Jump to content
BulForum.com

За студенти-в кои университет учите


sandman

Recommended Posts

Да си кажа право - радвам се че е така или поне че има изгледи някога да стане така. С риск да отида доста offtopic - все още хубава работа се намира или с доста късмет или с още повече връзки :) Демек - и диплома, и знания и опит не значат колкото един чичо или вуйчо :)

Е, за съжаление някъде и това става, но трябва да се прави разлика между "връзки", "контакти" и "препоръки".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply
Ne mi puka za slovoreda na nikovete.Nikoi ne vi kara da 4etete moite gluposti,no se 4udq zashto tolkova mnogo se afektirate.I ne si mislite 4e v pld obrazovanieto e ok.Mnogo malko hora ot provinciqta iskat da u4at v pld.

 

 

За това,че не ти пука си личи.Ама според мен е затрудняване на изписването :P

Това,че никой не ни кара да ти четем глупостите е вярно,но пък и никой не те кара да ги слагаш тука ;)

И в Плд образованието,може и да не е ок,ама ти пак си изтрещяла такава глупост,че чак свят ми се зави.

По неофициални данни тази година(САМО!!!) са кандидаствали около 8000 души от цялата страна в ПУ.Да не говорим,че в Плд има цели 8(осем,ако не познаваш цифрите) уни-та.

Един съвет от мен-смени си подписа на I`m so stupid и спри да се излагаш.

А и още нещо- най-добрия университет за тебе е .....хм......абе то никъде няма да те приемат с тоя мозък.

Айде лек ден!

Link to comment
Share on other sites

Mnogo malko hora ot provinciqta iskat da u4at v pld.

Ха-ха-ха-ха-ха-ха :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ама ти не се отказваш лесно а?Продължаваш с култовите простотии!Ти знаеш ли че само в мойта специалност - Биотехнологии сме 3-ма човека от Пловдив останалите 17 са от "провинцията", че има даже и от Лом хора (за такива като тебе - Лом е град в България намира се на река Дунав-северно от Пловдив) В целия университет да сме не повече от 20-30 човека от Пловдив 1-ви курс. А целия първи курс е 620 човека.И за напред ще те помоля преди да напишеш нещо - да го провериш дали наистина е така, защото няма смисъл от безмислени и неверни аргументи! На никой не му се четат глупости, но за да разбере за какво става въпрос, човек все трябва да мине и през твоя пост.

Link to comment
Share on other sites

Абе мама му стара пак обърнахте темата на простотии. Уж само се питаше кой къде учи и доволен ли е пък взехте да се заяждате. Тая Цветелина какво сте и заобръщали внимание на глупостите . Казано е "По-умния отстъпва. С глупаци не се спори". Теглите по една майна и да заминава. Карайте по темата и не се занимавайте с глупости

Колкото до написаното за това че никой не искал да учи в Пловдив - следвал съм и със софиянци, има много дошли от варненския ТУ, габровския + повече от половината ми колеги не са от Пловдив, ние пловдивчани сме МАЛЦИНСТВО- ма така е идват от някви кърища с надути дипломи макар да не знаят 2 работи на кръст и за нас място няма.(не всички са така де има си и сериозни дето наистина си знаят и са наясно с материала, но първите са преобладаващи) :inqn

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, прав си. Нещо взехме много да и обръщаме внимание. Та по темата - само 2-ма ли сме УХТ-поклонниците?

Link to comment
Share on other sites

w00x, имам една позната, която също записа Английска филология в ПУ. Ама не знам подробности. Гергана се казва.

Link to comment
Share on other sites

някой да каже нещо за Английската Филология в ПУ, че се записах вече и да знам за какво да се готвя :)

 

 

За нищо хубаво.Ако ти е интересно на следващата среща ще доведа съквартирантите си-и те са Аф- да ти обяснят :)

Link to comment
Share on other sites

"Утре носи съответната сума"? :):)

Един приятел го завърши преди 2 години- нищо хубаво не съм чул за него - много били продажни преподавателите - повече отколкото са по другите ВУЗ-ове. Поне според него. Иначе имам 2 братовчедка там МИО ама още първата година спечели стипендия и замина да учи в Япония та не е споделяла наблюденията си за УНСС

Link to comment
Share on other sites

A nqkoi da u4i ili e u4il v UNSS

Аз също не съм чувал хубави неща за там. Всеки казва че нищо не се научава. Единственото хубаво нещо е, че ти дават диплома че си завършил УНСС. Пое така съм чувал - не мога да твърдя със сигурност!

Link to comment
Share on other sites

Аз също не съм чувал хубави неща за там. Всеки казва че нищо не се научава. Единственото хубаво нещо е, че ти дават диплома че си завършил УНСС. Пое така съм чувал - не мога да твърдя със сигурност!

За какво ти е диплома, която става само за задни нужди? Това не се отнася само за УНСС (ум няма студент става), а за повечето университетчета, освен в БГ другъде с такива хартийки работа ще си намериш трудно и лошото е, че не можеш да разчиташ на дипломата си, а трябва да се доказваш от нищото, поне така съм чувал :cry

Link to comment
Share on other sites

лошото е, че не можеш да разчиташ на дипломата си, а трябва да се доказваш от нищото, поне така съм чувал :cry

Правилно си чувал явно, защото и аз така съм чувал! ;)

Link to comment
Share on other sites

"Утре носи съответната сума"? :):)

Един приятел го завърши преди 2 години- нищо хубаво не съм чул за него - много били продажни преподавателите - повече отколкото са по другите ВУЗ-ове. Поне според него. Иначе имам 2 братовчедка там МИО ама още първата година спечели стипендия и замина да учи в Япония та не е споделяла наблюденията си за УНСС

 

 

Именно студентите създават тази корупция :о) С риск да ме нападнете, че не говоря от личен опит ... Един мой познат го е завършил преди 3 години и ми каза, че той и колегите му сами си бутали парите, просто за да не се занимават да учат. Е какво повече да си говорим?

тази година ще съм първи курс там и тогава вече наистина ще мога да споделя и лични впечатления :о)

Link to comment
Share on other sites

Именно студентите създават тази корупция :о) С риск да ме нападнете, че не говоря от личен опит ... Един мой познат го е завършил преди 3 години и ми каза, че той и колегите му сами си бутали парите, просто за да не се занимават да учат. Е какво повече да си говорим?

  тази година ще съм първи курс там и тогава вече наистина ще мога да споделя и лични впечатления :о)

Няма какво да те нападаме - така си е! Ако никой не дава пари - никой няма да взима пари. Просто и ясно! И това се отнася за всички университети.

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да те нападаме - така си е! Ако никой не дава пари - никой няма да взима пари. Просто и ясно! И това се отнася за всички университети.

 

 

работата е там, че по-силният винаги побеждава, ако ме разбираш какво имам в предвид :о) В никакъв случай не казвам, че няма и преподаватели, които си казват направо, че искат да им се плати.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, след като прочетох почти всички постове тук останах смаяна. Наистина не предполагах, че ситуациата с българското висше образование е толкова зле. Аз тази година завърших гимназия и се радвам, че, ако разбира се нещо не се обърка, ще уча в Германия. Досега имах известни съмнения, но вие ги заличихате напълно

 

 

 

Приятелите не ме спират, тъй като повечето също заминаха - за САЩ, Германия, Белгия. А пък без родителите все някак ще преживея.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, след като прочетох почти всички постове тук останах смаяна. Наистина не предполагах, че ситуациата с българското висше образование е толкова зле. Аз тази година завърших гимназия и се радвам, че, ако разбира се нещо не се обърка, ще уча в Германия. Досега имах известни съмнения, но вие ги заличихате напълно.

 

 

Welcome to Bulgaria :o) И успех в Германия :о) Аз лично веднага бих заминал ако не ме спираха приятелите, роднините, момичето което ми е на сърцето ... :о)

Link to comment
Share on other sites

В никакъв случай не казвам, че няма и преподаватели, които си казват направо, че искат да им се плати.

Е да, ама колкото и да казват ако никой не плаща - ше спрат да искат пари!

Link to comment
Share on other sites

Е да, ама колкото и да казват ако никой не плаща - ше спрат да искат пари!

 

 

Явно не си ме разбрал какво имах предвид по-горе. Просто като не им плащаш автоматично ставаш "черната овца" и те късат до припадък. Сеш са? :о)

Айде по леглата! Аз едва гледам още от към 12, но все не мога да се наглася да легна :о)

Link to comment
Share on other sites

За съжаление,корупцията е факт и то болезнен :( .Скрита или явна-има си я. :angry:

Който може-да се измъква.Но не забравяйте - преди всичко сме българи.

Link to comment
Share on other sites

Аз тази година завърших гимназия и се радвам, че, ако разбира се нещо не се обърка, ще уча в Германия.

 

Незнам доколко е вярно и не искам да те плаша, но се говори че в Германия ще се въвеждат такси за обучение :cry

Link to comment
Share on other sites

Ако никой не дава пари - никой няма да взима пари. Просто и ясно! И това се отнася за всички университети.

Личен опит

Местоположение : Технически Колеж "Джон Атанасов" - гр. Пловдив

разглеждан обект : преодавател(не го помня доц ли е ас. ли е) Арнаудов - бате Арни известен още като Продажника

Ценоразпис за миналата година:

3 - 60 лв

4 - 70 лв

5 - 80 лв

6 - 90 лв - Прия тоя взели изпит на знания - 1 мах 2 на семестър( в последно време няма такива). Като седнеш при него и почва да те върти " абе написал си ама не е достатъчно и т.н и т.н"

НЯМА минаване има само плащане и ако ако имаш да му доплащаш някви остатъцо от сумата си ти мрънка да си му ги даваш.

Случка:

"Един от другите преподаватели го срещна и взе да го базика, че на изпита дето минал пуснал много хора - "3 души с 3-ки от знания"

Всички го знаят, един студент го записа как му дава пари и оня не само че не мунаправиха нищо ми Арнаудов бая проблеми му прави после - не му да ваше изпит и и т.н

Link to comment
Share on other sites

Ясно е че я има корупцията и тя не е от вчера :cry Но за съжаление почти нищо май не може да се направи по въпроса :cry Случаи, изцепки простотии много... :cry :devil :evil

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...