Jump to content
BulForum.com

Второ работно място в Андроид


JDFU

Recommended Posts

Здравейте, можете ли да споделите лични отзиви от функцията да се направи втора среда с акаунти и приложения в Андроид/MIUI. Това, което искм да постигна е просто - искам след извън работно време да изключа всичко свързано с работата и да не получавам известия. От друга страна, ми се иска в работно време да няма някакви кой знае какви разлики от начина, по който работи сега. Знам, че основната цел на функцията е по-скоро разделение на идентичностите, но си мислих, че би могло да помогне и в моя случай. Тъй като използвам доста голяма екосистема от приложения, ми се иска преди да седна да настройвам всичко да разбера как изобщо работи и дали ще ми свърши работа. Приемам и предложения за алтернативни начини на постигане на същото. Ръчното спиране на извстията приложение по приложение не работи, защото са много и все се намира нещо забравено да ми смущава почивката.

Link to comment
Share on other sites

Освен да въртиш два Гугъл акаунта, но не знам как ще се получи... За телефоние евентуално някакви групи - признавам, не съм правил подобно нещо, но е интересна идея. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JDFU said:

Здравейте, можете ли да споделите лични отзиви от функцията да се направи втора среда с акаунти и приложения в Андроид/MIUI. Това, което искм да постигна е просто - искам след извън работно време да изключа всичко свързано с работата и да не получавам известия. От друга страна, ми се иска в работно време да няма някакви кой знае какви разлики от начина, по който работи сега. Знам, че основната цел на функцията е по-скоро разделение на идентичностите, но си мислих, че би могло да помогне и в моя случай. Тъй като използвам доста голяма екосистема от приложения, ми се иска преди да седна да настройвам всичко да разбера как изобщо работи и дали ще ми свърши работа. Приемам и предложения за алтернативни начини на постигане на същото. Ръчното спиране на извстията приложение по приложение не работи, защото са много и все се намира нещо забравено да ми смущава почивката.

 

Това ли разглеждаш като вариант?

 

https://support.google.com/work/android/answer/6191949?hl=en

 

Или двойните профили на Xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Имам три допълнителни профила.

Направих ги само заради заради различни акаунти на специфично приложение.

Случвало ми се е да забравя, че съм превключил към някои от тях и след това съм имал доста пропуснати известия.

Обажданията и sms-ите работят.

 

image.png.3d80b9bc59f9d7957647c32f0a80d5fc.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Малко обратна връзка от опита ми с двойните профили в последния месец и половина, ако някой реши да ги ползва. Като цяло, зад няколкото клика технологично седи изцяло нов виртуален имидж, което всъщност си звучи като най-логичния подход. В резултат на това възникват няколко особености:

- всички "преместени" приложения на практика са нова инсталация. За съжаление без миграция на данните след единия клик. Особени ядове брах с аутентикейшън приложенията и трябваше да занимавам админите да ми ги реактивират централно.

- всички настройки на средата, започвайки от фона до каквото друго се сетите трябва да се настройва наново/отделно. В някои ситуации е плюс, но за мен не беше.

- за нотификациите от едната в другата среда имаше картинка и като цяло работиха (горе-долу) добре. Споделените приложения (основни функционалности + по желание каквото си настроите) - например телефония - са криви. Пропуснатите повиквания например седят като нотификация и на двете места и трябва да ги отбележа и на двете, че да изчезнат. Имаше и интересен ефект, който не изучих напълно кога и как се случва, но като цяло, ако в едната среда телефона е на безшумен, а в другата на звук - получавах неопределно (за мен) поведение - понякога едното, друг път - другото. В резултат, превантивно ходих всеки път и на двете места да спирам/пускам.

- данните са споделени според настройките

- реално погледнато, не намерих начин да спирам имиджа и да постигна основната си цел, но е една идея по-просто да си наглася опциите за "тишина" на куп.

- неприятен страничен ефект от разделението на профилите е, че се губи възможността да шерваш между "разделените" приложения. Най-често страдах, като исках да шерна някое меме от FB на колегите, например :)

 

Като цяло, експеримента за мен приключи и се връщам към едно работно пространство. Вчера отделих време да мина през всичко и да настроя "тихи часове" и т.н. - занимавка е, но другата схема не пасва на юзър експириънса, който изобщо не е мислен. Иначе, подхода определено постига целта, с която го представят - все едно имаш два телефона - служебен и личен, само че в един апарат.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...