Jump to content
BulForum.com

Хранителни режими


Stenli

Recommended Posts

Chas chas i polovina brat . Nai bavno razgrajda6tite se hrani se usvoqvat napulno za (zavisi ot organizma de) okolo 3 chasa 3chasa i polovina. Hubavo e malko da poolegne 1chas pone :)

Имам въпрос. Тук във форума четох, че не е хубаво да се яде 1ч30мин преди тренировка. Докато отидеш до залата и почнеш да тренираш още 30 мин. Тренировка, ако сме горе-долу бързи 1ч-1ч и 30мин. После да се прибереш и да си теглиш едно душче-30мин и още 1ч да гладуваш "щото не е полезно да се яде веднага след тренировка".... Всъщност щом предния ден, когато си почивал, си ял, защо трябва да ядеш и деня, в който тренираш. Та това е толкова досадно/храненето/. По груби сметки в тренировъчен ден не трябва да се яде в някакъв период от 5часа щото не е "полезно". Ми аз ако не ям 5 часа по-добре да изчакам до другия ден, в който храненето би било къде по-полезно.

Аз винаги съм си мислел, че метаболизма след тренировка е най-бърз и съответно приема на прости въглехидрати/до 100г/ ми се е струвал доста уместен. По този начин най-пълно биха се усвоили едни прости захари, които по-принцип се лепят като мазнини. Освен това би било и доста по-добре за спирането на катаболните процеси в организма. Но де да знам, аз вече тренирам повече за тонус и културистичните щуротии съм ги позабравил малко, та може и да греша.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Искам да смъкна 4 килограма . Някой има ли изпитан метод за по-бързо сваляне или може ли да ми препоръчате нещо за пиене , което да помогне по бързо да се разградят мазнините от тялото .

Link to comment
Share on other sites

Искам да смъкна 4 килограма . Някой има ли изпитан метод за по-бързо сваляне или може ли да ми препоръчате нещо за пиене , което да помогне по бързо да се разградят мазнините от тялото .

Ми най-важното е подходящият хранителен режим, иначе можеш да взимаш карнитин, кленбутерол или фетбърнър. Ама пък и сега зимата по-трудно се свалят килцата, защото организма е предразположен към задържане на мазнините. А не забравяй и кардиото.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
А не забравяй и кардиото.

Офф/

Маллле толкова ли е важно това кардио.Всички за тва говорят.След като едвам съм се вместил в 90-100 минути тренировка и съм правил 2 мускула(примерно гърди с бицепс или гръб с трицепс или нещо друго там) просто ми се струва някак си излишно да се потя още 20-30 мин на колелото , след като тялото има достатъчно мускули да възстановява за утре. Защо трябва да се скапвам да дупка на колелото?И вярно ли е, както разправят все повече хора, че 1-2 години практикуване редовно практикуване на това кардио заздравява сърцето и издръжливостта с до 20%.В смисъл искам да попитам толкова ли е важно.За по-пълните хора да, защото действа и като средство за изгаряне на мазнини, но за тези, които са кльощави и искат да качат маса задължително ли е кардиото?Освен това съм чувал, че не е хубаво една тренировка да продължи повече от час и половина, а с колелото това е 100% гарантирано. ; )

Офф/

Link to comment
Share on other sites

Ти сам си отговори на въпроса:хората прават кардио,щото искат да отслабват,така че ти ако си слаб няма смисъл да правиш кардио.Колкото до сърцето има известна логика,но не мога да кажа на 100 %.Не трябва само на кардио да се разчита,трябва и подходящ режим за сваляне.

Link to comment
Share on other sites

Офф/

Маллле толкова ли е важно това кардио.Всички за тва говорят.След като едвам съм се вместил в 90-100 минути тренировка и съм правил 2 мускула(примерно гърди с бицепс или гръб с трицепс или нещо друго там) просто ми се струва някак си излишно да се потя още 20-30 мин на колелото , след като тялото има достатъчно мускули да възстановява за утре. Защо трябва да се скапвам да дупка на колелото?И вярно ли е, както разправят все повече хора, че 1-2 години практикуване редовно практикуване на това кардио заздравява сърцето и издръжливостта с до 20%.В смисъл искам да попитам толкова ли е важно.За по-пълните хора да, защото действа и като средство за изгаряне на мазнини, но за тези, които са кльощави и искат да качат маса задължително ли е кардиото?Освен това съм чувал, че не е хубаво една тренировка да продължи повече от час и половина, а с колелото това е 100% гарантирано. ; )

Офф/

кат си кльощав кардиото пък ще ти помогне да качваш само на мускулна маса, без да трупкаш много излишни мазнини.

втория ми въпрос е: що се моташ час и половина за 2 мускулни групи?! ако си отишъл във фитнеса на лафче, а не на тренировка не очаквай кой знае какви резултати, независимо какво пиеш или каква програма имаш.

трето: що имаш силови тренировки в два поредни дни?

трето: никой не е казал, че кардиото за теб е задължително след силова тренировка. може да се прави в почивен от силови натоварвания ден и пак да има изключително благоприятен ефект върху кръвоносната система. ефекта му се изразява в по-бързо затопляне и влизане в работен режим на мускулите, по-голяма издържливост при силовите натоварвания (по-дълги серии), понижаване на максималния пулс при силово натоварване, по-малко задъхване. от последните две пък лесно и бързо ще можеш да качиш тренировъчните тежести. така че въобще не се учудвай че и културисти тичат около гребната или въртят няколко часа на велоергометъра ;)

Link to comment
Share on other sites

кат си кльощав кардиото пък ще ти помогне да качваш само на мускулна маса, без да трупкаш много излишни мазнини.

втория ми въпрос е: що се моташ час и половина за 2 мускулни групи?! ако си отишъл във фитнеса на лафче, а не на тренировка не очаквай кой знае какви резултати, независимо какво пиеш или каква програма имаш.

трето: що имаш силови тренировки в два поредни дни?

трето: никой не е казал, че кардиото за теб е задължително след силова тренировка. може да се прави в почивен от силови натоварвания ден и пак да има изключително благоприятен ефект върху кръвоносната система. ефекта му се изразява в по-бързо затопляне и влизане в работен режим на мускулите, по-голяма издържливост при силовите натоварвания (по-дълги серии), понижаване на максималния пулс при силово натоварване, по-малко задъхване. от последните две пък лесно и бързо ще можеш да качиш тренировъчните тежести. така че въобще не се учудвай че и културисти тичат около гребната или въртят няколко часа на велоергометъра ;)

офф/

Еми примерно понеделник тренировката.4 упражнения за гърди, с по 4 серии, с по 3-4 минути почивка между сериите.И след тва 3 упражнения за бицепс с по 3 серии.Не мисля, че правя лафче просто направи една сметка калкулирай сериите минутите за почивка и упражненията и ще видиш колко се получава.А това, че ти почиваш по 1-2 минути между сериите...така може да ти минава бързо тренировката ама нищо не прайш ; 0Чувал съм, че когато се дига за обем, а не за релеф се правят по-малко повторения с по-големи кила и се почива около 4 минути.Не съм ли прав?

офф/

Link to comment
Share on other sites

офф/

Еми примерно понеделник тренировката.4 упражнения за гърди, с по 4 серии, с по 3-4 минути почивка между сериите.И след тва 3 упражнения за бицепс с по 3 серии.Не мисля, че правя лафче просто направи една сметка калкулирай сериите минутите за почивка и упражненията и ще видиш колко се получава.А това, че ти почиваш по 1-2 минути между сериите...така може да ти минава бързо тренировката ама нищо не прайш ; 0Чувал съм, че когато се дига за обем, а не за релеф се правят по-малко повторения с по-големи кила и се почива около 4 минути.Не съм ли прав?

офф/

Еми да чувал съм така теория,но не виждам смисъл в нея.Целта ти е да изпомпиш колкото си можеш повече кръв.8-10 повторения(примерно бицепс),ако трябва намали килата малко.Аз правех така:последна серия 3та да кажем с 30 кг примерно,без да почивам права 4та,но махам 40-50 % от тежестта и прая 8-10 повторения.Сега разбирам да си съзтезател по силов трибой или друг силов спорт та да дигаш на макс и да търсиш силата.Ако не си не виждам смисъл да се гърчиш с макс тежест.

Link to comment
Share on other sites

Еми да чувал съм така теория,но не виждам смисъл в нея.Целта ти е да изпомпиш колкото си можеш повече кръв.8-10 повторения(примерно бицепс),ако трябва намали килата малко.Аз правех така:последна серия 3та да кажем с 30 кг примерно,без да почивам права 4та,но махам 40-50 % от тежестта и прая 8-10 повторения.Сега разбирам да си съзтезател по силов трибой или друг силов спорт та да дигаш на макс и да търсиш силата.Ако не си не виждам смисъл да се гърчиш с макс тежест.

офф/

Еми смисъла да се гърчиш с макс тежест е точно тоя според мен-изпомпва се по-добре и повече кръв в мускула.Едно е да правиш гърди с 40 кила, друго е да правиш с 60.В смисъл защо да правиш 15-16 бройки с 40, като можеш да правиш 7-8 с 60.Нима така не е по-ефикасно?Иначе познавам хора, които прилагат и тоя метод дето казваш.Дигат някви кила и след тва без почивка махат определна тежест и правят още една серия.Тва не се ли наричаше супер-серия и не се ли правеше само от атлети, които или се тъпчат като прасета или взимат някви добавки за възстановяване?С такова впечатление съм останал, защото тва изкъртва толкова много, че на следващия ден такава треска имаш....

офф/

Link to comment
Share on other sites

офф/

Еми смисъла да се гърчиш с макс тежест е точно тоя според мен-изпомпва се по-добре и повече кръв в мускула.Едно е да правиш гърди с 40 кила, друго е да правиш с 60.В смисъл защо да правиш 15-16 бройки с 40, като можеш да правиш 7-8 с 60.Нима така не е по-ефикасно?Иначе познавам хора, които прилагат и тоя метод дето казваш.Дигат някви кила и след тва без почивка махат определна тежест и правят още една серия.Тва не се ли наричаше супер-серия и не се ли правеше само от атлети, които или се тъпчат като прасета или взимат някви добавки за възстановяване?С такова впечатление съм останал, защото тва изкъртва толкова много, че на следващия ден такава треска имаш....

офф/

е нямах предвид такава разлика 15-16 повторения...Ставаше дума,че ако правиш са маса както казваш ти 2-3 повторения с макс тежест,то мойто мнение е,че трябва да се направят 8-10 повторения за сметка на тежестта.Ако не се лъжа това се наричаше дроп серия и не е задължително да зобиш,за да го правиш.Междудругото колко ти е стажа в залата,за да знаем какво да препоръчваме?

Link to comment
Share on other sites

е нямах предвид такава разлика 15-16 повторения...Ставаше дума,че ако правиш са маса както казваш ти 2-3 повторения с макс тежест,то мойто мнение е,че трябва да се направят 8-10 повторения за сметка на тежестта.Ако не се лъжа това се наричаше дроп серия и не е задължително да зобиш,за да го правиш.Междудругото колко ти е стажа в залата,за да знаем какво да препоръчваме?

Хехех ; ) споко ; 0 никога не съм провеждал до ся тренировка с по 2-3 повторения на серия. ; ) Ако ще и 120% от възможните кила, които мога да дигна съм сложил на лоста, нищо няма да се получи с 2-3 повторения.А иначе стажа ми е около 1-2 години, но тва беше в една зала, доста оскъдна, в която влизах без пари и както се сещаш с моите 7-8 посещения месечно нищо не постигнах, в смисъл тамън почна да се напомпвам и ме фаща мързела. ; ).Ся от 2 месеца ходя сериозно програма 3 пъти седмично всички мускулни групи, корема, защото при мене не виждам смисъл да го правя и без кардио. ; 0

Иначе за кльощьо като мене ; 0 (60кг; 1,75 ) какъв хранителен режим ще препоръчате.Имам един навиг да се наям като прасе точно 5-10 мин преди да си легна да спа.Тва за мене нали не е вредно ; )

Link to comment
Share on other sites

Гребната машина каридо ли е? И как най-разумно може да се включи в една седмична силова програма? Някаква идея?

 

кардио тренировките целят повдигане на пулса на трениращия в границите 175-200% от нормалния пулс в спокойно състояние (при нормален пулс 70-75, по време на тренировка се движи между 130-140 удара/минута) което да се задържи за относително продължителен период от време - от 15 минути до няколко часове (за културисти рядко се стига до повече от 40-50 минути). Тази тренировка обикновено се изпълнява с някакво по-леко натоварване, като споменатите по-горе тичане, колоездене, степери и други, като движенията не се изпъляват силово, а с по-нормално темпо и се набляга изключително на продължителността. При кардиотренировките се тренира предимно сърдечния мускул и влияят изключително положително на цялата кръвоносна система.

Те се използват за "изчистване", защото при такава продължителност на натоварването се достига до директно разграждане на натрупаните енергийни запаси в подкожните мазнини.

дано съм ти помогнал с натрупаната от мен информация, продължавам да събирам още :)

 

в тази връзка може ли да ви помоля за идеи за кардиотренировки като за мен, защото имам повреда в единия крак(възпалена глезенна става) и не мога за момента да използвам стандартните неща като тичане, ходене, колоездене и аеробика (включва много подскачане). Засега съм се ориентирал към плуване, но не ми се отдава много затова се опитвам да измисля алтернативи. Пробвах и с съкращаване на почивките в залата и намаляне на тежестите но не ми се получава много добре (едвам се изпотявам)

Link to comment
Share on other sites

"нищо няма да се получи с 2-3 повторения"

V mnogo golqma zabluda si !!!! To4no s 2 povtoreniq i metoda forsirani povtoreniq (2sam + 3 forsirani = 5) bate Dorian be6e 6 puti mr olimpia!!!!! Da ne govorim 4e edin ot nai efikasnite deadapcionni metodi antigravitaciq se raste s 0 povtoreniq. Smisula e tam 4e ako diga6 100 ot leg moje6 da pusne6 2 puti pove4e demek 200 . Ednoto dvijenie e preodolqva6to a drugoto otstupva6to , ta tozi metod trenira to4no otstupva6toto . Ama da zabravih nali divaka e mn kompetenten daje imam ideq pravi po 300 povtoreniq vmesto 8-12 da izpompva6 i 6a stane6 s 60 ruka . Ne gre6ka daje moje po 500 togava sigurno 6te polu4i6 cqlostno muskulno razkusvane :lol: i posle kato si sukat polovin godina 6te prevuztanovi6 6te po4ine6 i daje 70ruka 200 grud moje bi ... :laughing: :laughing: :laughing: :D :D

Link to comment
Share on other sites

първо,

това е тема за хранителни режими, не за тренировки и упражнения.

второ,

за почивките много грешите. на 40тата до 50тата секунда след спиране на натоварването на вече загрял мускул, той възстановява на 90% работоспособността и силата си. Дълги почивки се правят, когато и натоварването е продължително - примерно между циклите на кръгова тренировка. 4 минутна почивка при силово натоварване е голяма безсмислица, защото мускула изстива, пулса се забавя и тялото преминава във възстановителен режим. Оптималната почивка между серии е между 30 секунди и 1 минута, според зависимост от индивидуалното натоварване и желание за развитие.Подробни обяснения бих дал ако бяхте в подходящата тема.

трето,

zingam, всичко може да се тренира като кардио - ако гребеш с минимална тежест 30тина минути в еднакъв ритъм, то това си е кардиотренировка с леки силови елементи(определено при редовно изпълнение, освен издържливостта ще повишиш и силата на мускулите в гърба). за целта обаче мускулите на гърба и ръцете (особено предмишниците) трябва да са предварително подготвени и да им е натрупан тренинг за подобна издържливост.

 

edit:

ако сте англочетящи цъкнете тук

Link to comment
Share on other sites

абе,текила ти малумен ли си?Я прочети пак,къде съм казал да прави 300 повторения?Второ аз казах лично мнение,не съм му опрял ножа на връта и да спазва това,което съм написал.Както иска да си тренира,ако ще до отказ,ако ще и с едно повторение.Ти явно от първия си пост реши,че трябва да се заяждаш.И трето ние говорехме за 1-2 повторения,сега идва разбирача и казва 2+3=5.Значи отсега нататък никой не трябва да посещатава секцията бодибилдинг и да не дава съвети,щот такила е някав декан в НСА.Аман от прота и псевдо културисти

Link to comment
Share on other sites

"Аман от прота и псевдо културисти" Tsaaaaa :D :D :D

Koi go kazva nai golemiq pozior xaxaxaxaaxxa

"някав декан в НСА" kak sa vuzpali :woot

Izrazqval si mnenieto tvoeto mnenie ni6to ne struva !!!

Taka nito sum maloumen nito sum dekan :) Interesno mi e dali 6te ti ostiska da mi kaje6 4e sum maloumen v o4ite .

Link to comment
Share on other sites

"Аман от прота и псевдо културисти" Tsaaaaa :D :D :D

Koi go kazva nai golemiq pozior xaxaxaxaaxxa

"някав декан в НСА" kak sa vuzpali :woot

Izrazqval si mnenieto tvoeto mnenie ni6to ne struva !!!

Taka nito sum maloumen nito sum dekan :) Interesno mi e dali 6te ti ostiska da mi kaje6 4e sum maloumen v o4ite .

Не виждам да е проблем.Ако пък си мислиш,че твойто мнение струва нещо много се лъжеш.

Link to comment
Share on other sites

"Не виждам да е проблем" koe ne e problem ???

"Ако пък си мислиш,че твойто мнение струва нещо много се лъжеш."

Adski si prav ako mnenieto mi struva6e "mnogo" izob6to nqma6e da pi6a v toq forum! Ama vsi4ki si pozvolqvat da si davat mnenieto i ni6to ne razbirat az nqma da padna po dolu ot tqh.

Link to comment
Share on other sites

TeQuila^^ не мога да се сетя какво толкова се заяждаш всичките ти постове в тоя раздел са с цел да обидят някой да му покажат колко повече от него знаеш , не виждам защо го правиш

Link to comment
Share on other sites

"TeQuila^^ не мога да се сетя какво толкова се заяждаш всичките ти постове в тоя раздел са с цел да обидят някой да му покажат колко повече от него знаеш , не виждам защо го правиш"

 

Prav si zlobile !!! Ei segi4ka 6te ti dam iz4erpatelen otgovor. Zna4i nqkoi hora si izbavat kompleksite v foruma (to ne 4e si4ki ne go pravim de) kato se pravqt na znae6ti i moje6ti v tozi sport. Kolko znaqt i kolko mgoat e otdelen vupros ama vajnoto 4e daje i suveti davat (izvzemat funkciite na hora koito tova im e rabotata - fitnes instruktorite). I sq az si vikam maina 666 dai da probvam kato tqh maina moe da e harabiisko napisah nqkolko repliki v tova razdelenie (broqt se na prustie mi) te pi6at da ne kavam stotici aide desetki . I kvo stana az izleznah 4ernata ovca 4e si izbih kompleksite po va6iq na4in a vie edva li ne svetci. E DOBRE SUJALQVAM !

Link to comment
Share on other sites

сектора определено има нужда от модератор.

не виждам с какво помагате на хората с тези ваши караници и мерения на пишки.

 

 

съжалявам, ако аз съм попречил на някого.

 

edit: zingam, щом си го правил преди едва ли ще е проблем. ако тренираш вечер - едно сутрешно 30минутно кардио с машинката въобще не може да ти попречи на тренировките, дори ще те тонизира малко за през деня - поне на мен така ми действа. успех.

Link to comment
Share on other sites

zingam, всичко може да се тренира като кардио - ако гребеш с минимална тежест 30тина минути в еднакъв ритъм, то това си е кардиотренировка с леки силови елементи(определено при редовно изпълнение, освен издържливостта ще повишиш и силата на мускулите в гърба). за целта обаче мускулите на гърба и ръцете (особено предмишниците) трябва да са предварително подготвени и да им е натрупан тренинг за подобна издържливост.

 

mobo, благодаря, ще пробвам точно така.

 

По принцип се чудех, дали това е подходящо кардио и дали няма да ме претовари, защото и иначе се товаря достатъчно в залата през ден. А машината си я имам в къщи и събира прах, но от доста време ми се иска да я вкарам в употреба. 30 мин не са проблем - правил съм го преди, дори по 50 мин на средно натоварване.

 

Извинявам се за офф-топика, ама видях, че сте говорили за кардио тук.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Прегледах постовете в тази тема, а и доста от статиите в бб-тийм, но така и не успях да намеря това, което ми трябваше - ясна и проста хранителна схема, по която да се придържам...

Да, знам че всичко е много индивидуално, но честно казано нямам никаква представа къде мога да намеря диетолог, който да ми обясни точно от какво се нуждая, а и голяма част от мерките ми се препокриват с примерите.. затова аз реших да пробвам да си направя нещо сам, но нямам никаква идея ефективно ли ще е и дали въобще има смисъл да се ограничавам, ако няма да помогне...

На 16 съм, 185см, 78кг, процентът на мазнини не ми е много нисък, но поне е ограничен изцяло в корем и седалище, изчислх по едни формули, че калорииният ми минимум е 2351 ккал, не знам до колко е верен, скоро подновявам занимания по плуване- 2-3 пъти седмично и също така смятам поне по два пъти в седмицата да съм на фитнес... това е в общи линии, а ето и какво измислих:

 

Закуска - овесени ядки+стафиди+банан

Голямо междучасие(10) - айрян+100гр фъстъци

Обяд - пил пържола/пиле с ориз/варени картофи + салата зеле с краставици и айрян(със 1-2 суперни лъжици соя)

15ч. - ядки

18ч. - пил/тел пържола + салата

20-21ч. - пуешко филе със сирене или кисело мляко

 

Единственото, което искам е някой да ми каже дали има шанс със тази диета в близките 2-3 месеца да си видя корема с по-малко мазнини :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...