Jump to content
BulForum.com

Emulators and roms


lil_stenly

Recommended Posts

Тц. Ако рома го няма в общия списък на Mame, шанса да го пуснеш е на практика нулев.

 

Аз съм специалист по Kawaks, не Mame, на Kawaks мога да пусна на практика всички излизало на CPS и NeoGeo машина, но от Mame няма да се правя че разбирам много. Просто погледни в пълния списък на ромовете дали нещо го има преди да го сваляш.

 

П.С. Честит ъпгрейд на форумите (или е просто нов скин?)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply
Тц. Ако рома го няма в общия списък на Mame, шанса да го пуснеш е на практика нулев.

 

Аз съм специалист по Kawaks, не Mame, на Kawaks мога да пусна на практика всички излизало на CPS и NeoGeo машина, но от Mame няма да се правя че разбирам много. Просто погледни в пълния списък на ромовете дали нещо го има преди да го сваляш.

 

П.С. Честит ъпгрейд на форумите (или е просто нов скин?)

А това Kawaks какво представлява,смисъл какви игри се играят на него ;) и дали са по хубави де :) .

 

 

П.П.Иначе и от мен честито.Новия скин е много приятен не дразни окото като миналите :) според мен

Link to comment
Share on other sites

Като казваш Card Clash, Card Fighters Clash за джобно NeoGeo ли имаш предвид?

 

Защото Card Fighters Clash е много хубава игричка с карти и щом харесваш тоя тип неща, няма начин да не я харесаш.

 

 

kak se zadvijdat tezi igri na site? s koi emulator moje li link :confused

Link to comment
Share on other sites

asd - Kawaks е емулатор, който пуска само игрите за NeoGeo или CPS (Capcom Play System) хардуер. Разбира се, поддържа много по-малко неща от Mame, но и работи 100 пъти по-качествено, защото е по-тясно специализиран и не се опитва да пуска едновременно 500 различни платформи.

 

Fifa2005 - специално за теб, емулатора заедно с играта Card Fighters Clash, само сваляш, extract-ваш и играеш. Дори има и сейвове от мои игри, където съм събрал почти всички карти.

 

http://curuniroms.hit.bg/NeoGeo.zip

Link to comment
Share on other sites

Прочетах, че има напълно работещ емулатор за PlayStation Portable (PSP). Но... Той е направен от Sony и нямат никакво намерение да го пускат за свободно сваляне, а и всички хора занимаващи се с PSP имат достъп до този емулатор, но никой все още не го дава. А някой може ли да ми даде линк с някъв емулатор за PSP. Искам да подкарам Need for Speed Underground Rivals или Grand Theft Auto: Liberty City Stories? Ако изобщо имам някъв шанс.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам хардуера на PSP е почти същия като този на PS2, което ме кара да мисля, че реботещ емулатор, дори и правен от Sony, не може да има. Проблемът с емулацията на PS2 не опира до написване на годен емулатор. Може да ви се види смешно, но PS2 работи с 300MHz процесор. Системната шина обаче има пропускателност от 3.2 GB на секунда, нещо което и най-кадърно написаният емулатор няма как да имитира на PC хардуер, където шините са много по-бавни.

Link to comment
Share on other sites

Curunir може ли да ми дадеш някакъв сайт от който да си сваля този емулатор и да ми обясниш как да допълвам игри към него :D .

 

П.П.Знам че вече ставам досаден с това мое питане ама какво да правя неук съм :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Някоя нова и интересна игра да е излизала? :love

 

mdam eto nqkolko :

Sengoku 2 - Neo-Geo

Metal Slug 5

Operation Ragnagard

 

awe vijte ostanalite tuk 1. REG :)

Link to comment
Share on other sites

Емулаторче за Мортал комбат 4 да има... :P Искам да подкарам играта на плейстейшън.

Link to comment
Share on other sites

Емулаторче за Мортал комбат 4 да има... :P Искам да подкарам играта на плейстейшън.

 

6a se porazgledam i 6a pi6a . dobre de za PC 6to ne e svali6. "Искам да подкарам играта на плейстейшън."

ne6to nemoga da te razbera iska6 da e ka4i6 na disk i da e igrae6 na playstation :confused :confused :confused ?

Link to comment
Share on other sites

6a se porazgledam i 6a pi6a . dobre de za PC 6to ne e svali6. "Искам да подкарам играта на плейстейшън."

ne6to nemoga da te razbera iska6 da e ka4i6 na disk i da e igrae6 na playstation :confused :confused :confused ?

 

Да. Искам да я кача на диск и да я цъкам на Плейстейшънче. Играта не е за мен но плейстейшъна е единица ако има някво значение дали ше е ПСП, ПС 2 или само ПС.

Link to comment
Share on other sites

tha best of tha best (mame roms) :) :

Metal Slug 1,2,3,4,x,5 (favorite)

Killer Instinct 1,2

Contra (favorite)

The Punisher (favorite)

Knights of the Round

captain commando

cadillacs and dinosaurs (favorite)

AVP(favorite)

marvel vs capcom

darkstallkers (vsi4ki)

 

ei teq igri4ki vi gi preporu4vam :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Значи може ли да ми кажете откъде мога да сваля тази игра Street Fighter Ex Plus или Street Fighter Ex Plus 2 и емулатора за нея?Виждам че е за PSx,но няма ли и за друг емулатор?!Очаквам помощ :)

Link to comment
Share on other sites

tha best of tha best (mame roms) :) :

Metal Slug 1,2,3,4,x,5 (favorite)

Killer Instinct 1,2

Contra (favorite)

The Punisher (favorite)

Knights of the Round

captain commando

cadillacs and dinosaurs (favorite)

AVP(favorite)

marvel vs capcom

darkstallkers (vsi4ki)

 

ei teq igri4ki vi gi preporu4vam :P

di dobre si dal metal slugovete ama moje7 li da mi kaje6 nqkoq versiq na Mame-a v koqto da moje da sa igraqt,4e tazi koqto imam az vaob6te ne moje da se dobavqt 3,4,5.I nqkoe link4e ako moje :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой може ли да ми каже дали мога да подкарам Final Fantasy 9, защото много ми се играе на нея, а не е излязла за ПиСи :cry Свалих epsxe v.160, но не виждам смисъл да го инсталирам, ако играта не върви както трябва. Някой по-светнат да ми обясни, за първи път се занимавам с емулатор на нещо по-сложно от геймбой :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Всъщност има :).Само че трябва така...ам....малко по-мощен комп ;)

Ако искаш да дам линкче към ему-то?Аз за ПС не търся тез игри,защото знам че няма ;\,но ми се играе и...ему-то тръгва ама ми иска DirectX 9.0c,ама имам малко проблеми с този ДиректХ,ама както и да е :)

Link to comment
Share on other sites

оф начетох се насякъде за тея вицове за "работещите" емулатори за ps2 gamecube и xbox и мощните пц-та които трябват за тях

да ама така и не е подкарана една игра от това поколение

спокойно ся ше излезе следващото поколение конзоли,и след година и полвина ще има напълно работещи емулатори за старото

яко а ?

ся има за нинтендо 64,дриймкаст и ps1 нали ?

ама и те не подкарват игрите по същия начин като старите вече конзоли

Link to comment
Share on other sites

Ти ли ще кажеш че няма работещ емулатор за PS2?????????????????Еми нека да ти пратя па да видиш дали няма,а?Тогава друго ще говориш ;)

Link to comment
Share on other sites

под работещ разбирам да извади 60 фпс както е на ps2 и графиката да е 1 към 1 и без бъгове

а такъв няма

сеш ли се че некво безплатно емулаторче не мое да подкара игрите както машина за 400 лв ?

Link to comment
Share on other sites

Не бе, Easy, дори за перферкта емулация на графиката не става въпрос. Знаеш, че и N64 дава проблеми все още.

 

Става въпрос преди всичко за съвместимост. Това, че са направили 10 хака в кода на PS2 или GC емулаторите, за да пуснат тая и тая игра с търпим framerate, не значи, че емулаторът работи. Емулаторът работи като може да пуска над 50, дори над 75% от заглавията за тая конзола.

 

Не се впечатлявам, че три или четири игри за PS2 работят на PCSX2 или че две-три игри вървят на Dolphin. Един добър емулатор не може да се гради на хакове за специфични игри, натъпкани в кода му.

Link to comment
Share on other sites

под работещ разбирам да извади 60 фпс както е на ps2 и графиката да е 1 към 1 и без бъгове

а такъв няма

сеш ли се че некво безплатно емулаторче не мое да подкара игрите както машина за 400 лв ?

работещ означава да РАБОТИ, не ми тряат кой знае кви графики искам просто емулатор който да тръгва. Тва че ти си се набутал (мое лично мнение) с 400лв за ПС2 си е твой личен проблем и не означава че всичко останало което подкарва игри за ПС2 не струва.

 

Ти ли ще кажеш че няма работещ емулатор за PS2?????????????????Еми нека да ти пратя па да видиш дали няма,а?Тогава друго ще говориш

Аз искам да го видя тоя емулатор. Чух че се правят тестове и се разработва такова нещо преди доста време, но чак наскоро чух че са изкарали някви по-добри резултати от емулатор който подкарва само една единствена игра :). Не съм го видял още и искам да го видя. Ако нямаш каде да го качиш прати на midass@abv.bg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...