Jump to content
BulForum.com

Залези / Sunsets / Skies и т.н.


Recommended Posts

Наскоро се сдобих със сравнително хубав фотопарат (Panasonic FZ20 - снимка в края на поста) и понеже много обичам да снимам редовно запечатвам залезите, на които се радвам от моята тераса. А и не само тях, но най-вече :) За съжаление мръсния въздух оказва влияни на гледката и поради това знаете, че гледката не е толкова "чиста" колкото би ни се искало, а изглежда лека замъглена.

 

Снимките са големи - по 1-2 мегабайта понеже са с разделителна способност 2560 x 1920 (~5 мегапиксела). Заснети са с оптично увеличение вариращо от/до 1-12x. Много малка част от снимките използват и дигиталното увеличение (над 12x), но заради влошаването на качеството не си струва да се използва (тези снимки са под 1мб).

 

Линк: http://warez.ru:8080/FTP/Pictures/Dreamer/

 

Имената на директориите обозначават датата, на която са заснети (yymmdd).

camera_front_angled.jpg

Link to comment
Share on other sites

Брат ми го взе за ~600$ от USA.

 

http://www.dcresource.com/reviews/panasoni...iew/index.shtml

 

^^ ревю и цени. Иначе за снимките само трябва да се понауча малко да снимам т.е. да открия кои опции са най-подходящи за различни моменти и обекти/пейзажи.

Link to comment
Share on other sites

Браво, Кире! Изби рибата с този апарат! Открай време съм го забелязъл този модел, и съм го харасал, ама кво от това -пари нема! :( Пък и си имам апарат, който ми върши работа, де. :rolleyes: Честито!

Мисля, че и тук цената му е около 1000 лева, но май варира според окомплектовката.

Link to comment
Share on other sites

Честито Кире, със здраве да си снимаш! Много яка машинка, има и жестоки обективи като опция.

Сега е момента да направиш някоя и друга снимка сред природата, цветовете в момента са невероятни ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес сутринта брат ми снима... мъглата лол. Ако са готини снимките ще кача някоя макар да ме съмнява да има какво да се види.

 

А за планината... хмм. Първо трябва да се иде до планината, но нещо не го виждам скоро да се случи този момент ;( Но ще стане. Аз лично чакам да завали сняг за да снимам дърветата окичили се със снежния килим.

 

http://warez.ru:8080/FTP/Pictures/Dreamer/041024/

 

Но не са нищо особено. Довечера ще видим залеза дали ще е нещо необикновенно ама с тая мъгла... sux.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

На първо време като снимаш залезите нагласи ISO-то на 50 или 100, най-малкото което имаш ;-)

А колкото до "сравнително хубав"....мисля даже че е ХУБАВ! И аз искааам :cry

Link to comment
Share on other sites

Много хубави снимки, апаратчето е супер, кога е купен т.е. на колко е години.

 

Взимаш ли поръчки за снимки :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Е хубаво де...защо всички фотографи с дигитални фотоапарати (и не само...) са толкова жестоки към юзърите с бавен нет...? :cry Искам да разгледам залезите и лампите и ... и... :cry Ама...как като чакам по 2-3 минути на снимка да ги видя всичките...? Имайте милост! Това си е чисто хабене на материяла (в случая свободното място на сървъра...) Ако въпроса е да се похвалите колко мегапиксела са ви фотоапаратите, изберете най-добрите според вас снимки и си ги оставете големи, но така е...ЖЕСТОКО... :pirate

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...