Jump to content
BulForum.com

Кое е най-неприложимото


aigner

Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

вижте, topic-а е за най-неприложимото БИ. моят отговор е, че няма такова, както няма и най -приложимо такова. Да спортове като борба и бокс, Би - кикбокс, карате са супер, но ... всеки тренирал ги знае и плюсовете и минусите им. Много е глупаво някой каратист тук или боксьор да отвърне, моят стил е най -най.

Всяко едно БИ както и бокс, борба и т.н. си имат своите преимущества. Няма такова нещо като универсално БИ. Всяко едно си има и предимства и недостатъци. Просто не знае човек на какъв терен, обстановка, пространство , брой противници ще му се наложи да показва умения.

А колкото до стиловете, може за пример да погледните най-големите майстори по БИ, че имат и степени по други БИ. Като характерното е , че всички имат и по някое и друго кю по айкидо!!! Но само по себе си айкидо не става за спаринги.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Всяко бойно изкуство, което се тренира на принципа на правенето на секс - сега ти направй така и така и така, посегнй така и така, пък аз ще направя така и така, след което ще паднеш така и така, не дава нищо и не пази от нищо. Да блокираш нарисувани в учебника атаки посредством нарисувани в учебника блокове, е по-скоро танц, хореография, отколкото нещо друго.

Трябва повече мислене и повече гъвкавост. Не забравяйте, че по презумпция поне, най-силното оръжие е мозъкът. Стига, разбира се, човек да го има :-) Мисля, че гореспоменатият граплинг е пример за гъвкавост (в смисъл не да правиш шпагат, а да можеш в движение да пренасочиш атаката). Ама и това иска мислене !!!!

 

Не ми се сърдете, пак казвам, не искам да омаловажавам ничие старание и постоянство в тренировката, но трябва да се мисли повече, най-вече за това как да се избягват схватките! Защото не са малко тия, дето се събуждат в гипс след схватка, в която са е втурнали само защото, ден по-рано, са изпълнили необходимия брой подскачания пред своя сенсей и са получили оцветена в някакъв цвят лента плат.

 

А защо да спим в гипс, като може да си легнем кротко в кревата :-)

Link to comment
Share on other sites

Всяко бойно изкуство, което се тренира на принципа на правенето на секс - сега ти направй така и така и така, посегнй така и така, пък аз ще направя така и така, след което ще паднеш така и така, не дава нищо и не пази от нищо. Да блокираш нарисувани в учебника атаки посредством нарисувани в учебника блокове, е по-скоро танц, хореография, отколкото нещо друго.

Трябва повече мислене и повече гъвкавост. Не забравяйте, че по презумпция поне, най-силното оръжие е мозъкът. Стига, разбира се, човек да го има :-) Мисля, че гореспоменатият граплинг е пример за гъвкавост (в смисъл не да правиш шпагат, а да можеш в движение да пренасочиш атаката). Ама и това иска мислене !!!!

 

Не ми се сърдете, пак казвам, не искам да омаловажавам ничие старание и постоянство в тренировката, но трябва да се мисли повече, най-вече за това как да се избягват схватките! Защото не са малко тия, дето се събуждат в гипс след схватка, в коят са е втурнали само защото, ден по-рано, са изпълнили необходимия брой подскачания пред своя сенсей и са получили оцветена в някакъв цвят лента плат.

 

А защо да спим в гипс, като може да си легнем кротко в кревата :-)

 

thumbsup.gif

винаги трябва да се мисли!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cheese,я кажи кои бойни изкуства визираш

предполагам говориш за класическите безконтактни каратета като шотокан примерно ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

А аз мисля че той нищо не разбира хаха секи стил е добур за себе си но схватките между различните стилове е съвсем друго нещо а относно граплинга мммммм ако ти излезе некой кик боксиор или таеклондист(не фарчило) бая ше има да се зориш с тоя граплинг !! шото докато се усетиш главата щи е мекица !!!

Link to comment
Share on other sites

А аз мисля че той нищо не разбира хаха секи стил е добур за себе си но схватките между различните стилове е съвсем друго нещо а относно граплинга мммммм ако ти излезе некой кик боксиор или таеклондист(не фарчило) бая ше има да се зориш с тоя граплинг !! шото докато се усетиш главата щи е мекица !!!

 

lol.gif

Link to comment
Share on other sites

А аз мисля че той нищо не разбира хаха секи стил е добур за себе си но схватките между различните стилове е съвсем друго нещо а относно граплинга мммммм ако ти излезе некой кик боксиор или таеклондист(не фарчило) бая ше има да се зориш с тоя граплинг !! шото докато се усетиш главата щи е мекица !!!

Мбряяяя, чудна работа! Мекица викаш, а? Аз пък ще ти кажа, че между чист страйкър и граплър предмство винаги има граплъра. Това е доказано в много свободни двубои. Но пак зависи от конкретната ситуация.

Ако ти се спори да ти дам линкове към видеота да се увериш.

Link to comment
Share on other sites

Абе - квото и да се лъжем - сенсей винаги казваше че почти всеки бой рано или късно стига до земята - където по-добро от граплинг е малко вероятно - особенно ако е по-якичък :) :rolleyes: :unsure: :( :)

 

Пък и за най-проклетите грапчисти - може и в Кеч федерацията да отидат , и да ги показват по телевизора ... докато другите ще си останем мними нинджи - хехехехехех ххе хехехехех :)

Link to comment
Share on other sites

всичко е относително.боят може да сърши и с един токат в брадата.

всеки да тренира тва което му се иска и да се усъвършенства,а не да мисли "абе да му се невиди ,тва ше мога ли да го приложа на улицата"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ае момчета за граплинга съм сългасен че имаш предимство ,но ако го гепиш то по тази логика и срещу самбист или джудист да излезеш същата раота !!! а за токата в брадата мдааааааа на едно състезание един бял колан шибна опонента в гръкляна ония пич си глътна гумата и беше със счупен гръклян и за кво за некфи секунди за това запомнете НА БОЯ КАНТАР НЯМА !!! секи стил е добър за себе си но за мен на улицата хората като таекуондо и карате муаи тай(не пловдивския) винаги предимството е тяхно защото разчитат на ръкопашния бой и ако са малко по добре няма да позволят некъф граплър да ги гепи и наистина главата ще е мекица !! а за клипчетата те са некфи отделни случаи !!!

Link to comment
Share on other sites

хахахахах Карамане нема да е лошо ама ти ще искаш и голи сцени в играта знам те аз тебе хахах ! Иначе идеята не е лоша хора за сцените ще се намерят но се искат много хора с големи познания по графика и тем подобни щуротии аз не разбирам от игри като искаш да играеш ТЕККЕН отиваш някаде кадето се играят ММА мачове и почваш да залагаш тръпката определено ще е на макс !!!

Link to comment
Share on other sites

...........

Странни работи говориш! И в темата за Киокушин говориш щуротии. И за познай говориш,че се правил на разбирач, а именно той е човека, който е най-толерантен към всички видове БИ/дори и китайските/.

Научи се малко на търпимост.

Значи имате желание да се съзтезавате. Това добре. Чуствайте се поканени на http://daobg.com/forum/index.php?showtopic=12855 . Ако решиш ми прати ЛС и ша измислим как да включим учасник от вашия клуб.

И за граплинга щуротии говориш...аз ше ти кажа, че преди всичко тренирам БДД и по-малко тупалки, но правя спаринг с всички видове БИ. Дори тренирам при таекуондистите често. Ша ти кажа,че на ринг нещата са съвсем различни и граплинга е от решаващо значение.

Каква е тая омраза към Жоро Попов не мога да разбера. Ти познаваш ли го изобщо или по принцип говориш за всички конкурентни стилове така. Проблемите между Левон и Жоро са си тяхна работа и не знам що ти се месиш винаги с реплики.

Link to comment
Share on other sites

Защото не съм само аз този който се меси много хора са в играта мой човек а за дао бг форума не коментирам няколко хора от клуба писаха там и се нагледаха на простотиите на много от разбирачите там та чак искаха да се бием некфи такива и щуротии не говоря ами говоря истината !!! но явно трудно разбирате нещата в правилната посока кофти че няма кой да ви ги обясни !!! а за твоите спаринги не кометирам...

Аи още нещо каква е тази омраза от страна на ЖОРО ПОПОВ завист ли нзм...

АМммм замалко да забравя за ПОЗНАЙ хахах хич не ме интересука колко толерантност има в този човек просто подхода му е грешен !! а и не разбрах как сравняваш двете неща ТОЛЕРАНТНОСТ и това да си РАЗБИРАЧ щото май в нета сички са разбирачи а в поголяма чат от случаите и реална представа си нямат !!!

 

Бреййй пък и много разбираш за момче 95 набор да се чуди човек !!!

 

А за предложението мда е имаме го в предвид от много време ,но нещата са малко сложни сега ,но има няколко човека които са готови включително и аз но май искат 18 години или нещо такова а аз още нямам навършени за сега съм решил кик бокс и таекуондо въпреки че и там нещата не са ясни...

Link to comment
Share on other sites

А за предложението мда е имаме го в предвид от много време ,но нещата са малко сложни сега ,но има няколко човека които са готови включително и аз но май искат 18 години или нещо такова а аз още нямам навършени за сега съм решил кик бокс и таекуондо въпреки че и там нещата не са ясни...

 

да.. нещата са ясни, прав си ;) имате го в предвид, но нещата са сложни, а и те искали не знам си какво, пък то било незнам си какво...

не помня в тая ли, в друга тема ли, ти беше човекът, който мрънкаше за това, че някой си бил правил изводи от постове.. съмнявам се да познаваш "Познай", за да говориш дали разбира от нещо или не...

а това за "95" набор няма да го коментирам, то е просто жалко.

Link to comment
Share on other sites

Защото не съм само аз този който се меси много хора са в играта мой човек а за дао бг форума не коментирам няколко хора от клуба писаха там и се нагледаха на простотиите на много от разбирачите там та чак искаха да се бием некфи такива и щуротии не говоря ами говоря истината !!! но явно трудно разбирате нещата в правилната посока кофти че няма кой да ви ги обясни !!! а за твоите спаринги не кометирам...

Аи още нещо каква е тази омраза от страна на ЖОРО ПОПОВ завист ли нзм...

АМммм замалко да забравя за ПОЗНАЙ хахах хич не ме интересука колко толерантност има в този човек просто подхода му е грешен !! а и не разбрах как сравняваш двете неща ТОЛЕРАНТНОСТ и това да си РАЗБИРАЧ щото май в нета сички са разбирачи а в поголяма чат от случаите и реална представа си нямат !!!

 

Бреййй пък и много разбираш за момче 95 набор да се чуди човек !!!

 

А за предложението мда е имаме го в предвид от много време ,но нещата са малко сложни сега ,но има няколко човека които са готови включително и аз но май искат 18 години или нещо такова а аз още нямам навършени за сега съм решил кик бокс и таекуондо въпреки че и там нещата не са ясни...

Първо не знам от къде си позволяваш да ме наричаш "мой човек" при условие,че не ме познаваш. И що реши,че съм на 11 год ?? Аз в профила съм писал и 31февруари ама такава дата кога си виждал?!?

Дръж се малко по-възпитано, дори и в открити форуми, щото аз квото го казвам си стоя зад думите, а ти доста високопарно хвърляш реплики без да съм те провокирал.

Бъди сигурен, че за теб ше се направи изключение, че нямаш 18г. Кажи си само категорията и ша ти намерим противник.

Аз не съм изказвал няква позиция от страна на даобг и не знам що го правиш на въпрос?? Нито се права на разбирач по нета, а ти говора съвсем реални неща като свободни двубои!!!

Тва не можах да проумея, "но явно трудно разбирате нещата в правилната посока кофти че няма кой да ви ги обясни"- кои сме "ние", че не страдам от шизофрения и само една личност живеят в моето тяло.

И да не би да проявяваш инициатива да ми обясняваш нещо?? Не те и карам да ми коментираш спарингите, аз не съм го споменал за да го коментираш.

Не знам що си толкова невъзпитан - сигурно щото си още хлапе. Дано БИ те научат и на някои други работи освен да си вързваш колана на кимоното.

Link to comment
Share on other sites

Съвсем се извинявам за оффтопика-harmonika,дай малко информация за състезанието и...ще участват ли някакви известни хорица?

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха няма смисъл да пиша повече в този раздел явно наистина сички са разбирачи и за това как пиша си е моя работа високопарно или не си е мой проблем а за провокирането ти ме провокира с твоето изказване че говоря простотии и щуротии и не знам си кво а за твоята шизофрения не визирах само теб а много хора ! И още нещо нзм защо се заяждаш ама това определено показва ти какво си научил от БИ а бъди сигурен не съм се научил да си връзвам само колана ,умея много неща които съм усвоил през годините и също така много неща са ми влезнали в глата много по реални от нещата които ти говориш и картинката в България е съвсем друга и ако се напънеш малко ще разбереш че съм прав за нещата които пиша по този форум....

... ам и още нещо за малко да забравя отдавна минах времето когато бях хлапе !!! или за теб всички хора които са под твоята възраст са хлапета !!! ама кво да ти обяснявам тренираш нещо съвременно което за мен дори няма нищо общо с БИ ако можем да го наречем "изкуство" земи по прочети малко книги и се развии малко по навътре в бойните изкуства за да не използваш "БИ" напразно !!! ае със здраве ! и ако обичаш не дей пиши повече щото определено някаде бъркаш и аз няма да пиша щото може би и аз бъркам някаде в изказванията си просто няма смисъл да продължаваме да спорим за неща които нямат изяснение ! нзм какво четете в дао бг не съм влизал от 2 години сигурно ,но определено там са некфи псевдокаратисти не визирам сички има хора които познавам с опит но повечето са некфи "просветени" на тема карате !!

Link to comment
Share on other sites

Съвсем се извинявам за оффтопика-harmonika,дай малко информация за състезанието и...ще участват ли някакви известни хорица?

Велвет, ще участват хорица известни за Бг ранга. Доста шампиони, но все още не са пълни всички категории.

 

Хахахаха няма смисъл да пиша повече в този раздел явно наистина сички са разбирачи и за това как пиша си е моя работа високопарно или не си е мой проблем а за провокирането ти ме провокира с твоето изказване че говоря простотии и щуротии и не знам си кво а за твоята шизофрения не визирах само теб а много хора ! И още нещо нзм защо се заяждаш ама това определено показва ти какво си научил от БИ а бъди сигурен не съм се научил да си връзвам само колана ,умея много неща които съм усвоил през годините и също така много неща са ми влезнали в глата много по реални от нещата които ти говориш и картинката в България е съвсем друга и ако се напънеш малко ще разбереш че съм прав за нещата които пиша по този форум....

... ам и още нещо за малко да забравя отдавна минах времето когато бях хлапе !!! или за теб всички хора които са под твоята възраст са хлапета !!! ама кво да ти обяснявам тренираш нещо съвременно което за мен дори няма нищо общо с БИ ако можем да го наречем "изкуство" земи по прочети малко книги и се развии малко по навътре в бойните изкуства за да не използваш "БИ" напразно !!! ае със здраве ! и ако обичаш не дей пиши повече щото определено някаде бъркаш и аз няма да пиша щото може би и аз бъркам някаде в изказванията си просто няма смисъл да продължаваме да спорим за неща които нямат изяснение ! нзм какво четете в дао бг не съм влизал от 2 години сигурно ,но определено там са некфи псевдокаратисти не визирам сички има хора които познавам с опит но повечето са некфи "просветени" на тема карате !!

Не ми е ясно защо всеки пост започва с хахаха?!? Толкова смешни неща ли говоря или просто се опитваш да ме провокираш и умаловажиш мненията ми? Аз ако исках да те провокирам щях да ти кажа доста по-тежки неща. Почни да се държиш като зрял човек и мисли повече когато искаш да кажеш нещо/естествено това сам си го решаваш/.

Ако се заяждах с теб щях да те покана на неутрална зала с ринг за свободен спаринг с рязани ръкавици, а аз се опитвам да вода някаква форма на диалог, но ти си знаеш твоето и само плюеш хората. Не знам какъв ти е проблема с Жоро Попов, но аз няколко пъти нарочно съм го питал какви са му отношенията с Левон и той тактично е избягвал темата и не съм чул да каже лоша дума за него или стила му.

Какво съм усвоил аз от БИ не ме вълнува толкова, колкото нещата, които ми предстоят да усвоявам.

Защо ми говориш някакви лирични отклонения за нещата как стояли в Б-я??!? Аз поставям нещата конкретно между мен и теб, а ти само ми говориш кой четял форуми и какви били другите. Пак ти казвам обръщай се към мен персонално и не ми говори за други хора.

Може и да не си хлапе, но със сигурност не си и мъж. Едва на 16г си, а тва за мен си е юноша.

Аз книги без картинки не чета, па кво остава черно-бели!

За даобг ще ти кажа, че форума не свършва с каратето! Мен ме интересува ММА и пехливанлък, теб какво те интересува си е твоя работа и въобще не те карам да го четеш форума! Просто ти дадох линк и се опитах любезно да покана съзтезател от вашия клуб да се включи в свободните боеве, но ти не издържа да не кажеш лоша дума и за даото!

Дали ша пишеш тука или не - не го взимам присърце.

Link to comment
Share on other sites

Пич кръвното ти се покачи земи малко се поуспокой за твоите свободни двубои ти казах че има хора и скоро ще се разбере със сигурност кои ще ходят !!! аз може и да не съм мъж, но не се и правя на такаф какафто се правиш ти виждам че си патрон някаф и като гледам си много любезен .И чоек стига си ми повтарял да се държа по възпитано ти се едно си некъф възпитан като те гледам айде стига си се занимавал да хабиш енергия на пръстите като пишеш там видяс състезанието февруари или март ли кога ще е много верятно е да доидат хора пък и аз защо не тогава ще си говорим !!! ЗА ЖОРО ПОПОВ явно само не теб не ти говори за ЛЕВОН ама въобще представа си нямаш какво говори той !!! аиде със здраве шампионе !

Link to comment
Share on other sites

harmonika, ти си 95ти набор, за т'ва не ги разбираш нещата... не виждам 'що се занимаваш изобщо :)

трябваше да ти стане ясно, че работите няма да се получат, 'щото кучетата, които лаят, не хапят... то се видя, че 'лапето няма да се навие да се бие... 'щото си непросветен, не за друго :)

 

що се отнася до боя и приложимостта му, най-хубаво е да комбинираш страйкинга с граунд файтинга... ама това си го знаем :)

Link to comment
Share on other sites

@VeGor ти и ти се някаф мъж гледам аз може и да съм малак още но бъди сигурен че Хармониката ще и намерим противник само ако знам кг и височина щото мен може и да ме бие !

Link to comment
Share on other sites

Пич кръвното ти се покачи земи малко се поуспокой за твоите свободни двубои ти казах че има хора и скоро ще се разбере със сигурност кои ще ходят !!! аз може и да не съм мъж, но не се и правя на такаф какафто се правиш ти виждам че си патрон някаф и като гледам си много любезен .И чоек стига си ми повтарял да се държа по възпитано ти се едно си некъф възпитан като те гледам айде стига си се занимавал да хабиш енергия на пръстите като пишеш там видяс състезанието февруари или март ли кога ще е много верятно е да доидат хора пък и аз защо не тогава ще си говорим !!! ЗА ЖОРО ПОПОВ явно само не теб не ти говори за ЛЕВОН ама въобще представа си нямаш какво говори той !!! аиде със здраве шампионе !

Жив и здрав бъди и повече тренирай, по-малко говори! Предизвика ме на няколко пъти и аз се опитах да бъда по-толерантен към твоята незрялост, но ти нямаш граници. Имам приятели от вашия клуб и уважавам БИ-то ви, но ти си просто дете което обича да се заяжда. Февруари е свободния бой, вече знаеш и предлагам да спрем да го обсъждаме. Найстина ше си песта енергията, че отивам да тренирам!

 

@VeGor ти и ти се някаф мъж гледам аз може и да съм малак още но бъди сигурен че Хармониката ще и намерим противник само ако знам кг и височина щото мен може и да ме бие !

Пак намесваш трети лица! Казах ти, че се обръщам към теб персонално, очаквам от теб същото! Ясно стана, че си мениджър и познаваш много бойци!

С теб не бих се бил/просто не съм кръчмарски бияч/, а ти казах, че ако искам да се заяждам с теб и провокирам, бих те поканил на свободен спаринг - това не е бой!

 

В заключение ти предлагам бъдещи кореспонденции да провеждаме на ЛС, темата е друга тук.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...