Jump to content
BulForum.com

Направили ли сте добрина на някой?


Recommended Posts

abe ne znam koi si ama vse edno az sum go pisal tova....dori za nai-dobriq priqtel..mnogo stranno

Да не си ти най-добрия му приятел :lol: шегувам се.Иначе наистина си много прав diabolik:Колкото повече помагаш и даваш от себе си, толкова повече ти се качват на главата това изказване беше много точно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
Като се замисля съм направил доста добрини, но немога да се сетя някои да ми е отвръщал на добрината. Повечето са тъпи егоисти, дори "най-добрия ми приятел" е егоист.

 

Те добрините не се правят, за да ти ги връщат... според мен де. И като казваш, че никой не е доволен явно и себе си имаш предвид.

Link to comment
Share on other sites

da si priznaq 4estno mislq si 4e sam pravil dobrini ama ne se6tam za tqh qvno ne sa mn zna4itelni po-skoro se se6tam za zlinite koito sam pravil. nqi-golqmata be6e 4e ne pomognah na nai-dobrata si priqtelka kogato tq se mole6e za neq. be6e me mn strah da govorq s neq za tova i dori i zabranih da mi govori pove4e za tova i sega sled sigurno nz okolo 3-4 godini(togava bqh na 13god. i stava duma za opiti s razete si taka da go kajem) go osaznavam i i se obadih da q molq da mi prosti 4e bqh takav idiot i otvratitelen ptiqtel. znam 4e o6te go ima problema i 6te govorq s neq za tova i se nadqvam ve4e da uspeqe da i pomogna da se darja kato porasnal ve4e.

izglejda sam goqlm egoist. nqkoi predi be6e pisal 4e vseki ot nas e egoist ama trqbva da namerim centyra mejdu egoizma i altruizym mai be6e cheese i sam napalno saglasen s tova.

Link to comment
Share on other sites

Като се замисля съм направил доста добрини, но немога да се сетя някои да ми е отвръщал на добрината. Повечето са тъпи егоисти, дори "най-добрия ми приятел" е егоист. Няма доволни на тоя свят. Колкото повече помагаш и даваш от себе си, толкова повече ти се качват на главата и чакат още....

Никога не можеш да очакваш да ти се върне добрината, щом я правиш с користна цел. А е с користна цел, щом държиш сметка на направените от теб добрини и направените ти добрини. Аз например помня много повече направени ми добрини, отколкото добрини, които съм направил. Защото щом помогна на някой - оставям стореното там , където съм го направил. Не си записвам "направих еди какво си за еди-кого си" и да чакам той да се сети да ми върне доброто. Предизвикваш съдбата и никога няма да получиш отговор на добрините. Давам пример, случи ми се, след последното ми мнение по темата. Вървя си на пък към "Мрежата" да се видя с приятели да излезнем на кафе. Закъснявах. Пресичайки кръстовището на църквата "Света Петка" видях мъж и жена да се опитват да запалят кола с бутане. Отидох и им помогнах. Какво, трябваше после да ги помоля да ми върнат услугата? Законите на кармата си знаят своята работа и не бива да им търсим сметка, защото ги нарушаваме по този начин. Аз целя да помагам, защото са ми помагали. Склонен съм да помогна и на хора, които съм убеден, че няма да ми върнат услугата. Но повярвай ми, когато чуеш думите "Едва ли има човек, който е направил повече за мен, от Пешо", от човек, който често ти е бил опора в трудни моменти, си даваш сметка, че има смисъл!

А относно "приятелите" ти, щом можеш да сложиш клеймото "тъп егоист" на хората, на средата, в която си... ти също не си им кой-знае какъв приятел. Вярвам, че щом прочетеш това, първата ти идея ще е да ми извадиш дълъг списък с "добрини", които са останали без ответ. Е, недей. За мен не е добрина нещо, за което държиш сметка...

 

35. Често се оливам по форумите...

Link to comment
Share on other sites

Те добрините не се правят, за да ти ги връщат... според мен де. И като казваш, че никой не е доволен явно и себе си имаш предвид.

 

 

Никога не можеш да очакваш да ти се върне добрината, щом я правиш с користна цел. А е с користна цел, щом държиш сметка на направените от теб добрини и направените ти добрини. Аз например помня много повече направени ми добрини, отколкото добрини, които съм направил. Защото щом помогна на някой - оставям стореното там , където съм го направил. Не си записвам "направих еди какво си за еди-кого си" и да чакам той да се сети да ми върне доброто. Предизвикваш съдбата и никога няма да получиш отговор на добрините. Давам пример, случи ми се, след последното ми мнение по темата. Вървя си на пък към "Мрежата" да се видя с приятели да излезнем на кафе. Закъснявах. Пресичайки кръстовището на църквата "Света Петка" видях мъж и жена да се опитват да запалят кола с бутане. Отидох и им помогнах. Какво, трябваше после да ги помоля да ми върнат услугата? Законите на кармата си знаят своята работа и не бива да им търсим сметка, защото ги нарушаваме по този начин. Аз целя да помагам, защото са ми помагали. Склонен съм да помогна и на хора, които съм убеден, че няма да ми върнат услугата. Но повярвай ми, когато чуеш думите "Едва ли има човек, който е направил повече за мен, от Пешо", от човек, който често ти е бил опора в трудни моменти, си даваш сметка, че има смисъл!

А относно "приятелите" ти, щом можеш да сложиш клеймото "тъп егоист" на хората, на средата, в която си... ти също не си им кой-знае какъв приятел. Вярвам, че щом прочетеш това, първата ти идея ще е да ми извадиш дълъг списък с "добрини", които са останали без ответ. Е, недей. За мен не е добрина нещо, за което държиш сметка...

 

35. Често се оливам по форумите...

 

segaaa...znachi spored men diabolik nqma nikakva koristna cel zad dobrinite si...prosto mu e napravilo vpechatlenie che toi pravi dobrini no nikoi okolo nego sqkash ne zabelqzva..te prosto zapochvat da go priemat za dadenost i ne pravqt nishto dobro za nego(i na men mi e napravilo vpechatlenie) a inache za "nai-dobriq" priqtel pri men pone de toi si e egoist (no v nikakuv sluchai ne e tup) i tova ne prechi ponqkoga da imame i hubavi momenti i zatova toi vse pak mi e priqtel no prosto se e sluchvalo da se ujasa ot nachina mu na mislene.i the scorpion ne e zaduljitelno da si pravish smetka na dobrinite za da zabelejish che samo ti pravish takiva v opredelena kompaniq

 

P.S. spored men egoist ne e chak tolkova obidna duma a po-skoro opredelenie na nachin za mislene

p.s.2 edinstvenoto s koeto ne sum suglasen ot tvurdenieto na diabolik e che vsichki sa tupi egoisti-ima i drugi dobri hora prosto sa golqma rqdkost

Link to comment
Share on other sites

:sick

 

Ще започна да подкрепям liquid ->Спрете тъпите теми в раздел "Тя и Той"!!!!!

 

Това се разпространяваше като спам в abv.bg.Сега и тука ли?

imenno

da pomognal sum vednuj namerih edno ku4e v snega i sq e na selo :)

a vednuj na sto4na gara pomognah na edna baba s 4antite deto bqh 10000puti po golemi ot neq :woot

Link to comment
Share on other sites

Мдам.На хиляди хора.....Но както казват-аз съм човек и всичко човешко не ми е чуждо.Правил съм и кофти нещица....от които се срамувам.....

Link to comment
Share on other sites

Ami hora ako iskate da pravite dobri dela moga da vi predloja edna oferta. Ot dosta vreme nasam v plovdiv ima edin alians za rabota s dobrovolci, v koito predlagat vazmojnost za izvar6vane na razli4ni dobrovolni akcii. Az naprimer sam dobrovolec v edna programa za deca s problemi v ob6tuvaneto. Kazva se "golqm brat golqma sestra" i v neq na decata s problem im "za4islqvat" edin dobrovolec s koito se vijdat, govorqt si i dobrovoleca se opitva da promeni deteto kym po-dobro. Ima sa6to i ob6testveno polezni akcii kato sadene na dryv4eta i ei takiva raoti. Ako ima zainteresovani pi6ete mi az 6te vi prata adres i mqsto kadeto 6te vi obqsnqt tiq ne6ta po-obstoino

Link to comment
Share on other sites

Знам я аз тази организация,даже мислех по едно време да се запсивам.Готино е.Преди бях в Червения кръст,хубаво е да се занимава човек с такива работи,даже сега си мисля пак да се върна в БЧК

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...