Jump to content
BulForum.com

Направили ли сте добрина на някой?


Recommended Posts

АКО БОГ МИ ДАРИ ПАРЧЕНЦЕ ЖИВОТ

 

Ако за миг Бог забрави, че съм парцалена кукла и ми подари парченце живот, може би нямаше да кажа всичко, за което си мисля сега...

Ще оценявам нещата не по стойността им, а по садържанието.

Ще мечтая много.

Ще спя съвсем малко, защото едно затваряне на очите отнема светлината за 60 секунди.

Ще бягам щом другите чакат.

Ще слушам щом другите говорят.

И ще излапам с наслада голям, шоколадов сладолед.

Ако Бог ми даде парченце живот...

Ще нарисувам една картина. С цветовете на Ван Гог, с поезията на Бенедети, с песните на Серат.Тя ще е като серенада, възпяваща луната. С моите сълзи ще полея розите в градинат, за да усетя болка от бодлите им и нежност от листенцата.

Ако Бог ми дари парченце живот…

На всички хора ще кажа, че винаги съм ги обичал.

Мъжете ще ги сгълча, че са глупаци ако не искат да се влюбят, защото били стари.

На старците ще обясня, че смъртта не идва със старостта, а със забравата.

На децата ще им дам крила, но ще ги оставя сами да се научат да летят.

А на жените… Ще им призная, че цял живот съм ги обожавал.

Ако Бог ми дари парченце живот…

Ще се обличам съвсем простичко, ще легна на слънце и ще разголя не само тялото, но и душата си. И цялата си злоба ще я извадя върху къстче лед и ще я оставя да се стопи на слънцето.

Научих твърде много от вас, хората до мен.

Разбрах че всеки иска да живее на върха на планината, без да си дава сметка, че щастието е по пътя към върха.

Усетих, че за да помогнеш на другия, когато е в беда, трябва да го гледаш отдолу нагоре, а не обратното.

Научих толкова много от вас хората до мен.

Но всичко ще потъне в забрава и ще погине, когато ме затворите в куфара…

Тогава аз наистина ще започна да умирам.

Приятели дано не ви тежа като верига!

Не чакам отговор от вас. Не ми пишете! Не ме търсете!

Искам само да чуете сега словата ми.

И да почувствате, че нещо се променя.

Габриел Гарсия Маркес

 

Надявам се повече хора да прочетат това и да се замислят за добрините, които са намправили през живота си, да ги споделят тук и да кажат какво се променило след действията им. Вярвам, че във всеки се крие добрина… Споделете я! Така светът може би ще стане малко по поносимо място за живеене. Искрено се надявам темата да ви хареса…Ако не ви е срам споделете и злините, който сте вършили. Изобщо, излеите изповедите си тук! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

:sick

 

Ще започна да подкрепям liquid ->Спрете тъпите теми в раздел "Тя и Той"!!!!!

 

Това се разпространяваше като спам в abv.bg.Сега и тука ли?

Link to comment
Share on other sites

АКО БОГ МИ ДАРИ ПАРЧЕНЦЕ ЖИВОТ

 

Ако за миг Бог забрави, че съм парцалена кукла и ми подари парченце живот, може би нямаше да кажа всичко, за което си мисля сега...

Ще оценявам нещата не по стойността им, а по садържанието.

Ще мечтая много.

Ще спя съвсем малко, защото едно затваряне на очите отнема светлината за 60 секунди.

Ще бягам щом другите чакат.

Ще слушам щом другите говорят.

И ще излапам с наслада голям, шоколадов сладолед.

Ако Бог ми даде парченце живот...

Ще нарисувам една картина. С цветовете на Ван Гог, с поезията на Бенедети, с песните на Серат.Тя ще е като серенада, възпяваща луната. С моите сълзи ще полея розите в градинат, за да усетя болка от бодлите им и нежност от листенцата.

Ако Бог ми дари парченце живот…

На всички хора ще кажа, че винаги съм ги обичал.

Мъжете ще ги сгълча, че са глупаци ако не искат да се влюбят, защото били стари.

На старците ще обясня, че смъртта не идва със старостта, а със забравата.

На децата ще им дам крила, но ще ги оставя сами да се научат да летят.

А на жените… Ще им призная, че цял живот съм ги обожавал.

Ако Бог ми дари парченце живот…

Ще се обличам съвсем простичко, ще легна на слънце и ще разголя не само тялото, но и душата си. И цялата си злоба ще я извадя върху къстче лед и ще я оставя да се стопи на слънцето.

Научих твърде много от вас, хората до мен.

Разбрах че всеки иска да живее на върха на планината, без да си дава сметка, че щастието е по пътя към върха.

Усетих, че за да помогнеш на другия, когато е в беда, трябва да го гледаш отдолу нагоре, а не обратното.

Научих толкова много от вас хората до мен.

Но всичко ще потъне в забрава и ще погине, когато ме затворите в куфара…

Тогава аз наистина ще започна да умирам.

Приятели дано не ви тежа като верига!

Не чакам отговор от вас. Не ми пишете! Не ме търсете!

Искам само да чуете сега словата ми.

И да почувствате, че нещо се променя.

Габриел Гарсия Маркес

 

Надявам се повече хора да прочетат това и да се замислят за добрините, които са намправили през живота си, да ги споделят тук и да кажат какво се променило след действията им. Вярвам, че във всеки се крие добрина… Споделете я! Така светът може би ще стане малко по поносимо място за живеене. Искрено се надявам темата да ви хареса…Ако не ви е срам споделете и злините, който сте вършили. Изобщо, излеите изповедите си тук! :D

:punk Наистина ме накара да се замисля
Link to comment
Share on other sites

Красиво казано в един век на грозотата и жестокостта ...

Само на хартия ще си остане, уви.

Не знам за теб, но аз съм песимист по отношение поумняването на човечеството промяната му към добро.

 

Тъжно, тъжно ... :(

Link to comment
Share on other sites

hmm.. Agvarvaen, kato ne ti haresva za6to si pravi6 truda da komentira6? naistina imah symneniq otnosno temata, no iskah prostod a spodelq ideqta. prekaleno mnogo sme pisimistite i si go znaem. Tova be6e opit za raznoobrazqvane na cqlata gadost, koqto ni zaobikalq. mersi za "podkrepata"... Da jiveqt iztyrkanite,ot4aqni izkazvaniq...6tom taka kazvate :sick

Link to comment
Share on other sites

Красиво казано в един век на грозотата и жестокостта ...

Само на хартия ще си остане, уви.

Не знам за теб, но аз съм песимист по отношение поумняването на човечеството промяната му към добро.

 

Тъжно, тъжно ... :(

 

I az sum na su6toto mnenie. Prekaleno mnogo idioti se navudiha i normalnite ostanahme malko. Kato se opitvame da promenim sveta nai-mnogo da budem izpolzvani ot tarikatite prosto za6toto sme mnogo dobri. Toq svqt nqma bude6te. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Красиво казано в един век на грозотата и жестокостта ...

Само на хартия ще си остане, уви. 

Не знам за теб, но аз съм песимист по отношение поумняването на човечеството промяната му към добро.

 

Тъжно, тъжно ...  :(

 

 

Абсолютно и аз така мисля!

Песимист съм,защото не виждам промяна

у хората, напротив напоследък хората стават

все по-лоши,двулични и безсърдечни.

Колкото до темата аз лично съм помагал

на доста хора,но нито един не ми се е отблагодарил :angry: :sick

за жалост.Чисто и просто хората сме си едни големи егоисти :angry1

Link to comment
Share on other sites

Jaguar,че то има няк'ва мода да не си 'у ред' :D

А иначе мисля :woot ,че всеки малко или много е егоист..

Аз лично на моменти съм такава,и то голяма,има и моменти,в които просто гледам хората около мен да са добре,но те вече се случват рядко,защото е пълно с неблагодарници ;>

Абе няма нищо лошо да правиш добро на който и да е,стига да знаеш за к'во изобщо го правиш..

Не съм фея на добрите неща,нито пък съм някоя зла вещица..

Link to comment
Share on other sites

mersi za "podkrepata"... Da jiveqt iztyrkanite,ot4aqni izkazvaniq...6tom taka kazvate :sick

 

Моля.Винаги можеш да разчиташ на мен.Издразних се,щото сега като си отворих пощата имах абсошибанолютно същото съобщение като мейл :angry1

Иначе нищо лично.

Пък за песимизма:

"Е от това по-лошо не може-казал песимистът.

Аааа,може,може!! - отвърнал оптимистът." ;)

Link to comment
Share on other sites

Не е работата да не си хич егоист, а да намериш баланса между егоизъм и алтруизъм.

 

По въпроса за сектантските лработи - преди години ме наругаха във форума на Гювеча...

Тогава постнах писмото на вожда Сиатъл, и насреща ми ревнаха - а бе, балък, какво ни занимаваш с разни индианци, ние паднахме от Нигерия, а ти - бизони, потоци, сини небеса и тъпотии. Глей си работата там ...

Link to comment
Share on other sites

eh egoisti, egoisti... ama zamislete se, 4e kogato naprimer nqkoi vi napravi nqkoq gadost, dori moje da mu blagodarite. Nali znaete: "koeto ne ni ubiva, ni pravi po silni".Taka, 4e bydete borci be hora. Ne ostavqite ne6tata taka!

A pyk otnosno, 4e imalo takav spam v abv.bg, gadno, no ina4e Markes pi6e mnogo gotini ne6ta, ne znaeh 4e i za spam gi polzvat ve4e ;)

Link to comment
Share on other sites

Вече знаеш.Предпочитам да чета Кастанеда. :)

Поне научавам нещо :) А ако искам да се изпълня с божията благодат,да се радвам на невинноста на младенците и да треперя пред неземната божия величествена промисъл,ще чета Библията.И ще наблегна на Откровение на Йоан Богослов,глава 13. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ахъм отплесваме се.Ако ще говорим за добро,какво ще кажеш за нашенската светица баба Ванга?

Link to comment
Share on other sites

a be hora to nai lesnoto e da kaji6 az sam Pesimist

vseki e pravil dobro nqkoga

no kato napravi6 dobro na nqkogo ne badi s misalta 4e toi 6te ti varne uslugata

prosto kolkoto pove4e dobri raboti pravi6 , moje nqkoi drug ( ili na nqkoi koito si pravil dobro ) da ti protegne raka kato si v nujda. obiknoveno pomo6ta idva ot 4ovek koito nai malko o4akva6 ... no Optimisti trqbva da sme za da moje naistina da si napravim Dobri4ka BG.

kato parvi6 dobro samiqt ti se 4uvsava6 malko po-polezen i po -nujen na tozi svqt, hubavo e

no trqbva da se vnimava s praveneto na dobro, za6toto 4esto kogato ti pravi6 dobro na nqkogo to moje da se okaje lo6o ( da mu navredi ) i to bez da iska6.

Link to comment
Share on other sites

Не претендирам да съм вундеркинд, най-малкото поради причината, че отдавна не съм кинд :)

Просто помолих за пояснение. Ама като не може, не може.

 

Ха със здраве !

И наздраве ! (Аз съм на сливова в момента :D )

Link to comment
Share on other sites

Спомням си малко добрини, които съм правила, защото или съм късопаметна, или сама не осъзнавам кога съм направила добрина. По-често второто. Иначе...спасих една съквартирантка от самоубийство, ама то си беше чиста случайност...направих това, което всеки би направил виждайки как някой скача през прозореца. Наскоро май пак сторих добро, защото после ми казаха "Благодаря на Господ, че те има!". Стана ми едно такова хубаво и топло...Един човек ми е казвал, че изпълвам живота му със смисъл, което също е някак чудесно. Явно съм направила нещо хубаво, но какво...идея нямам.

Link to comment
Share on other sites

Ей, хора! Говорим за ДОБРО, направено или ненаправено от всеки от нас! Неща от типа на това да си дал на някого приятна и полезна идея, да си помогнал на някого да си пренесе тежка чанта до къщи, да се усмихнеш , казвайки "Добър ден" , такива работи . Да посееш дърво, да внимаваш какво приказваш пред детето си, за да не запомни лоши думи, такива неща.

Да се казва, че "съм се родил" или "не съм" е смешно !!

Да не говорим, че никой от нас не СЕ Е родил.

РОДИЛИ СА НИ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

АКО БОГ МИ ДАРИ ПАРЧЕНЦЕ ЖИВОТ

 

Ако за миг Бог забрави, че съм парцалена кукла и ми подари парченце живот, може би нямаше да кажа всичко, за което си мисля сега...

Ще оценявам нещата не по стойността им, а по садържанието.

Ще мечтая много.

Ще спя съвсем малко, защото едно затваряне на очите отнема светлината за 60 секунди.

Ще бягам щом другите чакат.

Ще слушам щом другите говорят.

И ще излапам с наслада голям, шоколадов сладолед.

Ако Бог ми даде парченце живот...

Ще нарисувам една картина. С цветовете на Ван Гог, с поезията на Бенедети, с песните на Серат.Тя ще е като серенада, възпяваща луната. С моите сълзи ще полея розите в градинат, за да усетя болка от бодлите им и нежност от листенцата.

Ако Бог ми дари парченце живот…

На всички хора ще кажа, че винаги съм ги обичал.

Мъжете ще ги сгълча, че са глупаци ако не искат да се влюбят, защото били стари.

На старците ще обясня, че смъртта не идва със старостта, а със забравата.

На децата ще им дам крила, но ще ги оставя сами да се научат да летят.

А на жените… Ще им призная, че цял живот съм ги обожавал.

Ако Бог ми дари парченце живот…

Ще се обличам съвсем простичко, ще легна на слънце и ще разголя не само тялото, но и душата си. И цялата си злоба ще я извадя върху къстче лед и ще я оставя да се стопи на слънцето.

Научих твърде много от вас, хората до мен.

Разбрах че всеки иска да живее на върха на планината, без да си дава сметка, че щастието е по пътя към върха.

Усетих, че за да помогнеш на другия, когато е в беда, трябва да го гледаш отдолу нагоре, а не обратното.

Научих толкова много от вас хората до мен.

Но всичко ще потъне в забрава и ще погине, когато ме затворите в куфара…

Тогава аз наистина ще започна да умирам.

Приятели дано не ви тежа като верига!

Не чакам отговор от вас. Не ми пишете! Не ме търсете!

Искам само да чуете сега словата ми.

И да почувствате, че нещо се променя.

Габриел Гарсия Маркес

 

 

 

 

 

Това е ...... просто нямам думи . Веднага си го принтирам и го слагам в рамка :rolleyes: За добрините които съм сторил ... бая трябва да са . :P . Правенето на добрини е прекрасно , по точно прекрасно е чувството след направена добрина . Когато човека на който си помогнал , услужил и т.н. то благодари . Изпълва те някъкво чувство на ... незнам , просто е невероятно . Надявам се повече хора да мислят като мен . :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

при мен е поредното зло

 

 

Еле па,как ме дразнят такива изказвания! :angry:

Човек,не че нещо ама ти си луд,как изобщо можеш да мислиш така?

И съм сигурна,че т'ва си го написал като си бил под влиянието на някакво моментно състояние.. Мразя ги тия състояния,мразя някой да седи и да говори как съжалява,че се родил и т.н.

Човек къде ти е желанието за живот ве?

Аз честно казано искам НИКОГА ама НИКОГА да не умирам! Ако можех да съм безсмъртна щях да съм най-щастливия човек на земята..

Сети се,че си направил нещо добро на някой друг -да речем родителите ти.. за да те има,значи трябва да те има..

И между другото аз се водя по подписа ми..

Ама както и да е не съм ти ник'ва,за да ти обяснявам за к'во трябва да живееш,просто трябва!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...