Jump to content
BulForum.com

futbolno huliganstvo - za ili protiv nego


chefoto

Recommended Posts

Твърдо против. Вижте кво става в България - на стадианите няма футболисти, а само хулигани :excl: Вярно, че то при тоя футбол и съдии друго не може да се обаква, но все пак..........

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Хулиганството-ЗА или ПРОТИВ него???Е много ме извинявайте, ама тая тема ми звучи като "СПИН-а - ЗА или ПРОТИВ него???"Я се стегни малко бе пич!Ти сигурно много често си задаваш въпроси като: "Нужни ли са убииствата?", "Защо не трябва да убием майка си?"Аман от глупости!!!НЕ Е НУЖНО.

Link to comment
Share on other sites

V koi vek jiveete? V BG sme tolkova nazad 4e ne sme dorasli da imame futbolno huliganstvo. Za kakvo govorim sled kato polovinata ot "ultrasite" nqmat nikakva fenska kultura a idvat na ma4 sas flanelki i shalove na 4ujdi otbori.

V4era naprimer se zasqkoxme 2ma sreshtu 5. kato bqxa pove4e ot nas kakvo im stana 4e vzexa da gledat v zemqta. Tva li sa huliganite xaxax. Tova ako beshe stanalo v druga darjava kato anglia ili italiq nqmashe da gledat v zemqta a shtqxa da sko4at i veroqtno da qdem boi. Da ama v BG ne stava zashtoto taka nare4enite huligani sa huligani kato se saberat pove4e hora. Togava stavat mnogo smeli a ina4e si mal4at ne hodqt sas shalove. Smeshno mi e kak podrajavat na angli4ani i italianci. Casual, lads tctctc a v4era se nasraxa. Ebati i huliganite pulen cirk

Link to comment
Share on other sites

futbolnoto hoolgianstvo e edno ot nai glupavite neshta,ne vijdam zashto trqbva da se obryshta vniamnie na takava tema,glupacite sa si glupaci,tova dali sa na terena ili izvun nego ima li zna4enie :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Май никой от вас не е изпитвал удоволствието от това да нарита феновете на вечния враг. Самата мисъл за сбъсъка пред стадиона качва адреналина дни преди мача. И не мога да разбера какво толкова против имате. Стойте си тихо кротко на разстояние от агитката и никой няма да ви закача.

 

http://hooligans.cz/

Link to comment
Share on other sites

Май никой от вас не е изпитвал удоволствието от това да нарита феновете на вечния враг. Самата мисъл за сбъсъка пред стадиона качва адреналина дни преди мача. И не мога да разбера какво толкова против имате. Стойте си тихо кротко на разстояние от агитката и никой няма да ви закача.

 

http://hooligans.cz/

 

Еми то ако не те закачат , е ОК , ама е имало случаи , някви ''диви фенове'' дето не знам даже дали гледат мача или отиват , за да псуват на стадиона , а после гледат репортаж . Е точно такива отвреме на време почват да се закачат и с ''невинните'' ;) (такива без шалчета и фланелки) , а това за мен е ТЪПО :lol:

ЕДИТ: Точно заради ''верните фенове'' дето трошат седалки и бият хора , по стадионите ни има по 120 човека на мач :angry: , а тези в испания , италия , англия ... са по 65 000 ...

Link to comment
Share on other sites

kakvi huligani v BG be? V bg nqma futbolno huliganstvo tova sa mediini izmislici. V angliq ima zakoni i kakvo ot tova pak se biqt i si urejdat sreshti za kakvo huliganstvo govorim tuk napravo e smeshno osobenno v plovdiv piqni fen4eta prekalili s bezalkoxolnata kamenitza tctctc a drugite sa razni izmisleni huligani koito gledat da se snimat i da si gledat snimkite vav vestnika i da se radvat sami na sebe si

Ами явно не си наясно с много неща.Ама няма защо аз да ти отварям очите! :D Ще ти кажа само,че и в България се ореждат срещи за битки между футболни хулигани.Обикновено това става преди или след мачове,извън града или в покраинините.А не си чувал за тях,защото се пазят в таина,иначе ще доидат ченгетата и ще развалят всичко :punk
Link to comment
Share on other sites

futbolno huliganstvo v Bulgaria ima.AZ SYM ZA FUTBOLNOTO HULIGANSTVO.pove4eto ot vas koito pi6at tuk sa nqkfi fenove koito gledat ma4ove po tv ,igraqt fifa ,fm ili tcm.sled kato is4etoh vsi4ki postove v temata si proli4a 4e ima mnogo malko hora koito znaqt za kfo stava vapros.tezi koito sa protif huliganstvoto qvno ne obi4at svoq otbor istinski.ako obi4a6 istinski tvoq otbor trqbva da mrazi6 negoviq vrag.obi4ta i omrazata vinagi sa ramo do ramo.da pali6 fakfi i dimki i da hvarlq6 bombi ne te pravi futbolen huligan.boq s protivnikovite fenove i boq s "4i4ko u6ev"....ei tfa e istinata.4upeneto na sedalki e otnositelno to prispada i kam vandalstvoto.spored men vandalstvoto e bezmisleno ama jaltite priqtelki si padat po nego.kato hodqt na gostuvane i kradat ot magazinite po magistralite te sa mnogo gordi i se mislqt za huligani.

 

 

V koi vek jiveete? V BG sme tolkova nazad 4e ne sme dorasli da imame futbolno huliganstvo. Za kakvo govorim sled kato polovinata ot "ultrasite" nqmat nikakva fenska kultura a idvat na ma4 sas flanelki i shalove na 4ujdi otbori.

V4era naprimer se zasqkoxme 2ma sreshtu 5. kato bqxa pove4e ot nas kakvo im stana 4e vzexa da gledat v zemqta. Tva li sa huliganite xaxax. Tova ako beshe stanalo v druga darjava kato anglia ili italiq nqmashe da gledat v zemqta a shtqxa da sko4at i veroqtno da qdem boi. Da ama v BG ne stava zashtoto taka nare4enite huligani sa huligani kato se saberat pove4e hora. Togava stavat mnogo smeli a ina4e si mal4at ne hodqt sas shalove. Smeshno mi e kak podrajavat na angli4ani i italianci. Casual, lads tctctc a v4era se nasraxa. Ebati i huliganite pulen cirk

 

pi4 ti jivee6 v drug svqt.tvoite postove me rasmivat adski mnogo.istoriikata kak si varvql s nqkoi i pokrai vas sa minali 5 pi4a s 4erno beli 6alove i kak te ne sa vi sko4ili be6e zabavna.ima fenove v koito omrazata ne e tolkova golqma pak i to e sme6no 5 da sko4at na 2-ma.to4no v 4ujbina moga da ti kaja 4e huliganite ne biqt fenove ot protivnikoviq otbor koito ne znaqt zakfo staa vapros.

 

tfa e ot men.dosta ot ne6tata bqha "offtopic" ama mi se iska6e da vi "prosvetq"malko :P

 

www.lautahools.org

LAUTA HOOLS - THE USUAL SUSPECTS

Link to comment
Share on other sites

Mnoo mi  e interesno ko mislqt si4ki za futbolnoto huliganstvo.Trqq li da go ima ili ne.Spodelete mneniqta si

 

Тоя въпрос е доста глупав и направо реторичен. Не знам нормален човек, който да поддържа футболното хулиганство. Не само че от него често биват наранени дори невинни хора, но и често умират. Точно заради такива простаци, които се бият така без причина, хвърлят бомби, чупят седалки и т.н. в европейските страни ни имат за някаква бананова република, каквато сме си, и ще бъдем, докато не се изкорени подобна мърлящина!

Link to comment
Share on other sites

Тоя въпрос е доста глупав и направо реторичен. Не знам нормален човек, който да поддържа футболното хулиганство. Не само че от него често биват наранени дори невинни хора, но и често умират. Точно заради такива простаци, които се бият така без причина, хвърлят бомби, чупят  седалки и т.н. в европейските страни ни имат за някаква бананова република, каквато сме си, и ще бъдем, докато не се изкорени подобна мърлящина!

 

Приятел,това хулиганство в беше пренесено в БГ имено от тези западни страни(Италия,Англия,Холандия) чрез подражанието на българските фенове и опитите им да са в крак със последните течения в Италия и Англия.Мога да ти гарантирам ,че на запад същото това хулиганство е в ПЪТИ по брутално,мащабно,организирано и носещо фатален край.Така че аре стига си обвинявал държавата пак за всичко.Едва ли в Европа съдят за нас чрез хулиганите - това звучи смешно.Та Англия не успя да се пребори с хулиганството,Италия също,какво оства за нас - и независимо дали ви харесва или не това го има и в БГ,а като не ви е приятно не ходете на мачове.

Link to comment
Share on other sites

Приятел,това хулиганство в  беше пренесено в БГ имено от тези западни страни(Италия,Англия,Холандия) чрез подражанието на българските фенове и опитите им да са в крак със последните течения в Италия и Англия.Мога да ти гарантирам ,че на запад същото това хулиганство е в ПЪТИ по брутално,мащабно,организирано и носещо фатален край.Така че аре стига си обвинявал държавата пак за всичко.Едва ли в Европа съдят за нас чрез хулиганите - това звучи смешно.Та Англия не успя да се пребори с хулиганството,Италия също,какво оства за нас - и независимо дали ви харесва или не това го има и в БГ,а като не ви е приятно не ходете на мачове.

Напълно съм съгласен стеб."Които се страхува от мечки да не ходи в гората" :D
Link to comment
Share on other sites

Да действително голяма част от вас изобщо не са в час по темата(което в никакъв случай не бива да ви тревожи или ядосва разбирасе) Как може да кажете че че в пловдив футболно хулиганство не съществува :confused и как въобще можете да си мислите че футболните хулигани ходят на мач за да правят какво ли не само не и да се наслаждават на играта НЕ НЕ и пак НЕ -просто ние толкова обичаме своите отбори че това ни е като болест и дори не знаем понякога какво всъщност вършим :wacko: пълни глупости са също че футболните хулигани са накичени като коледни елхи с атрибути на клуба и само чакат да видят камерата на сашо диков за да се изтипосат отпред и после да кажат "ето дават ме по телевизията"-напротив точно обратно най-върлите хулигани се ограничават само с едно шалче и то не за друго а просто да покажат че и в сърцето на врага няма да трепнат и да се скрият-футболните хулигани отбягват камерите като дявол-тамян защото точно по материали от тези камери "ушефс" си правят изводи-борбата с агиткаджиите е много трудна за полицията защото каквото и да правят ние не можем в събота да не посетим любимия отбор -макар в българия полицаите да са повече от агиткаджиите макар да ни бият не само с полицейски палки а и със греди от пейки и метални винкели макар да ни прибират още преди да сме стигнали стадиона(нашият рай)-но просто няма как да ви го обясня че да ме разберете правилно само ще кажа че това е някаква МАГИЯ -няма друг начин да се обяснят съществуването на хулигани привърженици на аматьорския Миньор перник на закъсалия вече 10 години отбор на Ботев пловдив(в момента в Б група за втори път за 3 години) на Локомотив пловдив (който половината си история е изкарал в Б група) на локомотив горна оряховица(опашкаря в б ГРУПА) -ЕМИ това е просто не ни обръщайте внимание болестта ни явно е неизличима

Link to comment
Share on other sites

Да действително голяма част от вас изобщо не са в час по темата(което в никакъв случай не бива да ви тревожи или ядосва разбирасе) Как може да кажете че че в пловдив футболно хулиганство не съществува  :confused и как въобще можете да си мислите че футболните хулигани ходят на мач за да правят какво ли не само не и да се наслаждават на играта НЕ НЕ и пак НЕ -просто ние толкова обичаме своите отбори че това ни е като болест и дори не знаем понякога какво всъщност вършим  :wacko: пълни глупости са също че футболните хулигани са накичени като коледни елхи с атрибути на клуба и само чакат да видят камерата на сашо диков за да се изтипосат отпред и после да кажат "ето дават ме по телевизията"-напротив точно обратно най-върлите хулигани се ограничават само с едно шалче и то не за друго а просто да покажат че и в сърцето на врага няма да трепнат и да се скрият-футболните хулигани отбягват камерите като дявол-тамян защото точно по материали от тези камери "ушефс" си правят изводи-борбата с агиткаджиите е много трудна за полицията защото каквото и да правят ние не можем в събота да не посетим любимия отбор -макар в българия полицаите да са повече от агиткаджиите макар да ни бият не само с полицейски палки а и със греди от пейки и метални винкели макар да ни прибират още преди да сме стигнали стадиона(нашият рай)-но просто няма как да ви го обясня че да ме разберете правилно само ще кажа че това е някаква МАГИЯ -няма друг начин да се обяснят съществуването на хулигани привърженици на аматьорския Миньор перник на закъсалия вече 10 години отбор на Ботев пловдив(в момента в Б група за втори път за 3 години) на Локомотив пловдив (който половината си история е изкарал в Б група) на локомотив горна оряховица(опашкаря в б ГРУПА) -ЕМИ това е просто не ни обръщайте внимание болестта ни явно е неизличима

 

 

Добро мнение,съгласен съм с теб.Особено ми направи впечатление отборите ,които си изброил и краткия коментар към тях.Преди малко изчетох цялата тема, имаше доста глупости, написани от хора ,които хич не са в час.

Ако на някой му е интересно или се интересува му препоръчвам да гледа The Football Factory,не че всичко ще ви се изясни или ще разберете,но все пак това е един от най-добрите филми на тази тема.Може да обърнете внимание на края на филма ,когато пребития Томи влиза в пъба и си задава въпроса : "After all that you really do have to ask yourself if it was worth it." И отговора е : "Course it fuckin' was."

Link to comment
Share on other sites

virtuozo_ respect za mnenieto.horata nemogat da ni razberat za6toto neznaqt kakva e trypkata.

 

Pepe Lopez -The Football Factory e dosta dobar film no vse pak e igralen film a ne e sys zasneti kadri ot deistvitelni bitki.6te potarsq link za edin film koito e 4as i polovina.na nego ima mnogo qki sceni.

mejdu drugoto filma se kazva Hooligans and Thugs Footballs most violent fans

Link to comment
Share on other sites

6te si kaja i moeto mnenie. hooliganstvoto e qvlenie koeto se sre6ta iz cql svqt v razli4na stepen (v Angliq, Italiq i Latinska Amerika v po-golqma, v Bulgaria slava Bogu v po-malka). fen sam na Locomotiv i hodq redovno na ma4ove ot 10 godini i az kakto vuprosnite hooligani ne haresvam drugiq plovdivski otbor oba4e ne sam tragnal da se biq ili da tro6a samo za da pokaja 4e sam locomotivec. spored men trqbva da se podkrepq otbora po malko po-razli4ni na4ini- znamena, fakli, dimki(ne bombi4ki), lenti i nai-vajnoto- mnogo vikane. boqt edva li 6te re6i koq ot agitkite e po-qka. pak kazvam sportno superni4estvo i omraza e imalo i predi, 6te ima i za napred, prosto ne trqbva da se prenasq izvun stadiona. tva e moeto mnenie.

Link to comment
Share on other sites

ами всъщност както казахме темата е зададена глупаво но малко по малко влезнахме в правата линия и без да се обиждаме и двете страни даваме честни и трезви мнения-но ще ми се да засегнем и нещо за уважението-мое мнение е че феновете на различни отбори освен да се мразят едновременно с това трябва да изпитват и уважение един към друг аз като привърженик на Ботев и посещаващ мачове от 93та съм се убедил че ако не беше отбора на локомотив и ботев нямаше да е същият -просто не си представям пловдив само с ботев маричката и спартак а това се отнася и за другите отбори (ех какви спомени от софия а ако ги нямаше левски??? :love :D )

Link to comment
Share on other sites

virtuozo_ respect za mnenieto.horata nemogat da ni razberat za6toto neznaqt kakva e trypkata.

 

Pepe Lopez -The Football Factory e dosta dobar film no vse pak e igralen film a ne e sys zasneti kadri ot deistvitelni bitki.6te potarsq link za edin film koito e 4as i polovina.na nego ima mnogo qki sceni.

mejdu drugoto filma se kazva  Hooligans and Thugs Footballs most violent fans

А ти знаеш ли каква е тръпката?Съмнявам се!!!А да гледа филмчета всеки може! :lol: Но реалноста е друга.Все пак според мен този спор е безсмислен!И да спорим,и да не спорим,футболното хулиганство е факт!

post-5869-1110141488.gif

Link to comment
Share on other sites

ами всъщност както казахме темата е зададена глупаво но малко по малко влезнахме в правата линия и без да се обиждаме и двете страни даваме честни и трезви мнения-но ще ми се да засегнем и нещо за уважението-мое мнение е че феновете на различни отбори освен да се мразят едновременно с това трябва да изпитват и уважение един към друг аз като привърженик на Ботев и посещаващ мачове от 93та съм се убедил че ако не беше отбора на локомотив и ботев нямаше да е същият -просто не си представям пловдив само с ботев маричката и спартак а това се отнася и за другите отбори (ех какви спомени от софия а ако ги нямаше левски???  :love  :D )

ами в определена степен съм съгласен с теб.Много пъти съм ходил на мач на така наречения Локомотив.И винаги съм отивал с нагласата да държа за тях,защото са ни съграждани! :blink: Макар и от столипиново! :lol: Обаче като запее така наречената им агитка,всяка втора песен против Ботев!!!Въпреки,че не играят с нас!!!Даже сме в по долна група?!!Е според мен това е един голям КОМПЛЕКС!!И как да държа и да уважавам Велбъжд/Локо/?

post-5869-1110141950.gif

Link to comment
Share on other sites

botevbeerboys stava6 sme6en s nqkoi iskazvaniq.virtuozo_ sy6to e ot protivnikoviq lager ama s nego moje da se pravi dialog.na teb i kazah i na li4ni v foruma seki se pravi na golqm bitkadjiq i na golqm fen.kogato doide denqt 6te se vidi koi kakvo moje , ama togava nqma da se govori a 6te se deistva.teq istarkani lafove za kiustendil i za stolupinovo moje6 da gi razpravq6 na decata ot mahalata i se pak se samnqqm 4e i te 6e ti obarnat vnimanie na komplexarskite ti izkazvanq

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa shashmo razbrax 4e neshto sa kazali za men tezi 5timata ama vmesto da si shepnexa zashto ne stanaxa i ne se napravixa. Da buferi bqxa. Tam e rabotata 4e as nqma da sko4a za nishto na nqkoi ama i nqma da govorq po negov adres. A tva 4e puntirate angli4anite e mnogo smeshno. Mai na vas trqq da vikat papagali. A na toq botevbeer neshto si pi4 to4no ti nqma kakvo da govorish shtoto agitkata vi e ot 18 godishni ultrasi. I gi vidqxme vav bqloto vav karshiaka kakvo im se slu4i togava imate nqkolko 4oveka ama i te ne prili4at na hora a vseki den hodqt vav onova do avtogara sever da se napivat na4elo s bakala. Iskam da vi vidq sq na 15ti kakvi huligani ste ne kato minalata godina kogato 10 na 10 se biexa a drugite stoqxa otzad i samo gledaxa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...