Jump to content
BulForum.com

Култовите реплики от българското кино


Teddy-King

Recommended Posts

Въпреки че има теми за любими цитати, мисля че темата за българското кино е нужна! Има толкова много незабравими моменти, които са се запечатали в нашето съзнание. Споделете репликите, които сте запомнили, защото сте се смяли с глас или сте плакали...

 

Нека съберем една обща колекция от мъдрост и да й се наслаждаваме отново и отново! Нека си припомняме незабравимото и да се посмеем заедно!

 

 

"10-те най" подготвят предаване на тази тема. В официалният сайт можете да гласувате за 10-те най-култови реплики в българското кино. Предаването ще се излъчи на 2005-07-08

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Много ме кефи момента от филма "Тримата от запаса",когато на Парцалев му излезе немецът от храстите,докато напояваше конете :woot Връщал съм го тоя момент 10 пъти и се разцепвах от смях.Трябва пак да си го сваля това филмче,защото е класика в българското кино.Само дето не се сещам какво му говореше Парцалев :confused

Link to comment
Share on other sites

Хубава тема Teddy-King. Ето някой от мойте любими реплики за които се сетих на "прима виста":

 

Филип, "Оркестър без име" - "Ай сиктир, десет дена ще й свиря под прозореца - да не е Лайза Минели".

 

"Топло" - "Ей, голям човек е дакела!"(не си спомням кой точно го казва)

И пак от "Топло", чичко Снегов (в ролята Константин Коцев)- " Момиченце дай ми зъбките, моляте момиченце дай ми зъбките".

 

"Дами канят", Стефан Данаилов "Ей, Станчева, ама знаеш ли че имаш хубави очи". Така казваше на всяка курсистка.

"Вземи ме лодкарю на своята ладия лека"! (за съжалене не си спомням името на актрисата, която го казваше на Стефан Данаилов"

 

но със сигурност ще пиша и още защото просто ме хвана неподготвена и ми липсват някои детайли от любимите ми реплики, за да мога да ги постна коректно.

 

Teddy-King не си споменал нито една от твойте любими реплики.

Link to comment
Share on other sites

st_jt, ти беше едно от вдъхновенията ми за тази тема, след този свой пост:

 

Гошето думка на барабани, идва чичо Петър:

- Гоше, спри бре, ще оглушеем с това твое думкане бе, здравето ми се взе. Айде махни мен ми кокошките спряха да снасят. Аз и на война съм бил - ама такова чудо не съм видял. Бомбардират, бомбардират пък спрат, а при тебе спиране няма - от сутрин до вечер. Какво е това чудо бе, какво беше това твое изкуство бе? Оглушаваме бе Гоше, оглушаваме....

Гошето:

- И Бетовен е бил глух, ама гении...Така че не се бой, няма страшно.

Чичо Петър:

- За Бетовен не знам, то си е негова работа.Аз ти казвам, че не се трае вече. Роднини сме, всичко, ама спирай вече. Цяла година как не се умори бе момче?

Гошето:

- Няма как, чичо Петре, това е искуство, иска жертви, жертви. Ти знаеш ли как е започнал един Луис Армстронг, при това негър, и то в америка, но няма как трябва веднъж да се започне.

Чичо Петър:

- Какво започване бе момче, аз за спиране ти говоря, а ти тумба-лумба, стига вече.

Гошето:

- Хм, тумба-лумба. Ама това е музика чичо, музика. Само че ти не можеш да я усетиш, да я почувстваш...

Чичо Петър:

- Каква музика бе, музика, да ти пикам на музиката.

Гошето:

- Ааа така не, така вече ще се скараме. Нямаш право да обиждаш, не мен, музиката нямаш право да обиждаш. Всеки който не разбира и... бърза да пикае! Аз всичко съм вложил там (сочи барабаните), а ти ... пикаеш.

....... и нататък.

Link to comment
Share on other sites

"Куче касичка, зайче касичка....."-Тодор Колев(Опасен чар)

"Той татко каза че ще ми купи колело, ама друг път"

 

Репликата е на Георги Русев и точно това си мислех да кажа и аз. Сега се сещам и за още една пак от устата на Георги Русев:

Кучета и котки може а прасета - не. Айде де!

Това го използвам във всякакви случаи на несправедливост. Култово.

Link to comment
Share on other sites

Григор Вачков( Диалог с не толкова известен актйор) "-Цаца ама риба... -Риба ама Цаца.... -Цаца ама риба ...."

Баш Майстора "Внимавай да не ти тура шапка"

Link to comment
Share on other sites

" Ники!!!! Щи скъсам главата! Гад мръсна!!..." - Антон Радичев в "Оркестър без име", към хлапето си, което бодро напъва клаксона...

:P

 

...и имаше един филм "Комитски Времена" с Кирил Варийски, Маргарита Карамитева и Христо Гърбов - ми всички реплики там бяха култови...

Link to comment
Share on other sites

"Вземи ме лодкарю на своята ладия лека"! (за съжалене не си спомням името на актрисата, която го казваше на Стефан Данаилов"

 

Надя Тодорова в ролята на Димитрова :) (Екимеее!...)

 

Ето и още някои:

 

Велко Кънев в "Бон шанс инспекторе!":

- Таз наглед бистра водица, може да тръшне два тибетски яка! Два тибетски яка - да!

Но инспектор Тюхчев - НИКОГА!

 

Същия в ролята на Перо - Крадеца от 13-та годеница на принца:

- Казва ли ти някой... Пък и смее ли човек да пита.

 

От същия филм Павел Поппандов:

- Аз съм само един прост магьосник. И то много прост!

 

Евстати Стратев във "Вилна зона":

- Аз, например може и да не съм прав, но кюфтетата без лук не ги одобрявам.

 

Павел Поппандов във "Оркестър без име" към Катето Евро:

- Паднал й бил гласът! Ами че наведи се да си го вземеш!

и още:

- Две ноти не може да изкара като хората, на Мирей Матйо ще ми се прави!

и още:

- И ние пием уиски, пушим цигари "Кент" и ядем бонбонки "Тик-Так"!

 

Иван Радичев пак там:

- Ай' ако обичаш кибиците - малко по-нататък!

- Пепи! Бягай за бира, че пак паднахме!

 

Телефонистката /Зинка Друмева/ към Филип пак там:

- То лицето, някаква близка ли Ви е?

 

Димитър Манчев /Миташки/ пак там, канейки сватята на танц гледа в деколтето й:

- Ооох, сватяя!

 

абе, този филм направо може целия да се напише тука :))))

 

Филип Трифонов в "Момчето си отива" към Невена Коканова:

- Една боза от шест.

 

Диалог между Георги Русев /директора/ и Никола Рударов /Баръмов/ от "Вчера":

- Добре Баръмов, добре.

- 'Ма не е добре другарю директор!

 

Никола Рударов във същия филм:

- Е сега ще видим кон боб яде ли!

и още:

- Е този път ще се изключваме!

 

Тодор Колев в "Двойникът":

- Брат'чед, ти обичаш ли целина?

и още:

- Брат'чед, свалих я! Тя те обича!

 

"Златният век" - диалог между Цар Симеон /Мариус Донкин/ и учителя му от Магнаурската школа /Иван Кондов/, в ролята на византийски пратеник в България.

- Няма ли да ме поканиш да седна?

- Няма. 'Щото аз съм Хан, пък ти не си!

 

 

и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Еее, squiffy направо ме разби. И ти си бил голям фен на старите български филми. Изреди повечето от репликите за които си мислех, но не се сещах за някой детайли. Но като ме подсети за актрисата Надя Тодорова се сетих и още:

 

"Двойника" влиза Надя Тодорова на научния съвет, закъсняла и носи торба(или две) с чушки и казва оправдателно: "Мии, кво да направя - пуснаха чушки".

 

И от "Бон шанс инспекторе", инспектор Тюхчев "А, обвивка от бонбонче "Лукс".

(разбирайте лукчета).

 

А за "Оркестър без име" си прав - целия е култов, реплика до реплика. Любим ми е.

 

Антон Радичев в същия филм:

"Ама защо бе Велко, защо? Мен никой не ме е прецакал до сега, той мене ще ме цака с топла бира".

Link to comment
Share on other sites

"Войната на таралежите"

Когато започнаха да правят гараж на игрището,а едно от хлапетата се подстригваше.След това друго го "доподстрига".Знам,че това е момент ама не помня репликите(то сега ли беше),а всички бяха култови.

 

"Граница" : пъци-пъци-пъци!!!(диалог с козичката ) :lol: :evil

Link to comment
Share on other sites

"Ne me bii po liceto, ste mi cupish portreta" - Parcalev ot "Trimata ot zapasa"

Link to comment
Share on other sites

Филмът е Вчера. Обвиняват Георги Русев че е имал незаконна връзка с Надежда Теменугова. Той: Не сме имали такава учителка.

Чистачката(по дяволите как й забравих името а е ей оттук от Асеновград): Аз съм Теменугова...по баща...

Link to comment
Share on other sites

Чистачката(по дяволите как й забравих името а е ей оттук от Асеновград): Аз съм Теменугова...по баща...

 

GeorgiK, Надя Тодорова се казва актрисата, и аз я бях забравила, но squiffy ни я напомни ( виж по-горе ).

 

"Куче в чекмедже" (ако не се лъжа)" Рошко, искаш ли салам? Аааа искаш, искаш, знам те аз", и му бута парче салам в муцунката на кучето.

 

"Васко да Гама от село Рупча", пълничкото момче,приятелят на Васко все повтаряше "Незнам, аз съм късоглед и пея в хора".

Link to comment
Share on other sites

Любимез 13:

Той извърши братоубийство със собствения си брат!

Криворазбраната цивилизация :

ЦиЛИвилизация:) ,

Въх уби мъ :lol:

Вчера

Чочо Попйорданов :

От кино не се забременява.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...