Jump to content
BulForum.com

Кой каква кола има


бат Ицо

Recommended Posts

Ако е jetta т.е. от америка, е 175кс, ако е бора - европейска - 180. Имам приятел с Ауди А3 със същия двигател, убиец е! :)

 

абе незнам - в началото бях по-сигурен че е по-големия двигател, ама вече незнам - много скапан бензин продават - колата много се влияе от бензина - уж никога не слагам скапан... едно такова все едно не е като преди - знам ли нещо може да се е запушило, дюза ли знам ли какво се запушва или съм и свикнал вече... май от шел съм най-доволен.

 

 

Еми по принцип на 10 000 го сменям, но като ме домързи да ида до сервиза често стига 12 и отгоре :) Отварям капака да видя кво е положението и доливам. Начина на експлоатация е газ до дупка и тва е, да не съм пенсионер или пък да я карам цял живот. Докато изкара..после я пробутваш на някой (софианец) чрез mobile.bg и така :)

 

е че то независи ли какво пише в книжката на колата всяка е различна. моята препоръчват на 8000км мисля.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply
абе незнам - в началото бях по-сигурен че е по-големия двигател, ама вече незнам - много скапан бензин продават - колата много се влияе от бензина - уж никога не слагам скапан... едно такова все едно не е като преди - знам ли нещо може да се е запушило, дюза ли знам ли какво се запушва или съм и свикнал вече... май от шел съм най-доволен.

е че то независи ли какво пише в книжката на колата всяка е различна. моята препоръчват на 8000км мисля.

Бензинът и особено нафтата в България са на доста лошо ниво от към качество. Имал съм възможноста да изпробвам един и същи автомобил с бензин от Германия и с тукашен. Няма да ви казвам кога вървеше по добре :) Един приятел на бащата си взе ML270cdi преди половин година. Добре че е бил направил каско и на двигателя. Изгорели му били някакви бубини от гадната нафта. 12 броя по 1600евро..смятайте. А в гаранцията от Балканстар пишело че трябва да зарежда само от Shell и то оная скъпата V power. Иначе в мойта книжка пише да сменям масло на 10 000км, ама ако слагам незнам си какво.. А твойта е по нова би трябвало на 15 да го сменяш.

 

 

Зависи от маслото не от колата. Някой са за 20 000 , някой за 8 и т.н.

Тва че зависи от маслото е едно на ръка, но категорично зависи от автомобила! И то това е по важното.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Няма статистика в която да има японска кола на първо място ;) .....

tova me skasa ot smiah :) ne samo 4e ima ami te (wsi4ki Japonski koli) sa okopirali 4elnite mesta

 

ste si pozvolia da citiram na edin Frend posta ot druga tema. Niama da komentiram mislia 4e komentara e izlishen FORBES go pokazvat s cifri a te ne sa koi da e ;)

 

spora e bezmislen - hvarlete edno oko tuk :

 

http://www.forbes.com/lists/results.jhtml?...olumnClick=true

1. Citigroup - United States - Banking

2. General Electric - United States - Conglomerates

3. American Intl Group United States Insurance

4. Bank of America - United States - Banking

5. HSBC Group - United Kingdom - Banking

6. ExxonMobil - United States - Oil & gas operations

7. Royal Dutch/Shell Group - Netherlands/United Kingdom - Oil & gas

operations

8. BP - United Kingdom - Oil & gas operations

9. ING Group - Netherlands - Diversified financials

10. Toyota Motor - Japan - Consumer durables

 

Tova e globalna ranglista na Forbes 2000 - parvite 2000 svetovni firmi

 

Edinsvenia Auto proizvoditel v desetkata e TOYOTA. Mojete da vidite vsi4ki v Top 100 na gorniq link, a su6to taka i cifri, koito govorqt sami po sebe si!

 

sledvashtite sa dosta nazad :

33. Daimler/Chriysler

55. Honda

 

Interesno e da se otbeleji kade sa dori giganti kato :

17. IBM

47. Microsoft

Aide :beerchug na vsi4ki koito sa v pe4elivshiat otbor ;)

 

.....

i ot men :beerchug na wsi4ki japanki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

На баща ми е Опел Кадет 1.6 комби дизелче. Малко е дърта вече, май към 14 г. де да знам, ама не вози много лошо. И аз е карам чат пат като ми потрябва. Иначе сега си търся нещо да си купя, да си е лично мое. Маздичка или VW Polo(на 10-тина годинки), както при повечето, така и при мен паричките са ограничени :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jetta-та е правена за американския пазар.

 

От средата на февруари се возя в 2002 Jeep Grand Cherokee Limited. Трябваше ми втора кола - жена ми ми взе jetta-та за нея си. Малко гори повече от колкото ми се иска, ама е широк и удобен. Радиото не е готино като на джетата (фабричното не повече от 150W, макар че е с 6 говорителя) - май е infinity или нещо такова, но пък има cd на таблото и чейнджър за 10 диска отзад и се управлява всичко от кормилото. Почти всичко останалото е по-готино от малката кола обаче. Разбира се всичко е автоматично - скоростите, предните седалки са с 10 посоки за настройка, страничните огледала и това за задно виждане се самозатъмняват ако някой кара на дълги (ако нещо свети силно в огледалото за задно виждане), чистачките са автоматични и се регулират в зависимост от силата на дъжда и скоростта, светлините са автоматични. Дистанционното на алармата сменя позицията на седалката и на огледалата и програмираните станции на радиото в зависимост от кое от двете дистанционни се ползва и избутва седалката до най-задно положение да се влиза по-лесно. После като пъхнеш ключа я връща където си я нагласил. Тези работи се сменят и с две копчета и от вътре в колата. Даже климатика е автоматичен - сменя не само силата на вентилатора, но и откъде духа и дали да върти само вътре в колата въздуха. Люка е голям, но не е електронен като на jetta-та да има копче което се върти и да го отваря автоматично до някъде - трябва да го спреш сам докъдето искаш да е отворен. Има компютърче дето смята колко километра остават до празен резервоар, колко гори в момента, среден разход, има и компас и казва коя точно врата е отворена, не е като на jetta-та да се чудя и да ги отварям и затварям всичките. С бензина е скаран разбира се - ок. 16-17 в града и към 10-11 извънградско. Двигателя е редови 6 цилиндров 190кс. Работи добре засега да чукна на дърво.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...