Jump to content
BulForum.com
Sign in to follow this  
samkijot

избор на PC за предпечатна подготовка

Recommended Posts

photoshop, illustrator, coreldraw ... основно са тези програми.

досега беше с някакъв i3 процесор, 8GB RAM, вградена видео карта и HDD

...търси се нещо около 800-1000 лв. без монитор, примерно i7, 16GB RAM, SSD и някоя VGA от Quadro серията на nVidia.

ако имате нещо на предвиди, с ориентировъчни цени, модели и т.нат. пишете в темата :)

благодаря

Не ти трябва Quadro за Фотошоп, Илюстратор и Корел.

Тъй като работя с фотошоп, да ти кажа, че не видях голяма промяна, когато бях с i5 2500k и 8ГБ рам и после ги смених с i7 2600k и 16гиги. Ако си решил да ъпгрейдваш, сега наистина е добър момент, защото рама и ссд-та са безбожно евтини (16gb може да си вземеш под 120 лева, а 120гб ссд - под 80лв, всичко това ново), само i7 ще ти глътне повече пари

В този ценови диапазон бих се спрял на second hand машина, клас Workstation и да добавяш каквото искаш. Нещо такова.

Това е пословично издръжливо "тихо добиче",

В този ценови диапазон бих се спрял на second hand машина, клас Workstation и да добавяш каквото искаш. Нещо такова.

Това е пословично издръжливо "тихо добиче",

С две ръце за! От собствен опит, уникално бърза машина. Иска едно SSD за OS и няма стигане

И аз го казвам от собствен опит. На конфигурацията, която съм посочил, при необходимост, след време ще могат да се подменят процесорите с два 6-ядрени.

Edited by plameni

http://izotservice.com/product/362/dell-precision-t5500-tower.html

а това няма ли да свърши работа? при положение, че се добави още едни 8GB RAM ... 

щото разликата е 350 лв., а и харда е по-малък. процесорите като гледам са идентични ...

http://izotservice.com/product/362/dell-precision-t5500-tower.html

а това няма ли да свърши работа? при положение, че се добави още едни 8GB RAM ... 

щото разликата е 350 лв., а и харда е по-малък. процесорите като гледам са идентични ...

За вършене - ще свърши, но...

Предложената от теб конфигурация е еднопроцесорна, а добавянето на втори процесор при T5500 може да излезе скъпо удоволствие, защото изисква добавяне на специална riser-платка:

s-l300.jpg

Всичко е въпрос на сметки и анализ.

Грубо казано: 8GB и 6 ядра vs. 32GB и 8 ядра и лесен ъпгрейд до 12 ядра

Photoshop би "усвоил" всеки отпуснат байт памет в повече...

По лични наблюдения Т5500 е доста по-шумна работна станция от Z600

Пише, че е six core Xeon т.е. с 6 ядра

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Пише, че е six core Xeon т.е. с 6 ядра Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Прочети пак и ми кажи нещо по-различно ли съм написал...

8GB и 6 ядра vs. 32GB и 8 ядра

Имам точно Т5500 вкъщи. Излезе ми под половината от посочената цена и при това с по - високи параметри. Страхона машина е. По - близко е до сървър отколкото компютър, но това си е само плюс. Платка за втори процесор не е толкова трудно да се намери. В ибей се намират за около 100 лева. Лично аз си предпочитам Xeon пред всякакви други модели. Тогава обаче е малко по - особено с RAM-a. ECC registered е при 5500. Което за втора ръка бих казал си е голям плюс.

Dell-a е корава машина, но за мен има няколко минуса. Яко топли при което топли стаята и започва да дига оборотите и става една гюрултия.... Ъпгрейда е малко скъпо занятие поради специфичния охладител и нуждата от тази платка. Преди време направо взех още една машина да и взема процесора, РАМ-а и радиатора. За Прецижън 690 става дума.

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!