Jump to content
BulForum.com

WinRar Help


Jorkis

Recommended Posts

Някой ако може, да помогне! Проблемът е че има едни архиви, които са им забравени паролите. Може ли нещо да се направи, за да бъдат разархивирани тези файлове или ако не се сетим за паролата - горим

Link to comment
Share on other sites

За забравени пароли на архиви можеш да ползваш Advanced Archive Password Recovery.Само,че това с откриването на пароли зависи от много неща.Първо колко символа ти е паролата,има ли специални символи в нея($$%@$! и т.н.),числа или букви.. ако е над 7-8 символа просто забрави.. има да си играеш сума ти време-става въпрос за дни.Макар,че с малко повече упоритост може и да я намериш :D

Link to comment
Share on other sites

kicko... то си зависи и от машината..ама прав си.. с тия милиарди милиарди комбинации дните стават доста...ама бива ли да го отчайвам... :) гледам,че е нов в занаята с разбиване на паролите :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

И вече една година по-късно някой знае ли по-лесен начин за отваряне на *. rar ,

който е с парола :confused

 

защото това с хилядите дни...... :cry :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n беше споменал че ги мачка с мнго компютри работещи паралелно, май само това е надеждата, просто алгоритмите които се използват са достатъчно добри за да нямат слаби места и само bruteforce е решението

Link to comment
Share on other sites

Имам чуството, че ти ще ми изясниш, без значение дали знам или не знам... Ама не виждам камера или фотоапарат наоколо... Така че - ако искаш нещо да кажеш, просто го кажи. Бъди просто полезен.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Става ако паролата е кратка, знаеш част от нея и имаш хубав wordlist.Ако е 7-8 символа дълга, букви и цифри - е направо си е невъзможно.

А, трябва ти и мощно пц.

Link to comment
Share on other sites

хахах, тва е все едно да питаш как да се разбие парола на някъв сървър..Хакерска работа..Ако ставаше така лесно тва разбиване не паролата на архив нямаше да има смисъл слагането на парола ;). Освен това има хора дето си слагат важни неща в архиви и си слагат пароли...така че и да знаех нямаше да ти кажа как да го разбиеш :).

 

Иначе 100 % има начин за разбиване, всяко нещо си има дупки :)

Link to comment
Share on other sites

pro4etete help=a na rar-a otnosno parolite...tam si e obqsneno zashto e tolkova trudno.. prosto algoritama e takuv nqma UNDO ;) daje i samoqt avtor ne moje da vi pomogne...a s programa..ako mojete da navurjete 20PCta da pravqt bruteforce moje i da stane..as li4no probvah i s paroli ot 3-4 simvola raboti,no kogato pusnah po slojni kombinacii mi ispisvashe da 4akam 15 4asa...i 1 put 4akah..nakraq ne q nameri! :) taka 4e...rar-a e jelezen :P no ako nqkoi razbira ot assebly mislq 4e shte moje da si go "crack"ne :)

Link to comment
Share on other sites

Predi 3-4 godini mi se naloji da procheta malko po temata. S Advanced RAR Password Recovery neshtata sa prilojimi donjakade, poneje po onova vreme bjah s po-slabo PC i brute force mi otnemashe nemislimo vreme osobeno ako ne znaesh broja simvoli i dali vkljuchva "A";"a";"@";"1" - poluchavat se ogromno kolichestvo kombinacii, dori i sega e nevaobrazimo slojno. Drug e vaprosat ako polzvash vtoria metod - Dictionary. Samo che dori i da imash mnogo gotovi biblioteki s paroli pak njama garancia, che shte ja ima parolata tam. Savsem drugo e polojenieto ako dekriptirash fajlove, v koito ima njakakva systema pri kriptiraneto i sa do 5-6 simvola. Togava imash pogled kakav tip simvoli sa izpolzvani po princip i bi mogal da generirash samo tova, koeto trjabva(dori si bjah platil na edno momche da mi napishe programa za generirane vsichki kombinacii, koito togava mi varsheha rabota). S 2 dumi - dobre e da imash njakakva obshta predvaritelna informacia, inache rabotish na sljapo. Ne znam....moje ot togava da sa izmislili neshto po-efikasno (ako govorim za RAR algoritama)...ne sam sledil, no taka stojat neshtata po princip.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Пичове става ли да ми кажете как един файл мога да го разделя на 2 части - почти наравно! Please Help!

Link to comment
Share on other sites

Пичове става ли да ми кажете как един файл мога да го разделя на 2 части - почти наравно! Please Help!

Ако питаш конкретно за компресиран файл в rar - ами то там си те пита. А ако искаш - може да влезеш в Setings--->Create default и от там да му зададеш в полето Split to volumes това, което искаш (големината на файла ти, разделена на 2).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...