Jump to content
BulForum.com

Planeta Prima


4 MOTION

Recommended Posts

Mi de da znam az kakvo da vi kaja - to stadiona e malak - vijte ako beshe na stadiona na Loko Kn. ili na stadion Plovdiv moje bi shtiaha da doidat oshte poveche hora - to onia vodeshtia kaza che koncerta shtial da se pozabavi ,zashtoto mnogo hora chakali otvan  :(

 

Еми то просто нямаше къде да се съберат останалите хора  ;)  Всичко беше ФУЛ МАКС :)  :P  :D  :tongue  :woot

 

П.П : Nino,това,което си чул е от ремикса на Гергана - Губя те бавно - свали си го и ще го чуеш :)  :music  ;)

 

еми дали нямаше да е по-лесно да пуснат хора и на терена, а не да ги държат на 100 метра от сцената?

Link to comment
Share on other sites

нали не трябва да виждаме че певиците не правят нищо друго освен да се разкарват по сцената?

Това изобщо не беше необходимо. Достатъчно е просто да имаш слух. За да познаеш плейбека ама изобщо не ти трябва да виждаш какво става на сцената! Освен че песните звучат едно към едно със сдудийният запис (все пак това са поп-фолк певици, а не Dream Theatеr), в повечето случаи когато се опитваха да вкарат нещо от себе си, се получаваше доста интересно двугласие. Да не споменавач, че гласът им тогава няма нищо общо с този, когато "пеят". Явно това някаква експресна метаморфоза ще да е. Да се смееш ли, да плачеш ли... :(

Link to comment
Share on other sites

Това изобщо не беше необходимо. Достатъчно е просто да имаш слух. За да познаеш плейбека ама изобщо не ти трябва да виждаш какво става на сцената! Освен че песните звучат едно към едно със сдудийният запис (все пак това са поп-фолк певици, а не Drieam Theatre), в повечето случаи когато се опитваха да вкарат нещо от себе си, се получаваше доста интересно двугласие. Да не споменавач, че гласът им тогава няма нищо общо с този, когато "пеят". Явно това някаква експресна метаморфоза ще да е. Да се смееш ли, да плачеш ли... :(

 

Abe molq te spri da rasish prostotii v temata mi - molq te kato ne znaesh SPRI !

 

---mod note: erased · stop this ALL CAPS maddness - vse pak tva e stadion ne e nqkvo kafene ,triabva da se uzvochi nqkak si :punk

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid

e.... Pantera svireha v Moskva pred 500 000 publika...nqmashe playbeck nito poddurjash...ama are ti shom si bil tam ne razbirash mnogo moje bi..a sus sigurnost ne mojesh da razli4ish mojeshtite muzikanti ot tea deto samo v studioto zvu4at..."ponosimo"-mnogo silna duma :) ama show da staa..

Link to comment
Share on other sites

4 MOTION, хората зад сцената не са толкова прости, за колкото ги мисли масата от народа. Всичко е толкова добре режисирано, колкото ти никога няма да можеш да си представиш. Ако знаеш изобщо какво значи това... Когато трябва да пее публиката, пее публиката! И те знаят кога е това.

 

Защо се правите на по-наивни от колкото сте. Или наистина сте не просто наивни, ами айде да не казвам какви....

 

liquid, стават грешки, особено когато се стремиш да бъдеш максимално коректен и да сменяш постоянно клавиатурата, бързайки да завършиш мисълта си!

И още нещо- нека не обръщаме темата на метъл. Нека говорим за поп-фолка (дори не за чалгата).

 

all, нищо против певачките, нищо против хората, които им се кефат. Аз също го правя! Има си музика за всеки момент и всяко състояние. Но гледам реално. Аз им се кефа, въпреки нещата, които казвам за тях. А вие им се кланяте със затворени очи и уши!

Link to comment
Share on other sites

Teddy-King е много прав - нещата, особено когато опират до вадене на пари, са много добре режисирани. Тъй като от доста години съм в този бранш, не точно поп-фолка, но ми се е налагало тук-там да озвучавам Глория и някои от колежките й...та наблюденията ми са, че мнооого рядко някоя от "пеещите звезди" ще се пусне само на сингбек - най-често пеят върху собствения си глас (който може да е направен с различен баланс, за различни цели - стадион, заведение, концертна зала - всичко зависи от конкретния случай). Говоря за водещия първи глас - не за бек-вокала. А също много често се "пее" на пълен плейбек. По принцип - така се работи. Аз също работя с певци и певици и почти винаги им давам един микс за конкурс, друг за живо концертно изпълнение, трети за заведение, плейбек за телевизия и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Това не е било никакъв концерт,а дискотека на открито с повечко хора.За концерт трябва оркестър и музика на живо.За останалото си има Палмите,Папараци,Гладиатори и т.н.И аз слушам чалга но не отидох на тази пародия.

Link to comment
Share on other sites

mmm neznam na mene ne mi haresa mnogo i kakto vinagi ne prfesionalzma izlezw nq qve pak Bulgarska rabota 1 4as zakasnenie nqma kvo da si govorim scenata deto peeha peccite beshe chak na kraq i nikoi nishto ne vidq ako beshe slojena scenata posredata si4ki shtqha da sa dovolni shtoto shtqha pone malko ot malko da vijdat maina !!!!

Link to comment
Share on other sites

@Teddy-King моля да ми обясниш разликата между поп-фолк и чалга ?! И изобщо има ли такова понятие в музиката поп-фолк или всичкото е измислено от продуцентите в Пайнер ?

колкото до въпроса с playback-a хаха ... и някои вярват ,че тези "певици" са пеели найстина ? Чакаите малко .. добре де да попитам как тези изпълнителки всеки път "изпълняват" песните без никаква разлика ама абсолютно никаква ,как така ушким толкова викат и се кълчат апък 1 капка пот не пада по лицата им ,та нали и те са хора ? Друг е въпроса ,че парчетата (поне музиката ) им са крадени .Та пак да попитам ,има ли такъв стил музика Поп-фолк или има пари които се изкарват от глупаците които им се кефят на тези едрогърди "певици" и ако те не бяха толкова красиви дали някой щеще да обърне внимание на музиката им ?

Link to comment
Share on other sites

@ShitHappen Да, има такъв стил. До скоро и аз не вярвах, но наистина се оказа, че има разлика и то огромна. Проблема е бил в това, че няма как да се опише и обясни. То трябва да се чуе. А за целта трябва и ти да имаш желание, защото предубежденията ще те влачат в заблуда завинаги, въпреки че няма да ти пука.

 

Edit: Вече един път орязаха темата заради подобни разправии. Нека не го правим отново! Темата е за коментари относно концерта, а не за стиловете в балканската музика.

Link to comment
Share on other sites

... s taq izmet deto slusha chalga i pop-folk.

 

айде ако обичаш да не се обиждаме, а???

а концерта не беше кой знае какво, плейбек имаше и то пълен, чат-пат някоя певица изкарваше някоя нота сама. А накрая като дойде Глория и като започна да пее половината стадион взе да се изнася. А като започна да пее на живо още повече хора си тръгнаха. Просто не я харесват тая глория. И аз си тръгнах когато тя започна да пее. Иначе най-хубаво беше когато пяха Анелия и Камелия. Анелия особено е номер 1!

Link to comment
Share on other sites

айде ако обичаш да не се обиждаме, а???

а концерта не беше кой знае какво, плейбек имаше и то пълен, чат-пат някоя певица изкарваше някоя нота сама. А накрая като дойде Глория и като започна да пее половината стадион взе да се изнася. А като започна да пее на живо още повече хора си тръгнаха. Просто не я харесват тая глория. И аз си тръгнах когато тя започна да пее. Иначе най-хубаво беше когато пяха Анелия и Камелия. Анелия особено е номер 1!

Napalno te podkrepiam nai dobre biaxa kamelia i anelia.i sa6to az si tragnax kogato po4na da pee gloria!!!
Link to comment
Share on other sites

Някой ще го отнесе. Като не те интересува темата - не пиши в нея. Темата е за хора с впечатления от концерта - след като не си присъствал, значи няма какво да споделиш. Научете се да не се врете навсякъде, щото понякога боли. Последно предупреждение. Следващия, постнал тук само за да се заяжда, ще нацели джакпот.

Link to comment
Share on other sites

Някой ще го отнесе. Като не те интересува темата - не пиши в нея. Темата е за хора с впечатления от концерта - след като не си присъствал, значи няма какво да споделиш. Научете се да не се врете навсякъде, щото понякога боли. Последно предупреждение. Следващия, постнал тук само за да се заяжда, ще нацели джакпот.

 

евала на такива хора. се някой трябва да дава Джакпота иначе няма как да го земат. имам чувството че всеки писал в тая тема не чете какво е писано преди него. и само на тия които са ходили на 1 единствен коцерт (този) им е харесало по простата причина че музиката е силна и адреналина е висок.

Link to comment
Share on other sites

w00x triabva li i na teb da ti kazvam da si slushash metal i da ne se barkash kadeto ne triabva ?!?!?

 

A otnostno na tezi ,koito imat neshto protiv tazi muzika da se naricha pop-folk - duma "chalga" v balgarskia ezik niama - ---mod note: по полека с думичките, да не ти изиграят лоша шега

 

 

A gledam neshto che v Pernik rabotata se izdanva zdravo - uj shtialo da ima koncert v Dupnica na miastoto na Pernik , no te veche minaha Blagoevgrad i Petrich(sigurno) ,ta koga shte e v Dupnica ?

 

 

Mai v Blagoevgrad e nai-dobre - horata sa ot ednata strana na tribunite po stadiona ,ostanalite pod tiah na trevata i scenata pred tiah - to taka mojesh da si nai-blizko do scenata ,a nie v Plovdiv biahme dosta dalechko - no ot edna strana biahme i nai-mnogo ,abe izobshto niama da go zabravia koncerta - beshe super :love

Link to comment
Share on other sites

w00x triabva li i na teb da ti kazvam da si slushash metal i da ne se barkash kadeto ne triabva ?!?!?

 

A otnostno na tezi ,koito imat neshto protiv tazi muzika da se naricha pop-folk - duma "chalga" v balgarskia ezik niama - ---mod note: по полека с думичките, да не ти изиграят лоша шега

A gledam neshto che v Pernik rabotata se izdanva zdravo - uj shtialo da ima koncert v Dupnica na miastoto na Pernik , no te veche minaha Blagoevgrad i Petrich(sigurno) ,ta koga shte e v Dupnica ?

Mai v Blagoevgrad e nai-dobre  - horata sa ot ednata strana na tribunite po stadiona ,ostanalite pod tiah na trevata i scenata pred tiah - to taka mojesh da si nai-blizko do scenata ,a nie v Plovdiv biahme dosta dalechko - no ot edna strana biahme i nai-mnogo ,abe izobshto niama da go zabravia koncerta - beshe super  :love

 

трябва ли аз да ти казвам да се съобразяваш малко с кой говориш а? не слушам метал, нямам нищо против метъла... просто не мога да си намеря нещо което да ми е по вкуса. слушал съм много повече чалга парчета от теб, слушал съм и много повече музика от теб. *повече и като стилове и като количество*. бил съм на повече масови музикални мероприятия от теб (определено) и мога да ти кажа че тва не беше никакъв концерт. ма никъв. верно че силната музика дига адреналин,но все пак... ако всичко е както трябва.. адреналина е много по-голям. озъснай се малко с кой говориш и къде се намираш. не сме 14 годишните ти приятели от махалата дето пушите цигари зад блока с тях (без да гълтате дима разбира се.. то така е по-газарско) и пиивате по една бира, след което се разцепвате от кеф. ясно ли е? тука всички са възрастни и разбрани хора от който всеки (даже и ти за съжаление) има право на лично мнение и убеждения. не забелязваш ли че само на хора под 87 им е харесал концерта? а? или можеби това което написах няколко поста по-горе не е вярно? а?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...