали за никого. Та не бихте ли се жертвали за собствената си майка поне, или за баща си, най-добрия си приятел, за любимия човек...

Толкова ли сте...егоистични...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
Според това колко на двете страни им пука един за друг...В момента всички компромиси и жертви,които правя са свързани с един човек...Но за мен не е нормално да го правя,в един момент мисленето ще излезе над чувствата и просто ще спра:)Пък и не знам защо,но досега бях свикнала всички да се съобразяват с мен,без да се налага аз да правя нещо;)

 

p.s. Имаше една мисъл,че да обичаш,означава да даваш и да искаш още да дадеш,а в момента,в който започнеш да правиш равносметки,си спрял да обичаш...

Аз винаги пресмятам,не искам да давам повече отколкото получавам...

 

Eго...его...тежка работа е това егото...

 

Хмм...наистина е доста глупаво да казвате, че не бихте се жертвали за никого. Та не бихте ли се жертвали за собствената си майка поне, или за баща си, най-добрия си приятел, за любимия човек...

Толкова ли сте...егоистични...

 

Всъщност това очудва ли те?

Link to comment
Share on other sites

Та не бихте ли се жертвали за собствената си майка поне, или за баща си, най-добрия си приятел, за любимия човек...

 

А ако вече ги няма?За кой да се жертвам тогава? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Grimjaur,ako naistina nqma tolkova vajni za teb hora...hi4 ne ti zavijdam :(

говориш така , все едно всички сме супер герой от комиксите на марвел ;) Аз бих се жертвал и за непознат ,защото преди всичко сме хора и трябва да сме хуманни (може да ви се стори наивно )

 

NightWolf,ocenqvam tova 4e ima hora misle6ti kato teb.Az oba4e da si priznaq edva li bih napravila mnogo za nqkoi,koito ne poznavam ili me drazni  

ако някой ме дразни просто ще го погледна лошо ;) няма да го оставя да се гърчи

Link to comment
Share on other sites

NightWolf,ocenqvam tova 4e ima hora misle6ti kato teb.Az oba4e da si priznaq edva li bih napravila mnogo za nqkoi,koito ne poznavam ili me drazni :devil :(

Link to comment
Share on other sites

НайтУлф..пич,пише се хуманни ;)

Законите на човечността изискват от нас да проявяваме хуманност,но не винаги.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo si prav,Grimjaur.Ne moje nqkoi koito da ne te za4ita po nikakav na4in da o4akva podkrepa ot teb.No vsqka gledna to4ka si e pravilna za sebe si :punk

Link to comment
Share on other sites

Ne moje nqkoi koito da ne te za4ita po nikakav na4in da o4akva podkrepa ot teb.

 

Не си ме разбрал/а.Не говоря за човек,които ме зачита или не.Всеки може да очаква някаква подкрепа от мен.Въпросът при мен е,че вече нямам достатъчно скъп човек,за който да се жертвам в буквален смисъл.

 

Едит: Знаеш ли какво е ронин(самурай,който е изгубил своя господар.Обикновено има два избора - да умре с чест,или да си намери нов.Повечето избират първото)?Можеш да гледаш на мен като на такъв.

Link to comment
Share on other sites

za parvi pat go 4uvam tva ponqtie "ронин".Pak i dneska dokazah 4e ne sam mnogo na TI s psihologiqta(ako ima ne6to ob6to s razgovora),no bi li me svetnal? :confused

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че живота ти няма смисъл, ако няма човек, за когото би го жертвал  ;) В смисъл, че щом нямаш достатъчно близък човек... за какво ти е този живот?!

 

Да, бих се жертвала за няколко човека.

 

Евала!Това е!

Link to comment
Share on other sites

Малко останаха такива вече.

 

Много малко останаха тези хора, дори по някой път се чудя дали се заслужавам да давам толкова от себе си за тях, като те не го еценяват :(

Link to comment
Share on other sites

Tакам на теория много хора могат да кажат ,че биха се жертвали за много хора, обаче!!!На теория :excl: А то не е уточнено за какво жертване става въпрос.Да жертвам живота си?За някой "жертва" може да значи да не използва вече тоалетна хартия "Белана"/хммм,много образно го казах, не искам да прозвучи несериозно/.А и всичко е само на теория, каквото и да кажат хората тук, НИКОЙ не може да каже как би реагирал при някаква екстремна ситуация, в която всеки може да разчита САМО на себе си!Тогава да не мислите ,че ше има много време да се мисли, ооо,ама аз бих се жертвал за него или нещо подобно.Тогава както го почувсваш.Дали ще се хвърлиш в пожара, да жертваш собствения си живот за живота на друг?Ноубади ноуз!!!Много ме кефи темата,защото те кара да се замислиш кои са истински важните хора в живота ти.А сега на въпроса, бих се жертвала за някои хора!!!Обаче е твърде лесно да го кажеш :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Moga da kaja,4e tezi koito ne smqtat 4e trqbva da pravqt kakvoto i da e za drugiq,pri vazmojnostta da postradat,ami Vie ne trqbva da o4akvate i nikakva podkrepa togava,makar 4e sigurno ima hora,koito gi e grija za vas i biha vi pomognali :blink:

Не смятам, че това трябва да е основния матив - след това да очакваш да ти се върне. Т`ва не е търговия, повече пи прилича на тест ei takova

nali se se6ta6

Link to comment
Share on other sites

Jane_Doe,mai si adski prava,no ne vinagi re6avame samo v extremni situacii.Ina4e naistina kakvoto i da govorim,ne se znae dali naistina 6te go izpalnim :blink: :huh:

Link to comment
Share on other sites

Човек колкото повече неща преживява толкова повече опознава себе си. За това трябва първо да го изпиташ и след това да казваш какво би направил, при положение че не се познаваш достатъчно. За някои хора, колкото и да са ми антипатични бих им помогнал с нещо ако не ме мързи и ако не ми пречи на мен. Но за други, ако нещо стане винаги ще гледам да им помогна дори и да се жертвам, но не бих дал живота си заради на някой друг. После какво? Другия ще живее твоя живот, а на теб няма да ти пука, защото вече няма да те има. Звучи малко тъпо. Разбира се никога не може да се предположи до къде можеш да стигнеш с помощта си. Важното е да се правиш на супермен ама в граници. :)

Link to comment
Share on other sites

Tакам на теория много хора могат да кажат ,че биха се жертвали за много хора, обаче!!!На теория :excl: А то не е уточнено за какво жертване става въпрос.Да жертвам живота си?За някой "жертва" може да значи да не използва вече тоалетна хартия "Белана"/хммм,много образно го казах, не искам да прозвучи несериозно/.А и всичко е само на теория, каквото и да кажат хората тук, НИКОЙ не може да каже как би реагирал при някаква екстремна ситуация, в която всеки може да разчита САМО на себе си!Тогава да не мислите ,че ше има много време да се мисли, ооо,ама аз бих се жертвал за него или нещо подобно.Тогава както го почувсваш.Дали ще се хвърлиш в пожара, да жертваш собствения си живот за живота на друг?Ноубади ноуз!!!Много ме кефи темата,защото те кара да се замислиш кои са истински важните хора в живота ти.А сега на въпроса, бих се жертвала за някои хора!!!Обаче е твърде лесно да го кажеш :rolleyes:

Страх те е от лесните работи или те е страх да кажеш к`во мислиш?

Вярно е че има непредвидени ситуации, но ако тогава не знаеш к`во ще направиш задай си въпроса колко добре познаваш себе си, колко добре познаваш другите и другите колко добре те познават.

Link to comment
Share on other sites

Страх те е от лесните работи или те е страх да кажеш к`во мислиш?

Вярно е че има непредвидени ситуации, но ако тогава не знаеш к`во ще направиш задай си въпроса колко добре познаваш себе си, колко добре познаваш другите и другите колко добре те познават.

През целия си съзнателен живот човек търси хармония в себе си и своите чувства.Никой не може да кажа ,че се познава достатъчно добре/това е моето мнение и НЕ МЕ Е СТРАХ да го изразя/.Както се казва "приятел в нужда се познава".не по приказки, не сте ли съгласни.Има хора ,които обичам безкрайно много и те също и БИХ се жертвала за тях.Обаче ,ако ей ся майна почне да се руши къщата/приерно/откъде знаеш ,че няма да бъдеш завладян от собствения си инстинкт за самосъхранение и ше забравиш и майка и татко и т.н.Колкото и добре да се познаваш!!!Всеки сега,когато се чувства незастрашен казва всичко, но....истината е тогава...Ако твърдиш ,че се познаваш толкова добре и можеш да кажеш как ще реагираш в такава ситуация....ТИ СИ ДОСТОЕН ЗА ВЪЗХИЩЕНИЕ ЧОВЕК.Аз МИСЛЯ ,че ще се жертвам но забележи както и ти си го казал МИСЛЯ,можеш ли да ми вярваш???
Link to comment
Share on other sites

През целия си съзнателен живот човек търси хармония в себе си и своите чувства.Никой не може да кажа ,че се познава достатъчно добре/това е моето мнение и НЕ МЕ Е СТРАХ да го изразя/.Както се казва "приятел в нужда се познава".не по приказки, не сте ли съгласни.Има хора ,които обичам безкрайно много и те също и БИХ се жертвала за тях.Обаче ,ако ей ся майна почне да се руши къщата/приерно/откъде знаеш ,че няма да бъдеш завладян от собствения си инстинкт за самосъхранение и ше забравиш и майка и татко и т.н.Колкото и добре да се познаваш!!!Всеки сега,когато се чувства незастрашен казва всичко, но....истината е тогава...Ако твърдиш ,че се познаваш толкова добре и можеш да кажеш как ще реагираш в такава ситуация....ТИ СИ ДОСТОЕН ЗА ВЪЗХИЩЕНИЕ ЧОВЕК.Аз МИСЛЯ ,че ще се жертвам но забележи както и ти си го казал МИСЛЯ,можеш ли да ми вярваш???

1. trustno1

2. Вярвам само на и в себе си

3. За да направиш нещо първо трябва да го измислиш.

Затова казвам "мисля".

P.S. Кефи ме начинът ти на мислене. Да не учиш право?

Link to comment
Share on other sites

P.S. Кефи ме начинът ти на мислене. Да не учиш право?

оу,ю меик ми лаф/ :lol: :lol: /виж профила ми и основно забележи годината, в която съм се родила и ше си отговориш на въпроса какво уча:)бтв,сигурна съм обаче, че за сестра си наистина бих се жертвала/макар че пак казвам и вече запоследно-Това не може да се каже-то си проличава.Надявам се ,че стигнахме до г/д едно мнение:)

 

Едит:Аз говоря за екстремни ситуации,при които човек трудно може да си събере мислите в главата.Така че ,за да се насереш, не вярвам преди това да си мислил/с извинение/Там не играе тва мисли и после действай.Е влияе,ама трябва да си някъв супер смелчага.

Link to comment
Share on other sites

jane_doe ....и ти се вживя в ролята на герой от марвел ;) Не става въпрос дали ще му спасиш живота,в екстремна ситуация всеки би спасил всеки ....Темата повече се отнася за някой по-дребни неща ;)Сега относно някой твой изказвания

Обаче ,ако ей ся майна почне да се руши къщата/приерно/откъде знаеш ,че няма да бъдеш завладян от собствения си инстинкт за самосъхранение и ше забравиш и майка и татко и т.н.Колкото и добре да се познаваш!!!
В такива ситуаций ти наистина не мислиш какво правиш,но какъв инстинкт за самосъхранение те гони ?Без тези хора ти вече НЕ си човек...човек си докато има кого да цениш и обичаш==> в такива ситуаций човек първо мисли за тях ;)
НИКОЙ не може да каже как би реагирал при някаква екстремна ситуация, в която всеки може да разчита САМО на себе си
Във всяка една ситуация ,било то екстремна,човек трябва да разчита на тези около него и да работят в екип ;)
P.S. Кефи ме начинът ти на мислене. Да не учиш право?

по-скоро цитира темите по литература ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...