Jump to content
BulForum.com

Конфигурация


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply
@Supercharger

Kade nameri 2*256 DDR500 A-Data Vitesta , 4e az ne6to gledam tuka v most mi izliza 119$ :) ?

 

И 119$ няма да ти стигнат, ако се вярва на Hardwarebg(не форума, а фирмата) та последната цена от миналата седмица била ~134$ :cry , а относно Гейл-а, за тези пари няма начин да намериш хубав Гейл(1Т 5-2-2-2/11-2-2-2)аз съм с такова удоволствие но излиза "солено" ако искаш за около 100$ мисля, че все още мога да ти намеря Corsair Value DDR400(поне в сряда, когато взимах за последно имаше), е естествено няма да е като тези тайминги по горе, но пък за тези пари, а и Кросар на всичкото отгоре(ако изявяваш желание кажи да проверя дали все още има) а и още нещо, което щях да забравя,не е лошо да се ориентираш към друго охлаждане за процесора, защото Залман ще има най скоро след месец два и единствената ти възможност е да провериш някаде по фирмите дали не е останал някой не продаден от последното им зареждане ;)

и не че ми харесва да съм "контра" ама все още ли вярваш, че ще вземеш 6600GT за 190$,единственият Албатрон PCI-E под 200$ който има на пазара е "6600Ultra" с цена около 150$ а всичко що е GT(без значение кой е производителя) e над 220$ :)

Link to comment
Share on other sites

Moje i da gre6a no v leadert.com gledam -

PC6600GT - GF 6600GT, 128MB DDR III, 128bit, PCI Express, TV OUT, DVI, retail $190.00

 

Eto ti link kum saita !Mislq da ne si vzimam kompa s faktura i za tova nqma da mi se na4isli DDS( 20% :sick )

Zna4i ve4e okon4atelno si ostavam s sa6tata pamet - TwinMos-a.A kolkoto za ventilatora tva ot kade go razbra da ne raboti6 vav firma :) ?Mislq 4e vav Noel.comp. 6te imat :) (pone taka mislq). I bihte li mi poso4ili nqkakav ekvivalent na Zalman 7000B ! :P

Link to comment
Share on other sites

Moje i da gre6a no v leadert.com gledam -

PC6600GT - GF 6600GT, 128MB DDR III, 128bit, PCI Express, TV OUT, DVI, retail  $190.00

 

Eto ti link kum saita !Mislq da ne si vzimam kompa s faktura i za tova nqma da mi se na4isli DDS( 20% :sick )

Zna4i ve4e okon4atelno si ostavam s sa6tata pamet - TwinMos-a.A kolkoto za ventilatora tva ot kade go razbra da ne raboti6 vav firma :) ?Mislq 4e vav Noel.comp. 6te imat :) (pone taka mislq). I bihte li mi poso4ili nqkakav ekvivalent na Zalman 7000B ! :P

Cooler Master Hyper 6 много е добър и цената му е добра около 60$

Link to comment
Share on other sites

Moje i da gre6a no v leadert.com gledam -

PC6600GT - GF 6600GT, 128MB DDR III, 128bit, PCI Express, TV OUT, DVI, retail  $190.00

 

Eto ti link kum saita !Mislq da ne si vzimam kompa s faktura i za tova nqma da mi se na4isli DDS( 20% :sick )

Zna4i ve4e okon4atelno si ostavam s sa6tata pamet - TwinMos-a.A kolkoto za ventilatora tva ot kade go razbra da ne raboti6 vav firma :) ?Mislq 4e vav Noel.comp. 6te imat :) (pone taka mislq). I bihte li mi poso4ili nqkakav ekvivalent na Zalman 7000B ! :P

 

Значи това, че не искаш фактура не значи, че няма да платиш ДДС(ако не цялото, то поне голяма част от него)и е крайно време да разберете, че такова нещо като без ДДС вече в 90% от случаите не съществува(тези времена отминаха) ;) А за Залмана знам, защото ми трябваха десетина ама се оказа, че покрай нова година всичко се е продало, а новите количества не са пристигнали, иначе този който ти каза @Backbone(CM Hyper6) и Thermalright ХР120 са най добрите на пазара :) аз лично ще взема за мен Хайпъра

Link to comment
Share on other sites

Аз купувам винаги без ДДС. В мост и адроид дават без

Иди ми земи примерно Сапфир Х800 без ддс да видим как става

littleАма цената им колкото едно водно+ някой$$$

Тоя Xp-120 e 120 лв+перка 20лв

Link to comment
Share on other sites

Аз купувам винаги без ДДС. В мост и адроид дават без

Щом така си мислиш. добре :) не ми се спори пък и няма смисъл

 

ПС:няма да е колегиално иначе бих ви качил няколко ДИЛЪРСКИ ценови листи за да видите цените и тогава да ми говорите дали взимате без ДДС :bgrin:

 

Едит:как 120лв. бе :confused цената с хубава перка излиза горе долу колкото Хайпъра

Link to comment
Share on other sites

90% от стоките имат някакво ддс може и да не е пълно но имат.

litle:Цената май беше към 60$ и 8лв за доставка

Link to comment
Share on other sites

90% от стоките имат някакво ддс може и да не е пълно но имат.

litle:Цената май беше към 60$ и 8лв за доставка

Точно така е, ама не искат да го разберат(то затова и си поспорихме относно цената на 6600ГТ с........... ;) )

а за ХР120-ката VIPER каза, че в София се продава около 40$ без перката, но аз лично не съм проверявал за да кажа със сигорност, че е толкова

 

edit:@Backbone сигорно е така, но тъй като реших да взимам Хайпър-а изобщо не съм търсил ХР-120 и затова не мога да гарантирам какво то и да относно цената

Link to comment
Share on other sites

Точно така е, ама не искат да го разберат(то затова и си поспорихме относно цената на 6600ГТ с........... ;) )

а за ХР120-ката VIPER каза, че в София се продава около 40$ без перката, но аз лично не съм проверявал за да кажа със сигорност, че е толкова

Цената в Америка е 62$

http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc....-109-118&depa=0

така че тук е повече.

Хипера е доста стабилно охлаждане(се пак е 1кг) и доста тихо при 1500об

Link to comment
Share on other sites

Иди ми земи примерно Сапфир Х800 без ддс да видим как става

littleАма цената им колкото едно водно+ някой$$$

Тоя Xp-120 e 120 лв+перка 20лв

като си взех 5900ХТ я взех без ДДС, аааа монитора е само с 10 % ДДС

Link to comment
Share on other sites

като си взех 5900ХТ я взех без ДДС, аааа монитора е само с 10 % ДДС

 

А да ти напомня ли преди колко време си взе картата и колко "вода изтече" от тогава :bgrin: както вече споменах:

.......(тези времена отминаха)....

но щом това ти помага да спиш по-спокойно, ОК ;)

Link to comment
Share on other sites

Един познат си взе почти цял комп от адроит преди 1 месец. Всичко е без ДДС, вярно е че не са скъпи работи (Асус 9550, 2200+, 7N400S, 512 ram), но някой неща сигурно и в момента могат без ДДС

Link to comment
Share on other sites

Един познат си взе почти цял комп от адроит преди 1 месец. Всичко е без ДДС, вярно е че не са скъпи работи (Асус 9550, 2200+, 7N400S, 512 ram), но някой неща сигурно и в момента могат без ДДС

Abe pi4 prodava4ite ti kazvat ok 6te ti go dam bez DDS ama to si e na4isleno v cenata.Predi vreme kato se zanimavah qko s prodavane na PC-ta razlikata v cenite na nqkoi stoki be okolo 1-1,5$-govorq sas i bez DDS.ZAPOMNETEokolo 15-17 % sreno na produkt e s vkl DDS

Link to comment
Share on other sites

Един познат си взе почти цял комп от адроит преди 1 месец. Всичко е без ДДС, вярно е че не са скъпи работи (Асус 9550, 2200+, 7N400S, 512 ram), но някой неща сигурно и в момента могат без ДДС

 

Добре де как реши, че компютъра който е взел е без ДДС :unsure: иначе да все още се намират някой работи без ДДС(поне не с цялото) но те се броят на пръсти. и в крайна сметка това е една много успешна манипулация на клиента от която се печели доста добре, :)

 

ето ти и конкретни примери:

първата цена се води за без фактура а на втората се добавя 20% и получаваш фактура

Gigabyte 6600GT 128MB ,239.00 ,234.00

дотук всичко изглежда ОК, :punk нали, викаш си спестявам 64$, обаче като ти кажа, че тази карта е закупена на цена около 190$ без ДДС(нещо което и сам можеш да видиш сайта на на някой доставчик) и след като и то е платено на фирмата вносител се получава, че на Адроит(примерно) им излиза 228$ със всичко платено и в един момент те ти казват, че цената е без, а като поискаш и фактура се получава че плащаш ДДС-то два пъти :D

ето ти и другият варинт, системата на плащане е същата като на първия пример"

Принтер CANON iP-1500 ,72.00 ,60.00

тука разликата е само в това, че ако поискаш фактура няма да си плати ДДС-то два пъти ;)

 

А относно твойта карта FX5900XT, ako не се лъжа е плаща някъде около 190$, а цената на този модел карти тогава вървеше(специално прегледах стари оферти, въпреки, че все тя все още е на приблизително същата цена) около 150$ без ДДС което прави 180$ от което следва, че май си си платил всичко ;) така че викам да приключим спора относно ДДС-то, за да не се окаже, че дори и когато това беше все ощо възможно сте плащали всичко та даже и отгоре:)

Link to comment
Share on other sites

Spored Vas (poneje kazvate 4e nqma Zalman 7000B - @little ) tova ohlajdane hubavo li e ?

Pro4etete review-to vnimatelno molq !

Az go 4etoh 3 puti ,i taka i ne razbrah da li 6te stane za moq socket 939 !Ako moje nqkoi da mi otgovori na vaprosa i da mi kaje nakakvi ceni varvi gore dolo ako ve4e se "pravi" ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@FunLov3 с тези средства, които си заделил, къде скачаш на водно :confused

 

едит: иначе дори и да не става за с.939, блокчето винаги може да бъде сменено ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами сега поспспестих още малко джобни парички за охлаждане (50-60лв.) и все пак продава ли се някаде това "животно" или е Homemade ?

P.S: и цена ако може !

Link to comment
Share on other sites

Ами сега поспспестих още малко джобни парички за охлаждане (50-60лв.) и все пак продава ли се някаде това "животно" или е Homemade ?

P.S: и цена ако може !

250лв мисля че струваше.

При 0.09мкр с.939 няма голяма полза от вода защото те и без това не загряват много.Ползата е 50-100 мгхз по-добре за тези пари по-добра памет

Link to comment
Share on other sites

Това водно е правено от @sugar4o(и не само това) цена не мога да ти кажа, но със сигорност парите, които си подготвил няма да ти стигнат, а и по-добре влжи парите в някой от другите компоненти(памет, дъно), защото ще получиш по добри резултати от колкото с поставянето на водно на тази машина:)но все пак ако искаш да се свържеш със @sugar4o ето ти пощата му <sugar4o@abv.bg> или провери в хардуербг, там има доста теми за водните, които прави

Link to comment
Share on other sites

Като неговата не се продава вече, TCCD е паметта за A64 , което ще рече, A-Data Vitesta, е може и Гейл Ултра Х,Мушкин,Кросар,ОСЗ със същите модули ама $$$$$

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...