Jump to content
BulForum.com

Кой изби рибата?


Recommended Posts

Снощи в къщи възникна спор - Мъжка или Женска работа ли е да се чисти Риба? Та за това реших да се допитам до вас. Не,че в крайна сметка не я почистих ;) ,но все пак искам да чуя и ващо мнение!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
Мъжът лови и носи вкъщи на жената да я чисти. По логично ми звучи.

 

Подкрепям те, и според мен, това е женска работа

Link to comment
Share on other sites

Не е ли логично да я чисти този от двамата, който може и на който му е по-малко неприятно ??? То ако двама души за еда риба не могат да се разберат, какво ли ще стане, ако стане дума за нещо важно.

А пък за ловенето ... Отдавна всички "ловим" риба в магазина.

 

Освен в случаите, когато нашиат приятел Agarvaen не се бръкне и не извади някоя джобна атомна бомбичка от пазвата си :D

Link to comment
Share on other sites

Не е ли логично да я чисти този от двамата, който може и на който му е по-малко неприятно ???  То ако двама души за еда риба не могат да се разберат, какво ли ще стане, ако стане дума за нещо важно.

А пък за ловенето ... Отдавна всички "ловим" риба в магазина.

 

Освен в случаите, когато нашиат приятел  Agarvaen  не се бръкне и не извади някоя джобна атомна бомбичка от пазвата си :D

 

Ъхъ...и аз така си го представям. Хваща я единият и я оправя. Ебати въпросът екзистенциален... Обикновено това е работа на мъжа щото и на двамата ще им е гадно но който може той ще го свърши. Пък верно - купувайте си направо филета. Аз така правя и разправиите са за по-съществени неща... Това е добро успокоение нали?

Link to comment
Share on other sites

Аз риба не ям,ама тия спорове са често срещани в къщи между майка ми и баща ми.. спорят,спорят и накрая сестра ми я чисти :D

Link to comment
Share on other sites

Не е най-приятното нещо на света.Но все пак в къщи "Мъжът прави това което мъжете правят" :D ,и запрятъм ракави.Е ако е сташно много искам помощ,но обикновенно....

Link to comment
Share on other sites

Вижте сега, просто мойто мъж не е обяснил ситуацията, както требе. Прибира ми се вчера нашия и ми вика виж кво ти нося- и ми показва шарана, а той жив. Аз много пъти съм му казвала живи хайвани на заколение да не ми носи. Пльоснах рибока в един леген и му пуснах водата, хляб му надробих, абе малко попарка стана, ама си беше добре. Казах на моичкия да го взима, като се осефери и да го носи на гребната, да го пуска там, той ми вика- ти си луда ма, пари са е давало! Е от там тръгна спора, щом отказа да пусне шарана на свобода, да си го трепе и да си го чисти сам. И накрая му фрасна 2 чука в главата у го утрепа. И последно, да отбележа, че той никога не готви(аз и не държа на това), досега риба не е чистил(не можел, рииш ли), абе изобщо в кухнята работа е нямал. Е затва той изчисти рибата- да са научи!

Link to comment
Share on other sites

Вижте сега, просто мойто мъж не е обяснил ситуацията, както требе. Прибира ми се вчера нашия и ми вика виж кво ти нося- и ми показва шарана, а той жив. Аз много пъти съм му казвала живи хайвани на заколение да не ми носи. Пльоснах рибока в един леген и му пуснах водата, хляб му надробих, абе малко попарка стана, ама си беше добре. Казах на моичкия да го взима, като се осефери и да го носи на гребната, да го пуска там, той ми вика- ти си луда ма, пари са е давало! Е от там тръгна спора, щом отказа да пусне шарана на свобода, да си го трепе и да си го чисти сам. И накрая му фрасна 2 чука в главата у го утрепа. И последно, да отбележа, че той никога не готви(аз и не държа на това), досега риба не е чистил(не можел, рииш ли), абе изобщо в кухнята работа е нямал. Е затва той изчисти рибата- да са научи!

Ма тва мойта жена голям "Шапшал" :angry: ,може ли една риба току що хваната от реката да е умряла,че ме кара и Изкуствено дишане да и правя :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Само аз май нямам такива проблеми, щото не ходя за риба, но обичам да похапвам от тази без много костици. Но иначе не бих чистил риба, защото мразя да убивам и режа животни.

 

пп: Айде по-хуманно: като хванете рибката я пускайте пак във водата, и те са хора...

Link to comment
Share on other sites

Бе не знам. Според мен единствената типично женска работа е раждането. В смисъл това е нещо, което могат да правят само жените. Другото би трябвало се дели, както вече казах според способностите и желанието. Като трябва да не забрлавяме, че взаимната помощ е нещо важно!

Link to comment
Share on other sites

Бе не знам. Според мен единствената типично женска работа е раждането. В смисъл това е нещо, което могат да правят само жените. Другото би трябвало се дели, както вече казах според способностите и желанието. Като трябва да не забрлавяме, че взаимната помощ е нещо важно!

Ми зависи от рибата по едрите ги чистя аз иначе дребните жена ми ама имаше един карагьоз скоро читехме го партийно,че по бързо става

Link to comment
Share on other sites

Ей, караьоз е много вкусно ...  Зослужава си чистенето и ваденето на кокали!

Хич и не ги вадихме само червата и после цялата се яде все съм чувал за препържване за каракуди и подобни ,но не е ставало ,но този път....Повече зор видях с едни коремчета от акула кожата е много грапава,докато разбера че така се пържи... трябвало е само да пробвам

Link to comment
Share on other sites

Тъй като вкъщи никой неще да чисти риба (нито бащата, нито майката, а камо ли щерките :D ) купихме цаца за Никулден. Пък и няма нужда да я обезкостяваш после сумати време... Относно въпроса - чисти я този, който може, а ако и двамата можете - този, на който му е по малко гадно да я върши тази миризлива работа.

Link to comment
Share on other sites

Чистенето на рибата не е нито мъжка нито женска работа(лично мнение).

Вместо да се карате се редувайте-веднъж мъжа,веднъж жената......

А пък ако се скарате и кой да я изчисти първия път......Онче,бонче,счупено пиронче.......... ;)

Link to comment
Share on other sites

Хи хи хи, цаца за Никулден е the ultimate solution :D

 

А за кокалите - най-добре в това отножение е да се яде толостолоб ! При него те са големи като моливи и се вадят идеално лесно!

Ако на някой му трябва рецепта за толостолоб, да ме сезира и ще му обадя!

Link to comment
Share on other sites

Аз като рибар,макар не много сериозен,мисля че мъжът трябва да чисти рибата и след това да я приготви.Просто си мисля,че жените не могат много добре да приготвят риба.Затова младежи,запрятяйте ръкави и разфасовайте рибата.Остава бирата и добрият апетит :D

Link to comment
Share on other sites

Според мен, рибата я чисти този който я е уловил (по - често срещано е това да е мъжът). До колкото знам, някой видове риба се чистият по по-специфичен начин и се предполага че мъжете повече ги разбират тези неща. А жената от своя страна, я приготвя рибата така както я харесват и двамата.

После, ако е достатъчно количество рибата си викат компанийка, която идва с порядъчно количество бира и дружно хапват, пийват и се веселят.

Link to comment
Share on other sites

Бе не знам. Според мен единствената типично женска работа е раждането. В смисъл това е нещо, което могат да правят само жените.

Правилно,чистия този който не му пука от това(при мойта семеина клетка-аз) :lol: а относно живите шарани ,ми се случи един ,който след 1/2 ден на сергията ,ден и кусур в хладилника и изкормен пак искаше да бяга :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

...Ако на някой му трябва рецепта за толостолоб, да ме сезира и ще му обадя!

Е, сезирам те ;) . Постни в темата за ергени (и не само) кулинари. В понеделник е Никулден и ще е актуално.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...