Jump to content
BulForum.com

Култовите реплики от българското кино


Teddy-King

Recommended Posts

-Икономията е майка на мизерията.

 

Тодор Колев"Опасен чар"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

От " Тринадесетата годеница на принца"

 

Царят за дванадесети път обявява амнистия. В затвора тъмничарят отключва килията на Разбойника (Велко Кънев), който хваща вече осма (или нещо такова) амнистия. Тъмничарят пита:

"Абе момче, виждам те, добро си, за какво пак тука?"

А той се позамисля:

"...Казва ли ти някой... Пък и смее ли човек да пита!"

Link to comment
Share on other sites

Футбола, чичо! ФУТБОЛАААА!

Ще ме обижда той мене, ревисидист ще ми вика!

Ходят по Брюксел и си мърдат ушите.

 

Таралежите се раждат без бодли

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

;) "..Я сипи едно коняче, че нещо ми се разклати вестибуларният апарат.."

Горе-долу така звучеше Велко в "Оркестър без име"

Link to comment
Share on other sites

Съни бой,ти си само за бой,бе!

"Вчера"

Link to comment
Share on other sites

Тримата от запаса - Сцената с форсирането на реката.

 

Единия гребе в едната посока, другият в другата.Лодката се върти в кръг.

"Абе защо гребеш на обратно бе"

"Не аз, ти гребеш на обратно"

Тогава фраснаха Парцалев с греблото по каската и тои легна. Ама му убиваше запушалката за въздуха на лодката и той я хвана и я хвърли в реката.

"Абе потъваме бе"

"Къде е чепа бе, ще се издавим бе"

"Кой хвърли чепа в реката"

Парцалев с невинен глас "Ми то тук нещо отдолу ме убиваше, аз откъде да знам че е чепа"

Link to comment
Share on other sites

От "Границата"

 

- Какво праите бе ?!?!? Тва да не ви е дискотека тука! И аз да ходя ученички да ви уреждам - НЯМА КУРВИ ЗА ВАС!

 

От "Вчера"

 

На сутринта когато липсва изгорения чин

 

- Де го бе?

- Ми аз кото дойдох..такова

- Какво бе?

- Ми...кото дойдох... нямаше го...

- Какво кото дойде бе! Ти български не знаеш и си дошъл тука английски да ми учиш!

Link to comment
Share on other sites

edna replika mi se e zape4atala v saznanieto ot mnogo malka

togava mnogo se smqh na neq mislq 4e be6e ot filma "S deca na more" :D samo 4e ne sam sigurna dali e toi :P ta replikata be6e kak ba6tata kre6ti mnogo qdosan na deteto si:"Niki gad mrasna 6te ti skasam u6ite" :D

Link to comment
Share on other sites

"Тримата от запаса"

 

Ей това е велик филм.Много ми хареса.Особено онази част с лодката.Даже мога да цитирам:

 

"-Аааа потъваме !!! Бай Иване къде е чепа ?

-Не съм го виждал, защо ти е ?

- Бе кво правите ще се издавим бе ? Бай Иване бе христянин човек си бе, моял ти се кажи къде е чепа ?

-Къде ??? Хвърлих го !!!"

 

На това се омазах !!! Казвам ви толкова смях не е било... Който не е гледал филма да го гледа. Ще му хареса.

Link to comment
Share on other sites

Film: Opasen Char

Repilka: Maikata ne iztinskata sapruga na Todor Kolev

 

 

Sudq sledovatelq: - Taka Rust ?

Jenata: - Ami vashiqt.

Maikata: - Zapartuk

 

10minutno izkluchvane na osnovnite dvigatelni funkci poradi neistov smqh.

Link to comment
Share on other sites

не съм сигурен за филма май беше "на всеки километър"

 

господине петелът е женски

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От оркестър без име:"ЕЕЕЕЕ, стига стия барабани де. То, музика, музика, ама кокошките спряха да снасят" :P

Link to comment
Share on other sites

13-тата годеница на принца

 

разбойникът Перо:

"Казва ли ти някоой... Пък и смее ли човек да пита..." :huh:

Link to comment
Share on other sites

Скоро повтаряха "Господин за един ден" с Тодор Колев. Пак се смях на момента, в който Пурко отново беше трампил "кон за кокошка", в случая за едно малко мършаво прасе дето после едва не изяде цялото село...и след като цяла нощ му сипваха ядене едно след друго и онова омотваше всичко още докато му го сипваха...един от събралите се на шоуто измърмори "-Не мой да бъде!", а попът се прекръсти няколко пъти и каза "-Я някой да влезе да провери дали всичко не излиза отзад..."....на което Пурко отговори: "-Ами да влезе....ако му стиска." :D И малко по-нататък ме изкефи момента, когато жена му беше оставила 2-те близначета и пак отиде да носи храна на прасето, онова успя да излезе през това време...тя се връща...гледа - прасето избягало...обръща се - гледа...едното от близначетата липсва....поглежда малко по-нататък - прасето за пръв път не квичи неистово от глад, лежи наядено и грухти от кеф. При което тя надава кански вик, Пурко изкача от къщата с липсвщото близначе в ръце и после к'ъв шамар отнесе....само не разбрах за какво. :D

Link to comment
Share on other sites

Скоро повтаряха "Господин за един ден" с Тодор Колев. Пак се смях на момента, в който Пурко отново беше трампил "кон за кокошка", в случая за едно малко мършаво прасе дето после едва не изяде цялото село...

ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, :lol:

За "Не прасе, а жив дявол" а.к.а "Малкият слон от Странджа Планина" става въпрос - ха, ха, ха - наистина много весели моменти има в този тъжен, в своя край, филм. Прасето определено внася колорит, а Пурко - хайвана - със своята невинна тъпотия и маркототевски "късмет" допълнително развеселява обстановката.

Мidex: Мерси, че ме подсети за този наистина култов, за българското кино, филм - ще взема да си го припомня тия дни! ;)

Остани със здраве.

Link to comment
Share on other sites

:D

 

"Това не е прасе, а личност тъмна и непозната за нашия край!"

"Предлагам да приключим огледа на свинепроизшествието..."

 

Съсипващ е филма.

 

А някой помни ли "Кит" (1970)? След месеци скитане из Черно Море, нашите риболовци като хванаха една цаца? Хехехе.

 

"-- Другари! Риба!

-- Риба, ама цаца...

-- Цаца, ама риба!

-- Е, риба, ама цаца...

-- Цаца, ама РИБА!

-- Риба... Ама ЦАЦА!

-- Пфу! Цаца, ама РИБА! Другари! РИБА!"

 

И накрая цацата стана цял кит, а Калоянчев - министър на Министерството на Китолова...

Link to comment
Share on other sites

:) Браво за темата :)

Слушам си едно радио постоянно и по него непрекъснато пускат такива култови реплики. Филмите съм ги гледала преди дооооста години и вече почти нищо не помня. В главата ми се въртят две неща, които тук не са споменати.

От "Маргарит и Маргарита"

Около небезизвестната реплика"За да получиш, първо трябва да дадеш", ...

 

Браво бе Пичага. От много време не се бях сещал за един от любимите си филми, а тази реплика е КУЛТОВА.

 

Аз да отбележа, че и от новите филми има яки реплики, като например от филма "Най-важното" или "Най-важните неща".....нещо такова е заглавието, ама там Христо Мутафчиев в ролята на Таско Мазута супер бесен казва:

"Така ще го пребия :angry1 , че няма да знае кое е крак, кое е зъби" :pirate

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да казвам моите любими моменти от българските филми-всички бяха споменато в по-горните постове.Любим ми е "Оркестър без име" и"13-та годеница на принца"-всички реплики са невероятни.

П.С.В петък(31.12.04) ще дават "Оркестър без име",а след него ще има специално студио посветено на 20-годишнината на филма.

Link to comment
Share on other sites

От оркестър без име:"ЕЕЕЕЕ, стига стия барабани де. То, музика, музика, ама кокошките спряха да снасят" :P

 

 

"Az i na voina sam bil-bombardirat,bombardirat i sprat-a pri teb spirane niama be Go6e.6te oglu6eem ot tova tvoe dumkane":))))):)))))))

nai iakia film e tva

Link to comment
Share on other sites

Васко даГама от село Рупча

 

 

--Да знаеш нещо за един счупен клон?

-ХА! Ако искаш да знаеш за да се счупи такъв клон един човек не е достатъчен!

-Аха, значи и тримата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...