Jump to content
BulForum.com

Покупка на техника от САЩ колко ДДС/Мито


wlado

Recommended Posts

Решил съм да си купя Решил съм да си купя Stanton scs 4dj /dj media player/от сащ втора ръка - 200 долара струва.
На това нещо какви допълнителни разходи ще имам в БГ - ддс/ мито? Или поне някой може ли да ми каже как да си го сметна...? 

Link to comment
Share on other sites

само мито има няма ддс на техника

зависи от това на колко ще ти го обявят в документите, вади се iori номер безплатно , оправяне на документите е 20-25лв,

Link to comment
Share on other sites

Решил съм да си купя Решил съм да си купя Stanton scs 4dj /dj media player/от сащ втора ръка - 200 долара струва.

На това нещо какви допълнителни разходи ще имам в БГ - ддс/ мито? Или поне някой може ли да ми каже как да си го сметна...? 

 

Ако си го внасяш сам е голяма вероятността да се разминеш с всичко.

 

Иначе забравяш и цената за доставката.

 

Zlobil: Не съм сигурен, че няма мито за всичката техника. Май бяха само определени артикули.

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=bg&Expand=true&SimDate=20120222

Link to comment
Share on other sites

Ако си го внасяш сам е голяма вероятността да се разминеш с всичко. Иначе забравяш и цената за доставката. Zlobil: Не съм сигурен, че няма мито за всичката техника. Май бяха само определени артикули. http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=bg&Expand=true&SimDate=20120222

Той казва, че ДДС няма, а не мито.

Но е в грешка. Всичко над 15 евро има ДДС. Т.е. задължително се плаща. Мито до 150 евро няма. Нагоре за електрониката също мисля, че са го махнали.

Link to comment
Share on other sites

Ако си го внасяш сам е голяма вероятността да се разминеш с всичко. Иначе забравяш и цената за доставката. Zlobil: Не съм сигурен, че няма мито за всичката техника. Май бяха само определени артикули. http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=bg&Expand=true&SimDate=20120222

Нищо няма да си внасям - 4 клика в www.Amazon.com - там е между 179-350 - аз см си харесал 219 usd цена - амазон сам ми го смята на 400 bgn с доставката заедно. Исками се да разбера колко точно /или 80% точност/ ще ми излезне накрая за да знам дали да финализирам поръчката

Link to comment
Share on other sites

Нищо няма да си внасям - 4 клика в www.Amazon.com - там е между 179-350 - аз см си харесал 219 usd цена - амазон сам ми го смята на 400 bgn с доставката заедно. Исками се да разбера колко точно /или 80% точност/ ще ми излезне накрая за да знам дали да финализирам поръчката

Ами с ДДС-то около 500лв. 

Като най-вероятно ще те викнат до митницата да си го вземеш и платиш ДДС-то. Но първо бъди сигурен, че доставят до тук.

Link to comment
Share on other sites

Ами с ДДС-то около 500лв. 

Като най-вероятно ще те викнат до митницата да си го вземеш и платиш ДДС-то. Но първо бъди сигурен, че доставят до тук.

не звучи толкова зле тук това нещо е 1000 лв. поне....

Доставят го да... Мерси за коментарите...

Link to comment
Share on other sites

За всеки случай имай едно на ум, според това в коя категория го пишат, могат да ти сложат и мито, но то ще е в рамките на 10% отгоре, върху 500-те лв...

Link to comment
Share on other sites

не звучи толкова зле тук това нещо е 1000 лв. поне....

Доставят го да... Мерси за коментарите...

 

Ами то и там като гледам е 800лв ново. Това за $219 е втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

Ами то и там като гледам е 800лв ново. Това за $219 е втора ръка.

е да де втора ръка - за тази техника не бих дал толкова пари за нова, аз съм все пак DJ любител - нищо че се имам за добър... Не получавам пари а пускам музика за кеф...

Link to comment
Share on other sites

И си подготви копие от банковия превод + Пейпал фактурата (ако ползваш Пейпал) - вече задължително изискват и двата документа при освобождаването на пратката.

Link to comment
Share on other sites

Абсурд, ако си бил на новото място при същата лоша леличка. :)

Преди 2-3 месеца на "Ив.Вазов" случих на някаква стажантка явно, която също не ми направи никакъв проблем и трябваше само да се подпиша на Пейпал фактурата, че гарантирам за истинността й. Само че преди месец освобождавах от новото място (пощата в Кършиака) - там отново беше 'всеизвестната и несменяемата', която отново ми направи проблем, че съм имал само Пейпал фактура, но не и банково излечение, след което започнаха едни дълги обяснения, че имам приходи единствено в акаунта си, но не и в сметката, тъй като продавам в Ибей и парите влизат в Пейпал без да стигат до сметката ми, но не бях разбран - върна ме, а втория път си го оцениха по техни разценки (въпреки че им показах линк на абсолютно същата стока с цената й) и така ме вкараха вътре с известна сума. Парадоксът е, че не съм ги излъгал и за лев, а понякога с действията си направо те принуждават да започнеш да си мислиш как да ги прекараш. :wtf:

Link to comment
Share on other sites

 

Ако живееше в един друг квартал нямаше да ги имаш тези проблеми.... А ти... на Иван Вазов, в Кършиака. Това квартали ли са......
Link to comment
Share on other sites

Ако живееше в един друг квартал нямаше да ги имаш тези проблеми....

 

Стига бе, че като ви слушам с Тодор как винаги ви минават метър пратките...вече имам чувството, че и лека кола да ви пратят по пощата, пак няма да ви я спрат на митницата. :woot

А и полза да те хващам тебе с твоя адрес също не виждам - първия път антирадарът изобщо не стигна до тебе в базата, втория път фаровете излезнаха несъвместими с ксенон-крушки, третия път баща ти ми изпуши цигарите...аман вече - предпочитам да си ходя при лошата леличка да ме цака с топла бира. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...