Jump to content
BulForum.com

Търг за монитор 24" ASUS ML248H


Recommended Posts

Няма как да се изкара лог точно за тази ситуация. Само мога да потвърдя, че е точно така, както го е описал Раптор, а и всеки може да се увери като пусне в някоя тема 2 последователни поста през 2-3 минути - двата поста ще се слеят в един, а за времето на общия пост се прехвърля това от втория пост.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът не е дали ще се слеят две последователно написани мнения, а това, че при сливането никъде няма индикация за това. Така не става ясно дали въпросното мнение е резултат от сливането на 2 мнения или си е само едно.

 

"Само мога да потвърдя, че е точно така, както го е описал Раптор,..." - потвърждаваш, че мнението от 11:01 е резултат от сливането на две такива?

Link to comment
Share on other sites

Вероятно е станало недоразумение. Когато влезнах да видя какво е станало с търга, видях, че последното мнение "112 / Съгласно правилата на продавача търгът би следвало да е приключен."  е от 11ч:01мин. За съжаление никъде не се вижда дали има сляти постове, което не значи, че RaptoR не казва истината.

 

Има ли възможност да се покаже някакъв лог от форума, който показва, че действително има последващо мнение ("Съгласно правилата на продавача търгът би следвало да е приключен.") след наддаването от 112 и двете са слети? Не толкова да убеди мен, а DeEM0N, защото вчера в 11ч:15мин. му писах, че е победител в търга. Всъщност, ако DeEM0N може да потвърди, че след неговото мнение има друго, което е преди 10ч:58мин, ще е най-добре.

 

На практика и за съжаление наистина няма как да се докаже какво се случи и аз самият по този начин си вкарах автогол. Тази тъпанарщина с автоматичното сливане ни е "подарък" с последния ъпдейт на Форума. Имаше поне трима души, които следяха наддаването, все някой може да каже ако е обърнал внимание. Между другото колегата DeEMON напусна веднага след залога си - едва ли е видял моя навреме. А аз гледах по часовник какво се случва. 

 

В крайна сметка няма да се разправяме - каквото реши продавача. 

Link to comment
Share on other sites

За мен няма никакво значение на кого ще продам монитора. Важното е да не остава у никого някакво негативно усещане/чувство. Дори бих предложил двамата да се разберете помежду си предвид ситуацията, ако е уместно, разбира се. Друг вариант е да се направи отново търгът, но според мен това е по-неудачно.

Link to comment
Share on other sites

Чичо ви Виден е прекалено дърт вече, за да ви плакне за 100 лв. 

Освен това е Модератор, демек каквото каже е абсолютна истина!

 

Иронията настрана, някой наистина ли си мисли, че Виден лъже?! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Няма никакви лоши чувства - както казах аз сам съм си виновен за случилото се. Не съобразих идиотското сливане на постове.  

 

Относно лъжа и дума не може да става - в крайна сметка за чий чеп да наддавам след 10.58, че и да пояснявам, че търгът е свършил? Както каза Пламен, просто трябваше да затворя темата. Сега връщане назад няма.

 

Каквото - такова. Здраве да е. 

Link to comment
Share on other sites

Въпросът не е дали ще се слеят две последователно написани мнения, а това, че при сливането никъде няма индикация за това. Така не става ясно дали въпросното мнение е резултат от сливането на 2 мнения или си е само едно.

 

"Само мога да потвърдя, че е точно така, както го е описал Раптор,..." - потвърждаваш, че мнението от 11:01 е резултат от сливането на две такива?

 

Както казах - няма лог, по който аз или някой друг може да потвърди, че 3 минути преди слетия пост от 11.01 е имало друг, който после се е слял с втория в 11.01. Но и без лог съм сигурен за себе си, че е станало точно така - познавам Виден от много време и знам, че за един секънд хенд монитор никога няма да тръгне да лъже и маже.

 

 

Off/  Освен това е същата зодия като мене, а съдейки по себе си...наш'та зодия е добра при наддаванията и следенето на търгове, само дето аз съм роден в края на месеца, а той - в началото на следващия и вероятно затова не е толкова добър колкото мене и от време на време прави грешки, ама има време...ще се изучи... :P

 

Link to comment
Share on other sites

 а той - в началото на следващия 

 

Началото на кой следващ по-точно?  :laughing:

 

Не че нещо, но ми е странно - аз съм роден в последен ден на месец. 

Link to comment
Share on other sites

Няма как да разберем кога е пуснато последното мнение реално, но с оглед на полезната информация, която научихме странично от проблема (то не бяха зодии, че уточняване кой на коя дата е точно) аз предпочитам да се съобразя с мнението на модераторите и колегата RaptoR да се обяви за победител в търга.

 

//off Не че нещо, но модераторският екип да не е запознат с функциите на платформата, която модерира е меко казано странно.Както ми е странно как членове на модераторският екип "спамят" из темите (мнението над мен за пример), но поне разбирам защо нивото на форума последно време е на доста по-ниско ниво отколкото беше преди.

 

Честито на колегата за монитора.

Link to comment
Share on other sites

Мониторът, колега, следва да си дойде при тебе, тъй като продавачът вече те е уведомил като победител и ще е тъпо сега да се обръщат нещата. Грешката си остава за мене, а ти препоръчвам да си по-внимателен с определенията и квалификациите. Тук не става въпрос за запознаване с функциите на платформата, а за техническа грешка, която съм допуснал аз. След като няма как да я докажа пред всички си понасям негатива и толкоз. 

Link to comment
Share on other sites

....техническа грешка, която съм допуснал аз....

 

Вярно, че нивото във форума доста падна, така че нека поспамя малко и аз. :)

Видене, това не е никаква техническа грешка, а глупава и недомислена лично твоя грешка. Форумът си слива постовете, ама ти явно си го забравил, пък после мен питаш дали съм си пил гинко билобата.

Както и да е...ако това ще те успокои, снощи при една моя продажба на търг в Ибей загубих цифром и словом 100 евро, пак поради подобно недомислие от моя страна. ;)

Link to comment
Share on other sites

Началото на кой следващ по-точно?  :laughing:

 

Не че нещо, но ми е странно - аз съм роден в последен ден на месец. 

Аз нямам проблем да съм по-внимателен в определенията и квалификациите "колега", но ми дай дефиниция на спам и ми кажи поста, който съм цитирал попада или не в дефиницията ти?

 

Отварям темата отново, тъй като явно имаме недоразумение - търгът е спечелен от мен, тъй като моята оферта бе последна преди 10.58 часа. Постът ми че търгът е свършил е слят с последното ми наддаване и съответно създава объркване.  

След като реално няма как да докажеш каквото и да било твое твърдение, защо темата беше отворена отново?

Link to comment
Share on other sites

Защото други можеше да го направят. 

 

Както и да е - повече няма да се повтарям. Продавачът да ти даде монитора на теб.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...