Jump to content
BulForum.com

Продавам рутер Buffalo WZR-AGL300NH


Recommended Posts

Продавам гигабитов N 300 wireless рутер Buffalo WZR-AGL300NH.

С 2.4 и 5GHz радио (но не едновременно).

 

Снимки.

 

Качествен стабилен рутер, с мощно MIMO 3x3:3 радио с 3 външни антени (1 ват мисля), което се хваща доста надалеч (100-150 метра по права линия). Стандартните рутери са с около 100mW мощност.

Навремето го взех за около 230 лв.

 

Точни характеристики нещо не намирам, но покрай сайт на openwrt, мисля че е с 4 ром, 32 рам, и 266 процесор. Мисля, че няма финални версии алтернативни фърмуери, и не препоръчвам, защото стоковия е стабилен, а за мен това беше най-важното.

Никога не е правил никакви проблеми, правил е по 1 година ъптайм без грижи.

Адаптера е голям и сравнително тежък, 12V, 2A.

 

Важна забележка: макар че рутерът е гигабитов, пробвах го и не може да рутира над 100 мбит WAN-LAN. В локалната мрежа (между LAN портовете) си е гигабитов, трансферирал съм с над 80МБ/с, ограничено от хардовете.

Торенти с много конекции съм свалял, без грижи (на 100 мбитов интернет разбира се).

 

Цена, нека почнем от 80 65 60 45 40 лв.

1 ден мънибек колкото човек да си го пробва.

Продава се поради ъпгрейд към микротик.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Рутерът отново е в продажба.

Свикнах отдавна с микротика за всичко, с моите малки изисквания върши работа и неговото wifi.

 

Цена 65 лв.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Теди, ще ми върши ли работа на село за из двора? Като нямам претенциЙ за нещо различно от това да движи Ютюб? 

Link to comment
Share on other sites

Теди, ще ми върши ли работа на село за из двора? Като нямам претенциЙ за нещо различно от това да движи Ютюб? 

Ами не знам, ползван е в апартамент, на 5 етаж в хола (южно), и на юг като се отдалечавам по улицата от блока, по права линия на над 100 метра го хващам и даже мога да браузна нещо.

Не съм смятал и не съм задълбавал, само знам, че е с мощно радио, защото микротика ми е 1 ват с вградени 2.5dbi антени, а тоя е с 3 външни, и ги бях пуснал двата, и ги хващам горе долу на едно и също макс разстояние, бъфалото да е значи 7-800 миливата примерно.

Зависи и какво очакваш и с какви устройства на какви разстояния ще се ползва. Той може да се хваща надалеч, но ако телефона е с по-слаб излъчвател, естествено обратната връзка ще е по-слаба, но при консумиране на съдържаие обикновено даунлоуда е по-важния, така че би трябвало да е ок до 50-100 метра примерно. Зависи какъв двор, какво макс разстояние и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Равна поляна е - под 100м е диаметъра. В момента ТъпЛинк "с двете антенки" се справя с двете антени доста прилично, но далеч не в целия периметър. Твоят може ли да подава на друг евентуално? 

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че няма такива екстри като репийтър режими.., само AP/суич и рутер. За "подаване" мисля, че няма нужда от специални екстри, а този, който приема и репийтва трябва да поддържа такъв режим, но не съм много наясно.

За 100-тина метра сигурно ще се хваща, но се сещаш, че няма да е бързо след като ще е на ръба на покритието.

Със сигурност е с по-мощно радио от стандартните, и там където тп-линка ти не достига, този вероятно ще се вижда, но дали и доколко ще се справя с ютюб и с какво качество ще върви (спрямо наличния bandwidth който ютюб измерва) не знам.

Link to comment
Share on other sites

Имах сходен модел Бъфало,това е железен рутер от към радио,сега съм със Асус AC1200 с четири антени,като покритие пасти да яде...за тия пари е подарък...

Link to comment
Share on other sites

"Антенките" на рутера нямат нищо общо с обхвата. Изисикването е - каквото предава, такова и да примеа. T.e, ако рутерът е с '3 антенки' (3T3R). то и клиентът трябва да е с толкова за да усвои максимално конкретната технология.

 

 

Равна поляна е - под 100м е диаметъра. В момента ТъпЛинк "с двете антенки" се справя с двете антени доста прилично, но далеч не в целия периметър. Твоят може ли да подава на друг евентуално? 

 

Въпросният рутер поддържа рипийтър, но реално няма смисъл от него. Вземи си един репийтър или по-евтин рутер с такава функция, Обхватът ще скочи с 60%+

Link to comment
Share on other sites

Теди, дай да го пишем тоя рутер купен, брат. Ще се разберем да го взема някъде в началото на другата седмица.

Link to comment
Share on other sites

Ок, аз вече даже малко съжалявам за рутерчето си :) . Шегувам се.

Обади се когато искаш, трябва да ми имаш тел-а.

За 50-80 метра смятам, че ще е идеален ако не държиш на особен ъплоуд оттам. Вариант е да го сложиш поне на някое близко дърво в двора за да може да е маалко по към центъра на мястото, около което искаш обхват.

За репийтърите, аз винаги предпочитам по възможност един AP/рутер, дори по-мощен и разположен по-централно, отколкото да деля бандуита на "въздуха", както и да усложнявам с mesh устройства или с няколко мрежи/SSID-та.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...