Jump to content
BulForum.com

Virtual dub


golqmhaker

Recommended Posts

Zdravejte. Znam kak se svalq muzika ot film s tazi programa, no problema e sledniq:Iskam da ne svalqm ot celiq film muzikata, a ot opredeleno mqsto do drugo takova. Molq, ako nqkoj znae kak stava da pishe.

Mersi predvaritrlno!

Link to comment
Share on other sites

Zdravejte. Znam kak se svalq muzika ot film s tazi programa, no problema e sledniq:Iskam da ne svalqm ot celiq film muzikata, a ot opredeleno mqsto do drugo takova. Molq, ako nqkoj znae kak stava da pishe.

Mersi predvaritrlno!

що не съкратиш филма до клипчето което ти трябва а после да рипнеш музиката. става със копченцата доли дет са кат половин стрелкички (лявата маркира начало, дясната край обработвания участък). после сейваш клипчето, отваряш го наново и зимай музката.

надявам се да стане - просто ми звучи логично, но не ми се е налагало да го правя, иначе съм синхронизирал аудио в отрязъци по подобен алгоритъм.

Link to comment
Share on other sites

Първо селектираш участъка. След това File >>> Save WAV... и си готов :P

 

----

А преди това от Audio >>> си избираш компресията, филтри някакви ако искаш, ако оставиш директно - си сваляш във формата който се ползва за аудио директно

Link to comment
Share on other sites

Абе хора използвам виртуал ДЪБ за да режа разни 4асти от филми,оба4е мног грозно се разминава звука,не мога да го угодя нещо,Ще ми каже ли някой как става или някоя по удобна програма

Link to comment
Share on other sites

Абе хора използвам виртуал ДЪБ за да режа разни 4асти от филми,оба4е мног грозно се разминава звука,не мога да го угодя нещо,Ще ми каже ли някой как става или някоя по удобна програма

 

Нормално, когато звука е с променлив битрейт (VBR) се получава така.Още като отваряш файла, Vdub-a ти казва че ще го осредни :excl:

Трябва допълнително да си играеш да синхронизираш audio-video :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ами как да го угодя този звук?Аз го нагласям от"Delay audio track by...ms"уж го угодя в даден момент от филма,но после пак се разминава,горе има едно"Preload....ms of audio before video starts"а под него"Interleave audio every...'frames'ms'Какво се наглася от тукачка?Хайде някой добър човек да помогне.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Някой може ли да ми даде линкче от кадето да сваля програмата.Защото разбрах,че само с нея мога да подкарам едно филмче което не ми тръгва!!Благодаря предварително!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой може ли да ми каже как след като съм маркирал даден откъс от филм да го направя по-малък като размер (няколко минути ми излизат няколко гигабайта :blink: ) . Пробвах със avi2mpg , ама то пък даде някъв error ... :(

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как след като съм маркирал даден откъс от филм да го направя по-малък като размер (няколко минути ми излизат няколко гигабайта  :blink: ) . Пробвах със avi2mpg , ама то пък даде някъв error ...  :(

Отиваш в меню Video - Compression... и там си избираш някой от инсталираните кодеци в Уиндоус, например DivX, и го настройваш, основно битрейта. После от меню File, му даваш Save as AVI...

Link to comment
Share on other sites

аз искам да питам има ли начин да гледам филма със субтитрите на двд без да залепвам субтитрите на филма?

двдто е LG и чете .avi само че не знам как да му пусна субтитри

на двдто пише, че има субтитри на бг :confused

10х

Link to comment
Share on other sites

аз искам да питам има ли начин да гледам филма със субтитрите на двд без да залепвам субтитрите на филма?

двдто е LG и чете .avi само че не знам как да му пусна субтитри

на двдто пише, че има субтитри на бг  :confused

10х

 

 

Ми от бутона Subttile се пускат при мен.

И доколкото съм на ясно , името на филма и субтитрите трябва да са с еднакви имена ( но с различни разширения разбира се ) :)

 

А и някой субтитри просто не тръгват. Виж в упътването в какъв формат трябва да се. Но *.sub , *.str , *.txt ги чете .

Link to comment
Share on other sites

Ми от бутона Subttile се пускат при мен.

И доколкото съм на ясно , името на филма и субтитрите трябва да са с еднакви имена ( но с различни разширения разбира се ) :)

 

А и някой субтитри просто не тръгват. Виж в упътването в какъв формат трябва да се. Но *.sub , *.str , *.txt ги чете .

а появяват ли ти се в листата ?

щото при мен се появява само филма, субтитрите ги няма никъде :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Наложи ми се да обединя два avi файла. Порових се из форума и разбрах, че програмата за мен е VirtualDub. Естествено веднага си я свалих (версия 1.6.3). Обаче когато заредя първия avi файл ми дава следното съобщение:

Could't locate decompressor for format 'XVID' (unknown)

 

VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable.

Явно нещо кодеците ми не са наред, ама досега съм нямал проблем с тях (качен ми е K-lite codec pack).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...