Jump to content
BulForum.com

futbolno huliganstvo - za ili protiv nego


chefoto

Recommended Posts

mi az sam sam za 4upenete na buferski i govejdi glavi.kvo da kaja.mnogo me draznqt i dvata otbora i ako nakoi fen se pravi trqbva da se likvidira

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply
mi az sam sam za 4upenete na buferski i govejdi glavi.kvo da kaja.mnogo me draznqt i dvata otbora i ako nakoi fen se pravi trqbva da se likvidira

 

Аз съм говежда глава.Нещо против това ли имаш?Аз имам винкел ;)

Говорим за футболното хулиганство като цяло,а не за пловдивски отбори.

И такива ликвидатори като тебе....знаеш ли как се ликвидират от улиците с прибежки и припълзявания като видят дебелия....позор,мойто момче,позор.

Link to comment
Share on other sites

Много твърдо против хулиганството.

Aliendreamer ще ти бъде ли приятно ако осакатиш даден човек само защото бил от някой друг отбор, а не от твоя или ще ти бъде ли приятно да бъдеш осакатен при такива битки?

Valkyre аз лично не считам че хулиганството не е част от голямата игра. Според мен то е мутирало в България както ти викаш в "престъпление" и това може би е най-точното му определение.

WriteR4e за мен това е чужда култура която не е хубава за нашата страна и може би идва именно от Италия, Англия,и във Франция и т.н. Цитирам "Него винаги ще си го има искате или не." Никога не казвай никога."Това си е естествено за футболните агитки...законите не помагат." Това не е така това е заради много тъпия ни "преход" към демокрация.

R_a_p_t_o_R мнението ти http://www.warez.ru/invision/index.php?showtopic=27997&hl=# обединява всичко в тази тема и може би е корена за отстраняването на въпросите.

eek нямат култура според мен нямат нжда от специални грижи в някое специализирано заведение, а това зависи от възпитанието от това дали хулигана е имал брат, сестра и/или майка,баща т.е. от семейното положение и колко внимание му обръщат. Според мен хората не се грижат достатъчно за близките си.

jorji_s МОДЕРНОТО ОБЩЕСТВО И ХУЛИГАНСТВОТО ВЗАИМНО СЕ ИЗКЛЮЧВАТ

тук сум съгласен и ще добави че именно ХУЛИГАНСТВОТО е една от причините "На стадионите да няма много хора".

BoFFo има значение темата и трябва да и се обръща внимание и то може би най-вече на хулиганите как са стигнали до извода че трябва да пребият или убият някого защото е от друг отбор? Да потрошат кола само защото е в цвят на техния кръвен враг? до къде с тези просташки изпълнения от рода "бомбадировка над Ирак" така наричам многото бомби понякога хвърлени на мач. Или пък да играем играта "руска рулетка" да подавате "факла" на някой този някой на друг и така докато не гръмне в последния и той не започне да си търси пръстите. Видях един репортаж където фенове се замерят с малки камъни, но един хвана незнайно от къде тухла.

Pepe Lopez ти ми потвърди мнението за това че "благодарение" на хулиганството няма много фенове за даден отбор който и да е с репликата "като не ви е приятно не ходете на мачове." Аз казвам това е нещо повече от неприятно тази дума е направо мека.

Ще отбележа все пак, че в чужбина поне имат по-добра здравноосигурителна система, а в България към 2млн Българи я бяха закършили.

virtuozo_ това за камерата е смешно, че изобщо го казваш. Винаги ще те заснемат ако искат аз не говоря специално за камерата на Сашо Диков ами който и да е.

Хаха botevbeerboys прав си "А да гледа филмчета всеки може!" The Football Factory това е интересен филм не го гледах целия, но има интересни моменти.

HELL PATROL не знам дали правиш разлика между Фен и Хулиган, каза може би едно от-добрите неща " kazvam sportno superni4estvo i omraza e imalo i predi, 6te ima i za napred, prosto ne trqbva da se prenasq izvun stadiona."

DEVIL_in_PLD ти даде доста интересно мнение "Edno e da si fen drugo e da si huligan.Spored men e bezmisleno da se hvarlqt bombi4ki i dimki.Sq v kraina smetka zakwo otivame na ma4 za da gledame "FUTBOL" ili da pravim mizeriii!"

От него разбирам, че може би правиш разлика фен и хулиган обаче смятам че спадаш към втория. Разбирам също, че може би си нямаш друга работа и за това отиваш на стадиона да си излееш адреналина според мен е изключително погрешно или да отрезнееш от промилите.

Аз съм само футболен фен. Футболните фенове не се бият. Те могат да пият заедно докато хулиганите не могат. Няма да отговарям смятам че мнението ми е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Твърдо съм ПРОТИВ. Не мисля че начина да подкрепиш любимия си отбор е, като отидеш и трошиш седалки по стадионите или набиеш някой фен на противниковия отбор. Тези хулигани, както беше казано по-нагоре са си чисти комплексари. Лошото от това е, че почти винаги страдат обикновените фенове.

 

----------------------------------

http://lpfc.net

Link to comment
Share on other sites

За псуване по време на мач(+ преди и след него), за димки по стадионите, за хвърляне на пиратки след вкарване на гол, за пее не на песни явно приканващи към физическа разправа и подклаждащи към расова дискриминация, за пиене на бира преди мач.

Против физическа разправа с фенофе на противника(освен ако не се налага т.е. за да се защитиш от пребиване или ограбване или заради честта си и честта на майка си), против безпричинно чупене на рейсове, заведения, автомобили, пейки, кошчета, прозорци, + зъби, ръце, крака, глава, пръсти на цигани, против замеряне с минюмки(всякакви бомби), камъни, летви, против пиянски инсинуации(повръщане, акане, пикаене) преди, по време и след мач.

Link to comment
Share on other sites

Modernoto obshtestvo i huliganstvoto se izklu4vali. OT tova po Golqma glupost be bqx vijdal. Smqtam 4e England, Italy, Germany sa dostata4no moderni obshtestva a v tiq strani e nai-razvito huliganstvoto nezavisimo ot zakonite. Poslednoto koeto se seshtam beshe edin fen na kardif mai koito sko4il na dvama policai i bil osaden na 3 mes zatvor. Predi tova imal globa za predihni provineniq i ne trqqlo da stapva 3 god na ma4. Ta za koe moderno obshtestvo govorixme?

Link to comment
Share on other sites

iskam da kaja specialno na gospoji4kite ot lauta da ne obqsnqvat 4e botev imali 18 godi6ni huligani i red takiva gluposti,6toto ako samite taka nare4eni lokomotivci imaha pone malko 4est,nqma6e da ska4at na boi samo kato sa pove4e.az po princip sum protiv futbolnoto huliganstvo,no dosta 4esto se nalaga da otvurne6 na provokaciite na u6evi ili fenove na protivnikoviq otbor.imenno zatova stavat pove4eto ot problemite po stadionite.

Link to comment
Share on other sites

сиа аз съм против футболното хулганство

ама някой може ли да ми каже как 20000

жълточерни фена(примерно)да спрат със седалките

при такава несправедливост от страна на съдиите.

ПРОТИВ СЪМ АМА НА ТОЗИ МАЧ И АЗ ХВЪРЛЯХ СЕДАЛКИ.

САМО БОТЕВ

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Рома - Наполи....

 

0506napoliromacihe103080ck.jpg

 

0506napoliromacihe103096yu.jpg

 

0506napoliromadansui20pulman20.jpg

 

0506napoliromagia024wp.jpg

 

0506napoliromagia095fq.jpg

 

0506napoliromas40209275wj.jpg

 

0506napoliromadanimmag0172md3h.jpg

Link to comment
Share on other sites

Според теб с хулиганство е по-интересно ?

 

Италия е горе-долу като България в това отношение. Техните фенове се бият, както и нашите. Жалко, че футболните достойнства са доста различни между двете страни.

Link to comment
Share on other sites

Футболното хулиганство за мен е едно злокачествено раково заболяване върху тази прекрасна игра. Хора, които заради множеството си комплекси и всякакъв вид проблеми отиват на един мач само и само да развалят удоволствието на други, отишли там да гледат футбол. Вместо да гледаш футбол - гледаш кръв.

 

За такива хора според мен трябва да се организират специализирани заведения, където да ги затварят заедно и да им дават шанса да се изпотрепят взаимно - поне да не пречат на другите. Освен това света ще се прости с някоя-друга утрепка, такива, каквито едва ли ще липсват на много хора...

Link to comment
Share on other sites

аз па мисля че така е по интерестно :)

 

 

100% е така!!!Факта че всеки фен на футбол поне 1 път през живота си е проявявал футболно хулиганство дори и без да го осъзнава доказва че това е незаменима част от футбола!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Запалянковците са комплексирани момчета и момичета. Сред тях има

наркомани и алкохолици те са част от утайката на обществото. Те

не отиват да гледат мача а да се сбият.Но има ли футбол ще ги има и

тях.

Link to comment
Share on other sites

Запалянковците са комплексирани момчета и момичета. Сред тях има

наркомани и алкохолици те са част от утайката на обществото. Те

не отиват да гледат мача а да се сбият.Но има ли футбол ще ги има и

тях.

Значи дядо ми, който ходи на мачове от 50 години сигурно е наркоман, алкохлик и комплексар :confused Интересно колко неща е скрил от мен. То и аз съм наркоман... ама няма значение :P Прав си обаче, че ще има хулигани докато има футбол. Факт е, че в повечето случаи битките стават на уговорени места извън стадиона, където те не пречат на никой. А тези инциденти, които стават на стадиона са предизвикани от нещо, а не са предварително уговорени. Сред хулиганите има и работещи и реализирали се хора, а не само "отайки на обществото". Те го правят за да се чустват живи, за да чустват адреналина. Дали ще скачаш с парашут, бънджи или ще се биеш - това се прави с една цел - адреналин. Просто за някои това е начин на живот ;)

 

П.П Айде очаквам ся да ме нападате, защо съм защитавал тези хора... това просто е моята гледна точка по въпроса и никой не може да ме убеди и да промени мнението ми :D

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега има запалянковци и "запалянковци".Първите отиват на мач,за да си продерат гърлото от песни и викове и да подкрепят отбора си,а вторите отиват на мач,за да си разнообразят деня като се правят на мъже.Все по-рядко ходя на мачове,защото не мога да понасям простотията,която цари по трибуните.Ама какво да се прави

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега има запалянковци и "запалянковци".Първите отиват на мач,за да си продерат гърлото от песни и викове и да подкрепят отбора си,а вторите отиват на мач,за да си разнообразят деня като се правят на мъже.Все по-рядко ходя на мачове,защото не мога да понасям простотията,която цари по трибуните.Ама какво да се прави

Ти в такъв случай недей ходи никъде, защото простотия цари навсякъде и не е тръгнала от стадионите. Там хората просто отиват да изпуснат парата от гадно сиво натоварено ежедневие ;)

Link to comment
Share on other sites

А ти не ми давай акъл философе.А простотията като гледам май и на теб не ти е простила.Щом за теб разпускане значи да се биеш,да трошиш седалки и да се правиш на Рамбо толкова по жалко за теб.Има хиляди по-приятни и Безопасни начини човек да изпуска парата.

Link to comment
Share on other sites

А ти не ми давай акъл философе.А простотията като гледам май и на теб не ти е простила.Щом за теб разпускане значи да се биеш,да трошиш седалки и да се правиш на Рамбо толкова по жалко за теб.Има хиляди по-приятни и Безопасни начини човек да изпуска парата.

По-леко с тона бе човек ;) Успокой се малко B) Никога не съм казвал, че аз съм хулиган и, че някога ще бъда, а ти веднага ме причисли към тях. Просто си казах мнението за тях и това е :P :D :)

Link to comment
Share on other sites

Е ма аз съм си спокоен батка :) .Просто не мога да търпя хората,които ти развалят кефа от мача и ти застрашават сигурноста като предизвикват безредици.Намразих ги от времето,когато няколко мои познати ми предложиха да отидем на мач на Ботев и на път за стадиона виждат некви хлапетийки,които си цакат пред блока мачле с фланелките на локото.И въпросните познати им налетяха без причина-ей така ,защо децата са с фланелки на локото.Представяш ли 18-19 год. момчета да тръгнат да бият деца на по 7-8год -гнусна,жалка картинка.Успях да ги спра,ама ти казвам много гадно се почуствах.И като си представя ,че има хиляди такива гамени,които само се чудят с кой да се сбият.А ако ти не си от тях поздравления. :)

Link to comment
Share on other sites

Е ма аз съм си спокоен батка :) .Просто не мога да търпя хората,които ти развалят кефа от мача и ти застрашават сигурноста като предизвикват безредици.Намразих ги от времето,когато няколко мои познати ми предложиха да отидем на мач на Ботев и на път за стадиона виждат некви хлапетийки,които си цакат пред блока мачле с фланелките на локото.И въпросните познати им налетяха без причина-ей така ,защо децата са с фланелки на локото.Представяш ли 18-19 год. момчета да тръгнат да бият деца на по 7-8год -гнусна,жалка картинка.Успях да ги спра,ама ти казвам много гадно се почуствах.И като си представя ,че има хиляди такива гамени,които само се чудят с кой да се сбият.А ако ти не си от тях поздравления. :)

Опредлено не съм от тях и за такива глупости никога не бих се сбил. Но трябва да различаваме истинския хулиган от някой "батко" които тупа малките деца. Разликата е огромна ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...