Jump to content
BulForum.com

За студенти-в кои университет учите


sandman

Recommended Posts

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Знаеш ли,драга....Когато някой почне да говори за познати на дадено място,някак си автоматично спирам да му вярвам.Особено ако става въпрос за УХТ,в чийто общежития съм живял две години.Когато ми кажеш:да-била съм там,правила съм го(това е метафоричен израз-не се връзвай),ще ти повярвам...МОже би...Стана същото като в оная тема за подземното царство- еди-коя си приятелка била чела и казала на еди-кой си,той пък гледал "Досиетата Х" и се напушил,и накрая какво?Глупости!!! ;)

На мен ми стига,като доказателство,че имаш познати там, а даже не си го чувала.ПО принципа на елементарна логика=>нямаш познати там. ;)

Айде стига сме си чесали езиците. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Aarwen,znae6 li 4e dvama ot prepodavatelite v YHT mi go kazvat tova.Ne mojesh da sporish s men!Bila sum tam i sum gi gledala studentite kolko sa redovni.

 

Извън темата:Ми браво да беше почнала с това а не с...

 

 

Imam poznati i gi znam k'vo uchat tam!

 

Схващаш за да сме доволни всички.

 

Друго не мога да кажа така,че чао.

Link to comment
Share on other sites

Оле-мале!!!Девойко!!!Би ли спряла с глупостите?!!!

Сега преподаватели?!Я кажи,че и ректорът ти е познат...

И какво искаш да кажеш с това-"редовни" :confused

Доколкото знам в УХТ и ТУ са най-големите изисквания за присъствие.Това,което каза само потвърди първоначалната ми преценка ;)

Link to comment
Share on other sites

Aarwen,ti ne znae6 v koi fakulteti e istinata.Tam kudeto te skusvat ot uchene i napravo poludqvash-Fizicheski,Matematicheski i Himicheski v SU.Ne znaete k'vo uchene pada.

 

извън темата:А ти знаеш ли?

Или пак някой ти е казал ;)

Link to comment
Share on other sites

Както казваше един мой учител-"Момиче,какви глупости говориш" :angry1

Спри се бе,Цветелинооо.Ако искаш изреди всички ВУЗ-ове в БГ.Ебати пиклата,млъкни с;ед като нямаш лични наблюдения,а само общи приказки,които всеки разправя.Ае,да му.................

Link to comment
Share on other sites

Абе ти направо се изкара че имаш познати и на луната!То не беше ТУ, не беше УХТ(химическия), Та дето учели в щатите, та не знам си къде, спри се малко! Много ми е интересно как като имаш познати в тоя университет не го знаеш как се казва.Ама както и да е!

Link to comment
Share on other sites

Пичове,аре да спрем с глупостите,че не ми се говорят такива(народът е казал:С глупаци не мога и не искам да споря).Много е вероятно в скоро време да има и мод намеса.

Link to comment
Share on other sites

karaman, еее не се изказа точно. То всички имат нужда то много, ама някои студенти имат нужда от бой - да им доиде акъла и да не се оплакват, а да сядат да учат! ;) :P

Link to comment
Share on other sites

karaman, еее не се изказа точно. То всички имат нужда то много, ама някои студенти имат нужда от бой - да им доиде акъла и да не се оплакват, а да сядат да учат!

 

Това си е истина.

Само дето не важи само за студентите. :(

Link to comment
Share on other sites

С тази тема още веднъж се доказа, че студентите имат нужда от много секс :P

 

 

Караманеееееееееееееееее!!!!!!!Прав си брате!!! :(

Е сега може и да си седнал де ;)

Link to comment
Share on other sites

И по-добре да няма.Кой знае те пък какви бисери ще надрънкат :lol:

Не,че досегашните не бяха лоши де :P

Link to comment
Share on other sites

Цветелина да каже. Немое дъ ни познаа некой там... И ма как един път не написа ника на човека като трябва? Agarvaen - не Aarwen... Aarwen, та Aarwen... Купи му риза.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е странно някой като започне да ги говори такива като кака Цвети...ВИАС,примерно бил в челната петица.Ами,ок само че аз примерно не се интересувам от архитектура или подобни.Аз може да искам да свиря на акордеон.Примерно.За мен автоматически Муз.академия става номер едно в челната петица.В смисъл,че е тъпо да ми казваш,че Медицинския или УНСС са намбър уан,ако мен ме интересуват специалности с др.насоченост.Уххх

Link to comment
Share on other sites

Awe hora jiveem v svobodna strana i moga da govorq kakvoto si iskam.Ne mi puka za slovoreda na nikovete.Nikoi ne vi kara da 4etete moite gluposti,no se 4udq zashto tolkova mnogo se afektirate.ve4e razbrah 4e vseki si uchi tva deto si go kefi,v koito si iska universitet.No tui kato mi predstoqt kandidatstudentski izpite se interesuvam,koito shte bude nai-podhodqshtiq vuz za men.I ne si mislite 4e v pld obrazovanieto e ok.Mnogo malko hora ot provinciqta iskat da u4at v pld.

Link to comment
Share on other sites

Awe hora jiveem v svobodna strana i moga da govorq kakvoto si iskam.Ne mi puka za slovoreda na nikovete.Nikoi ne vi kara da 4etete moite gluposti,no se 4udq zashto tolkova mnogo se afektirate.ve4e razbrah 4e vseki si uchi tva deto si go kefi,v koito si iska universitet.No tui kato mi predstoqt kandidatstudentski izpite se interesuvam,koito shte bude nai-podhodqshtiq vuz za men.I ne si mislite 4e v pld obrazovanieto e ok.Mnogo malko hora ot provinciqta iskat da u4at v pld.

Имай предвид, че хората от провинцията ще правят разходи на време и лари недависимо дали учат в Пловдив или София. И освен това не е тайна, че в София по принцип има повече възможности и по-високо заплащане. За съжаление както беше казал някой, там ученето не е приоритет :( . За това е най-добре, поне според мен, е да си избереш университет, който да е максимално либерален и да имаш повече време да се самообучаваш, но това е доста относително тъй като аз съм в Ту-то може би най-тежката специалност (МТТ) и пак намирам време. Просто трябва да знаеш къде и как да минеш, било то между капките.

Link to comment
Share on other sites

Aз съм в техническия. Не съм доволен. Нито от програмата, нито от преподавателите. Няма един "нормален", всеки си има някакъв дефект, който дразни изключително много.

Общо взето, ако очаквате да научите нещо в този университет, по-добре не си губете времето. Сами ще се справите по-добре.

Аз съм в ТУ КСТ - много си прав много си прав . Особено един м***ф асистент по материалознание. В този университет съм само защото накрая в дипломата ще пише Висше образование - почти нищо не съм научил от преподаватели - от тях само вземам идеи какво трябва да уча и си го търся сам купувам книжки, ровя в нета това е САМОПОДГОТОВКА ма не 30 % както те го казват ами 90%

 

Ти ма утрепа.Аз преди няколко дена се записах там.До сега съм чувал що годе добри отзиви.Всеки ми разправя,че било доста трудно.

Трудно да си вземеш ВМ и ТЕ ( това е ситото после лайф да не ти пука) тях като ги вземеш вече си инж остава дипломната работа да сложиш точката

 

 

Аз съм в ТУ-Пловдив, ФЕА Електроника, трябваще да завърща тази година но рещих да прекъсна последния семестър.

Дали съм доволен от обучението си?  - Категорично НЕ, завърщил съм електро техникума в пловдив и не бих казал че в унито, научих нещо повече, всичко на всичко една виша математика и тя ни беше преподавана така че все едно нищо неси учил. Повечето преподаватели са с частен бизнес и не им пука за студентите, намират се един двама дето си дават зор.

Колко си прав- аз тоя семестър по единия предмет даже не си видях преподавателя дето трябва да ни ги води. Дойде веднъж да разпише книжките ма мен ме нямаше тогава, бях я дал на колеги. Това че можело да ходиш на консултации, да ги питаш извън учебно време глупости - срещам миналия месец един асистент питам го "кога мога да ви намеря в университа за една курсова работа - той ми вика аз по време на семестъра не ходя та сега ли" правете си изводи

 

Доколкото знам в УХТ и ТУ са най-големите изисквания за присъствие.

Абе така са я подкарали през просото там, че не е истина - на последната сесия изпитващия ни даваше зор да пишем по-бързо че имал работа и не му се седяло на изпит!!! - същия тоя асистент по време на упражненията най вече си лафеше с някви судентки от магистрите и му беше през оная работа за упражненията и присъствието - предишния семестър не съм бил на повече от 3 упражнения при него и даже се радваше че е свободен Като карахме да ни даде задачи на асемблер,че на изпита има 2 от който ти идва половината оценка даде 2(две)за целия семестър и като накархме да дава още " за кво ви са виш миналия път колко много ви дадох"

Малко са свесните типове в тоя университет и малко са тези които разбират нещо и ти го предават

Пък да видим след 2 седмици дали ще ме запишат с 2 изпита (миналта година записваха и 6 уж с повече от 2 неможело ама .... )

Link to comment
Share on other sites

Аз уча в ПУ-то, по точно вече съм бакалавър по Информатика и тази година мисля да продължа с магистратура по приложна математика, като цяло ако се интересуваш от софтуер има какво да научиш само че досега в информатиката нямаше добри възможности за профилиране тези които влизат тази година ще могат да избират доста повече от дисциплините които да учат. Иначе глупостите са си същите, като повечето от другите университети в БГ, нищо ново под слънцето - тези които те учат не могат да те научат на кой знае какво а тези които могат не искат да се занимават да те учат освен в редки случаи. Прави впечатление, че има кои да те научи на математика но хората, които действително са навътре в информатиката са малко и както вече споменах не им се занимава много със студентите - предпочитат да пратят някой асистент вместо те да си губят безценното време. Някои изпити са жив ташак, някои са наистина много трудни и трябва да учиш много. Учи се на три триместъра а не на два семестъра и нямаш време да се отпускаш защото докато се обърнеш и ти е дошла сесията. Ако не искаш да учиш ще минеш криво ляво и ще завършиш, но ако искаш да научиш нещо ще трябва от време на време да си сядаш доста сериозно на задника.

Link to comment
Share on other sites

PU - informatika. Dovolen sym ama kakto gledam - as good as anywhere. Naistina nishto novo. Ima nqkoi redki izcepki chiito imena nqma da spomenavam, no v kraina smetka - koito e reshil da uchi - ima kakvo da nauchi, vyprosa e che za da se razviesh naistina trqbva da se butash sam inache nikoi nqma da ti obyrne mnogo vnimanie. Ama si e takava i specialnosta - nikoi ne go gree diplmata, a kakvo si pravil i kakvo mozhesh da pokazhesh. :)

Link to comment
Share on other sites

Всяка специалност е така мина времето на "сладките местенца".

Да си кажа право - радвам се че е така или поне че има изгледи някога да стане така. С риск да отида доста offtopic - все още хубава работа се намира или с доста късмет или с още повече връзки :) Демек - и диплома, и знания и опит не значат колкото един чичо или вуйчо :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...