Jump to content
BulForum.com

Конфигурация


Recommended Posts

Мисля да си взимам компютър. В началото се спрях на Intel-ски прцесор, но след като се позамислих че този компютър ще го ползвам само за игри си смених мнението . Сега съм се спрял на тази конфигурацияц AMD процесорче :

 

Захранване FORTRON 350W

Giga GB K8NF-9 Nforce4 PCI-E

AMD ATHLON64 3000+ s.939

ZALMAN CNPS7000-Cu

RAM 2*256MB DDR400 Twinmos 36м

Флопи SONY 1.44 MB silver

160GB Seagate SATA 7200 8MB

GB 6600GT 128MB TV DVI PCI-Ex.

(Special 10x to @little)

 

Имам колебания отностно дъното и писачката!

Кое от тези 3 дъна е най-хубавото и съответно защо ?:

 

GА K8NF-9 Nforce4 PCI-E

GA-K8NXP-9

GA-K8N Ultra-9

 

А отностно писачката каква бихте ми препоръчали ?

Колебая се между LG и NEC (като марки , на модели още не съм се спрял)

 

 

Благодаря на всички , които мислят да пост-нат нещо !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Само не рабрах защо пусна втора тема за същото нещо :confused верно че другата темата не беше твоя, но все пак в крайна сметка стана................ :bgrin:

 

иначе относно записвачката отново казвам Нек

а GA-K8NXP-9 е както вички други модели XP на GB, а именно доста повече екстри и доста по висока цена ;) ето ти едно ревю на GA-K8NXP-9

Link to comment
Share on other sites

Ако не смяташ да клокваш добре , но иначе без А-дата 500(по възможност 566 ) няма да се разминеш . Ако няма да ти трябва екстремен клок може да се задоволиш с това дъно , иначе NF4 на DFI (с възможност за мод до Sli ) . Иначе и това дъно не се представя зле за цената си .

Link to comment
Share on other sites

Той този човек 5 пъти прави теми , дали най-накрая ще си вземе компютър не се знае ... Другото което е ,че не беше казал за какви пари говорим . Най-добре ще е да не си взима писачка тогава . Просто според мен е безмислено да държиш такова "биче" с подобни памети .

Link to comment
Share on other sites

знам, ама той каза до 40$ на плочка 256МВ, а за толкова само това става :)

 

Едит:то и за това дъно XP за което пита ще струва почти колкото DFI NF4, което на практика го обезсмисля, защото е ясно кое е дъното тогава

Link to comment
Share on other sites

@ShitHappen ima li go tova duno, za koeto mi govori6 - DFI (s vazmojnost za MOD do Sli ) , v BG i s kolko e po-skupo sprqmo tova GB-K8NF-9 (117$)

@little ne iskam da stavam dosaden no s kakvo NEC pisa4kite sa po-dobi ot LG-tata spored tebe ? I da 10x za dobavkata !

проблема е че е ограничен финансово до около 900$

Ne mislq kato si kupq komp-a da po4na da go "zorq" o6te v na4aloto . taka 4e za sega ne mi trqbva pamet za overclocking . Imam komp. v ku6ti na koito mislq da mu zema nqkvo dunce i 1 po novi4ka VGA ot sorta na 9550GeCube ili ne6to takova :) i da mu bu4na tozi TwinMos ,koito mislq da si go kupq sega i da go polzvam mesec i polovina na bude6tiq mi komp. a za rojdeniq den 6e si zema V-Data 566 2*512 :)

Tova zahranvane 6te mistigne li ako po4na da overlockvam VGA-to (parvo trqq da i smenq ohlajdaneto vqno) , pametta i procesora (eventualno :) )

4uvam dobri otzivi za HDD-tata na Hitachi koi ot dvata bihte mi preporu4ali i spored vas nujen li mi e 160Gb. HDD pri uslovie 4e 6te imam DVD-RW ?Ta koi ot dvata HDD e po hubavo spored Vas ?

Seagate Baracuda 7200 8M 160Gb. HSQ(nqkva nova tehnologiq) SATA

ili Hitachi 7200 8M 160Gb. SATA

I da vi popitam TwinMos li e nai-dobroto do 40$(plo4kata) v smisal s nai-dobri time-ingi po defoult ?

Link to comment
Share on other sites

@ShitHappen ima li go tova duno, za koeto mi govori6 - DFI (s vazmojnost  za MOD do Sli ) , v BG i s kolko e po-skupo sprqmo tova GB-K8NF-9 (117$)

@little ne iskam da stavam dosaden no s kakvo NEC pisa4kite sa po-dobi ot LG-tata spored tebe ? I da 10x za dobavkata !

 

Ne mislq kato si kupq komp-a da po4na da go "zorq" o6te v na4aloto . taka 4e za sega ne mi trqbva pamet za overclocking . Imam komp. v ku6ti na koito mislq da mu zema nqkvo dunce i 1 po novi4ka VGA ot sorta na 9550GeCube ili ne6to takova :) i da mu bu4na tozi TwinMos ,koito mislq da si go kupq sega i da go polzvam mesec i polovina na bude6tiq mi komp. a za rojdeniq den 6e si zema V-Data 566 2*512 :)

Tova zahranvane 6te mistigne li ako po4na da overlockvam VGA-to (parvo trqq da i smenq ohlajdaneto vqno) , pametta i procesora (eventualno :) )

4uvam dobri otzivi za HDD-tata na Hitachi koi ot dvata bihte mi preporu4ali i spored vas nujen li mi e 160Gb. HDD pri uslovie 4e 6te imam DVD-RW ?Ta koi ot dvata HDD e po hubavo spored Vas ?

Seagate Baracuda 7200 8M 160Gb. HSQ(nqkva nova tehnologiq) SATA

ili Hitachi 7200 8M 160Gb. SATA

I da vi popitam TwinMos li e nai-dobroto do 40$(plo4kata) v smisal s nai-dobri time-ingi po defoult ?

DFi ще го има до края на месеца на цена около 190$

а технологията на харда е NCQ

Link to comment
Share on other sites

Доколкото си спомням писачките NEC бяха с повечко гаранция (поправете ме ако бъркам, което е възможно).Иначе досега съм ползвал само LG и съм много доволен от тях.Имал съм няколко и ако ми се наложи пак ще си купя такава.За NEC-a също не съм чувал лошо работи.Тук въпроса опира до лични предпочитания.Според мен, която и да вземеш няма да сбъркаш.Успех в покупката.

Link to comment
Share on other sites

Относно DFI, се надявам цената да е подобна на тази, която казва @Backbone(не че няма да дам и повече но все пак..........) и също така ще е добре да се появи до края на месеца, че си продадох едната машина заради това и сега ме избиват лудите в очакване да се докопам до това , даже и видео съм си поръчал вече, даже ми минава през ума да си поръчам и второ(ама за сега се въздържам), а иначе за харда дали ще е Сигейт или Хитачи е все тая, който и да вземеш няма да сбъркаш :)

 

@Lucky Luciano гаранцията на Нек-а не е по голяма :cry иначе препоръчах НЕК-а, като човек, който е ползвал(и ползва) и двате марки(и не само тях) и смятам, че Нек-а е по-добър ;)

 

~edit 2~ Хитачито не е по тихо от Сигейта(поне тези, които са САТА)

Link to comment
Share on other sites

...а иначе за харда дали ще е Сигейт или Хитачи е все тая, който и да вземеш няма да сбъркаш :)

 

Да, така е, но искам само да направя едно уточнение за Seagate, че техните SATA дискове леко похъркват.Ако си като мен и шума те дразни бих ти препоръчал Hitachi.Чувам, че са много тихи :music Иначе и двата са добри :punk

 

@little Ами ако се съди по изказванията от форума Хитачитата били много тихи, даже и от хора от фирми съм го чувал.А за Seagate знам от собствено убеждение.Взех последователно 2 SATA диска-единият 200ГБ, а др 160ГБ.И двата похъркваха и ми лазиха по невичките по една вечер и след като ги върнах си взех този от подписа ми, който просто не се чува :D Иначе имам и 200ГБ Western Digital SATA, който също е много тих :)

Link to comment
Share on other sites

Относно DFI, се надявам цената да е подобна на тази, която казва @Backbone(не че няма да дам и повече но все пак..........) и също така ще е добре да се появи до края на месеца, че си едната машина заради това и сега ме избиват лудите в очакване да се докопам до това , даже и видео съм си поръчал вече, даже ми минава през ума да си поръчам и второ(ама за сега се въздържам), а иначе за харда дали ще е Сигейт или Хитачи е все тая, който и да вземеш няма да сбъркаш :)

 

@Lucky Luciano гаранцията на Нек-а не е по голяма :cry иначе препоръчах НЕК-а, като човек, който е ползвал(и ползва) и двате марки(и не само тях) и смятам, че Нек-а е по-добър ;)

 

~edit 2~ Хитачито не е по тихо от Сигейта(поне тези, които са САТА)

Какво видео си поръчал ,че и аз се чуда.Доколкото разбрах от дистрибутурката на Ртс първата партида ще е доста малка около 10бр(9бр-едната е за мен :devil

Link to comment
Share on other sites

@little Ами ако се съди по изказванията от форума Хитачитата били много тихи, даже и от хора от фирми съм го чувал.А за Seagate знам от собствено убеждение.Взех последователно 2 SATA диска-единият 200ГБ, а др 160ГБ.И двата похъркваха и ми лазиха по невичките по една вечер и като ги върна си взех този от подписа ми, който просто не се чува :D Иначе имам и 200ГБ Western Digital SATA, който също е много тих :)

 

Ако държиш да чуеш лично, че не е така мога да ти демонстрирам ;) имам 3x200, 1х160 Сигейт и 1х80, 1х120 Хитачи(всичките са САТА) ще ги пуснем един по един и ще видиш, че разлика няма, даже ако кутията е затворена нито един от изброените не се чува :)

Link to comment
Share on other sites

Ако държиш да чуеш лично, че не е така мога да ти демонстрирам ;) имам 3x200, 1х160 Сигейт и 1х80, 1х120 Хитачи(всичките са САТА) ще ги пуснем един по един и ще видиш, че разлика няма, даже ако кутията е затворен нито един от изброените не се чува :)

 

За Hitachito може да си прав, казах, че не съм имал и само съм чувал, че са тихи, но Seagate SATA са си шумнички или поне за мен :)

Link to comment
Share on other sites

Какво видео си поръчал ,че и аз се чуда.Доколкото разбрах от дистрибутурката на Ртс първата партида ще е доста малка около 10бр(9бр-едната е за мен  :devil

 

PV GF 6600GT, а колкото до дъното аз смятам да е SLI DR и по принцип са ми обещали да ми запазят едно, ама докато не го пипна не вярвам................

~edit~ иначе за картата мислех да е 6800 или Х800, но PCI-E в БГ трудно се намира а пък и цената ми се вижда доста завишена, поне за сега ;)

 

За Hitachito може да си прав, казах, че не съм имал и само съм чувал, че са тихи, но Seagate SATA са си шумнички или поне за мен 

 

Вярно, че са по шумни от първите баракуди, но пък са доста по-добре от Макстор или Екселстор :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Blagodarq Vi za mnenieto po vaprosa za HDD-to i vse pak spored vas trqbva li mi golqm HARDDISK pri uslovie 4e 6te si vzema DVD-RW koqto da moje da pi6e DVD-RAM ?

I za pametta

I da vi popitam TwinMos li e nai-dobroto do 40$(plo4kata) v smisal s nai-dobri time-ingi po defoult ?

Twinmos li e s nai-dobri time-ingi po defoult ?

Link to comment
Share on other sites

Blagodarq Vi za  mnenieto po vaprosa za HDD-to i vse pak spored vas trqbva li mi golqm HARDDISK pri uslovie 4e 6te si vzema DVD-RW koqto da moje da pi6e DVD-RAM ?

I za pametta

 

Twinmos li e s nai-dobri time-ingi po defoult ?

 

Винаги има нужда от по-голям хард, а пък и разликата в цената е минимална ;) и какво от това, че ще можеш да пишеш DVD-RAM :confused и ако изобщо успееш да си намериш такъв диск ще ти дойде малко дебела цената(почти колкото разликата за HDD-то ако не и повече), а за рама, ДА това е най доброто за тези пари(за кой ли път го казвам вече)

Link to comment
Share on other sites

to RTS
From Backbone

Пепи кога ще има от новите Ланпарти-та и за какви цени става въпрос ?
Отговор:
Докрая на месеце би трябвало да ги има.Първата партида ще е около 10 бр.
LANPARTY UT nF4 Ultra-D а "LANPARTY nF4 SLI-DR" ще е една бройка и тя е тестова.
Цените ще са около:
LANPARTY UT nF4 Ultra-D 190$
LANPARTY nF4 SLI-DR     270$

Link to comment
Share on other sites

to RTS
From Backbone

Пепи кога ще има от новите Ланпарти-та и за какви цени става въпрос ?
Отговор:
Докрая на месеце би трябвало да ги има.Първата партида ще е около 10 бр.
LANPARTY UT nF4 Ultra-D а "LANPARTY nF4 SLI-DR" ще е една бройка и тя е тестова.
Цените ще са около:
LANPARTY UT nF4 Ultra-D 190$
LANPARTY nF4 SLI-DR     270$

 

Е тва направо ме разби :cry :cry :cry знаех си, че на тези не може да им се вярва :angry1

ами ако е така ще се наложи да се примеря с Ultra-D , поне на първо време

Link to comment
Share on other sites

Е тва направо ме разби :cry  :cry  :cry знаех си, че на тези не може да им се вярва :angry1

ами ако е така ще се наложи да се примеря с Ultra-D , поне на първо време

Ми то по белите държави СЛИ-то е 250$ аз тука го чаках на 300$.Разликата е само в няк'во мостче за СЛИ(което имам от едно Асусче).

FunLov3 Утре ще имам достъп до едно такова и ще споделя мнение

Link to comment
Share on other sites

Ми то по белите държави СЛИ-то е 250$ аз тука го чаках на 300$.Разликата е само в няк'во мостче за СЛИ(което имам от едно Асусче).

FunLov3 Утре ще имам достъп до едно такова и ще споделя мнение

 

А бе то разликата не е само в окомплектовката ами и някой екстри по дъното липсват ама като няма друго..............

дoбре де тези идиоти само SLI-DR и Ultra-D ли ще внесат :confused да бяха поръчали и някое друго SLI-D

 

@FunLov3 Албтрона е добро, но все пак се замисли за PV ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...