Jump to content
BulForum.com

Pc konfiguracia


Recommended Posts

MB: GB K8NS PRO/S754/NF3 250/GLAN

 

Procesor : AMD SEMPRON 3100+/S754/BOX

 

Ram : KIT 2 X 256MB KINGSTON DDR400

 

Hdd : 80GB HITACHI 7K250/SATA/8M

 

Video : GF FX5900XT PRO/128M/TVOUT/DVI

 

 

Zaslujava li si i kakvo po doro bihte mi predlojili ?

 

DVD i CD-RW sa iaki

monitor si imam iak

mi6ka klaviatura i kolkoni sa6to sa iaki

Link to comment
Share on other sites

Идеално е всичко без видеото.Вземи си нещо от рода FX 5200 и нагоре.Защото след известно време няма да можеш да играеш игри с тази карта.Аз имам същата, но с 64 Мб.И ще я сменям само да сабера кинти.Иначе всичко останало по PC-то е 6+.

 

Успех с купуването на машината !!!

Link to comment
Share on other sites

1.CPU CELERON-D 2.66/Barton 2500+

2.MB ASUS P4P800/ASUS A7V880

3.RAM 2x256MB DDR/400 TwinMOS (Kit for DualCh)

4.VGA ChainTech FX5900XT 128MB DDR, 128b, AGP8x, TV Out, DVI

5.HDD Seagate Barracuda 80GB, 8MB cache, 7200rpm, SATA

6.CD-RW LG 52x32x52 Black

7.FDD Nec Black

8.CASE 300/350W Delux Black

9.FAN TITAN/ZELMAN

 

Daite mu savet na pi4a kvo da izbere, v smisal AMD-to ili Intel-4eto.Ako imate nqkfi dr idei davaite! :punk

Link to comment
Share on other sites

ama ne e ddr ?  :( ddr nali e 2-na pamet i e po barzо

 

И как 5900ХТ да не е ДДР. То няма други. Всички са ДДР. Иначе АМД е по добре, хем по евтино, хем по бързо от селерон Д

Link to comment
Share on other sites

AMD Barton 2500+ @3200+

EPoX 8RDA3+

512MB DDR400 MDT

ATi Radeon 9800XT

Seagate 7200.7 SATA 8MB Cache

Fortron 300W

Case - по избор

CD-RW NEC

FAN ==> GigaByte - забравих модела как беше точно :)

Съглен с всичко, само не и с твъдия диск.

Тая Сата само грижи, никва файда.Ако ще дава кинти, поне да е 160ГБ, пък и е най на далавера. А препоръчвам Хитачи поради 3 причини.

1.По-малко дефектирали бройки.....

2.По-Тих и по-хладен

3.Наистина по-надежден( засега)

160.0, ATA/100, 7200, 8192k, HITACHI Това е избора.

А и нека да е ДВД писачка, тя разликата е вече 50лв, а си заслужава.

Паметта да е 2х256, заради Дуал чанела.

Охладителя нещо сериозно - примерно Залман CNPS7000B-CU

Това е от нен успех :)

Link to comment
Share on other sites

Maliii toq pi4 6a ludne :) V4era si4ki za intel, a dnes se poqviha i idei za AMD-to! :woot

Otrnosno Hitachi-to ne sum mnoo saglasen.Firmata ot koqto kupuvam mi kazah, 4e ne6to mnoo se olivat naposleduk!Az sum za SEAGATE tvurdo. :D

Link to comment
Share on other sites

Maliii toq pi4 6a ludne :) V4era si4ki za intel, a dnes se poqviha i idei za AMD-to! :woot

Otrnosno Hitachi-to ne sum mnoo saglasen.Firmata ot koqto kupuvam mi kazah, 4e ne6to mnoo se olivat naposleduk!Az sum za SEAGATE tvurdo. :D

Е то пък ако ще е така , Сийгейта в момента гърмят на поръзия. Губят си партишъните, стържат. На десет ако се случи един безшумен и 5-6 безпроблемни ела да ми кажеш....

Твърдо за Хитачито.

Link to comment
Share on other sites

тва "в момента" от колко време е? аз си купих един преди някъде... 2 месеца. да не е от дефектните, че той гаранция има 5 години, ама е 120GB и в момента е пълен !

Link to comment
Share on other sites

тва "в момента" от колко време е? аз си купих един преди някъде... 2 месеца. да не е от дефектните, че той гаранция има 5 години, ама е 120GB и в момента е пълен !

Еми явно си случил на бройка, а колкото до гаранцията от 5 години, тя не важи за информацията на диска ;)

Това "в момента" е от около 2-3 месеца :)

Link to comment
Share on other sites

Еми явно си случил на бройка, а колкото до гаранцията от 5 години, тя не важи за информацията на диска ;)

Това "в момента" е  от около 2-3 месеца :)

 

то ясно че не важи. нали и аз това казвам. че може да има гаранция 5 години, но е пълен.

Link to comment
Share on other sites

Значи така... Аз лично съм превърженик на процесорите AMD... И видео nVIDIA... Според мен от AMD са разработили така добре свойте процесора, че да няма разлика между тяхните и на Intel...Ако питаш мен както писах по-горе.Единствено видеото ти е скапано... Но си избрал идеалнооо FX 5900 че и Pro модел.С този комп ще можеш да играеш освен Doom 3 ми и NFS Underground 4 вярвай ми.Всичко ще ти върви... Но аз бих сменил процесора... Или ще е AMD или ще е Intel P4... Все пак между P4 и Celeron има разлика от тук до Китай и обратно... Така че виж с какви пари разполагаш.Ако нямаш достатъчно недей бързай... Ами събери колкото ти трябват... И си купи една машинка трепач...

 

Аз бих ти предложил тази конфигурация...

 

CPU:AMD K7 3100+ Sempron 400 MHz, 256K, BOX, S754

MB:Gigabyte K8NS Pro, NFORCE3, S754, DDR400, AGP8X, SB7.1, Lan1000, ATA133, Serial ATA, Raid, USB2.0, 1394

HDD:160,0,Dmax,SerialATA, 7200, 8192k

SVGA:GF FX5900XT, 128MB ChTech DDR AGP8x TV Out DVI

RAM:512MB DDR 400MHZ, Kingmax, Dual, TinyBGA, 5Year Warranty

CD-RW:Teac 52x32x52x, IDE, CD-W552G

DVD-R:Teac DVD-ROM 16x48x, IDE, OEM, DV516D

FDD:TEAC 1.44MB

Case:ATX 350W, Black -- по твой вкус...

Fan:Thermaltake a1744, Meden, S754/940

Monitor:Compaq P910 19' Flat 2001год. -- Second-Hand.Няма такива нови, но са идеални... Виж Тук... Повечето хора търсят такива...

 

Според мен това е един доста добър компютър...

 

Успех в намирането на подходящият за теб компютър...

Link to comment
Share on other sites

Значи така... Аз лично съм превърженик на процесорите AMD... И видео nVIDIA... Според мен от AMD са разработили така добре свойте процесора, че да няма разлика между тяхните и на Intel...Ако питаш мен както писах по-горе.Единствено видеото ти е скапано... Но си избрал идеалнооо FX 5900 че и Pro модел.С този комп ще можеш да играеш освен Doom 3 ми и NFS Underground 4 вярвай ми.Всичко ще ти върви... Но аз бих сменил процесора... Или ще е AMD или ще е Intel P4... Все пак между P4 и Celeron има разлика от тук до Китай и обратно... Така че виж с какви пари разполагаш.Ако нямаш достатъчно недей бързай... Ами събери колкото ти трябват... И си купи една машинка трепач...

 

Аз бих ти предложил тази конфигурация...

 

CPU:AMD K7 3100+ Sempron 400 MHz, 256K, BOX, S754

MB:Gigabyte K8NS Pro, NFORCE3, S754, DDR400, AGP8X, SB7.1, Lan1000, ATA133, Serial ATA, Raid, USB2.0, 1394

HDD:160,0,Dmax,SerialATA, 7200, 8192k

SVGA:GF FX5900XT, 128MB ChTech DDR AGP8x TV Out DVI

RAM:512MB DDR 400MHZ, Kingmax, Dual, TinyBGA, 5Year Warranty

CD-RW:Teac 52x32x52x, IDE, CD-W552G

DVD-R:Teac DVD-ROM 16x48x, IDE, OEM, DV516D

FDD:TEAC 1.44MB

Case:ATX 350W, Black -- по твой вкус...

Fan:Thermaltake a1744, Meden, S754/940

Monitor:Compaq P910  19' Flat 2001год. -- Second-Hand.Няма такива нови, но са идеални... Виж Тук... Повечето хора търсят такива...

 

Според мен това е един доста добър компютър...

 

Успех в намирането на подходящият за теб компютър...

Аааа, бягай от Макстора, да не говорим за 160ГБ. За него ще ти трябва и охлаждане за минимум 10левчета и антифони ;) И още един хард за бекъп-а :laughing:

А за Тийк-а но коммент. Не си взимай тея дървета, откакто преместиха производството не струват, а и оптиката им е ..... :wacko: пластмаска :)

Оптични устройства избирай между НЕК, ЛГ или ако имаш повечко $$- Плекстор

Link to comment
Share on other sites

тва "в момента" от колко време е? аз си купих един преди някъде... 2 месеца. да не е от дефектните, че той гаранция има 5 години, ама е 120GB и в момента е пълен !

Не са 5 години гаранция. Това било рекламен трик. Имали 3 години гаранция, за останалите 2 пишело със ситни букви някъде че ти изкупували харда на няква минимална цена 15-20 лв

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...