Jump to content
BulForum.com

Заговор против здравето!


Antares

Recommended Posts

Да бе всеки доктор щети го каже. А като отидеш на лекар и айде за всичко антибиотици. Антибиотиците са за разните там бактерий, гъбички и други "живи" гадости. Вирусите са съвсем друго нещо. Там няма антибиотици там вече си е химия - еди кое си вещество му влияело и го моряло. Един път ще отида на личната лекарка да ми даде лекарства - изписа антибиотици за някъв грип. И след 4-5 месеца айде пак го повторих. А иначе я изкарам един на година я не. Има няква "конспирация" тука около фармацефтичните компании ама.... И аз съм на мнение че се лекуват симптомите , а не самата болест.

Лошото ,е че вирусите мутират и това хим.вещвство дето го мори днес след 6 месеца е напълно безполезно.То че има нещо около фармацевтичните компании е ясно.Все измислят някакви нови лекарства дет морат всичко,ама след време се оказва,че нещо са объркали и пак измислят ново и т.н.

The`ScorpioN не мисля,че воденето на здравословен начин на живот е гаранция за крепко здраве.Все пак има още фактори,които влияят върху здравето,като например гените.Ако по наследство си предразположен към някакво заболяване и наи здравословният начин на живот не може да те спаси.Но винаги си има и изключения.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
The`ScorpioN не мисля,че воденето на здравословен начин на живот е гаранция за крепко здраве.Все пак има още фактори,които влияят върху здравето,като например гените.Ако по наследство си предразположен към някакво заболяване и наи здравословният начин на живот не може да те спаси.Но винаги си има и изключения.

1. Воденето на здравословен начин на живот не е гаранция, но е предпоставка за по-добро здраве. На това просто няма начин как да противоречиш :)

2. Незнам дали знаеш, но скоро се доказа, че гените нямат чак такава вина за здравето и състоянието ни. В смисъл...имат, но не е толкова голяма, колкото сме си мислели досега. Т.е. ако начина ни на живот се различава коренно от този на родителите ни (в положителна насока разбира се), напълно е възможно да не развием генетично заложените си заболявания. Друг е въпроса, че крушата не пада по-далеч от дървото и е бая трудничко да водим живот, различен от този на мама и тати :)

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за гените замисляли ли сте се,че гените който се ползват са около 10 % от цялото ДНК на човека, а останалите са стари, неизползваеми. Интересно защо седят при положение, че природата не оставя ненужните работи и ги премахва

Link to comment
Share on other sites

Явно природата е вдигнала ръце от нас и ни е оставила да се оправяме както можем :D :D това в кръга на шегата де.snejko то скоро се написа и "Разгадан е човешкия геном-край на всички болести" ама като гледам още чакаме ефекта от това.Верно,че здравословният живот е предпоставка за добро здраве,но с риск да се повторя ще кажа,че просто е невъзможно воденето му за съжаление :cry

Link to comment
Share on other sites

Пешо, индивид е същество с неопределен пол,така че моля като ме цитираш да си има Pechenata...

Link to comment
Share on other sites

то скоро се написа и "Разгадан е човешкия геном-край на всички болести" ама като гледам още чакаме ефекта от това.

Ти пък ако мислиш, че нас това ще ни огрее за нещо хубаво. Първото му приложение ще е във военната индустрия. За разработка на биологични оръжия поразяващи определени еноси, раси и т.н. Едва след това може да се заговори за приложение в медицината и другите науки за благото на народа. Ама достъп до новите облаги ще имат богатите от богатите страни, а ние тука ще си гълтаме евтината химия и ще се надяваме да върши някаква работа срещу болестите.

Link to comment
Share on other sites

Zna4i situaciqta e slednata... stradam ot silno grabna4no izkrivqvane i imam diagnoza burza smurt i ne pove4e ot 40 godini

imam diagnoza 4e ni6to ne mi pra4i i 4e o6te mnogo vreme 6te si jivurkam

imam diagnoza 4e ako ne predpriema ne6to vednaga 6te se gur4a na stari godini

imam diagnoza[sled dulgo gledane na x snimkite] 4e mi trqa nqkwa operaciq i tn i tn i tn

e? .. vsi4ko e nared s na6to zdraveoazpvane...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ideiata e da ne pieme lekarstva za shtialo i neshtialo. leki neshta mogat da se minat i samo s edin dobyr syn. prosto tova koeto e kazal Scorp e che lekarite pecheliat ot tova da prodavat lekarstva. kato vseki drug biznes no tozi si igrae priako sys zdraveto ni. a GP sa pylen shit !!! koito kvoto iska da mi govorim! maika mi za malko da urmia ot nekadyrnost. chist kysmet che popadna na pravilnia lekar sled meseci obikaliane!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...