Jump to content
BulForum.com

TV samsung 50RU7092 ..avi ?


dragomir375

Recommended Posts

Здравейте. Наскоро си закупих ТВ самсунг 50RU7092, но повечето видео формати не ги възпроизвежда. Възпроизвежда MP4 видео формат, а  .AVI и даже някой .mkv  формати не ги възпройзвежда. Имам други 2 телевизора който са на самсунг и са доста по старички и на тях нямам проблем, възпройзвежда си ги. Та може ли на този ТВ да му се инсталира нещо като плеар или кодеци ? Благодаря предварително. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dragomir375 said:

Здравейте. Наскоро си закупих ТВ самсунг 50RU7092, но повечето видео формати не ги възпроизвежда. Възпроизвежда MP4 видео формат, а  .AVI и даже някой .mkv  формати не ги възпройзвежда. Имам други 2 телевизора който са на самсунг и са доста по старички и на тях нямам проблем, възпройзвежда си ги. Та може ли на този ТВ да му се инсталира нещо като плеар или кодеци ? Благодаря предварително. 

 

Отказва да пусне видеото ли? Как ги пускаш?
Имай предвид, че новите телевизори на Samsung нямат DTS кодек за аудиото, а повечето релийси по торентите са именно с DTS.

Link to comment
Share on other sites

Там където е ТВ то няма wi fi. Пуснах му интернет от телефона и му дадох да провери за нови актуализаций и изписа, че е с най новите. Другия вариант е да чрез USB флашка да сменя фърмуела, но дали ще помогне и дали няма да си разваля гаранцията нз. Между другото излизат ми като картинка за началото, но като му дам да възприйзведе ми изписва " Неподдържана функция - избрания от вас файл засега не се поддържа" и след това ми дава да избирам отстраняване на проблеми и стоп. Явно телевизорите копувани на черен петък е така. :(

Благодаря Ви за отговорите. 

Link to comment
Share on other sites

Няма да ти отпадне гаранцията, но щом автоматичната проверка е написала, че няма нова версия - значи няма нова версия.

 

Проблемът не е с това дали е купен на черен петък или не. Пробвай няколко файла в mkv формат. Пробвай такива, които имат AAC в името на релийса, такива, на които пише DD и такива с DTS. Най-вероятно последните няма да тръгнат, но все пак...

 

Виж също така и в документацията на телевизора какви са поддържаните формати и кодеци.
Също така, виж дали файловете, които сваляш, не са кодирани с H265 вместо с H264.
Всичките тези неща (аудио кодека и видео кодеците) ги пише в името на релийса, който си свалил.

Например: The.Great.Gilly.Hopkins.2016.1080p.BluRay.DTS-HD.MA5.1.x264-iFT

Този файл е с DTS HD Master Audio звук и е кодиран с H264/x264 компресия.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

... щом автоматичната проверка е написала, че няма нова версия - значи няма нова версия.

 

Абсолютно никаква гаранция няма за това.

Няколко пъти, на различни марки и модели съм намирал по сайтовете по-нови версии фърмуери, въпреки, че проверките не са показвали такова нещо.

 

Черните петъци тази година бяха на 22.11 (Емаг) и 29.11

Виж дата на фърмуера 27.11

Ако този телевизор досега не е бил свързван към интернет, дори теоретично не виждам как би могъл да е с последната версия.

 

firmware-UE50-RU7092-UXXH.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

 

Абсолютно никаква гаранция няма за това.

Няколко пъти, на различни марки и модели съм намирал по сайтовете по-нови версии фърмуери, въпреки, че проверките не са показвали такова нещо.

 

Черните петъци тази година бяха на 22.11 (Емаг) и 29.11

Виж дата на фърмуера 27.11

Ако този телевизор досега не е бил свързван към интернет, дори теоретично не виждам как би могъл да е с последната версия.

 

Не съм проверявал за конкретния модел. Моя грешка при това положение.

Винаги, когато съм проверявал за автоматичен фърмуер ъпдейт, версиите са били същите като тези на сайта. Без значение за какво устройство.
Освен това, аз лично не бих препоръчал на човек, който не разбира, да ъпдейтва фърмуера през USB, защото не е ясно какво ще стане ако обърка версията дори с 1 цифричка разлика.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички! Днес се поразрових из ръководството и според него, тв - то може да чете .avi ,но както каза и колегата по гора пише и  "● Кодеците DivX и DTS не се поддържат от модели телевизори Samsung, пуснати на пазара през 2019 г." Явно ще трябва да се премиря с възможностите на тв - то. Мисля си дали е възможно да сложа фурмоел от друг самсунг тв който чете тези кодеци, но рискувам мн. Софтуерната версия е 1335.0 което уж е най новата, но не съм пробвал да убдейт от усб. Благодаря Ви на всички за отговорите. :) 

video format.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не. Не можеш да сложиш фърмуер от друг телевизор.
В моя опит, при всякакви устройства, при които е възможно слагане на фърмуер за друг модел, може да се заменя фърмуера само с такъв от друг регион, но отново за същия телевизор.
Тук най-вероятно изобщо няма да ти го приеме и да започне ъпдейта.

Самсунг явно не са си договорили лиценза за DTS.

 

Решението ти е лесно. Сваляш релийси от тракерите, които са с Dolby или AAC звук. Пише им го в името. Ако не в името на релийска (както показах горе), то в NFO-то на файла.

 

Това е от произволен релийс от замунда:

 

Quote

RELEASE: Ad.Astra.2019.HDRip.XviD.AC3-EVO
SOURCE: iTunes
ViDEO: 1200 Kbps
RESOLUTiON: 720x304
RUNTiME: 2h 3m 43s
SUBTiTLES: No.

AUDiO: 384 Kbps AC3 5.1
LANGUAGE: ENGLiSH
ENCODER: MUSE

 

На този му го пише в заглавието на торента:

The Deer Hunter (1978) Remastered 1080p BluRay x265 HEVC EAC3

 

И в NFO-то:
 

Quote

AUDIO1........: English E-AC3 5.1 640kbps
AUDIO2........: AAC Stereo 256kbps CVBR
AUDIO3........: Commentary by Michael Cimino

 

Стига да е нещо, което не е DTS - ще тръгне.
Повечето филми ги има с няколко релийса. Все единия няма да е с DTS.

 

Ако имаш съраунд система, вече става малко по-сложно, защото някои от релийсите, които не са DTS са със стерео звук, а не 5.1/7.1 и т.н

 

Другото ти решение е една евтина китайска Андроид кутийка, която ще ти върши перфектна работа за гледане на филми с Plex или Kodi.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Аз пък имам подобен телевизор с друг проблем. От един стар лаптоп с Win7 стриймвам през медия преъра филми към телевизора и става много лесно обаче имам проблем със субтитрите. Въобще не отиват към телевизора и го визъпроизвежда без субтитри. От серията 7 на самсунг е телевизора с най-нодите ъпдейти на тайзен. Някой с идея как да стриймвам със субтитири най-лесно, понеже с други преъри ми се видя сложно...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Joro Kanchev said:

Аз пък имам подобен телевизор с друг проблем. От един стар лаптоп с Win7 стриймвам през медия преъра филми към телевизора и става много лесно обаче имам проблем със субтитрите. Въобще не отиват към телевизора и го визъпроизвежда без субтитри. От серията 7 на самсунг е телевизора с най-нодите ъпдейти на тайзен. Някой с идея как да стриймвам със субтитири най-лесно, понеже с други преъри ми се видя сложно...

 

Какво означава "Стриймвам през медия плейъра"? Cast to device?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...